Prenumerata
NYC 09:38 am | WWA 03:38 pm
1 USD = PLN
Środa 21 lutego 2018
RSS: Dołącz do nas:
THE PERECMAN LAW
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 20 lutego 2018

Więcej aresztowań nielegalnych imigrantów w metropolii  

W New Jersey i Nowym Jorku wzrosła liczba zatrzymań cudzoziemców, którzy nie posiadają legalnych dokumentów pobytowych. W ub. roku do tutejszych aresztów imigracyjnych trafiło w sumie 5,765 osób. Jeśli chodzi o dane ogólnokrajowe, to agenci ICE zatrzymali w ub. roku fiskalnym ponad 143 tys. osób, jest to o 30 proc. więcej niż w roku wcześniejszym.
Wtorek 20 lutego 2018

Donald Trump o ograniczeniu dostępu do broni

Donald Trump popiera wysiłki wielu środowisk, które mają zmusić polityków do zmiany prawa w sprawie ograniczenia dostępu do broni w Stanach Zjednoczonych. To pierwsze tak zdecydowane stanowisko prezydenta po masakrze w szkole na Florydzie, w której zginęło 17 osób.
Czwartek 15 lutego 2018

Nie będzie schroniska na Glendale

Przeciwnicy budowy schroniska na pograniczu Gelndale i Ridgewood mogą mówić o sukcesie. Projekt adaptacji starego pofabrycznego obiektu na przytułek dla bezdomnych został całkowicie odrzucony przez miasto.
Czwartek 15 lutego 2018

Tragiczna strzelanina w szkole na Florydzie

Co najmniej 17 osób nie żyje, a kilkanaście jest rannych w wyniku strzelaniny do jakiej doszło w środę w jednej ze szkół średnich na Florydzie. Sprawcą okazał się 19-letni, były uczeń szkoły. Wcześniej został dyscyplinarnie usunięty z placówki.
Wtorek 13 lutego 2018

Paczki zamiast bonów żywnościowych

Zgodnie z najnowszą propozycją administracji Donalda Trumpa, część osób które korzystają z tzw. bonów żywnościowych, zamiast pieniędzy otrzymywałaby paczki z określonymi produktami spożywczymi. Na przykład mlekiem, owocami i warzywami w puszkach czy masłem orzechowym. Taka zamiana miałaby dać oszczędności w budżecie w wysokości nawet 100 mld dolarów w ciągu 10 lat.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15