Prenumerata
NYC 06:44 pm | WWA 12:44 am
1 USD = 3.3603 PLN
Piątek 28 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 28 listopada 2014

Wybory: druga runda

W Polsce rozpoczęła się cisza wyborcza. W 890 jednostkach w niedzielę odbędzie się II tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, w tym prestiżowy bój o stanowisko prezydenta Warszawy. Kampanię podsumowuje dla "Nowego Dziennika" szef sztabu Jacka Sasina – Adam Kwiatkowski.
Piątek 28 listopada 2014

Nowak z karą i bez mandatu

Sławomir Nowak rezygnuje z mandatu posła i członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. "Uważam, że w obecnych warunkach pełnienie mandatu posła jest niemożliwe" – napisał były minister transportu.
Czwartek 27 listopada 2014

Stanisław Mikulski nie żyje

Zmarł Stanisław Mikulski, popularny aktor, niezapomniany Hans Kloss ze "Stawki większej niż życie". Miał 85 lat.
Środa 26 listopada 2014

Kaczyński do PO: sfałszowaliście wybory

Prezes PiS oskarżył Platformę Obywatelską o sfałszowanie wyborów samorządowych. "Te wybory zostały sfałszowane" - powiedział Jarosław Kaczyński do posłów, przemawiając z sejmowej trybuny.
Wtorek 25 listopada 2014

Wolne media zagrożone w Polsce

Najnowszy raport międzynarodowej organizacji monitorującej wolność mediów przynosi niepokojące dane i stawia Polskę na równi z krajami takimi jak Rumunia oraz Chorwacja. Ocenę raportu dla "Nowego Dziennika" komentuje dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Robert Świetlik.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 28 listopada 2014

Parada, zakupy i protesty

Oburzeni decyzją sądu w sprawie policjanta, który zastrzelił 18-latka w Ferguson, Amerykanie wykorzystują każdą okazję do protestów. Byli na nowojorskiej paradzie Macy's, a w czwartek wieczorem pikietowali w sklepach w rejonie Ferguson.
Piątek 28 listopada 2014

Podziemny park pod Lower East Side?

Podczas, gdy nowojorska High Line, czyli pierwszy na świecie park zrobiony na "wiszącej w powietrzu" starej linii kolejowej, bije rekordy popularności, grupa deweloperów przestrzeni zaczęła snuć plany stworzenia parku pod ziemią.
Czwartek 27 listopada 2014

Dziś Dzień Dziękczynienia

Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia. To symbol pierwszej uczty przybyszów z Europy do USA z Indianami. Popularnego ‘’Indyka’’ bardzo szybko zaakceptowały wszystkie narodowości tego kraju - również Polacy.
Czwartek 27 listopada 2014

Zimowy paraliż na lotniskach

Paraliż na lotniskach lotnisk na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W związku z obfitymi opadami deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem odwołano lub opóźniono ponad 9 tysięcy lotów. A wszystko tuż przed czwartkowym Dniem Dziękczynienia.
Środa 26 listopada 2014

Andrzejki po harcersku

Dawno, dawno temu – jak najstarsi ludzie (czyli ja) jeszcze pamiętają – robiliśmy już takie zabawy w naszym ośrodku polonijnym East Bay Polish American w północnokalifornijskim Martinez. Jeżeli ktoś popatrzy na to z przymrużeniem oka, to dostrzeże, że w takiej zabawie jest wiele radości i śmiechu. Jeżeli jednak ktoś nie rozumie, co to znaczy zabawa i uśmiech, dopatrzy się w tym guseł zagrażających wychowaniu dzieci.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15