Prenumerata
NYC 04:32 am | WWA 10:32 am
Środa 12 grudnia 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 11 grudnia 2018

Policja zatrzymała podejrzanego o zniszczenie posągów aniołów

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o dokonanie aktu wandalizmu przed polskim kościołem na Williamsburgu. Jak informują śledczy to 28-letni Andrew Oshesky.
Niedziela 09 grudnia 2018

Amerykańskie dzieci w hołdzie Niepodległej

Nauczyciele i uczniowie z PS 257 na Bushwicku uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tą rocznicą przygotowali specjalny program artystyczny "Sto lat! Polish Heritage Celebration" poświęcony naszej historii i kulturze. Wydarzenie to jest tym bardziej wymowne, że do tej szkoły nie uczęszcza ani jedno polskie dziecko.
Niedziela 09 grudnia 2018

Polski trener dostrzeżony przez New York Knicks

"Koszykówka w Stanach Zjednoczonych jest nie tylko sportem, ale także sposobem na życie i swego rodzaju religią, której my w Europie do końca nie rozumiemy" – mówi Maksym Papacz, młody polski trener zauważony i zaproszony do współpracy przez New York Knicks. Tym samym 27-latek z Wrocławia spełnia swoje dziecięce marzenia.
Środa 05 grudnia 2018

Pożegnanie George’a H. W. Busha w katedrze

W Waszyngtonie odbyły się państwowe uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a Busha seniora. Po 10 rano trumna z ciałem 41. prezydenta USA została w asyście wojskowej wyprowadzona z Kapitolu, gdzie przez ostatnie dni była wystawiona na widok publiczny. Na cześć zmarłego przywódcy oddano salwy honorowe.
Poniedziałek 03 grudnia 2018

Ameryka żegna George’a H.W. Busha

Trumna z ciałem George'a H.W. Busha została w poniedziałek wystawiona w rotundzie na Kapitolu w Waszyngtonie. Jest przykryta amerykańską flagą. Obok niej stoi warta honorowa.
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 11 grudnia 2018

Film z archiwum nowojorskiego SWAP w Polsce

"Wycieczka stowarzyszenia weteranów Armii Polskiej w Ameryce do ojczyzny" to tytuł filmu z 1927 roku, którego prepremiera odbyła się w warszawskim kinie Iluzjon. Niemy dokument pokazuje wycieczkę weteranów armii generała Józefa Hallera do polskich miast. Film udało się zrekonstruować dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej i Filmoteki Narodowej.
Wtorek 04 grudnia 2018

Akt wandalizmu w polskiej parafii na Brooklynie

Policja wyznaczyła 2,5 tys. dolarów nagrody za pomoc w znalezieniu sprawcy aktu wandalizmu do jakiego doszło przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia w dzielnicy Wiliiamsburg na Brooklynie. Mężczyzna zniszczył figury stojące przed świątynią. Wcześniej oddał na nie mocz.
Czwartek 29 listopada 2018

Ikony malarstwa figuratywnego

W galerii Green Point Projects na Greenpoincie można oglądać do 15 grudnia malarstwo dwojga słynnych malarzy polskich Józefa Czapskiego i Teresy Pągowskiej.
Piątek 23 listopada 2018

Pożegnanie bezdomnego Polaka

Z powodu wyziębienia zmarł 44-letni mężczyzna. Wiele wskazuje na to, że był osobą bezdomną. Rozpoznali go wolontariusze działający przy pobliskim kościele, zajmujący się pomocą potrzebującym. Twierdzą, że nazywał się Arek Jasiński.
Wtorek 20 listopada 2018

Pomnik Pityńskiego powrócił do Bostonu

W sobotę 17 listopada, w Bostonie nastąpiło ponowne uroczyste odsłonięcie pomnika dłuta Andrzeja Pityńskiego, noszącego nazwę Polscy Partyzanci, symbolizującego walkę Polaków z komunizmem. Pomnik został pierwotnie odsłonięty w roku 1983 na słynnym Boston Common, czyli w parku Centralnym. Odwiedzili go między innymi papież Jan Paweł II i Lech Wałęsa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15