Prenumerata
NYC 04:43 am | WWA 10:43 am
1 USD = 3.7260 PLN
Sobota 18 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 17 kwietnia 2015

Nowy film o Karskim

"To film o niezwykłym bohaterze, który może stać się dla nas wzorem postępowania "– uważa Sławomir Grunberg, reżyser dokumentu "Jan Karski i władcy ludzkości". Obraz został w piątek pokazany dziennikarzom, a do kin w Polsce wejdzie 24 kwietnia w 101. rocznicę jego urodzin.
Piątek 17 kwietnia 2015

Pigułka “dzień po” dla nastolatek

Tabletka o działaniu wczesnoporonnym, zwana antykoncepcją awaryjną, będzie dostępna w polskich aptekach dla osób, które ukończyły 15 lat. W życie weszła zmiana rozporządzenia w sprawie wydawania z aptek produktów leczniczych, wprowadzająca takie właśnie ograniczenie wiekowe.
Piątek 17 kwietnia 2015

Hołd dla ofiar katastrofy Germanwings

Niemcy oddały hołd ofiarom katastrofy samolotu linii Germanwings, który pod koniec marca rozbił się na południu Francji. W katedrze w Kolonii odbyły się centralne uroczystości żałobne.
Piątek 17 kwietnia 2015

Polskie groby w Bykowni na Ukrainie

W czasie swej niedawnej wizyty na Ukrainie prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką Anną, wraz z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką i jego małżonką Maryną, odwiedzili polski cmentarz we wsi Bykownia, która od roku 1923 znajduje się w granicach Kijowa. Tam właśnie jest jeden z największych cmentarzy ofiar komunizmu na Ukrainie.
Czwartek 16 kwietnia 2015

Inspirująca aplikacja dla polonijnych dzieci?

Na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych przygotowano aplikację edukacyjną dla polskich dzieci mieszkających za granicą, przez którą mają poznać Polskę. Częścią tej aplikacji jest gra w słowa. Wśród nich pojawiają się takie zwroty, jak "chłop śmierdzi" i "baba pierdzi". O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli polonijnej oświaty w Nowym Jorku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15