Prenumerata
NYC 01:41 pm | WWA 07:41 pm
1 USD = 3.5995 PLN
Poniedziałek 23 października 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 23 października 2017

Co się stało z popiersiem św. Jana Pawła II?

Upamiętniało pierwszą wizytę Jana Pawła II w katedrze św. Patryka na Manhattanie i przez wiele lat było jednym z charakterystycznych punktów tej świątyni. Popiersie papieża Polaka zniknęło z niej około 5 lat temu i do dziś nie wróciło na swoje miejsce. Chociaż wszystko wskazuje na to, że podobizna Ojca Świętego zostanie ponownie wyeksponowana w katedrze, to, niestety, nie wiadomo, kiedy i gdzie zostanie umieszczona.
Piątek 20 października 2017

Kościuszko we Fraunces Tavern Museum

Młodzi amerykańscy prawnicy i ich mentorzy spotkają się w historycznym budynku, żeby porozmawiać o testamencie Tadeusza Kościuszki, posłuchać muzyki przez Kościuszkę skomponowanej oraz wznieść toast koktajlem The Kościuszko Bridge.
Środa 11 października 2017

Prezydent ogłosił proklamację na Dzień K. Pułaskiego

Donald Trump ogłosił 11 października Dniem Kazimierza Pułaskiego. W wydanej we wtorek proklamacji amerykański prezydent wskazał na zasługi polskiego generała w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Dzień Pułaskiego jest obchodzony w USA od prawie 90 lat.
Wtorek 10 października 2017

Tragiczne pożary w Kalifornii

Co najmniej 10 osób nie żyje, a ponad 150 uważa się za zaginione - to tragiczny bilans pożarów jakie od niedzieli, 8 października, pustoszą Kalifornię. Gubernator w niektórych rejonach ogłosił stan nadzwyczajny.
Czwartek 05 października 2017

Symboliczny koniec epoki • Stary most Kościuszki rozpadł się jak domek z kart

Z wielkim hukiem zapadła się stara, 78-letnia konstrukcja mostu Kościuszki. Był to wynik zarówno eksplozji materiałów wybuchowych, jak i uderzenia o ziemię spadających części struktury.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15