Prenumerata
NYC 05:24 am | WWA 11:24 am
1 USD = 3.7529 PLN
Piątek 28 sierpnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 27 sierpnia 2015

Parada Pułaskiego z nowymi pomysłami

Film dokumentalny na temat Parady Pułaskiego, sfotografowanie jej wszystkich uczestników, promocja polskich miast i województw, a także koncert hip-hopowego zespołu mającego zachęcić młodzież do udziału w październikowej manifestacji polskości – to tylko kilka z innowacji wprowadzanych przez Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego 2015 Artura Dybanowskiego.
Czwartek 27 sierpnia 2015

2,6 miliona dol. za kostkę

Często zdarza się, że wykonawcy, w obliczu ryzyka niezakończenia projektu w terminie, dokonują zmian w uprzednio zatwierdzonych planach budowlanych, aby zaoszczędzić na czasie. Wówczas pewne zadania wykonywane są na podstawie zamiennego planu, który często nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i naraża pracowników na doznanie wypadku w pracy.
Czwartek 27 sierpnia 2015

Drużyna Izabela Funeral Services zdobywcą pucharu Wawel Banku

Kolejny, udany turniej siatkówki, zorganizowany przez Polonijny Klub Podróżnika, mamy już za sobą. W niedzielę, 16 sierpnia 2015 roku, w parku miejskim w Wallington, NJ, o godzinie 2 po południu stawiło się siedem drużyn: Izabela Funeral Services, Classic Travel, Chipmuns, MarFilm Studio, Remax White House, PKS Ridgewood i Cougar Bar&Restaurant – zespół ten zwyciężył w 2014 roku.
Środa 26 sierpnia 2015

Nowe zielone projekty na Greenpoincie

42 wnioski z propozycjami nowych ekologicznych projektów, mających polepszyć jakość życia w polskiej dzielnicy, wpłynęły do administratora Funduszu Ochrony Środowiska na Greenpoincie. Wśród nich są propozycje zgłoszone przez polskie firmy i instytucje.
Środa 26 sierpnia 2015

Akcja Polonii przyniosła rezultat – Powstanie warszawskie będzie w kalendarium Britanniki

Po apelach wystosowanych do chicagowskiej redakcji Britanniki, dotyczących umieszczenia w kalendarium, w dniu 1 sierpnia, wzmianki o rozpoczęciu powstania warszawskiego, redakcja przystała na prośby Polonii.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15