Prenumerata
NYC 10:51 am | WWA 03:51 pm
1 USD = 3.3725 PLN
Piątek 31 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 października 2014

“Rozwiedzeni mogą przyjmować komunię... duchową”

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, był jedynym polskim reprezentantem podczas synodu biskupów na temat rodziny w Watykanie. Po powrocie duchowny stwierdził, że duchowni podkreślali przede wszystkim konieczność niezrywania z dotychczasową nauką Kościoła.
Poniedziałek 27 października 2014

Słowny atak na premier Kopacz: Hańba

Do incydentu z udziałem premier Ewy Kopacz doszło w poniedziałek w Pasłęku, woj. warmińsko-maurskie. Podczas spotkania z cyklu “Platforma bliżej ludzi” premier usłyszała okrzyki „Smoleńsk – pamiętamy!” oraz „hańba!”.
Niedziela 26 października 2014

Strategia nie wyklucza wojny

Przed podpisaniem Strategii Bezpieczeństwa Narodowego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ujawniane są fragmenty tego dokumentu – planu polityki obronnej Polski.
Wtorek 21 października 2014

Paweł Kukiz na cenzurowanym?

Najnowszy singiel Pawła Kukiza "Samokrytyka (dla Michnika)" nie będzie puszczany na antenie Polskiego Radia. Szefowa Trójki Magdalena Jethon tłumaczy, że powodem jest start muzyka w listopadowych wyborach. Z kolei Kukiz twierdzi, że jest to “cenzura prewencyjna”.
Wtorek 21 października 2014

“Nie uciekamy, tylko wyjeżdżamy, by przeżyć”

Jeszcze kilka tygodni temu GUS informował, że w Polsce mieszka ponad 38 milionów osób. Okazuje się, że ta liczba może być znacznie zawyżona. Zupełnie inne dane publikuje bowiem Europejski Urząd Statystyczny. Według niego w kraju nad Wisłą jest nieco ponad 36 milionów osób, a w najbliższych latach będzie jeszcze mniej.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 30 października 2014

Śmiertelny wypadek na Ridgewood

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek rano na najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniu na Ridgewood. Autobus MTA śmiertelnie potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych.
Czwartek 30 października 2014

Rekolekcje paulinów posługujących w USA

W klasztorze paulińskim w Doylestown, w stanie Pensylwania, od 6 do 11 października 2014 roku odbyła się pierwsza tura rekolekcji dla ojców i braci z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, posługujących w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Druga tura rekolekcji odbyła się w klasztorze paulińskim w Kittaning (13-18 października).
Środa 29 października 2014

Napad i rozboje w greenpoinckich sklepach

Napad z bronią w ręku na delikatesy i dwa pobicia – wewnątrz oraz w okolicy sklepu – zdominowały ubiegłotygodniową kronikę kryminalną 94. posterunku policji na Greenpoincie.
Środa 29 października 2014

5 dni do midterm elections: W polityce liczą się głosy i pieniądze

Do wyborów połówkowych (midterm elections) zostało już tylko pięć dni. W przyszły wtorek wybieramy przedstawicieli do władz lokalnych, Senatu i Kongresu.
Środa 29 października 2014

Polski Dzień na lotnisku w Newarku

W terminalu C Liberty International Airport w Newarku, NJ, w środę, 15 października, zorganizowany został Polish Heritage Day. Tę prezentację polskiej kultury, historii i osiągnięć naukowych już po raz drugi przygotowała grupa polskich pracowników amerykańskich linii lotniczych United Airlines z Sebastianem Kunkowskim na czele.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15