Prenumerata
NYC 03:11 pm | WWA 09:11 pm
1 USD = 3.1047 PLN
Środa 30 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 30 lipca 2014

Uroczystości rozpoczęte

To ideały Armii Krajowej pomogły Polsce odzyskać wolność. Mówił o tym podczas rozpoczęcia obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego prezes Związku Powstańców Warszawskich, generał Zbigniew Ścibor-Rylski.
Środa 30 lipca 2014

Embargo od Putina

Rosja od 1 sierpnia wprowadza embargo na polskie owoce i warzywa. Do Rosji nie wjadą: jabłka, gruszki, śliwki, wiśnie, czereśnie, morele, brzoskwinie, nektarynki i pigwy. Rosyjskie służby zakazały również importu wszystkich rodzajów kapusty, kabaczków i kalafiorów.
Wtorek 29 lipca 2014

Połączenie z Newark jeszcze nie teraz

Komisja Europejska zaakceptowała plan restrukturyzacji LOT-u i uznała udzieloną przewoźnikowi pomoc publiczną za zgodną z prawem unijnym. Jak na razie nie oznacza to jednak poszerzenia siatki połączeń i wznowienia oczekiwanego przez Polonię połączenia z lotniska w Newarku.
Wtorek 29 lipca 2014

Brytyjskie manewry w Polsce

W ciągu najbliższych miesięcy Wielka Brytania przeprowadzi w Polsce intensywny program ćwiczeń wojskowych w ramach NATO – potwierdzili to ministrowie obrony narodowej Polski i Wielkiej Brytanii.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Atak na Polskę byłby początkiem III wojny światowej

Amerykański sowietolog, były doradca Ronalda Regana prof. Richard Pipes w wypowiedzi dla polskich mediów powiedział, że rosyjski atak na Polskę, która jest związana sojuszami zarówno z krajami europejskimi, jak i ze Stanami Zjednoczonymi, oznaczałby rozpoczęcie III wojny światowej.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 30 lipca 2014

Małgorzata Kot dyrektorem Muzeum Polskiego w Ameryce

25 lipca 2014 roku, decyzją Komitetu Wykonawczego i Rady Dyrektorów Muzeum Polskiego w Ameryce (MPA), z siedzibą w Chicago, na stanowisko dyrektora zarządzającego muzeum została powołana Małgorzata Kot. Nowa pani dyrektor obejmie obowiązki 1 września 2014 roku.
Wtorek 29 lipca 2014

Kura w każdym ogródku?

W Nowym Jorku coraz bardziej popularne staje się hodowanie kur w przydomowych ogródkach. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy chowu drobiu, znoszącego świeże, zdrowie i ekologiczne jajka.
Wtorek 29 lipca 2014

Kłamstwo to nie punkt widzenia: Szokujący list do redakcji “Daily News”

"Daily News" tłumaczy, że stara się przedstawiać różne punkty widzenia, tymczasem w Polonii już pojawiły się ostre protesty przeciwko opublikowanemu przez ten nowojorski dziennik listowi czytelniczki, przedstawiającej niezgodne z prawdą informacje dotyczące historii Polski.
Wtorek 29 lipca 2014

Konflikt o nielegalnych:Tennessee nie chce dzieci

Spór o dalszy los młodocianych nielegalnych imigrantów przybywających do USA staje się coraz gorętszy. Gubernator Tennessee Bill Haslam zaprotestował przeciwko działaniom rządu, który bez powiadomienia wysłał do jego stanu ok. 700 dzieci zatrzymanych na granicy. W tym samym czasie nielegalni imigranci gromadzą się pod Białym Domem, by walczyć w Waszyngtonie o swoje prawa.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Amerykański Senat upamiętni Powstanie Warszawskie

"Powstanie Warszawskie jest symbolem heroizmu oraz mocy ludzkiego ducha" – pisze senator Barbara Mikulski w projekcie uchwały, dotyczącym upamiętnienia przez amerykański Senat 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15