Prenumerata
NYC 11:24 am | WWA 05:24 pm
1 USD = 3.8233 PLN
Sobota 01 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 01 października 2016

Urzędniczka zapomniała o milionach

Marzena Kruk przyznała się do części nieprawidłowości w swoich zeznaniach podatkowych. Jedna z głównych bohaterek warszawskiej afery reprywatyzacyjnej w maju wysłała do prokuratury list w tej sprawie. 

Piątek 30 września 2016

Jest projekt ustawy ws. sędziów

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli do Sejmu projekt ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Dotyczy on uregulowania praw, obowiązków i zasad odpowiedzialności sędziów Trybunału.
Piątek 30 września 2016

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów rozpoczyna prace

Premier Beata Szydło otworzyła w piątek, 30 września, inauguracyjne posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Szefowa rządu powiedziała, że ciało to będzie odpowiadać za rozwój i politykę gospodarczą, będzie też opiniowało projekty ustaw z tej dziedziny.
Czwartek 29 września 2016

Gospodarcze plany rządu

Gospodarka i rozwój mają być priorytetem dla rządu w najbliższych miesiącach. Premier Beata Szydło oficjalnie przedstawiła na konferencji prasowej nowego ministra finansów – Mateusza Morawieckiego. Wicepremier będzie teraz łączył funkcję szefa dwóch resortów – finansów i rozwoju.
Czwartek 29 września 2016

Polacy pozywają Volkswagena

Jest pierwszy w Polsce zbiorowy pozew przeciwko koncernowi Volkswagen. Złożyli go w warszawskim sądzie w czwartek rano, 29 września, prawnicy reprezentujący 55 osób.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 30 września 2016

Minister Macierewicz na Rutgers o bezpieczeństwie Polski i Europy

Minister obrony Antoni Macierewicz był gościem honorowym konferencji zorganizowanej przez International Security Forum na stanowym uniwersytecie Rutgers w New Brunswick, NJ. Mówił tam o współczesnych zagrożeniach dla Europy i świata, a także zaproponował jak walczyć z nimi. Wcześniej minister spotkał się m.in. z sen. Johnem McCainem, zarządem Instytutem Piłsudskiego oraz SWAP.
Piątek 30 września 2016

Kolejna szansa na zieloną kartę

We wtorek, 4 października, rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do loterii wizowej DV-2018. Wnioski można składać bezpłatnie do 7 listopada, wyłącznie w formie elektronicznej, poprzez stronę dvlottery.state.gov. O tym, czy zostało się wylosowanym, będzie się można dowiedzieć w maju przyszłego roku.
Czwartek 29 września 2016

Włamywacze znów grasują w okolicy Ridgewood

Mimo wzrostu aresztowań dokonywanych przez policję ze 104. posterunku na Ridgewood w dzielnicy tej oraz jej sąsiedztwie w ostatnim miesiącu gwałtownie wzrosła przestępczość, a zwłaszcza liczba włamań do mieszkań.
Czwartek 29 września 2016

Awaria czy błąd człowieka?

Co najmniej jedna osoba nie żyje, a ponad sto zostało rannych w wyniku katastrofy kolejowej do której doszło na stacji Hoboken, NJ. Rozpędzony pociąg wjechał w betonową ścianę stacji. Dlaczego maszynista nie zahamował w porę? Na to pytanie próbują teraz znaleźć odpowiedź śledczy.
Czwartek 29 września 2016

Metro W znów do dyspozycji pasażerów

W listopadzie nowojorczycy znów będą mogli korzystać z metra W. MTA przywraca tę linię po sześciu latach przerwy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15