Prenumerata
NYC 09:56 pm | WWA 03:56 am
1 USD = 3.4855 PLN
Wtorek 23 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Kopacz szykuje zmiany?

Rząd będzie miał dwie pełnomocniczki do zadań specjalnych. Według zapowiedzi rzeczniczki rządu, Ewa Kopacz powoła niebawem posłanki PO: Beatę Małecką-Liberę i Urszulę Augustyn. Opozycja mówi o grach politycznych w rządzącej partii.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Nagrań jest więcej

Sprawa nagrań ujawnionych przez tygodnik “Wprost” powraca. Jak dowiedział się serwis Tvn24.pl, nagranych osób było ponad 70. Wśród nich byli m.in. Leszek Miller, Aleksander Kwaśniewski i Józef Oleksy. Nagrań dokonywano nie tylko w restauracjach Sowa & Przyjaciele i Amber Room.
Niedziela 21 grudnia 2014

Hołd dla polskich weteranów

Podziękowanie za służbę i oddanie: w centrum Warszawy otwarto w weekend Dom Weterana Działań poza Granicami Państwa. Ma on upamiętniać poległych uczestników zagranicznych misji wojskowych i pomagać tym żyjącym.
Piątek 19 grudnia 2014

Polska pozbywa się broni

Choć za wschodnimi granicami Polski trwa zbrojeniowa ofensywa, na zlecenie armii Agencja Mienia Wojskowego pozbędzie się 260 tys. min przeciwpiechotnych. Do takich informacji dotarli dziennikarze RMF FM.
Piątek 19 grudnia 2014

Kontrowersyjne koszulki

Polska marka odzieżowa “House” do swojej świątecznej oferty dodała kontrowersyjną koszulkę, na której widnieje napis “F*ck your xmas”. Wielu klientów nie kryje swojego oburzenia.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Złoty jubileusz Zbigniewa Lubnickiego

Zbigniew Lubnicki, znany w środowisku polonijnym w New Jersey działacz kulturalny, obchodził niedawno swoje 50. urodziny. Z tej okazji w sobotę, 29 listopada, zaprosił rodzinę, przyjaciół i znajomych do restauracji Krakus w Wallington, NJ, na urodzinowe przyjęcie.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Irackie F-16 na amerykańskim niebie

Baza lotnictwa Gwardii Narodowej w Tucson (Arizona) przyjęła pierwsze należące do Iraku samoloty wielozadaniowe F-16D w wersji Block 52, najbliższe technologicznie polskim maszynom tego typu.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Sony: nie wycofujemy się

Sony Picture nie wycofuje się z planów dystrybucji filmu "Wywiad ze słońcem narodu". Dystrybucja komedii, która przedstawia w niekorzystnym świetle wodza Korei Północnej, została w piątek zawieszona.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Joe Cocker nie żyje

Nie żyje Joe Cocker – legendarny piosenkarz rockowy i popowy. Był laureatem wielu nagród, w tym nagrody Grammy z 1983 roku za piosenkę "Up Where We Belong".
Niedziela 21 grudnia 2014

EZ-Pass, czyli pułapka na kierowców

Ostrzeżenie dla zmotoryzowanych – i to w szczycie świątecznych wyjazdów... Zarządcy płatnych dróg w poszczególnych stanach przyznają, że mogą szpiegować kierowców przejeżdżających przez bramki EZ-Pass, porównując czas podróży między punktami kontroli oraz dopuszczalną prędkość na tych odcinkach.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15