Prenumerata
NYC 08:13 am | WWA 02:13 pm
1 USD = 4.0094 PLN
Sobota 25 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 24 czerwca 2016

Polscy politycy o Brexicie

Obywatele Wielkiej Brytanii zdecydowali w referendum o wystąpieniu tego kraju z Unii Europejskiej. Wynik głosowania i jego skutki komentowali politycy partii sejmowych i ugrupowań pozaparlamentarnych.
Piątek 24 czerwca 2016

Biskupi apelują o polsko-ukraińskie pojednanie

Prezydium Episkopatu Polski wzywa do pojednania polsko-ukraińskiego. W specjalnym komunikacie przed rocznicą zbrodni na Wołyniu biskupi przypominają, że chrześcijańskie przebaczenie jest wartością bezwarunkową, która obejmuje nawet największe niegodziwości, ludobójstwo i przymusowe przesiedlenia.
Czwartek 23 czerwca 2016

MON kupi samoloty dla VIP-ów

Ministerstwo Obrony Narodowej chce kupić samoloty dla najważniejszych osób w państwie. Informację potwierdził rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Jedna z maszyn może się pojawić w rządowych barwach jeszcze w tym roku.
Czwartek 23 czerwca 2016

Sejm wybrał członków kolegium IPN

Sejm wybrał pięciu członków Kolegium IPN – nowego organu, który zgodnie ze znowelizowaną w kwietniu ustawą zastąpił Radę Instytutu. W głosowaniu posłowie poparli wszystkich kandydatów zgłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość. To profesorowie: Jan Draus, Józef Marecki, Piotr Franaszek oraz doktor habilitowany Sławomir Cenckiewicz i Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycji w PRL.
Czwartek 23 czerwca 2016

Udany występ Polek na mistrzostwach karate w Nowym Jorku

Trzy złote oraz dwa brązowe medale zdobyły polskie karacistki podczas tegorocznej edycji All American Open International Karate Championships. Poza tym reprezentantki naszego kraju znalazły się w światowej czołówce Karate Kyokushin.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 czerwca 2016

VW zapłaci w USA 10 miliardów kary

Właściciele volkswagenów z silnikiem Diesla otrzymają po kilka tysięcy dolarów odszkodowania w związku oszukiwaniem przez niemiecki koncern podczas pomiarów emisji spalin. Amerykańskie media informują, że Volkswagen jest bliski ugody z rządem USA w sprawie przewidującej 10 miliardów dolarów rekompensaty.
Czwartek 23 czerwca 2016

Rabin Friedman zbulwersowany protestem - Polacy nie są antysemitami

Polonijny Ruch Obrony Polski NY zorganizował manifestację przed szkołą średnią prowadzoną przez rabina Zeva Friedmania na Long Island. Była to odpowiedź na protest, jaki dziekan Rambam Mesivta High School przeprowadził na początku maja przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku.
Czwartek 23 czerwca 2016

Sąd w Los Angeles: “Schody do nieba” to nie plagiat

Ława przysięgłych sądu w Los Angeles uznała, że słynny utwór "Schody do nieba" zespołu Led Zeppelin nie jest plagiatem. Proces wytoczyli brytyjskiej grupie spadkobiercy amerykańskiego gitarzysty, piosenkarza i kompozytora Randy'ego Wolfe'a.
Czwartek 23 czerwca 2016

Sąd Najwyższy nie odblokował DAPA i DACA

Amerykański Sąd Najwyższy nie przywrócił do życia programów DAPA i rozszerzonej wersji DACA, które dałyby 5 milionom imigrantów możliwość tymczasowego pozwolenia na pracę i ochronę przed deportacją.
Czwartek 23 czerwca 2016

Marek Gaciarz chciał uprawiać seks z nieletnią. Wpadł w pułapkę

Co najmniej sześć lat więzienia grozi 34-letniemu Markowi Gaciarzowi z Chicago, za to, że chciał uprawiać seks z 15-letnią dziewczyną. Mężczyzna został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Ostateczny wyrok usłyszy w sierpniu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15