Prenumerata
NYC 04:59 am | WWA 10:59 am
1 USD = 3.8175 PLN
Sobota 30 kwietnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 30 kwietnia 2016

Zbadają polski wątek “Panama Papers”

Specjalny zespół prokuratorów zbada polskie wątki w aferze "Panama Papers" – informuje na swojej stronie Prokuratura Krajowa. W skład zespołu wejdą prokuratorzy, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przedstawiciele kontroli skarbowej i resortu finansów.
Piątek 29 kwietnia 2016

Szlaban dla Nocnych Wilków

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zgadza się na wjazd do Polski rosyjskich Nocnych Wilków. Decyzję tę uzasadniono "zapewnieniem ochrony porządku publicznego". Odmowa spotkała się już z ostrą odpowiedzią strony rosyjskiej i zaproszeniem polskiej ambasador w Moskwie na dywanik.
Piątek 29 kwietnia 2016

Major Hubal odnaleziony?

Na cmentarzu rzymskokatolickim w Inowłodzu w Łódzkiem prawdopodobnie odkopano szczątki majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Teraz przeprowadzone zostaną badania genetyczne.
Piątek 29 kwietnia 2016

Jest propozycja kompromisu w sprawie TK

Skład pełny, wynoszący co najmniej 11 sędziów, oraz wyjątki w zasadzie rozpatrywania spraw w kolejności ich wpływu do Trybunału Konstytucyjnego. To niektóre zmiany w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym, zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Posłowie tej partii złożyli u marszałka Sejmu projekt nowelizacji.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Nowy sędzia w Trybunale

Prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego Zbigniewa Jędrzejewskiego. Sejm wybrał go do Trybunału 14 kwietnia. Zbigniew Jędrzejewski zastępuje w Trybunale Konstytucyjnym kończącego kadencję Mirosława Granata.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 29 kwietnia 2016

Utrudnienia przy Queens Midtown Tunnel

Dwumiesięczne utrudnienia w ruchu czekają na kierowców korzystających z Queens Midtown Tunnel. W piątek, 29 kwietnia, rozpoczęły się prace remontowe obejmujące dwa wyjazdowe pasy prowadzące na północną część Manhattanu (Uptown).
Piątek 29 kwietnia 2016

Uber testuje kary dla pasażerów

Od 5 do 10 dolarów będą wynosić kary za anulowanie zamówienia oraz zbyt długie oczekiwanie kierowcy na pasażera korzystającego z taksówki sieci Uber. Firma aktualnie testuje nowe taryfikatory.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Zniknie prawie 80 sklepów sieci Sears i Kmart

Zarząd Sears Holdings poinformował o zamknięciu 78 sklepów należących do tej spółki. Likwidacji ulegnie 10 oddziałów sieci Sears oraz 68 sklepów Kmart.
Czwartek 28 kwietnia 2016

ONZotwski kongres w obronie prześladowanych chrześcijan

W siedzibie ONZ w Nowym Jorku rozpoczyna się dziś trzydniowy kongres dotyczący prześladowanych chrześcijan.
Środa 27 kwietnia 2016

Sezonowa praca czeka

Kilkaset ofert pracy czeka na osoby szukające wakacyjnego zatrudnienia. Do najbliższego czwartku na Coney Island organizowane są targi pracy. By wziąć w nich udział, należy mieć ukończony 18. rok życia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15