Prenumerata
NYC 06:56 am | WWA 12:56 pm
1 USD = 3.3899 PLN
Niedziela 23 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 21 listopada 2014

Wtargnięcie do PKW

Przed budynkiem PKW w czwartek późnym wieczorem odbył się protest, w którym uczestniczyło około tysiąca osób. Były to głównie osoby sympatyzujące z Kongresem Nowej Prawicy i Ruchem Narodowym.
Piątek 21 listopada 2014

Dymisje w PKW

Ciąg dalszy zamieszania wokół Państwowej Komisji Wyborczej. Do dymisji podał się szef PKW, sędzia Stefan Jaworski. To następstwo problemów z liczeniem głosów w wyborach samorządowych, związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem systemu informatycznego.
Czwartek 20 listopada 2014

Krótka pamięć prezydenta

W związku z problemami PKW z ogłoszeniem wyników wyborów prezydent Bronisław Komorowski uspokajał i doradzał cierpliwość. Najwyraźniej jednak zapomniał, że w 2013 r. odrzucił projekt zabezpieczenia systemu PKW, a w 2012 roku był zaniepokojony 7-dniowym opóźnieniem podania wyników wyborów na Ukrainie.
Czwartek 20 listopada 2014

Wciąż bez wyników wyborów

Wyborczego zamieszania w Polsce ciąg dalszy. Szef Krajowego Biura Wyborczego podał się do dymisji. Mimo sondaży mówiących o zwycięstwie PiS, partia domaga się unieważnienia wyborów.
Czwartek 20 listopada 2014

Islamska ofensywa wkrótce w Polsce?

Jak donosi portal gazeta.pl, niemieccy salafici, powiązani z terrorystami wyznawcy najbardziej radykalnej odmiany islamu, chcą nawracać Polaków. "Już nad tym pracujemy" – mówi ich przywódca. W szeregach niemieckich islamistów jest już sporo polskich imigrantów.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 22 listopada 2014

Stanowcze “nie” republikanów

Republikańscy politycy nie kryją wzburzenia po postanowieniach prezydenta Baracka Obamy, łagodzących procedury wobec milionów nielegalnych imigrantów i stwarzających możliwość podjęcia legalnej pracy. Pierwszym i najczęściej powtarzanym przez oponentów określeniem na te decyzje jest "nadużywanie władzy"...
Sobota 22 listopada 2014

Nowy Jork – metropolia w polskich książkach

Wieczór autorski Tomasza Zalewskiego, Małgorzaty Kałuży i Ewy Winnickiej odbędzie się 25 listopada o godz. 7:00 wiecz. w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej.
Sobota 22 listopada 2014

Dzień Otwartych Drzwi fundacji w Clark

Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ otworzyła swe podwoje w niedzielę, 16 listopada 2014 roku, i zaprosiła Polonię na "Renesans" – czyli Dzień Otwartych Drzwi. Był to znakomity pomysł, gdyż dzięki temu każdy, kto przybył tego dnia na Broadway, mógł poznać fundację od środka, z jej ciekawymi zakamarkami.
Sobota 22 listopada 2014

Polskie akcje w Queens Library - Wielkie czytanie na Ridgewood

Projekt "Cała Polonia czyta dzieciom" zainicjował szereg polskich imprez i spotkań, jakie będą miały miejsce w bibliotece publicznej – Queens Library – na Ridgewood.
Sobota 22 listopada 2014

Ponad 2 mln za kamienicę na Greenpoincie

2,1 mln dolarów zapłacił nabywca dwumieszkaniowej kamienicy przy 165 Diamond Street na Greenpoincie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15