Prenumerata
NYC 02:16 pm | WWA 08:16 pm
1 USD = 3.9688 PLN
Poniedziałek 24 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 24 października 2016

Protest przeciw odznaczeniu Michnika

Profesorowie z Akademickiego Klubu Obywatelskiego protestują przeciwko wyróżnieniu Adama Michnika przez władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Kilka dni temu rektor uczelni profesor Andrzej Lesicki wyróżnił redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" medalem "Alumno bene merenti".
Poniedziałek 24 października 2016

Kukliński generałem brygady

Prezydent Andrzej Duda mianował pośmiertnie pułkownika Ryszarda Kuklińskiego na stopień generała brygady – poinformował na Twitterze prezydencki minister Marek Magierowski. Minister obrony narodowej złożył wniosek w tej sprawie w lutym.
Piątek 21 października 2016

Rozmowa Putin – Tusk upubliczniona w Sejmie

Podkomisja badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej przedstawiła wyniki swoich prac na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony. Na posiedzeniu pokazano też film, przedstawiający rozmowę premiera Rosji Władimira Putina z premierem Polski Donaldem Tuskiem na miejscu katastrofy.
Piątek 21 października 2016

Amerykański Gulfstream dla polskich VIP-ów

Wiceszef MON Bartosz Kownacki powiedział w Sejmie, że niezbędne wymogi postępowania ws. małych samolotów dla VIP-ów spełnia maszyna amerykańskiego koncernu General Dynamics.
Czwartek 20 października 2016

Nowe inwestycje Toyoty w Polsce

Toyota zainwestuje w Polsce 650 milionów złotych. Poinformował o tym wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele koncernu motoryzacyjnego. Skorzystają na tym fabryki w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Toyota będzie produkować w tych zakładach przekładnie do napędu pojazdów hybrydowych, a także silniki benzynowe.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 24 października 2016

Trump przedstawił program na pierwsze 100 dni

Podczas przemówienia w Gettysburgu, w Pensylwanii kandydat republikanów przedstawił listę działań na pierwsze 100 dni prezydentury.
Piątek 21 października 2016

Przerwy w działaniu Twittera i Amazona

Popularne portale internetowe, w tym Twitter, Amazon i Spotify miały dziś przerwy w działaniu. Powodem miał być atak hakerów na jednego z dostawców usług internetowych, firmę Dyn.
Piątek 21 października 2016

Trump i Clinton razem na kolacji

Hillary Clinton i Donald Trump wzięli udział w dorocznej uroczystej kolacji charytatywnej katolickiej Fundacji Alfreda Smitha. Zgodnie z tradycją wygłosili przemówienia, podczas których żartowali z samych siebie i swoich rywali. Niektóre żarty sala przyjęła buczeniem.
Czwartek 20 października 2016

Trump: dam wam znać w listopadzie czy uznam wynik wyborów

Donald Trump unika jednoznacznej deklaracji, czy uzna wynik wyborów, ale sugeruje, że mogą one być sfałszowane. Na Nevada University w Las Vegas odbyła się w środę wieczorem, 19 października, ostatnia debata między kandydatami republikańskim i demokratycznym na prezydenta USA. Hillary Clinton i Donald Trump rozmawiali m.in. o Sądzie Najwyższym, aborcji, polityce zagranicznej i stosunku do imigrantów. Trzecia debata była merytoryczna, ale pełna ostrych starć.
Czwartek 20 października 2016

Polski Dzień w amerykańskiej szkole

Uczniowie i nauczyciele z John Ericsson Middle School 126 na Greenpoincie mieli okazję poznać polską kulturę oraz naszą tradycyjną kuchnię. W szkole tej świętowano Dzień Dziedzictwa Polskiego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15