Prenumerata
NYC 01:50 am | WWA 07:50 am
1 USD = 3.6326 PLN
Sobota 19 sierpnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 17 sierpnia 2017

Konkursy Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło dwa konkursy związane z publikacjami historyczno-naukowymi. Pierwszy dotyczy promocji historii Polski, a drugi historii polskiej dyplomacji. Prace należy zgłaszać do 15 września br.
Czwartek 17 sierpnia 2017

Szef PiS o relacjach polsko-żydowskich

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozmawiał z przedstawicielami środowisk żydowskich w Polsce o relacjach polsko-żydowskich.
Środa 16 sierpnia 2017

Kolejna kobieta oskarża Polańskiego

Pojawiły się kolejne zarzuty wobec Romana Polańskiego o molestowanie seksualne nieletniej. Tym razem oskarżenie sformułowała Amerykanka, która twierdzi, że do zdarzenia doszło na początku lat siedemdziesiątych. 

Środa 16 sierpnia 2017

Generał Patton uhonorowany w Warszawie

Bulwar wiślany pomiędzy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a Centrum Nauki Kopernik otrzymał imię amerykańskiego generała z czasów II wojny światowej George’a Pattona. W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władz Warszawy, Rady Miasta, Ambasady Stanów Zjednoczonych oraz Fundacji im. Ronalda Reagana w Polsce.
Wtorek 15 sierpnia 2017

Amerykański generał odznaczony przez Dudę

Dowódca sił lądowych Stanów Zjednoczonych w Europie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę. W czasie uroczystości Święta Wojska Polskiego w Warszawie generał broni Ben Hodges otrzymał Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 17 sierpnia 2017

Będzie czyściej w polskich dzielnicach na Queensie

Dodatkowe sprzątanie głównych arterii handlowych na Glendale, Maspeth, Middle Village i Ridgewood ma polepszyć jakość życia w tych dzielnicach. Radna Elizabeth Crowley wyasygnowała na ten cel specjalny budżet.
Środa 16 sierpnia 2017

Niebezpiecznie na Ridgewood

W popularnej wśród Polaków dzielnicy Ridgewood robi się coraz niebezpieczniej. W ostatnich dniach doszło tam do dwóch poważnych zdarzeń – próby gwałtu oraz napadu z bronią w ręku.
Środa 16 sierpnia 2017

Płać za parking za pomocą swojego telefonu • Nowa aplikacja ParkNYC

Kierowcy nie muszą już szukać tzw. muni-metrów, by uiścić opłatę za samochód pozostawiony w płatnej strefie parkingowej na terenie miasta Nowy Jork. Mogą to zrobić za pomocą swojego smartfona
Piątek 11 sierpnia 2017

Trump dziękuje Putinowi

Donald Trump skomentował wydany przez Kreml nakaz znaczącej redukcji amerykańskiego personelu dyplomatycznego w Rosji. Zamiast spodziewanych wyrazów oburzenia z ust prezydenta USA padły…podziękowania dla Władimira Putina.

Czwartek 10 sierpnia 2017

Rosyjski samolot wojskowy nad Waszyngtonem

Nad Waszyngtonem przeleciał samolot Tu-154M wojenno-kosmicznych sił Rosji. Informację o niecodziennym gościu na amerykańskim niebie przekazała stacja CNN.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15