Prenumerata
NYC 09:42 am | WWA 03:42 pm
1 USD = 3.7445 PLN
Poniedziałek 29 maja 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 26 maja 2017

Trump zaproszony do Polski

Prezydent Andrzej Duda zaprosił prezydenta Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. Jak poinformował, zaproszenie zostało przyjęte, choć data ewentualnej wizyty nie jest jeszcze znana.
Czwartek 25 maja 2017

Trump po spotkaniu z Tuskiem i Junckerem

Prezydent USA i przedstawiciele unijnych instytucji są zgodni co do walki z terroryzmem - tak deklarował po spotkaniu szef Rady Europejskiej. Przyznał, że wspólna rozmowa pokazała, że są i różnice zdań. W Brukseli Donald Trump spotkał się z przewodniczącymi Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem.

Środa 24 maja 2017

Prezydent Trump spotkał się z papieżem

Stolica Apostolska jest zadowolona z dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. W komunikacie wydanym po spotkaniu papieża Franciszka z prezydentem Donaldem Trumpem wyrażono satysfakcję ze wspólnego zaangażowania na rzecz życia, wolności religijnej i swobody sumienia. Watykan ma też nadzieję na współpracę w dziedzinie opieki zdrowotnej, edukacji i pomocy imigrantom.
Wtorek 23 maja 2017

Zamach terrorystyczny w Wielkiej Brytanii

Co najmniej 22 osoby nie żyje, a 59 jest rannych w wyniku eksplozji, do której doszło na koncercie Ariany Grande w hali widowiskowej Manchester Arena. Według brytyjskiej policji sprawcą był zamachowiec-terrorysta.
Czwartek 18 maja 2017

Hołd pod Monte Cassino

Weterani 2. Korpusu Polskiego oddali hołd poległym pod Monte Cassino. Na Polskim Cmentarzu Wojennym uczczeni zostali bohaterowie walk o wzgórze. Uroczystość odbyła się z okazji 73. rocznicy zdobycia przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego góry i Klasztoru Benedyktynów. W obchodach wzięli udział weterani armii generała Władysława Andersa, przedstawiciele rządu, Sejmu, instytucji historycznych i harcerze.

Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15