Prenumerata
NYC 04:32 am | WWA 10:32 am
1 USD = 3.9398 PLN
Czwartek 28 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 27 lipca 2016

Będzie Narodowa Służba Zdrowia

Nie możemy sobie pozwolić na rewolucję, na zaczynanie wszystkiego od zera – tak o planowanej reformie systemu zdrowia mówi minister Konstanty Radziwiłł. We wtorek na posiedzeniu rządu przedstawił założenia zmian.
Środa 27 lipca 2016

Papież wylądował w Polsce

Papież Franciszek jest już w Polsce. Airbus A321 linii Alitalia z papieżem na pokładzie wylądował w środę na lotnisku w krakowskich Balicach.
Wtorek 26 lipca 2016

Wystartowały Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte. Na krakowskich Błoniach odbyła się inaugurująca wydarzenie msza święta, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.
Wtorek 26 lipca 2016

Polacy niechętni uchodźcom

Polacy pozostają niechętni przyjmowaniu uchodźców przez nasz kraj – wynika z najnowszych badań CBOS. Tendencja utrzymuje się od listopadowych zamachów w Paryżu.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Irakijczyk zatrzymany w Łodzi

W Łodzi zatrzymano mężczyznę, najprawdopodobniej obywatela Iraku, podejrzanego o posiadanie materiałów wybuchowych. 48- latek został ujęty w jednym z łódzkich hosteli.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 28 lipca 2016

Ariel Zaremba uratował 3-letnie dziecko

Mający polskie pochodzenie oficer NYPD wraz ze swoim policyjnym partnerem uratował życie 3-letniego, nieprzytomnego chłopca. Ariel Zaremba oraz George Lippi wykazali się nie tylko zdolnościami ratowniczymi, ale także zaradnością i sprawnością w działaniu.
Czwartek 28 lipca 2016

Martwa Polka w McCarren Park

Ciało 62-letniej Polki zostało znalezione na ławce w parku McCarrena na Greenpoincie. To czwarte takie odkrycie w ciągu kilku ostatnich dni w Nowym Jorku.
Czwartek 28 lipca 2016

Zginął polski motocyklista z Copiague

39-letni Tomasz Myszke zginął w wyniku zderzenia z pikapem prowadzonym rzekomo przez nietrzeźwego kierowcę. 49-letni Edward Okoń, który nie odniósł żadnych obrażeń, został aresztowany i oskarżony o jazdę po pijanemu.
Środa 27 lipca 2016

Dalsze konsekwencje tragicznego wypadku - Czy pub straci koncesję?

Nicholas Batka, policjant, który w stanie nietrzeźwym spowodował śmiertelny wypadek, został zwolniony z NYPD. Dwaj inni oficerowie, którzy wraz z nim pili w pubie alkohol, zostali zawieszeni w czynnościach. Z kolei lokal, który kompani odwiedzili jako ostatni, może stracić koncesję.
Środa 27 lipca 2016

Wieloryby wracają na Long Island

Kiedyś było ich wiele w tym rejonie, potem zniknęły na ponad 50 lat. Teraz wieloryby wracają do Long Island Sound. Można je coraz częściej tam zobaczyć.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15