Prenumerata
NYC 04:38 pm | WWA 10:38 pm
1 USD = 3.6641 PLN
Poniedziałek 27 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 kwietnia 2015

Rąbek papieru

W lutym bieżącego roku Pierwszy Departament Sądu Apelacyjnego (stanowiący prawo dla Bronksu oraz Manhattanu) przywrócił pozew przeciw generalnemu wykonawcy za naruszenie przepisu § 200 Prawa Pracy w wypadku budowlanym. Zaistniały bowiem wątpliwości prawne czy pracownicy pozwanego bezpiecznie rozłożyli ochronny papier budowlany, o który poszkodowany - niosąc wielkie lustro - potknął się i doznał obrażeń.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Polonia domaga się wycofania gry Mattela

Fundacja Kościuszkowska, jak i inne grupy Polonii wzywają producenta zabawek – firmę Mattel – do wycofania z rynku wersji gry "Apples to Apples", w której znajduje się definicja filmu "Lista Schindlera" ze stwierdzeniem "nazistowska Polska".
Sobota 25 kwietnia 2015

Obchody rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

Odsłonięcie papieskiego muralu w Bridgeport, CT, msza dziękczynna i spotkanie słownon–nmuzyczne "Jego myśli i nasze wspomnienia" w Linden, NJ, oraz koncert na cześć św. Jana Pawła II "You Stayed with Us" w katedrze św. Patryka na Manhattanie – to najważniejsze wydarzenia związane z pierwszą rocznicą kanonizacji polskiego papieża.
Piątek 24 kwietnia 2015

Burza wokół gry Mattela

Protesty ze strony MSZ, polityków polskich, list ambasadora do koncernu Mattel, komentarze na Twitterze, artykuł w Associated Press oraz akcja rodziców polskich mieszkających w Ameryce – to pokłosie naszego artykułu o grze "Apples to Apples" firmy Mattel, w której na jednej z kart znajduje się definicja filmu "Lista Schindlera", a w niej stwierdzenie "nazistowska Polska". Producent przeprasza za błąd, ale nie ma planów wycofania tej wersji gry z rynku.
Piątek 24 kwietnia 2015

NASZ BIEG

W niedzielny poranek, 12 kwietnia, wśród budzącej się do życia przyrody w Central Parku, odbył się bieg na cztery mile "Run for the Parks", wspierający City Parks Foundation. Mimo wczesnej pory, nie zabrakło chętnych do rywalizacji, którzy tłumnie stawili się na starcie. Bez trudu udało się dostrzec wśród przygotowujących się do biegu biało-czerwone koszulki dziewięciu naszych rodaczek, uroczych pań z klubu 3RunPL.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15