Prenumerata
NYC 02:50 am | WWA 08:50 am
1 USD = 3.8317 PLN
Środa 08 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 07 lipca 2015

Plany prezydenta elekta

Andrzej Duda chce być aktywny od samego początku swojej prezydentury. Wiceprezes PiS Beata Szydło powiedziała, że jeszcze w tej kadencji Sejmu Duda planuje złożyć dwa projekty ustaw. Możliwe również, że nowy prezydent ogłosi referendum w sprawie przyjęcia waluty euro w Polsce.
Wtorek 07 lipca 2015

Sześć ofiar komunizmu

Szczątki sześciu osób odnaleźli historycy podczas prac ekshumacyjnych na warszawskim Bródnie. Instytut Pamięci Narodowej prowadzi w Warszawie poszukiwania ofiar komunizmu z 1946 roku. Według szacunków, na cmentarzu bródnowskim pogrzebanych jest około 30 osób skazanych na śmierć przez komunistyczne sądy.
Poniedziałek 06 lipca 2015

Będą media narodowe?

Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji, która odbyła się w ostatni weekend, zapowiedziało reformę medialną w przypadku wygranych wyborów. Publiczne media mają być narodowe i poprzez prowadzenie systemowej polityki historycznej mają "skończyć z dominacją pedagogiki wstydu i antypatriotycznego rewizjonizmu w opowieściach o polskiej historii".
Poniedziałek 06 lipca 2015

Siemoniak i Nosek się tłumaczą

Tomasz Siemoniak stanowczo zaprzecza sugestiom Ryszarda Kalisza z podsłuchanej rozmowy z Aleksandrem Kwaśniewskim, o której napisał tygodnik "Do Rzeczy". Szef MON zapewniał na konferencji prasowej, że w czasie swojej pracy w resorcie nie spotkał się z żadną korupcją i nieprawidłowościami. Jak dodał, w czasie pełnienia funkcji ministra nigdy nie naruszył prawa.
Poniedziałek 06 lipca 2015

CBA szpieguje obywateli?

Media w Polsce donoszą, że Centralne Biuro Antykorupcyjne jest klientem włoskiej firmy Hacking Team, która produkuje oprogramowanie szpiegujące.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15