Prenumerata
NYC 08:05 pm | WWA 02:05 am
1 USD = 3.9420 PLN
Wtorek 31 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 30 maja 2016

Ustępstwa PiS w sprawie TK

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki wierzy w kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i w to, że nie będzie potrzeby odwoływania się przez Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Do mediów wyciekło pismo rządu do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.
Poniedziałek 30 maja 2016

Prezydent z wizytą u piłkarzy

Prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek odwiedził w Arłamowie piłkarską reprezentację Polski, przygotowującą się do mistrzostw Europy we Francji, podkreślił, że jest dumny z naszego zespołu. - Cieszę się, że mamy taką drużynę - przyznał.
Piątek 27 maja 2016

Grupa Wyszehradzka zgodna co do obecności NATO

Wzmocnienie flanki wschodniej NATO powinno stać się priorytetem całego sojuszu – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Piątek 27 maja 2016

Dekomunizacja Polski na start

W całym kraju zostaną zmienione nazwy budowli, obiektów, dróg, ulic, mostów i placów, które są reliktami komunizmu. Zgodnie z ustawą zakazującą propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego samorządy od momentu jej wejścia w życie będą miały rok, żeby pozbyć się z przestrzeni publicznej nazw nawiązujących do tego okresu.
Czwartek 26 maja 2016

Tajemnicza śmierć oficera SKW

Ciało wysokiego rangą oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego znaleziono w środę wieczorem na terenie powiatu mińskiego.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 30 maja 2016

Wojenny myśliwiec wpadł do Hudson River

56-letni mężczyzna zginął po tym jak pilotowany przez niego samolot wpadł do Hudson River. Tragiczne zdarzenie miało miejsce dwie i pół mili od George Washington Bridge.
Poniedziałek 30 maja 2016

Luksusowy biurowiec na Greenpoincie

Nowojorska Komisja Planowania Przestrzennego zatwierdziła projekt budowy ośmiokondygnacyjnego, nowoczesnego biurowca na nabrzeżu Greenpointu.
Poniedziałek 30 maja 2016

Trump: Nielegalni imigranci lepiej traktowani od weteranów

Donlad Trump marzący o zostaniu prezydentem zdobył upragnioną, minimalną liczbę delegatów na partyjną konwencję i to jeszcze przed prawyborami w Kalifornii i New Jersey. Poinformowała o tym w czwartek agencja AP. Z kolei w sobotę na wiecu w Waszyngtonie, związanym z Memorial Day, zapewniał weteranów, że jako prezydent “zapewni im należytą opiekę”.
Poniedziałek 30 maja 2016

Obama: Pamiętajcie o poległych bohaterach

Prezydent USA Barack Obama wziął udział w poniedziałkowych uroczystościach związanych z Memorial Day. Główne obchody święta odbyły się na wojskowym Cmentarzu Narodowym Arlington.
Poniedziałek 30 maja 2016

Aleksander Doba wypłynął w najtrudniejszą podróż

69-letni polski podróżnik rozpoczął w niedziele swoją trzecią, najtrudniejszą wyprawę przez Atlantyk. Start nastąpił punktualnie o godz. 1:07 ppoł. z przystani w Liberty State Park w New Jersey. Już na początku ekspedycji pojawiły się trudności. Sztorm sprawił, że Doba nie wypływa na razie na otwarty ocean.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15