Prenumerata
NYC 07:48 pm | WWA 01:48 am
1 USD = 4.0348 PLN
Poniedziałek 30 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Niedziela 29 listopada 2015

Bp Tadeusz Pieronek: otwarcie na uchodźców to nasz moralny obowiązek

“Jako polscy chrześcijanie, a także jako ludzie, powinniśmy być otwarci na uchodźców, ponieważ oni muszą uciekać z własnych krajów z powodu konfliktów zbrojnych, w obawie o własne życie i zdrowie” - podkreśla bp Tadeusz Pieronek.
Niedziela 29 listopada 2015

Szef MON: trzeba odbudować siłę narodu

W niedzielę w stolicy Polski odbyły się uroczystości z okazji 185. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas swojego wystąpienia powiedział m.in., że należy “odbudować wewnętrzną siłę narodu, tak by nigdy więcej Polska nie zależała od sił zewnętrznych”.
Piątek 27 listopada 2015

Sejm anulował wybór sędziów TK

Sejm anulował wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W każdym z pięciu głosowań uchwały w sprawie stwierdzenia mocy prawnej wyboru sędziów zostały przegłosowane dużą przewagą głosów przez posłów PiS oraz klubu Kukiz'15. Przeciwne były kluby Nowoczesnej i PSL. Politycy PO w geście protestu podczas debaty opuścili sejmową salę.
Piątek 27 listopada 2015

Polska nie wyda Polańskiego

Roman Polański nie zostanie wydany Stanom Zjednoczonym. Krakowska prokuratura postanowiła nie składać zażalenia na decyzję sądu o odmowie ekstradycji reżysera. Jak powiedział prokurator Janusz Hnatko, śledczy nie znaleźli do tego podstaw prawnych.
Wtorek 24 listopada 2015

Kolejni repatrianci już w Polsce

Premier Beata Szydło powitała Polaków ewakuowanych z Mariupola na Ukrainie. Podczas ceremonii na lotnisku wojskowym koło Malborka premier powiedziała, że bardzo się cieszy z przybycia Polaków.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 29 listopada 2015

Strzelanina w Kolorado

W Kolorado uzbrojony napastnik zastrzelił 3 osoby i ranił 9. Mężczyzna zabarykadował się w klinice organizacji Planned Parenthood i przez kilka godzin prowadził walkę z policją. W końcu się poddał.
Sobota 28 listopada 2015

Grzegorz Gustaw mistrzem świata w kulturystyce

W dniach 13-14 listopada 2015 roku, w kompleksie kasyna "Taj Majal" w Atlantic City w stanie New Jersey, odbyły się mistrzostwa świata amatorów i zawodowców w kulturystyce naturalnej kobiet i mężczyzn.
Piątek 27 listopada 2015

Powraca sprawa agencji Anka Travel z Ridgewood - Kolejne zarzuty dla polskiej agencji

Właścicielowi byłej agencji Anka Travel and Consulting Services na Ridgewood postawiono kolejne zarzuty związane z rzekomą defraudacją tysięcy dolarów od nieudokumentowanych imigrantów w zamian za pomoc w legalizacji pobytu.
Piątek 27 listopada 2015

Rosną czynsze na Ridgewood - Polacy podnieśli wartość dzielnicy

W ciągu ostatnich trzynastu lat, począwszy od 2000 roku, prawie trzyipółkrotnie wzrosły czynsze oraz ponad dwuipółkrotnie podniosły się ceny domów na Ridgewood. W tym okresie miał również największy eksodus Polaków do tej dzielnicy z innych rejonów Nowego Jorku.
Piątek 27 listopada 2015

Amerykanie szturmują sklepy - szał zakupów rozpoczęty

Jak szacują analitycy z National Retail Federation, ponad 160 mln Amerykanów zamierza skorzystać z promocji związanych z czarnym piątkiem i cybernetycznym poniedziałkiem. Tylko w czwartek mieszkańcy USA wydali na zakupy internetowe około miliarda dolarów. W sumie wydatki związane z "czarną" promocją sięgną ponad 50 miliardów dolarów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15