Prenumerata
NYC 08:12 am | WWA 02:12 pm
1 USD = 3.7129 PLN
Piątek 09 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 08 października 2015

Okupacja mównicy na ostatnim posiedzenie Sejmu

Na ostatnim posiedzeniu VII Sejmu poseł Jarosław Gromadzki okupował sejmową mównicę. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na nieprawidłowości wyborcze. Został za to wykluczony z obrad.
Czwartek 08 października 2015

Gowin kandydatem na szefa MON

Jarosław Gowin jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa resortu obrony w ewentualnym rządzie PiS. Taką zapowiedź złożyła Beata Szydło.
Czwartek 08 października 2015

Kolejny obraz wrócił do Polski

Zaginiony w trakcie II wojny światowej "Portret młodego mężczyzny w peruce" wraca do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzieło Krzysztofa Lubienieckiego trafia do Polski dzięki współpracy Ministerstwa Kultury, FBI, ostatnich właścicieli obrazu i potomka amerykańskiego żołnierza, który wywiózł obraz do USA.
Środa 07 października 2015

Kociołek pochowany na Powązkach. Pogrzeb w cieniu protestu

Były PRL-owski wicepremier Stanisław Kociołek, współodpowiedzialny za masakrę stoczniowców na Wybrzeżu w 1970 roku, spoczął w środę na Powązkach Wojskowych. Podczas pogrzebu odbył się protest osób przekonanych, że zbrodniarz ten nie powinien zostać pochowany na tej prestiżowej nekropolii.
Środa 07 października 2015

Będzie ewakuacja Polaków z Mariupola

Rząd rozpoczyna akcję sprowadzania Polaków z Mariupola. Szef dyplomacji Grzegorz Schetyna powiedział, że operacja jest skomplikowana, a przygotowania do niej trwały od dawna. Grupa Polaków kilkakrotnie zwracała się do rządu o sprowadzenie do kraju w obawie przed nasileniem działań wojennych w Donbasie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 09 października 2015

Podwójne morderstwo w Jersey City? Monika i jej syn nie żyją

26-letnia Monika Potoczniak oraz jej 5-letni syn Christopher zostali znalezieni martwi w swoim mieszkaniu w Jeresy City. Odkrycia dokonał jej brat Tadeusz, który wezwał pogotowie oraz policję.
Czwartek 08 października 2015

Zastrzelono rodaka z Greenpointu - Polak zginął jak bohater

53-letni Michael Matusiak został we wtorek śmiertelnie postrzelony przez złodziei samochodowych, których próbował powstrzymać przed kradzieżą. Był to jego pierwszy dzień pracy w warsztacie mechanicznym.
Czwartek 08 października 2015

Koniec poszukiwań “El Faro”

Kondolencje od prezydenta USA otrzymały rodziny 28 Amerykanów i 5 Polaków, którzy w chwili zatonięcia statku handlowego "El Faro" byli na pokładzie tej jednostki. Przedstawicielka Ambasady RP w Waszyngtonie poinformowała "Nowy Dziennik", że polskie rodziny zaginionych są już w Jacksonville na Florydzie.
Środa 07 października 2015

Mało tanich mieszkań na Queensie i Staten Island

Greenpoint, Williamsburg, Downtown Brooklyn oraz Fort Greene – to dzielnice, w których deweloperzy najchętniej budują apartamenty z tanimi mieszkaniami. Niestety, nie są oni zainteresowani podobnymi inwestycjami na Queensie i Staten Island.
Środa 07 października 2015

Przedstawiciele miasta w “Krakusie”

Specjaliści imigracyjni działający przy biurze nowojorskiego burmistrza Billa de Blasio spotkali się w środę z Polakami z Klubu Seniora „Krakus” działającego przy Centrum Polsko-Słowiańskim.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15