Prenumerata
NYC 01:39 pm | WWA 07:39 pm
1 USD = 3.7622 PLN
Czwartek 05 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 04 marca 2015

Wojskowi ochotnicy z problemami

Od 1 marca każda osoba podlegająca powszechnemu obowiązkowi obrony może ochotniczo zgłaszać się do swojej macierzystej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć akces do odbycia szkolenia wojskowego. W pierwszych dniach działania ochotniczego poboru nie obeszło się jednak bez problemów.
Wtorek 03 marca 2015

Upomnienie dla Rosji

Polska złożyła notę protestacyjną w związku z niewpuszczeniem do Rosji marszałka Senatu. Bogdan Borusewicz miał wziąć udział w pogrzebie zastrzelonego opozycjonisty Borysa Niemcowa. Nota protestacyjna trafiła do ambasady rosyjskiej w Warszawie.
Poniedziałek 02 marca 2015

Zakaz wjazdu dla Borusewicza

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz nie pojawi się na pogrzebie Borysa Niemcowa, który odbędzie się we wtorek w Moskwie. W poniedziałkowe popołudnie okazało się, że Borusewicz ma zakaz wjazdu do Rosji. Informację taką potwierdził polskim dziennikarzom rzecznik polskiego MSZ Marcin Wojciechowski.
Niedziela 01 marca 2015

Niepokojące zachowanie prezydenta Komorowskiego

Prezydent Polski podczas uroczystości Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych powiedział między innymi: "Pamiętamy o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych". Ale to nie jedyne kompromitująca wypowiedź prezydenta w ostatnim czasie - kilka dni temu w japońskim parlamencie wszedł w butach na fotel spikera, a później zwrócił się do generała Stanisława Kozieja: "chodź, szogunie".
Niedziela 01 marca 2015

Kancelaria Sejmu zmienia zasady podróży poselskich

Sejm próbuje ukrócić możliwość nadużyć przy zagranicznych delegacjach posłów. 1 marca weszły w życie nowe przepisy, które zobowiązują posłów do szczegółowych rozliczeń planowanych podróży.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15