Prenumerata
NYC 04:25 am | WWA 10:25 am
1 USD = 3.6693 PLN
Piątek 22 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 21 maja 2015

List posła do rodaków w USA

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy, za nami I tura wyborów prezydenckich. Dzięki poparciu ponad 5 milionów Polaków głosujących w Polsce i na całym świecie, Andrzej Duda zdobył w niej najwięcej głosów. Mimo nieprzychylnej postawy mainstreamu, nasz kandydat wygrał i ma ogromne szanse na ostateczne zwycięstwo w II turze wyborów, które odbędą się już 23 maja w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, a 24 maja na pozostałych kontynentach.
Czwartek 21 maja 2015

Wielkie śpiewanie w Passaic

64. Zjazd Chórów Okręgu VII Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce odbędzie się w sobotę, 30 maja 2015 roku, w Polsko-Amerykańskim Centrum Kultury w Polskim Domu w Passaic, NJ. Chór Chopin z Passaic, jako główny organizator, zaprasza wszystkich zainteresowanych pieśnią chóralną na konkurs i uroczysty koncert.
Środa 20 maja 2015

Broadway na Greenpoincie

W iście broadwayowskim stylu dzieci szkolne przygotowały i zaprezentowały przedstawienie „Alladyn”. Jego premiera odbyła się we wtorek wieczorem w popularnej wśród Polaków szkole PS 34 na Greenpoincie. Szkoła otrzymała propozycję współpracy ze studiem Broadway Stages, a w czerwcu jej uczniowie wystąpią w New Amsterdam Theater na Manhattanie.
Środa 20 maja 2015

Polskie wzornictwo w Nowym Jorku

W kończącym się właśnie nowojorskim tygodniu wzornictwa nie zabrakło polskich akcentów. Polska grafika i ilustracje wystawiane były na WantedDesign, a Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku wraz z m.in. 17-osobową grupą projektantów wnętrz, mebli i architektów z województwa lubelskiego promował Polskę i polski design na Międzynarodowych Targach Współczesnych Mebli w Javits Center.
Wtorek 19 maja 2015

Polski biskup z Maspeth

Papież Franciszek mianował ks. kanonika dr. Witolda Mroziewskiego, proboszcza parafii św. Krzyża na Maspeth, biskupem pomocniczym diecezji brooklyńskiej. Wraz z nim podobną nominację otrzymał ks. James Massa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15