Prenumerata
NYC 02:34 pm | WWA 08:34 pm
1 USD = 3.2017 PLN
Poniedziałek 01 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 01 września 2014

A więc wojna! (...) Od dziś wszyscy jesteśmy żołnierzami - 75 lat temu Niemcy zaatakowali Polskę

"Halo! Tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia. Dziś rano o godzinie 5 minut 40 siły niemieckie przekroczyły granicę z Polską, łamiąc pakt o nieagresji. Zbombardowano szereg miast. (...) A więc woja" – tak brzmiał komunikat radiowy, informujący Polaków o wybuchu II wojny światowej. W 75. rocznicę tych wydarzeń najpierw na Westerplatte w Gdańsku, a później w innych miastach Polski oddano hołd poległym polskim bohaterom.
Sobota 30 sierpnia 2014

Tusk przewodniczącym RE, będzie premierem do listopada

Donald Tusk został zaprezentowany na konferencji w Brukseli jako nowy szef Rady Europejskiej. Zdecydowali o tym przywódcy unijni na nadzwyczajnym szczycie.
Sobota 30 sierpnia 2014

Będzie komisja śledcza do spraw WSI? Projektu nie odrzucono

W Sejmie przepadł wniosek PiS o odrzucenie projektu uchwały w pierwszym czytaniu. Głosowało za nim 163 posłów, 277 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu. Sprawą zajmie się więc sejmowa komisja.
Sobota 30 sierpnia 2014

Eksperci: Tusk wyeliminował wszystkich następców. To koniec Platformy?

Na razie nieoficjalnie, ale jednak – premier rządu Donald Tusk zgodził się, by objąć stanowisko szefa Rady Europejskiej. Międzynarodowe źródła donoszą, że ma poparcie większości unijnych przywódców, więc wybrany zostanie tym bardziej, że sam jest na "tak", mimo że na "nie" są jego partyjni koledzy. W kuluarach mówi się nawet, że w PO zapanowała panika, bo odejście Tuska może oznaczać koniec Platformy Obywatelskiej.
Piątek 29 sierpnia 2014

Pierwsze pieniądze dla sadowników z UE

125 milionów wsparcia dla rolników i sadowników formalnie przyjęte przez Komisję Europejską. W sobotę odpowiedni akt w tej sprawie będzie opublikowany w unijnym Dzienniku Urzędowym. Do ostatecznego tekstu nie wprowadzono jednak zmian, o które zabiegała Polska.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 01 września 2014

Piknik parafii świętej Teresy

Piękna pogoda, dobre nastroje, wyśmienita zabawa, pyszne pierogi – tak pokrótce można opisać piknik wspólnoty parafialnej św. Teresy do Dzieciątka Jezus w Linden, NJ.
Niedziela 31 sierpnia 2014

Wakacyjne sukcesy na parkiecie

W hotelu New York Marriott at the Brooklyn Bridge na Manhattanie odbył się – mający już długie tradycje – turniej taneczny Manhattan DanceSport Championship. Organizatorami tej imprezy byli Gary i Diana McDonald – znakomici tancerze, byli mistrzowie świata, właściciele Roger Dance Sport w Farfield oraz w Hackensack, NJ.
Sobota 30 sierpnia 2014

Dobre wiatry dla “optymistrzów”

Pogoda dopisuje, więc sporo się dzieje w naszym Polskim Klubie Żeglarskim na skraju Brooklynu. Już od piątku komandor Sierant rozpoczął intensywne ształowanie (w języku żeglarskim – ustawianie wszystkiego i wszystkich na właściwym miejscu) zaopatrzenia na obóz żeglarski dla dzieci. Lato z nieuchronną monotonią dryfuje w stronę jesieni, rok szkolny już za pasem i dla młodych żeglarzy była to ostatnia szansa zakosztowania morskich przygód. Ponieważ obóz miał rozpocząć się dopiero w niedzielę, w sobotę Barka była otwarta dla klubowiczów i rozegrano kolejne Regaty Optymistrzów.
Sobota 30 sierpnia 2014

Chapman nie wyjdzie na wolność

Zabójca Johna Lennona nie wyjdzie na wolność. Apelacja Marka Davida Chapmana, który w grudniu 1980 roku zastrzelił w Nowym Jorku lidera Beatlesów, została odrzucona po raz ósmy. Taką wiadomość przekazał nowojorski Departament Więziennictwa.
Sobota 30 sierpnia 2014

Dwa polskie dni w Poughkeepsie

W parafii świętego Józefa w Poughkeepsie, w stanie Nowy Jork, w dniach 16 i 17 sierpnia 2014 roku, odbył się II Polski Festiwal. Wszyscy zgodnie podkreślają – był to festiwal bardzo udany. Jego cel nadrzędny był oczywisty: uratowanie parafii zagrożonej likwidacją! Organizatorzy zapowiadają, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu na kolejnej imprezie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15