Prenumerata
NYC 05:54 am | WWA 11:54 am
1 USD = 3.3518 PLN
Środa 26 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 26 listopada 2014

Zmarł polski bezdomny na Greenpoincie

Na początku listopada w McGolrick Park zmarł Franciszek Pisarek. Przyczyny śmierci polskiego bezdomnego ciągle nie są znane, wyjaśnia je lekarz sądowy.
Wtorek 25 listopada 2014

Działacze z Glendale sądzą miasto

W ubiegłym tygodniu działacze z Glendale-Middle Village Coalition złożyli w sądzie pozew przeciwko miastu.
Wtorek 25 listopada 2014

Zamieszki w Ferguson – policjant nie odpowie przed sądem za śmierć nastolatka

W Ferguson w Missouri w zawrzało po tym, jak wielka ława przysięgłych w poniedziałek wieczorem zdecydowała, że nie przedstawi aktu oskarżenia policjantowi Darrenowi Wilsonowi, uznając, że strzelając w sierpniu br. do czarnoskórego 18-letniego Michaela Browna nie przekroczył swoich uprawnień. Protesty odbyły się też na ulicach innych miast, w tym Nowego Jorku.
Wtorek 25 listopada 2014

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach

Synoptycy z National Weather Service wydali ostrzeżenie dla mieszkańców kilku wschodnich stanów USA, w tym Nowego Jorku, New Jersey i Pensylwanii, przed intensywnymi opadami śniegu. Sypać ma w środę w ciągu dnia, a także w nocy ze środy na czwartek. W niektórych miejscach metropolii temperatura spadnie do 26 st. F. (- 3 st. C). Jeśli prognozy się sprawdzą, będą to pierwsze "białe" Święta Dziękczynienia od 34 lat.
Wtorek 25 listopada 2014

Pamiętamy o Polsce w północnej Kalifornii

9 listopada 2014 roku polskojęzyczną mszą świętą, celebrowaną przez księdza Tadeusza Rusnaka w kościele Nativity of Our Lord w San Francisco, rozpoczęły się obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 1918 roku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15