Prenumerata
NYC 04:08 pm | WWA 10:08 pm
1 USD = 3.8413 PLN
Czwartek 25 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 25 sierpnia 2016

Pilot dywizjonu 303 pochowany z honorami

Na cmentarzu miłostowskim w Poznaniu zostały pochowane prochy kapitana Kazimierza Spornego. Był on jedną z legend Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, pilotem dywizjonów 302 i 303.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Polskie obligacje rozchwytywane w Chinach

Polska jest pierwszym krajem w Europie, który wyemitował obligacje w walucie Chin. Na tamtejszym rynku rząd sprzedał papiery warte ponad miliard 700 milionów złotych. Resort po emisji dokonał zmiany waluty zobowiązania na euro.
Środa 24 sierpnia 2016

List gończy za szpiegiem

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poszukuje listem gończym porucznika rezerwy, podejrzanego o szpiegostwo. To 41-letni Piotr Capała, zamieszkały w Puławach, były żołnierz 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie.
Środa 24 sierpnia 2016

PZU zrepolonizuje banki?

Już nie tylko ubezpieczenia – PZU zapowiada utworzenie dużej grupy bankowej. Koncern zaprezentował nową strategię do 2020 roku. Firma chce zbudować grupę bankową, która znajdzie się w pierwszej piątce banków w Polsce z aktywami ponad 140 miliardów złotych.
Wtorek 23 sierpnia 2016

“Historia Roja” odpadła z festiwalu w Gdyni

Minister kultury Piotr Gliński jest niezadowolony z nieobecności filmu "Historia Roja" w konkursie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. W wydanym stanowisku pisze, że sytuację tę przyjął "ze zdumieniem i rozczarowaniem". Dyrektor artystyczny festiwalu odpowiada, że obraz nie przeszedł selekcji.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 25 sierpnia 2016

Polskie filmy nagrodzone w USA

Dwa polskie filmy zostały wyróżnione na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Rhode Island. Nagrody zdobyły tam: krótkometrażowy obraz Darii Woszek "Hycel" oraz film dokumentalny "Dwa światy" Macieja Adamka.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Spotkanie w sprawie schroniska na Maspeth

Rada Dzielnicy nr 5 na Queensie – obejmująca swoim zasięgiem Glendale, Maspeth, Middle Village oraz Ridgewood – organizuje kolejne publiczne spotkanie dotyczące uruchomienia schroniska w miejscu po hotelu Holiday Inn Express na Maspeth.
Piątek 19 sierpnia 2016

Lochte przeprasza za swe zachowanie podczas igrzysk

Medalista z Rio de Janeiro Ryan Lochte przeprosił za swoje zachowanie podczas incydentu na stacji benzynowej w tym mieście.
Piątek 19 sierpnia 2016

Przełomowy moment w kampanii: Trump żałuje niektórych słów

Donald Trump oświadczył, że żałuje niektórych sformułowań, jakich użył w czasie kampanii wyborczej. Kandydat republikanów nie wskazał na konkretne wypowiedzi albo osoby, które uraził. Niefortunne wypowiedzi tłumaczył niechęcią do przyjęcia języka polityków.
Piątek 19 sierpnia 2016

Jak to nie okup, to co?

Departament stanu USA zapewnia, że pieniądze nie były formą okupu. Jednak rząd Stanów Zjednoczonych przyznał, że uzależnił przekazanie Iranowi 400 milionów dolarów od uwolnienia amerykańskich zakładników.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15