Prenumerata
NYC 02:03 pm | WWA 08:03 pm
1 USD = 3.0731 PLN
Środa 23 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Piątek 18 lipca 2014

Gospodarczy kac po mundialu

Mundialowa euforia za Brazylijczykami. Pora wrócić do rzeczywistości. A ta nie wygląda różowo. Gospodarka Canarinhos, podobnie jak piłkarska reprezentacja, nie ma ostatnio najlepszych notowań.
Piątek 18 lipca 2014

Zapłakane banknoty na Litwie

Fani litewskiej waluty narodowej wymyślili oryginalny sposób na pożegnanie lita. Na banknotach, na których widnieją narodowi bohaterowie, dorysowywane są łzy. Inicjatorzy akcji tłumaczą, że nie są przeciwnikami wprowadzenia euro. Ale uważają, że trzeba się symbolicznie pożegnać z litem.
Piątek 18 lipca 2014

Nowy bank państw BRICS

Pięć dużych państw należących do tak zwanej grupy BRICS założyło nowy bank i specjalny fundusz rezerwowy. Ma to pomóc w rozwoju tych krajów i częściowo uniezależnić je od innych międzynarodowych instytucji finansowych.
Piątek 18 lipca 2014

Zakaz eksportu ropy utrzymany

Zakaz eksportu ropy naftowej z USA nie zostanie w tym roku zniesiony. Takie informacje przekazał zasiadający w Kongresie Fred Upton, który jest również przewodniczącym komisji energii i handlu.
Piątek 11 lipca 2014

Rośnie bańka na brytyjskim rynku nieruchomości

Brytyjska gospodarka wyszła już wprawdzie z kryzysu, ale zastępca gubernatora Banku Anglii dostrzega groźbę nowego krachu kredytowego. Sir Jon Cunliffe wyraził takie obawy po ujawnieniu, że w ciągu roku ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii wzrosły o 12 proc., a w Londynie nawet o ponad 25 proc..
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15