Prenumerata
NYC 10:24 pm | WWA 04:24 am
1 USD = 3.0338 PLN
Piątek 25 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 24 kwietnia 2014

Polska i Francja za unią energetyczną

Premier Donald Tusk i prezydent Francji Francois Hollande rozmawiali o Ukrainie i bezpieczeństwie energetycznym. Szef polskiego rządu przebywał w czwartek w Paryżu z krótką wizytą.
Czwartek 24 kwietnia 2014

Kolejne samoloty nad Polską

W najbliższych dniach w Polsce pojawią się cztery francuskie samoloty. Minister obrony Tomasz Siemoniak zapowiada, że będą stacjonowały w Malborku, a brytyjskie – na Litwie i w Estonii.
Czwartek 24 kwietnia 2014

Sejm upamiętnił kanonizację Jana Pawła II

Posłowie przyjęli uchwalę upamiętniającą Jana Pawła II w dniu jego kanonizacji. Za było 380, przeciwko 34, a 2 wstrzymało się od głosu.
Czwartek 24 kwietnia 2014

Nie żyje Tadeusz Różewicz

W czwartek zmarł jeden z najbardziej znanych na świecie polskich poetów, prozaików, dramaturgów i scenarzystów. Miał 92 lata.
Czwartek 24 kwietnia 2014

Unijny spot w ogniu krytyki

Najwyższa Izba Kontroli zbada prawidłowość wydania środków na spot upamiętniający – lecie wejścia do Unii Europejskiej. Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że dojdzie do tego przy okazji corocznej kontroli wydatków budżetu.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 25 kwietnia 2014

Ciche przyzwolenie na marihuanę?

Kenneth Thompson, szef brooklyńskiej prokuratury, poinformował komisarza nowojorskiej policji Billa Brattona, że podległe mu sądy będą oddalać sprawy dotyczące posiadania małej ilości marihuany. Bratton oświadczył jednak, że jest przeciwny dekryminalizacji marihuany.
Piątek 25 kwietnia 2014

Milion drzewek dla miasta

W wielu miejscach w ostatnim czasie, a zwłaszcza na chodnikach obok dróg, pojawiły się świeżo zasadzone drzewa. Jest to efekt wiosennej akcji mającej na celu poprawę środowiska naturalnego we wszystkich pięciu gminach miasta.
Czwartek 24 kwietnia 2014

Niemiecka parafia w polskie ręce - instalacja proboszcza na Ridgewood

W najbliższą sobotę, o godzinie 6:30 wieczorem, odbędzie się uroczysta instalacja nowego proboszcza parafii św. Macieja na Ridgewood. Tym samym ks. prałat Piotr Żendzian zostanie pełnoprawnym gospodarzem kościoła, w którym przez ponad sto lat zarządzali niemieccy duchowni.
Środa 23 kwietnia 2014

Greenpoint najatrakcyjniejszy w USA

Według portalu "Business Insider", polska dzielnica jest najlepszym miejscem do zamieszkania dla młodych ludzi. Greenpoint został nawet okrzyknięty "dzielnicą tysiąclecia".
Środa 23 kwietnia 2014

Wielkanoc w Martinez

W sobotę, 19 kwietnia 2014 roku, w kaplicy Matki Boskiej Patronki Emigrantów, która jest częścią ośrodka polonijnego East Bay Polish American Association w Martinez w Kalifornii, Polonia pojawiła się o wiele liczniej niż zazwyczaj. Od godzin porannych do wczesnopopołudniowych odbywało się tutaj święcenie tradycyjnych koszyczków wielkanocnych wypełnionych smakołykami.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15