Prenumerata
NYC 09:05 am | WWA 03:05 pm
1 USD = 3.7099 PLN
Wtorek 21 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 21 kwietnia 2015

Promocja Polski musi zmienić kierunek

Wpadka szefa FBI z próbą obarczenia Polaków winą za Holokaust jest kolejnym przykładem na niezbyt trafny kierunek promocji Polski, która nie dociera z historyczną prawdą do szerszej publiki międzynarodowej. W Polsce pojawiają się pomysły na utworzenie specjalnej komórki w Kancelarii Prezydenta, a także zmianę kierunku działania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Swoje propozycje na łamach “Nowego Dziennika” przedstawiają ludzie kultury z Nowego Jorku.
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

OBWE skontroluje wybory

Międzynarodowi obserwatorzy chcą się przyjrzeć polskim procedurom wyborczym przy okazji jesiennych wyborów do parlamentu - poinformował dziennik „Rzeczpospolita”.
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

Obchody 72. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie

Przed Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie upamiętniono walczących w 1943 roku powstańców. Dziś mija 72. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. Pod pomnikiem złożono kwiaty oraz odczytano imiona i nazwiska dowódców grup bojowych uczestniczących w powstaniu.
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

Skontaktuję się z Waszyngtonem. Słowa szefa FBI obraźliwe i błędne

Stephen Mull ubolewa nad słowami szefa FBI, który mówił o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust. Ambasador USA w Polsce na niedzielnym spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wyraził żal i zapewniał, że nie jest to oficjalne stanowisko Stanów Zjednoczonych.
Niedziela 19 kwietnia 2015

Dołączmy do Nocnych Wilków

SLD proponuje, by polscy motocykliści towarzyszyli swoim rosyjskim kolegom. Sam Sojusz deklaruje, że 20 jego działaczy weźmie udział w takiej akcji, jeśli "Nocne Wilki" zostaną wpuszczone do Polski.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

Anne Appelbaum krytykuje Comeya

Publicystka dziennika "Washington Post" Anne Appelbaum skrytykowała szefa FBI Jamesa Comeya za jego wypowiedź o odpowiedzialności za Holocaust. Appelbaum zarzuciła Comeyowi, że nie rozumie historii zagłady Żydów podczas II Wojny Światowej.
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

W Nowym Jorku toczy się 9. runda negocjacji handlowych

Unijno-amerykańska umowa handlowa (TTIP) ułatwi życie małym i średnim firmom. Chodzi o takie, które chcą eksportować swoje produkty do Stanów Zjednoczonych – powiedziała komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem.
Niedziela 19 kwietnia 2015

Polski minister finansów w Waszyngtonie o gospodarce

Polski minister finansów Mateusz Szczurek uczestniczy wiosennym szczycie Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie. Tam chwali się osiągnięciami polskiej gospodarki.
Niedziela 19 kwietnia 2015

Dyrektor FBI oczernia Polaków

Dyrektor FBI James Comey w wystąpieniu podczas obchodów Dnia Pamięci o Holokauście i na łamach "The Washigton Post" oskarżył Polaków o współodpowiedzialność za Holokaust. Przeciwko tej wypowiedzi ostro zareagowała Ambasada RP w Waszyngtonie; władze w Polsce - w tym MSZ, które wezwało ambasadora USA na rozmowę - jak również środowiska polonijne.
Niedziela 19 kwietnia 2015

E-papierosy coraz popularniejsze

Stany Zjednoczone wygrywają walkę z paleniem tytoniu. Coraz więcej młodych Amerykanów sięga jednak po elektroniczne papierosy. Takie są wnioski z raportu opublikowanego w ubiegłym tygodniu przez amerykański rząd.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15