Prenumerata
NYC 04:07 pm | WWA 10:07 pm
1 USD = 3.7308 PLN
Czwartek 08 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 08 października 2015

Gowin kandydatem na szefa MON

Jarosław Gowin jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa resortu obrony w ewentualnym rządzie PiS. Taką zapowiedź złożyła Beata Szydło.
Czwartek 08 października 2015

Kolejny obraz wrócił do Polski

Zaginiony w trakcie II wojny światowej "Portret młodego mężczyzny w peruce" wraca do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzieło Krzysztofa Lubienieckiego trafia do Polski dzięki współpracy Ministerstwa Kultury, FBI, ostatnich właścicieli obrazu i potomka amerykańskiego żołnierza, który wywiózł obraz do USA.
Środa 07 października 2015

Kociołek pochowany na Powązkach. Pogrzeb w cieniu protestu

Były PRL-owski wicepremier Stanisław Kociołek, współodpowiedzialny za masakrę stoczniowców na Wybrzeżu w 1970 roku, spoczął w środę na Powązkach Wojskowych. Podczas pogrzebu odbył się protest osób przekonanych, że zbrodniarz ten nie powinien zostać pochowany na tej prestiżowej nekropolii.
Środa 07 października 2015

Będzie ewakuacja Polaków z Mariupola

Rząd rozpoczyna akcję sprowadzania Polaków z Mariupola. Szef dyplomacji Grzegorz Schetyna powiedział, że operacja jest skomplikowana, a przygotowania do niej trwały od dawna. Grupa Polaków kilkakrotnie zwracała się do rządu o sprowadzenie do kraju w obawie przed nasileniem działań wojennych w Donbasie.
Wtorek 06 października 2015

Prezydent podpisał ustawę antysmogową

Na stronie internetowej prezydenta napisano, że ustawa antysmogowa umożliwi zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych narzędzi poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem. Gminy będą mogły, na przykład, ograniczyć możliwość spalania węgla w piecach.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15