Prenumerata
NYC 09:29 pm | WWA 03:29 am
1 USD = 3.7889 PLN
Piątek 04 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 03 września 2015

Dorn i Napieralski na listach PO

Grzegorz Napieralski do Senatu, Ludwik Dorn do Sejmu. Łączy ich jedno - Platforma Obywatelska, z której poparciem wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych. W środę późnym wieczorem Rada Krajowa partii zatwierdziła listy wyborcze.
Środa 02 września 2015

Polonia walczy o reprezentację w Senacie

Senatorowie z Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą spotkali się z uczestnikami Szkoły Liderów Polonijnych Ameryki Północnej. W spotkaniu wzięło udział 20 młodych działaczy polonijnych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Poświęcone było polskiej polityce wobec Polonii zamieszkującej Amerykę Północną i możliwościom współpracy. Polonia po raz kolejny zabiegała o swojego reprezentanta w Senacie.
Środa 02 września 2015

Ryszard Petru dla “Nowego Dziennika”: “Yes, we can” w Polsce

W środę w pobliżu Sejmu Ryszard Petru, lider partii Nowoczesna, wraz z pomysłodawcą happeningu - liderem młodzieżówki partii Adamem Kądzielą zburzyli (na razie symboliczny) partyjny i administracyjny beton. Przy okazji założyciel partii wypowiedział się dla “Nowego Dziennika” o jej szansach w nadchodzących wyborach.
Środa 02 września 2015

Senat debatuje nad kolejnym referendum

Senat debatuje nad wnioskiem prezydenta o zarządzenie 25 października, wraz z wyborami parlamentarnymi, ogólnopolskiego referendum. Małgorzata Sadurska z Kancelarii Prezydenta uzasadniała przed senatorami wniosek o jego zarządzenie.
Środa 02 września 2015

Ruszyły polskie szkoły na wschodzie

Przeszło tysiąc pierwszaków przekroczyło we wtorek próg polskich szkół na Litwie. Jest to nieco mniej niż w latach ubiegłych. Co drugie dziecko z polskiej rodziny idzie do szkoły litewskiej. Zajęcia szkolne rozpoczęły się również w szkole polskiej w Grodnie na zachodniej Białorusi.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15