Prenumerata
NYC 03:50 pm | WWA 09:50 pm
1 USD = 3.0721 PLN
Środa 23 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 23 lipca 2014

Piechociński straci stołek?

U ludowców niepewna atmosfera przed sobotnią Radą Naczelną PSL. Szef PSL Janusz Piechociński wycofał się z obietnicy, iż poprosi członków partii o wotum zaufania.
Środa 23 lipca 2014

Powstańcze klocki

Polska firma Cobi, produkująca klocki dla dzieci, wypuściła na rynek zestaw o nazwie "Barykada", który ma upamiętniać Powstanie Warszawskie i móc na swój sposób edukować najmłodszych o historii Polski.
Wtorek 22 lipca 2014

Likwidacja WSI przed komisję śledczą?

Sejm postanowił rozpatrzyć projekt Twojego Ruchu, który przewiduje zbadanie przez komisję śledczą, czy sposób likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych był zgodny z prawem. Według Jarosława Kaczyńskiego, to dowód na funkcjonowanie potężnego lobby prorosyjskiego w Polsce.
Wtorek 22 lipca 2014

Opłata za “stołki” w PSL

"Gazeta Wyborcza" dotarła do uchwały Rady Naczelnej PSL z 2003 roku. Określa ona dokładnie, że 3 procent od swojej pensji mają płacić urzędnicy agencji resortowych, dyrektorzy, szefowie spółek skarbu państwa, ale też parlamentarzyści, ministrowie, czy samorządowcy. Uchwała dotyczy osób "rekomendowanych przez PSL". Jest w niej też zapis dyscyplinujący, mówiący o tym, że kto nie odda 3 procent, straci rekomendację Stronnictwa.
Poniedziałek 21 lipca 2014

Sikorski: Polska nie jest bezpieczna

"Wojna na Ukrainie zagraża całej Europie. Polska nie może czuć się bezpieczna" – ostrzega Radosław Sikorski w wywiadach udzielonych dla niemieckiego "Welt am Sonntag" i hiszpańskiego dziennika "ABC".
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 23 lipca 2014

Zaproszenie dla artystów – Sztuka dla serca 2014

Muzeum Polskie w Ameryce z siedzibą w Chicago i Fundacja Dar Serca zapraszają artystów do zgłaszania udziału w czwartej dorocznej wystawie "Sztuka dla serca" (Art For Heart). Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej www.artforheartchicago.org do 1 sierpnia 2014 roku.
Środa 23 lipca 2014

Tydzień blisko Boga i drugiego człowieka

Kolejne wakacje, kolejne oczekiwania i mnóstwo pomysłów jak spędzić czas, co podarować swoim pociechom... Kolejny raz naprzeciw tym oczekiwaniom i wszystkim potrzebom rodziców i ich dzieci wyszedł proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ, ojciec Waldemar Łątkowski, organizując "Wakacje z Panem Bogiem".
Środa 23 lipca 2014

Ponad pół miliona za czynsz na Greenpoincie

8 tysięcy stóp kwadratowych przestrzeni handlowo-usługowej jest do wynajęcia w luksusowym apartamentowcu budowanym na Greenpoincie. W sumie tylko za jej dzierżawę właściciel otrzyma miesięcznie około 520 tysięcy dolarów.
Wtorek 22 lipca 2014

Gwardia Narodowa strzeże granic

Gubernator Teksasu wysyła tysiąc żołnierzy Gwardii Narodowej na granicę amerykańsko-meksykańską. Mają oni bronić obywateli USA przed "kryminalistami, handlem ludźmi i gangami narkotykowymi".
Wtorek 22 lipca 2014

Jak sobie poradzić bez metra G

Wiele kontrowersji wśród mieszkańców Greenpointu budzi zapowiadane wyłączenie z ruchu części trasy jedynej linii metra kursującej w tej dzielnicy. MTA twierdzi, że lato to najbardziej odpowiedni czas na remont oraz zachęca do skorzystania z innych form komunikacji.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15