Prenumerata
NYC 12:19 am | WWA 06:19 am
1 USD = 3.1603 PLN
Czwartek 21 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 20 sierpnia 2014

Edward Mazur oczyszczony z zarzutów ws. zabójstwa gen. Papały

"Decyzja o umorzeniu śledztwa w wątku dotyczącym Edwarda M. została poprzedzona szczegółową analizą zgromadzonego materiału dowodowego – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert – Po prostu chodzi o to, że te dowody są zbyt słabe" – wyjaśnia rzecznik.
Środa 20 sierpnia 2014

Typowy Polak? Otyły, biedny, ale szczęśliwy

Jak wynika z danych przedstawionych właśnie przez Główny Urząd Statystyczny, typowy Polak jest otyły, nie stać go na wakacyjny wyjazd i uważa, że politycy są kłamcami, ale, co może być w takim wypadku zaskakujące, jesteśmy ogólnie zadowoleni z życia.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Edward M. nie zlecił zabójstwa gen. Papały?

"Nie mogę dzisiaj skomentować tych doniesień, oficjalne stanowisko pojawi się w środę" – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" naczelnik Wydziału V Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, prokurator Radomił Bartodziejski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że brak jest wiarygodnych dowodów na to, by stwierdzić, że polonijny biznesmen z Chicago podżegał do zabójstwa gen. Marka Papały, byłego szefa polskiej policji.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Nowe dowody. Możliwe zamieszanie

Nowe dowody osobiste nie będą zawierały takich informacji, jak adres zameldowania, wzrost czy kolor oczu. Brak informacji o adresie oznacza dla nas dodatkowe wydatki, m.in. na zaświadczenia... o meldunku. Ale to nie jedyne kłopoty związane z nowym dokumentem.
Poniedziałek 18 sierpnia 2014

To porażka polskiej dyplomacji

Część posłów opozycji uważa, że nieobecność Polski na rozmowach w Berlinie na temat Ukrainy jest sygnałem, że w ogóle nie liczymy się w Europie i na świecie. Witold Waszczykowski, były wiceminister MSZ, poseł PiS, uznał tę nieobecność za porażkę polskiej dyplomacji, której zasadą było, żeby "wschodnia polityka była prowadzona z nami". W niedzielę w Berlinie doszło do spotkania szefów dyplomacji Niemiec, Rosji, Francji i Ukrainy w sprawie wypracowania długotrwałego zawieszenia broni i pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej. W spotkaniu nie uczestniczył szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15