Prenumerata
NYC 02:30 pm | WWA 08:30 pm
1 USD = 3.3438 PLN
Czwartek 23 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Niedziela 19 października 2014

Kolejne rosyjskie sankcje

Rosja rozszerzyła sankcje na produkty mięsne z Unii Europejskiej. Od 21 października nie będzie można sprowadzać podrobów wołowych i skrawków z państw Unii. Produkty te nie były objęte embargiem na import unijnej żywności, wprowadzonym w sierpniu.
Czwartek 16 października 2014

Ropa tanieje, eksporterzy cierpią

W dalszym ciągu tanieje ropa na światowych rynkach. Konsumenci zyskują, ale – zdaniem ekspertów – nagłe spadki cen mogą być szokiem dla krajów, które eksportują ten surowiec. Cena baryłki nafty to obecnie mniej więcej 83 dolary.
Poniedziałek 13 października 2014

Benzyna coraz tańsza: Saudyjczycy chcą uderzyć w amerykański sektor łupkowy

Benzyna tanieje w oczach i utrzymuje się na najniższym poziomie od prawie roku. Będzie jeszcze taniej, bo znów spadają ceny ropy. To element toczącej się w tej chwili ciekawej gry, obliczonej na zniechęcenie Amerykanów do wydobycia surowca z łupków.
Poniedziałek 13 października 2014

Nobel dla ekonomicznego realisty

Francuz Jean Tirole otrzyma tegoroczną Nagrodą Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych. Nazwisko laureata ogłosiła w Sztokholmie Królewska Szwedzka Akademia Nauk.
Wtorek 07 października 2014

Z gospodarką będzie gorzej

Rozwój gospodarczy świata w tym i w przyszłym roku może być słaby i nierówny. Tak zapowiada Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który obniżył globalną prognozę na ten rok.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15