Prenumerata
NYC 09:54 am | WWA 03:54 pm
1 USD = 3.9806 PLN
Czwartek 30 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 29 czerwca 2016

Kolejny krok do budowy obrony terytorialnej

W Słupsku powstaje Środkowopomorska Legia Akademicka. Militarne inicjatywy wykładowców Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii Pomorskiej to odpowiedź na działania ministra Antoniego Macierewicza. Ministerstwo Obrony Narodowej planuje utworzenie ponad 300 oddziałów Obrony Terytorialnej, które mają funkcjonować w każdym powiecie.
Środa 29 czerwca 2016

Wrócą prochy polskich oficerów z USA

Prochy pułkownika Ignacego Matuszewskiego i majora Henryka Floyar-Rajchmana zostaną sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych do Polski.
Wtorek 28 czerwca 2016

Materiały z domu Jaruzelskiego udostępnione

Fragmenty wojskowych akt personalnych Wojciecha Jaruzelskiego oraz kopie stenogramów spotkań w Magdalence z lat 1988-1989 znalazły się wśród dokumentów udostępnionych we wtorek przez Instytut Pamięci Narodowej.
Wtorek 28 czerwca 2016

Media Narodowe wchodzą w życie

Prezydent podpisał ustawę o Radzie Mediów Narodowych. Przewiduje ona utworzenie nowej instytucji – Rady Mediów Narodowych, która m.in. ma powoływać władze mediów publicznych i Polskiej Agencji Prasowej.
Poniedziałek 27 czerwca 2016

Polska chce zmian w UE

Ograniczenie roli Komisji Europejskiej i wzmocnienie uprawnień Rady Europejskiej – to wstępne propozycje na zmiany w Unii Europejskiej po brytyjskim referendum w sprawie opuszczenia wspólnoty. Mówił o tym minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Jak poinformował, nie jest wykluczone, że premier Beata Szydło przedstawi wstępne propozycje w czasie wtorkowego unijnego szczytu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15