Prenumerata
NYC 03:28 pm | WWA 09:28 pm
1 USD = 3.2311 PLN
Wtorek 16 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 16 września 2014

IPN odnalazł szczątki osób. Czy jest wśród nich “Inka”?

Wiadomo, że natrafiono na szkielet młodej kobiety z przestrzeloną czaszką, obok zaś były pochowane szczątki mężczyzny, którego czaszka również nosi ślady po kuli. Może to sugerować, że chodzi o Danutę Siedzikównę "Inkę" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka".
Wtorek 16 września 2014

Instytut Piłsudskiego przenosi się na Greenpoint

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa udostępni pomieszczenie na Greenpoincie na siedzibę Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce. W walkę o fundusze na działalność Instytutu włączyła się też sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą.
Poniedziałek 15 września 2014

Kopacz: domy, w których rządzą kobiety, wychodzą na tym dobrze

"Udało mi się przekonać Bronisława Komorowskiego, teraz będę się starała przekonać do swojego gabinetu miliony Polaków" powiedziała w trakcie poniedziałkowych uroczystości w Belwederze Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu oficjalnie została desygnowana na stanowisko premiera.
Niedziela 14 września 2014

Nowa premier w poniedziałek

W poniedziałek Bronisław Komorowski powierzy Ewie Kopacz misję tworzenia rządu. Dotychczasowa marszałek Sejmu będzie miała na to tydzień, bo prezydent chce powołać Radę Ministrów rano 22 września, przed swoim wylotem do Stanów Zjednoczonych.
Niedziela 14 września 2014

:Biskupi przypominają Polakom: to rodzice wychowują dzieci

Episkopat zachęca rodziców i nauczycieli do aktywniejszego i roztropnego wychowywania dzieci i młodzieży. W Kościele katolickim w Polsce rozpoczyna się Czwarty Tydzień Wychowania.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 16 września 2014

Gondolą na Manhattan

Firma deweloperska CityRealty ma pomysł na rozwiązanie problemów komunikacyjnych, z którymi codziennie borykają się tysiące nowojorczyków dojeżdżających z Brooklynu na Manhattan. Mają być to gondole zawieszone na stalowych linach, na wzór tych, które już kursują na Roosevelt Island.
Poniedziałek 15 września 2014

Nowe przywileje dla imigrantów?

"New York is Home" to nazwa projektu ustawy złożonego w stanowej legislaturze, który przewiduje szereg przywilejów dla nieudokumentowanych imigrantów.
Poniedziałek 15 września 2014

Kolejne uliczne święto na Ridgewood

Tysiące ludzi pojawiło się w niedzielę na Myrtle Avenue Fall Street Festival podczas dorocznej imprezy organizowanej na jednej z najpopularniejszych handlowych arterii na Ridgewood.
Poniedziałek 15 września 2014

Miss z Nowego Jorku

Trzeci raz z rzędu korona Miss Ameryki trafiła do pięknej mieszkanki stanu Nowy Jork. W niedzielny wieczór odebrała ją 23-letnia Kira Kazantsev.
Niedziela 14 września 2014

Hołd ofiarom Katynia

W niedzielę, 14 września, przed pomnikiem Katyń 1940 w Jersey City, odbyła się patriotyczna uroczystość zorganizowana przez Komitet Pamięci Zbrodni Katyńskiej (na czele z prezesem Krzysztofem Nowakiem), Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej – Oddział II oraz Kongres Polonii Amerykańskiej. Przybyło ponad 300 osób.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15