Prenumerata
NYC 07:59 am | WWA 01:59 pm
1 USD = 3.7732 PLN
Środa 01 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 30 czerwca 2015

Matury do poprawki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiły wstępne wyniki tegorocznych matur. Ogółem egzamin maturalny zdało 74 procent przystępujących. Szczegółowe wyniki będą dostępne we wrześniu.
Poniedziałek 29 czerwca 2015

Emigranci ofiarami “hejtu”

W ubiegły weekend media społecznościowe obiegła informacja o rzekomych słowach krytyki wypowiedzianych przez prezydenta-elekta Andrzeja Dudę. Słowa były nieprawdziwe, a wpis krążący w sieci okazał się kolejnym przykładem na wszechobecny hejt, który panuje szczególnie w przestrzeni internetowej.
Poniedziałek 29 czerwca 2015

Kolejne podziały na lewicy

Grzegorz Napieralski i Andrzej Rozenek tworzą nowe ugrupowanie. Powstanie partii "Biało-Czerwoni" politycy ogłosili na Dworcu Wschodnim w Warszawie.
Poniedziałek 29 czerwca 2015

Polacy ufają Dudzie

Andrzej Duda politykiem z największym zaufaniem wśród Polaków - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Niedziela 28 czerwca 2015

Szydło: rozszerzyć referendum

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zapowiedziała, że złoży odpowiedni wniosek o rozszerzenie zakresu referendum. Dodatkowe pytania mają dotyczyć ewentualnego obniżenia wieku emerytalnego, czy sześciolatki mają iść do szkół, a także przyszłości lasów państwowych.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 01 lipca 2015

Papież odwiedzi Waszyngton, Nowy Jork i Filadelfię - Gdzie spotkamy Franciszka

Watykan opublikował we wtorek plan podróży papieskiej po Kubie i Stanach Zjednoczonych. Franciszek spotka się m.in. z bezdomnymi, imigrantami oraz więźniami. Polonia już przygotowuje się na wizytę papieża.
Wtorek 30 czerwca 2015

Historyczna decyzja - Zamrożone czynsze w Nowym Jorku

Po raz pierwszy od prawie pół wieku członkowie Rent Guidelines Board postanowili zamrozić wysokość czynszu w Nowym Jorku. Decyzja ta spotkała się z dużym aplauzem wśród najemców i ostrą krytyką właścicieli kamienic.
Wtorek 30 czerwca 2015

Kino letnie w Bryant Parku

Tradycyjnie podczas wakacji w jednym z najpopularniejszych parków na Manhattanie można nie tylko odpocząć, ale także obejrzeć na dużym ekranie kultowe filmy.
Wtorek 30 czerwca 2015

F-16 pokonał F-35

Specjaliści od uzbrojenia z Pentagonu mogą być w szoku. W ćwiczebnej walce powietrznej samolot wielozadaniowy F-16D pokonał maszynę najnowszej generacji F-35A. Pierwszy z wymienionych typów mają na wyposażeniu m.in. Siły Powietrzne RP, a drugiego Amerykanie na razie nie sprzedają nawet części sojuszników.
Wtorek 30 czerwca 2015

Nadgodziny dla 5 milionów pracowników

Prezydent Barack Obama proponuje zmiany w prawie pracy. Na ich mocy 5 milionów osób, które otrzymują stałą pensję, zakwalifikowałoby się do otrzymania zapłaty za nadliczbowe godziny.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15