Prenumerata
NYC 07:06 am | WWA 01:06 pm
1 USD = 3.18 PLN
Środa 27 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 sierpnia 2014

MADE IN POLAND niemile widziane

Część producentów znad Wisły nie chce, żeby ich towary były kojarzone z Polską. O ile surowce, żywność, czy materiały dla budownictwa, pochodzące z naszego kraju, sprzedają się dobrze, to nie jesteśmy kojarzeni jako producent na przykład towarów luksusowych.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Rosja się nie zatrzyma - niepokojące słowa gen. Skrzypczaka

"Nie oszukujemy się. Mamy za mały potencjał, aby oprzeć się armii masowej, takiej jak rosyjska" – ocenia w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" były wiceszef MON generał Waldemar Skrzypczak. Jak twierdzi, polska armia tylko przez trzy dni powstrzymywałaby Rosjan przed wejściem do Warszawy.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Rolnicy rozczarowani systemem rekompensat

W wtorek jedziemy do Brukseli, by walczyć o przetrwanie, nie wykluczamy także protestów" – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" Stanisław Bartman, prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej. Nie tylko producenci, ale także minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uważa, że brukselska propozycja rekompensat dla rolników jest skandaliczna.
Poniedziałek 25 sierpnia 2014

To był IV rozbiór Polski

W sobotę minęła 75. rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Tajny protokół i porozumienie o nieagresji zawarte w Moskwie pomiędzy ministrami spraw zagranicznych III Rzeszy i Związku Radzieckiego było de facto czwartym rozbiorem Polski.
Niedziela 24 sierpnia 2014

Motocyklem na samochodowe prawko

Od niedzieli w Polsce można prowadzić motocykl posiadając tylko uprawnienia samochodowe. Z takiej możliwości mogą skorzystać kierowcy mający prawo jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 27 sierpnia 2014

Dylematy mieszkańców Greenpointu: autobus, prom czy metro?

Już za niecały tydzień mieszkańcy Greenpointu będą mogli znowu korzystać z pełnych usług metra linii G, kluczowej dla polskiej dzielnicy. Remont "zielonej" linii zakończy się w nocy z poniedziałku na wtorek.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Aresztowani dzięki czujności mieszkańca

Policja ze 104. posterunku na Ridgewood aresztowała trzech złodziei, którzy obrabowali jeden z supermarketów na Middle Village. Udało się ich zatrzymać dzięki czujności jednego z mieszkańców tej dzielnicy.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Burger King ucieka do Kanady, bo podatki były za duże…

Burger King nie będzie już amerykańską siecią restauracji szybkiej obsługi. Wszystko przez za wysokie podatki, na które narzekają w USA zarówno duzi, jak i mali przedsiębiorcy. Spółka przenosi się jeszcze w tym roku do Kanady.
Wtorek 26 sierpnia 2014

New Jersey się zbroi

Prawodawcy z New Jersey domagają się przeglądu programu wojskowego, przy pomocy którego lokalna policja otrzymuje ciężki wojskowy sprzęt.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Metrem pod prąd

Motorniczy linii metra A przejechał swoim składem wagonów kilka stacji pod prąd. Do zdarzenia doszło 11 sierpnia, ale dopiero w poniedziałek poinformowało o tym MTA.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15