Prenumerata
NYC 05:34 am | WWA 11:34 am
1 USD = 3.7875 PLN
Środa 27 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 maja 2015

Wybory i… po wyborach. Co może Komorowski? A co Duda?

9 maja Państwowa Komisja Wyborcza przekaże Andrzejowi Dudzie zaświadczenie o wyborze na prezydenta. Zaprzysiężenie nastąpi dopiero 6 sierpnia. Ponad dwa miesiące w Polsce będzie funkcjonował urzędujący prezydent oraz nowo wybrany prezydent elekt. Jakie może przynieść to efekty?
Wtorek 26 maja 2015

Sztaby podsumowują wybory

Sztaby Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości podsumowują wybory prezydenckie. Choć nastroje w PO są minorowe, to partia postanowiła nie wyciągać konsekwencji personalnych za porażkę swojego kandydata. PiS natomiast zapowiada przekształcenie osób odpowiadających za sukces Andrzeja Dudy w jego polityczne zaplecze.
Poniedziałek 25 maja 2015

Prezydent Andrzej Duda

Państwowa Komisja wyborcza potwierdziła w poniedziałek sondażowe wyniki wyborów, które zostały opublikowane w niedzielę. Nowym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej został Andrzej Duda. Co to oznacza dla amerykańskiej Polonii, która oddała na niego 80 procent swoich głosów, i kiedy można spodziewać się wizyty nowego prezydenta w USA, zapytaliśmy członka jego sztabu Adama Kwiatkowskiego.
Poniedziałek 25 maja 2015

Komorowski wycofuje wyborczy projekt

Po porażce wyborczej Bronisław Komorowski wycofuje z konsultacji projekt ustawy emerytalnej, zgłoszony w trakcie kampanii. Zakładał on, że osoby z 40-letnim stażem pracy nie musiałyby czekać do 67. roku życia, aby otrzymać emeryturę.
Poniedziałek 25 maja 2015

Sondaże wskazują na zwycięstwo Andrzeja Dudy

Według sondażu Ipsos late poll dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsatu News Andrzej Duda uzyskał 52 proc. głosów. Ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. To wstępne, sondażowe wyniki wyborów prezydenckich.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 maja 2015

Będzie czterodniowy festiwal na Ridgewood

Wbrew wcześniejszym obawom oraz negatywnej opinii Rady Dzielnicy nr 5, w tym roku odbędzie się zgodnie z 22-letnią tradycją Fresh Pond Road Street Festival.
Wtorek 26 maja 2015

Europejski dzień w Newarku

We wtorek na międzynarodowym lotnisku w Newarku odbył się pierwszy EU Day, zorganizowany pod hasłem przyświecającym Unii Europejskiej "United in Diversity", czyli "Zjednoczeni w różnorodności".
Wtorek 26 maja 2015

Greenpoint w cenie Manhattanu

Czynsze w Nowym Jorku po raz kolejny okazały się jednymi z najdroższych w całych Stanach Zjednoczonych. Średnia miesięczna opłata za wynajem wzrosła w Wielkim Jabłku zarówno w przypadku mieszkań jedno-, jak i dwusypialniowych.
Wtorek 26 maja 2015

FBI w pogoni za sprawcą fałszywych alarmów

Agenci FBI ścigają sprawcę fałszywych alarmów – telefonów z pogróżkami, które dotyczyły samolotów kierujących się na lotniska w Nowym Jorku, New Jersey i Massachusetts. Podejrzana – według nieoficjalnych informacji – jest jedna osoba.
Wtorek 26 maja 2015

B. .B. King został otruty?

Czy znany gitarzysta, wokalista i kompozytor B. .B. King został zamordowany? Detektywi podjęli w tej sprawie śledztwo, co oznacza, że pogrzeb legendarnego muzyka – zaplanowany w Memphis (Tennessee) – trzeba przełożyć. Informację potwierdziło już stanowe biuro koronera w Nevadzie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15