Prenumerata
NYC 07:07 am | WWA 12:07 pm
1 USD = 3.9603 PLN
Czwartek 23 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 22 marca 2017

Nocna narada przed spotkaniem w Rzymie

Ponad 2,5 godziny trwało wieczorne, robocze spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło dotyczące polityki europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli też minister do spraw europejskich Konrad Szymański i prezydencki minister do spraw polityki zagranicznej Krzysztof Szczerski.
Wtorek 21 marca 2017

Bank Światowy chwali Polskę

Bank Światowy chwali polską gospodarkę. W opublikowanym raporcie "Lekcje z Polski, Wnioski dla Polski" wskazano, że rozwój gospodarczy Polski w ostatnich latach okazał się ogromnym sukcesem. Zaznaczono jednak, że potrzebne są dalsze reformy.

Wtorek 21 marca 2017

Zdrada dyplomatyczna Tuska

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło w poniedziałek po południu zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Zawiadomienie ma związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności.

Wtorek 21 marca 2017

Prezydent pisze do ministra

Prezydent Andrzej Duda wysłał do ministra obrony narodowej dwa pisma, w których prosi o informację na temat realizacji decyzji podjętych podczas lipcowego szczytu NATO oraz obsadzenie stanowisk attaché wojskowych w kluczowych państwach.

Poniedziałek 20 marca 2017

Książeczka do głosowania pozostanie?

Państwowa Komisja Wyborcza skłania się ku pomysłowi, by kartą do głosowania pozostała tak zwana książeczka. Jednocześnie PKW nadal prowadzi konsultacje dotyczące kształtu kart wyborczych. Testowany jest również system informatyczny, który ma usprawnić proces liczenia głosów.

Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 22 marca 2017

Strzelanina przed brytyjskim parlamentem

Do pięciu wzrosła liczba zabitych podczas środowego ataku w centrum Londynu. Rannych zostało co najmniej 40 osób, w tym kilka ciężko. Ofiary śmiertelne to napastnik, zaatakowany przez niego nożem policjant oraz trzy inne osoby.
Środa 22 marca 2017

Waszczykowski na szczycie przeciwko ISIS

Międzynarodowa koalicja przeciwko tak zwanemu Państwu Islamskiemu odnosi znaczące sukcesy. Taką ocenę przedstawił amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson podczas spotkania koalicji w Waszyngtonie. W szczycie biorą udział przedstawiciele 68 krajów i organizacji międzynarodowych. Polskę reprezentuje minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
Środa 22 marca 2017

Udało się odnaleźć zaginioną Polkę

71-letnia Maria Różycka z Queensu, z którą od kilku tygodni rodzina w Polsce nie mogła nawiązać kontaktu, została odnaleziona. Okazało się, że kobieta przebywa w jednym z nowojorskich szpitali. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Poniedziałek 20 marca 2017

Decyzja w sprawie Polańskiego dopiero za trzy miesiące

Sędzia Scott Gordon z sądu apelacyjnego w Kalifornii poinformował, że o 90 dni odracza decyzję, czy zostanie umorzona sprawa o gwałt, jakiego reżyser Roman Polański dopuścił się w 1977 roku na 13-letniej wówczas Samancie Geimer.
Poniedziałek 20 marca 2017

Waszczykowski z wizytą w USA

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji prowadzi kampanię na rzecz członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019. W Waszyngtonie weźmie udział w spotkaniu Globalnej Koalicji walczącej z Państwem Islamskim.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15