Prenumerata
NYC 08:43 am | WWA 02:43 pm
1 USD = 3.3324 PLN
Piątek 24 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 21 października 2014

Paweł Kukiz na cenzurowanym?

Najnowszy singiel Pawła Kukiza "Samokrytyka (dla Michnika)" nie będzie puszczany na antenie Polskiego Radia. Szefowa Trójki Magdalena Jethon tłumaczy, że powodem jest start muzyka w listopadowych wyborach. Z kolei Kukiz twierdzi, że jest to “cenzura prewencyjna”.
Wtorek 21 października 2014

“Nie uciekamy, tylko wyjeżdżamy, by przeżyć”

Jeszcze kilka tygodni temu GUS informował, że w Polsce mieszka ponad 38 milionów osób. Okazuje się, że ta liczba może być znacznie zawyżona. Zupełnie inne dane publikuje bowiem Europejski Urząd Statystyczny. Według niego w kraju nad Wisłą jest nieco ponad 36 milionów osób, a w najbliższych latach będzie jeszcze mniej.
Poniedziałek 20 października 2014

Zagraj w kosza w USA

To wymarzona propozycja chyba dla każdego miłośnika gry w koszykówkę. Ambasada USA w Polsce przygotowała konkurs dla młodzieży między 13 a 17 rokiem życia. Nagrodą jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych na dwutygodniowy obóz sportowy.
Poniedziałek 20 października 2014

“Samolot uległ zniszczeniu w wyniku eksplozji”

W poniedziałek w Warszawie odbyła się III Konferencja Smoleńska. Wzięli w niej udział naukowcy z Polski i zagranicy, którzy prezentowali wyniki swoich badań dotyczących przyczyn tragedii smoleńskiej.
Niedziela 19 października 2014

Polska pamiętała o księdzu Popiełuszce

Odszedł wiele lat temu, ale pamięć o nim i jego przesłaniu nadal trwa. W Polsce wierni wspominali w niedzielę błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. To już 30. rocznica śmierci legendarnego kapelana Solidarności, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 października 2014

Wirus ebola dotarł do Nowego Jorku

Obecność śmiercionośnego wirusa ebola stwierdzono w czwartek u lekarza, który powrócił do USA z Afryki Zachodniej, gdzie pracował z ramienia organizacji "Lekarze bez granic". Przebywa w nowojorskim szpitalu Bellevue, który jest jednym z ośmiu szpitali w stanie Nowy Jork wyznaczonych do przyjmowania osób podejrzanych o zarażenie wirusem.
Piątek 24 października 2014

Mieszkania zamiast kościołów

W ciągu ostatnich dwóch dekad ponad 20 kościołów i budynków sakralnych na Brooklynie zamieniono na apartamentowce. W kolejce czeka dalszych 50, które osoby administrujące kościelnymi nieruchomościami zamierzają przekształcić na lokale mieszkalne. Fundusze mają wspomóc dalsze istnienie parafii różnych wyznań.
Piątek 24 października 2014

Kolejne odszkodowanie dla Greenpointu

16 mln dolarów odszkodowania musi wypłacić firma Getty Petroleum na rzecz oczyszczenia Newtown Creek na Greenpoincie. Pieniądze są zadośćuczynieniem za wieloletnie zanieczyszczanie cieku substancjami ropopochodnymi.
Piątek 24 października 2014

Instytut Piłsudskiego przygotowuje się do zmiany siedziby

Od kwietnia przyszłego roku Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce będzie miał swoją siedzibę na Greenpoincie. Aktualnie gromadzone są środki finansowe potrzebne do przeprowadzenia kosztownej przeprowadzki, a także na dalszą działalność organizacji.
Czwartek 23 października 2014

Arsenał broni na Ridgewood

Policja ze 104. posterunku na Ridgewood aresztowała we wtorek mieszkańca tej dzielnicy w związku z posiadaniem przez niego dużej ilości nielegalnej broni.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15