Prenumerata
NYC 05:22 pm | WWA 11:22 pm
1 USD = 3.7888 PLN
Czwartek 03 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 03 września 2015

Dorn i Napieralski na listach PO

Grzegorz Napieralski do Senatu, Ludwik Dorn do Sejmu. Łączy ich jedno - Platforma Obywatelska, z której poparciem wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych. W środę późnym wieczorem Rada Krajowa partii zatwierdziła listy wyborcze.
Środa 02 września 2015

Polonia walczy o reprezentację w Senacie

Senatorowie z Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą spotkali się z uczestnikami Szkoły Liderów Polonijnych Ameryki Północnej. W spotkaniu wzięło udział 20 młodych działaczy polonijnych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Poświęcone było polskiej polityce wobec Polonii zamieszkującej Amerykę Północną i możliwościom współpracy. Polonia po raz kolejny zabiegała o swojego reprezentanta w Senacie.
Środa 02 września 2015

Ryszard Petru dla “Nowego Dziennika”: “Yes, we can” w Polsce

W środę w pobliżu Sejmu Ryszard Petru, lider partii Nowoczesna, wraz z pomysłodawcą happeningu - liderem młodzieżówki partii Adamem Kądzielą zburzyli (na razie symboliczny) partyjny i administracyjny beton. Przy okazji założyciel partii wypowiedział się dla “Nowego Dziennika” o jej szansach w nadchodzących wyborach.
Środa 02 września 2015

Senat debatuje nad kolejnym referendum

Senat debatuje nad wnioskiem prezydenta o zarządzenie 25 października, wraz z wyborami parlamentarnymi, ogólnopolskiego referendum. Małgorzata Sadurska z Kancelarii Prezydenta uzasadniała przed senatorami wniosek o jego zarządzenie.
Środa 02 września 2015

Ruszyły polskie szkoły na wschodzie

Przeszło tysiąc pierwszaków przekroczyło we wtorek próg polskich szkół na Litwie. Jest to nieco mniej niż w latach ubiegłych. Co drugie dziecko z polskiej rodziny idzie do szkoły litewskiej. Zajęcia szkolne rozpoczęły się również w szkole polskiej w Grodnie na zachodniej Białorusi.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 03 września 2015

Nowojorskie metro w kiepskim stanie jeszcze do 2067 r.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez nowojorską organizację Citizens Budget Commission - pracownicy MTA potrzebują ponad 50 lat, by uporać się z tysiącami uszkodzeń, które występują na kilkuset stacjach metra w metropolii. W złym stanie są perony, schody, filary.
Czwartek 03 września 2015

Dziennikarka kontra chomik

Amerykańska dziennikarka Harris Faulkner twierdzi, że sprzedawany w sklepach dla dzieci plastikowy chomik został stworzony na jej podobieństwo. Faulkner podała do sądu producenta zabawki – koncern Hasbro – i domaga się wysokiego odszkodowania.
Czwartek 03 września 2015

Partia żąda lojalności od Trumpa

Establishment Partii Republikańskiej wzmógł naciski na Donalda Trumpa, aby podpisał deklarację lojalności w stosunku partii. Chodzi o to, by zobowiązał się, że gdy nie dostanie nominacji, nie będzie się ubiegał o fotel prezydencki z ramienia innej partii i poprze kandydata wybranego przez Partię Republikańską.
Czwartek 03 września 2015

Filmowcy utrudniają życie na Greenpoincie - O włos od tragedii

Mieszkańcy polskiej dzielnicy coraz częściej skarżą się na ekipy filmowe, które na dobre w ostatnich tygodniach zadomowiły się na Greenpoincie. Praca filmowców nie tylko utrudnia im codzienne życie, ale nawet czasem stwarza zagrożenie.
Czwartek 03 września 2015

Kolejne Starbucksy z alkoholem?

Sieć kawiarni Starbucks stara się o pozwolenie na uruchomienie w Nowym Jorku kolejnych oddziałów mających w swojej ofercie nie tylko kawę, ale także alkohol.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15