Prenumerata
NYC 10:27 pm | WWA 04:27 am
1 USD = 3.2043 PLN
Sobota 30 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 29 sierpnia 2014

Katarzyna Iwaniec podbija amerykańskie galerie

Praca malarki Katarzyny Iwaniec, stałej uczestniczki piątkowych warsztatów portretowych (Open Portrait Studio) w Druch Studio Gallery w Trenton, NJ, została zakwalifikowana na doroczną wystawę twórczości plastycznej w The Philadelphia Sketch Club, najstarszej organizacji artystów plastyków w Stanach Zjednoczonych.
Piątek 29 sierpnia 2014

Harcerze oddali hołd żołnierzom i powstańcom

Każdego roku harcerki i harcerze otrzymują zaproszenie od Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, Okręg 2, z komendantem Antonim Chrościelewskim na czele, do wzięcia udziału w Święcie Żołnierza w Amerykańskiej Częstochowie w Pensylwanii. W tym roku święto to nabrało dodatkowego znaczenia, bowiem w roku 2014 przypada 70. rocznica Powstania Warszawskiego oraz bitwy pod Monte Cassino.
Czwartek 28 sierpnia 2014

Wolne miejsca w przedszkolach i zerówkach - Zapisz swoje dziecko

Niespełna półtora tygodnia przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego pojawiły się dodatkowe miejsca w bezpłatnych, publicznych przedszkolach na Brooklynie.
Wtorek 26 sierpnia 2014

W przestworza w rajstopach…

Jeszcze do niedawna podróż samolotem była dla mnie fajną przygodą... W tym roku, pod wpływem lekcji pokory, jaką mi zaserwowano, było mniej fajnie. A stało się to pod wpływem strachu przed terroryzmem, który narzucił pewne reguły zachowań.
Poniedziałek 25 sierpnia 2014

Rocznicowe spotkanie przy Pomniku Katyń w Jersey City

Komitet Pamięci Zbrodni Katyńskiej, Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej – Oddział II oraz Kongres Polonii Amerykańskiej mają zaszczyt zaprosić całą Polonię, weteranów, harcerzy, organizacje polonijne, reprezentantów i przedstawicieli z Polski i USA, na uroczystość przy Pomniku KATYŃ 1940 na Exchange Place w Jersey City, NJ, która odbędzie się 14 września 2014 roku o godz. 13:00.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15