Prenumerata
NYC 05:19 pm | WWA 11:19 pm
1 USD = 3.4594 PLN
Czwartek 18 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 grudnia 2014

Zwycięskie Orły

Rozgrywki szkół średnich i akademickich w USA słyną z najlepszej organizacji na świecie. Sezon jest krótki, trwa tylko w okresie jesieni. Zimą i wiosną piłkarze studenci grają w swoich macierzystych klubach.
Czwartek 18 grudnia 2014

Opłatek ZPKP

Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich zorganizował tradycyjny opłatek. W minioną niedzielę kilkadziesiąt osób reprezentujących polonijne kluby piłkarskie złożyło sobie świąteczne życzenia.
Czwartek 18 grudnia 2014

Spotkanie opłatkowe Fundacji Jana Pawła II

Nastrój Świąt Bożego Narodzenia odnaleźli przyjaciele Fundacji Jana Pawła II na dorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w niedzielę, 7 grudnia w sali bankietowej Princess Manor na Greenpoincie. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą. Poprowadził ją kapelan koła ksiądz Józef Szpilski.
Czwartek 18 grudnia 2014

Konsul Ewa Junczyk-Ziomecka żegna się z Polonią - Symboliczne przekazanie władzy

Pełne wspomnień i wzruszeń spotkanie odbyło się we wtorek wieczorem w salonie firmy Inglot Cosmetics, mieszczącym się w Chelsea Market na Manhattanie. Właśnie tam konsul generalna Ewa Junczyk-Ziomecka pożegnała się z przedstawicielami Polonii, przekazując symbolicznie władzę w konsulacie swojej następczyni – Urszuli Gacek.
Środa 17 grudnia 2014

Kolędowanie po krakowsku

W niedzielę, 7 grudnia, w sali szkolnej przy Newel Street na Greenpoincie, zespół dziecięcy Krakowianki i Górale zaprezentował przedstawienia świąteczne zatytułowane "Hej kolęda, kolęda".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15