Prenumerata
NYC 07:05 am | WWA 01:05 pm
1 USD = 3.9690 PLN
Sobota 23 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 22 lipca 2016

Ustawa o Trybunale na biurku prezydenta

Sejm zakończył prace nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. Izba niższa przyjęła zdecydowaną większość senackich poprawek do ustawy. Teraz dokument trafi do prezydenta.
Piątek 22 lipca 2016

11 lipca Dniem Pamięci Ofiar UPA

Sejm przyjął uchwałę w sprawie oddania hołdu ofiarom ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II RP w latach 1939-1945. Przyjęcie uchwały przez polski Sejm skomentował prezydent Ukrainy Wiktor Poroszenko.
Piątek 22 lipca 2016

Prof. Szwagrzyk szefem biura poszukiwań w IPN

Prof. Krzysztof Szwagrzyk będzie szefem Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej. W rozmowie z dziennikarzami po zaprzysiężeniu na stanowisko nowego prezesa IPN Jarosława Szarka mówił, że przed nowym pionem Instytutu stoją ogromne wyzwania.
Czwartek 21 lipca 2016

Początek rozłamu w PO?

Posłowie Michał Kamiński, Stanisław Huskowski i Jacek Protasiewicz zostali wykluczeni z Platformy Obywatelskiej, co oznacza też wykluczenie ich z klubu parlamentarnego. Uzasadnieniem dla takiej decyzji kierownictwa Platformy jest szkodzenie wizerunkowi partii.
Czwartek 21 lipca 2016

Poszukiwany w USA zatrzymany w Warszawie

Straż Graniczna zatrzymała w Warszawie ukraińskiego obywatela poszukiwanego przez władze amerykańskie. Aresztowany na lotnisku Chopina Artem Vaulin jest od 2008 roku właścicielem najpopularniejszego serwisu torrentowego Kickass Torrent. Umożliwia on pobieranie oraz umieszczanie nielegalnych kopii filmów, muzyki oraz innych programów komputerowych chronionych prawami autorskimi.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15