Prenumerata
NYC 10:04 am | WWA 04:04 pm
1 USD = 3.705 PLN
Niedziela 01 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 28 lutego 2015

Raport “Nowego Dziennika” - Zła prognoza dla polskich mediów

Jeszcze w tym miesiącu grupa medialna TVN – która ma 20-procentowy udział w rynku mediów w Polsce – najprawdopodobniej stanie się własnością niemieckiego koncernu medialnego. Umożliwia jej to polskie prawo, które nie przewiduje ograniczeń dla udziałów europejskiego kapitału w polskich mediach. Rodzi to pytanie o bezpieczeństwo informacyjne Polaków.
Piątek 27 lutego 2015

Podsłuchiwali generałów?

"Gazeta Wyborcza" ujawniła, że za czasów Bartłomieja Sienkiewicza w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych powstała tajna komórka, która sprawdzała powiązania między byłymi i ówczesnymi szefami służb a aferą podsłuchową. Minister miał podejrzewać ich o spisek.
Czwartek 26 lutego 2015

Polacy wyszkolą ukraińskich oficerów

W marcu okaże się, czy polscy instruktorzy pojadą szkolić ukraińskich oficerów. O takim zamiarze informował w środę prezydent Komorowski i ministerstwo obrony.
Środa 25 lutego 2015

Amerykańskie wozy dla polskiego wojska

W środę w Krakowie ambasador USA Stephen D. Mull przekazał polskim wojskom specjalnym 45 opancerzonych pojazdów typu MRAP (Mine Resistant Ambush Protected).
Środa 25 lutego 2015

Znaleźli gaz w Polsce

Prywatna spółka znalazła gaz w województwie wielkopolskim. Surowiec nie pochodzi z łupków, lecz z konwencjonalnych pokładów. Firma San Leon Energy poinformowała w komunikacie, że osiągnęła "bardzo pozytywne" rezultaty testów odwiertu Rawicz-12.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 01 marca 2015

Polonia oddaje hołd polskim bohaterom

Uroczyste msze święte, projekcje filmów, wystawy oraz koncerty – między innymi w taki sposób Polonia włącza się w obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. "Zabrano nam bohaterów i przez lata za wzór stawiano sowiecką swołocz. Dopiero kilka lat temu zaczęto przywracać pamięć o wielkich patriotach" – mówi Arkadiusz Cimoch z chicagowskiej organizacji Narodowe Siły Zbrojne Nowe Pokolenie.
Sobota 28 lutego 2015

Dzień Pułaskiego w Muzeum Polskim w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza całą Polonię na doroczne uroczystości związane z obchodami Dnia Pułaskiego, które odbędą się w poniedziałek, 2 marca 2015 roku, o godzinie 10 rano w sali głównej Muzeum im. Sabiny Logisz przy 984 N. Milwaukee Ave. w Chicago. Wstęp wolny.
Piątek 27 lutego 2015

Polskość na Greenpoincie nie zaginie - Hipsterzy uczą się języka polskiego

Na Greenpoincie na nowo zapanowała moda na język polski. W dzielnicy tej, kilka tygodni temu, rozpoczęły się lekcje, na których młodzi hipsterzy szlifują polszczyznę. Chcą dzięki temu móc łatwiej porozumiewać się z sąsiadami lub np. poderwać ładną Polkę.
Piątek 27 lutego 2015

Śmierć pod kołami metra linii L

Mężczyzna skoczył pod nadjeżdżający pociąg i poniósł śmierć na miejscu. Do tragedii doszło na linii metra L. Drugi wypadek miał miejsce na linii R.
Piątek 27 lutego 2015

Aresztowany za zniszczenie polskiego muralu

Jeden z trzech grafficiarzy-wandali, którzy zdewastowali powstańczy mural na ścianie Polskiego Domu Narodowego "Warsaw" na Greenpoincie, został aresztowany. Policja zna także personalia pozostałych dwóch, a ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15