Prenumerata
NYC 09:05 pm | WWA 03:05 am
1 USD = 3.7920 PLN
Środa 01 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 31 marca 2015

Zajęcia integracyjne na Maspeth

Wspólne lekcje młodzieży polskiej i polonijnej, msza święta, rekolekcje oraz spotkanie towarzyskie - były elementami zajęć integracyjnych, które odbyły się w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II na Maspeth.
Poniedziałek 30 marca 2015

Zmiany w Polskim Apostolacie

Ks. Grzegorz Stasiak, pełniący posługę duszpasterską w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Sunset Park, został nowym koordynatorem Polskiego Apostolatu, którego nazwa została zmieniona na Posługę Duszpasterską dla Polskich Imigrantów.
Poniedziałek 30 marca 2015

Polska otworzy drzwi do Europy Środkowo-Wschodniej

W połowie kwietnia do Warszawy udaje się misja gospodarcza stanu Florydy. Celem tej misji jest zacieśnienie wymiany gospodarczej między Polską a Florydą i Ameryką Łacińską.
Poniedziałek 30 marca 2015

Szwedzki asfalt

Przed kilkoma dniami Drugi Departament Sądu Apelacyjnego uchylił decyzję sądu pierwszej instancji dotyczącą sprawy przeciwko IKEA i przekazał sprawę do rozpatrzenia w procesie. Okazało się, że sąd niższej instancji nieprawidłowo oddalił powództwo wniesione przeciwko sklepowi IKEA, ponieważ istniały jednak sporne okoliczności faktyczne co do przyczyny upadku chłopca, który doznał obrażeń po potknięciu się o rozrzucone kawałki asfaltu w pobliżu obiektu.
Niedziela 29 marca 2015

Jan Pietrzak dla członków naszej Unii

Ponad 500 osób bawiło się podczas piątkowego występu Jana Pietrzaka na Greenpoincie. Miał on miejsce w audytorium szkoły im. św. Stanisława Kostki i był prezentem Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej dla jej członków.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15