Prenumerata
NYC 08:26 am | WWA 02:26 pm
1 USD = 3.3056 PLN
Czwartek 02 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 01 października 2014

“Czarodziejka” Ewa Kopacz wygłosiła expose na Wiejskiej

Wystąpienie nowej premier trwało 45 minut. W tym czasie Ewa Kopacz złożyła taką ilość obietnic, że trudno znaleźć kogoś, kto został pominięty. Lepiej ma być między innymi: dzieciom, rodzicom, emerytom, rencistom, kierowcom, młodym lekarzom, żołnierzom, rolnikom. A opozycję Kopacz prosi nie o "100 dni spokoju, a o 100 dni współpracy".
Wtorek 30 września 2014

Kto bogaty, kto zadłużony?

Ministrowie w nowym rządzie Ewy Kopacz, z panią premier na czele, złożyli oświadczenia majątkowe. Na stronie internetowej rządu znalazły się deklaracje wszystkich szefów resortów.
Wtorek 30 września 2014

W środę expose premier i strajk górników. Co powie Ewa Kopacz?

Kwestie związane z obronnością, euro oraz polityką rodzinną – to właśnie na tych kwestiach ma się skupić nowa pani premier podczas swojego expose. Tak przynajmniej twierdzą osoby z otoczenia Ewy Kopacz. Ona sama nie potwierdza i nie zaprzecza.
Poniedziałek 29 września 2014

Znieważył Owsiaka, ale kary nie będzie

Sąd w Złotoryi uznał, że bloger MatkaKurka jest winny znieważenia, ale nie zniesławienia Jurka Owsiaka. Tym samym uznał, że Piotr K. obraził prezesa WOŚP, ale nie poniżył czy pomówił. Sędzia odstąpił również od wymierzenia kary.
Poniedziałek 29 września 2014

NIK: mierna ocena “Wyprawki szkolnej”

"Pieniądze z rządowego programu 'Wyprawka szkolna' nie są w pełni wykorzystywane, bo rodzicom są stawiane zbyt biurokratyczne wymogi" – uważa prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. W efekcie blisko połowa pieniędzy przeznaczonych na jego realizację pozostała niewykorzystana.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 02 października 2014

Kompostowanie żywności na Greenpoincie

We wrześniu przyszłego roku na Greenpoincie zostanie uruchomiona specjalna kompostownia służąca do przerobu ścieków oraz odpadków jedzenia na energię odnawialną. Specjalne centrum powstanie w okolicy cieku Newtown Creek.
Środa 01 października 2014

Poszukiwany morderca Polaka z Ridgewood

Nowojorska policja poszukuje sprawców śmiertelnego pobicia 37-letniego Polaka na Ridgewood, do którego doszło w 2010 roku. Na osobę, która pomoże w wyjaśnieniu zabójstwa oraz schwytaniu mordercy, czeka nagroda w wysokości 2000 dolarów.
Środa 01 października 2014

Bandzior z Ridgewood aresztowany

Policja aresztowała 41-letniego mieszkańca Ridgewood – Kennetha Suddena, poszukiwanego w związku z brutalnym napadem na taksówkarza. Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek na terenie Queens General Hospital.
Środa 01 października 2014

Ebola dotarła do USA – Czy jesteśmy bezpieczni?

Do szpitala w Dallas trafił mężczyzna zarażony wirusem ebola. To pierwszy przypadek tej śmiertelnej choroby odnotowany w USA. Czy ebola dotrze do nas?
Środa 01 października 2014

Uzbrojony w windzie z Obamą

Zła passa Secret Service trwa. Jeszcze nie umilkły echa ostatnich incydentów złamania zabezpieczeń Białego Domu, a już na jaw wyszedł kolejny przypadek narażenia bezpieczeństwa prezydenta USA przez jego ochronę.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15