Prenumerata
NYC 09:54 pm | WWA 03:54 am
1 USD = 3.5627 PLN
Środa 20 września 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 19 września 2017

Zapisy sowieckiego totalitaryzmu online

W bazie świadectw Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami imienia Witolda Pileckiego opublikowano pięćset pierwszych relacji obywateli polskich ofiar i świadków sowieckiego totalitaryzmu. Relacje zbierane były na Bliskim Wschodzie od 1943 roku wśród żołnierzy Armii Andersa i towarzyszącej im ludności cywilnej. Połowa tych dokumentów została przetłumaczona na język angielski.

Wtorek 19 września 2017

Loty z Nowego Jorku do Baranowa?

Centralny Port Komunikacyjny powstanie w okolicach miejscowości Baranów na Mazowszu - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Informacja została potwierdzona przez dwa wiarygodne źródła.
Poniedziałek 18 września 2017

Nagrody Żabińskich dla ratujących Żydów

Zgodnie podkreślają, że pomoc Żydom uważali za obowiązek sumienia. Dziś w warszawskim ogrodzie zoologicznym otrzymali za to odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich. Jest ono przyznawane osobom, które ze względów formalnych nie zostały wyróżnione przez izraelski Instytut Yad Vashem.
Poniedziałek 18 września 2017

Dokumenty o losie polskiego złota

W Archiwum Akt Nowych w Warszawie zaprezentowano dokumenty, dotyczące ewakuacji złota Banku Polskiego we wrześniu 1939 roku. Zbiory pułkownika Adama Koca, który koordynował akcję ocalenia prawie 80 ton złota, trafiły do Archiwum Akt Nowych w zeszłym roku dzięki rodzinie Marii Kędzierskiej, bratanicy przedwojennego polityka i wojskowego. 

Poniedziałek 18 września 2017

Prezydent Duda z wizytą w USA

Andrzej Duda w dniach 19-21 września 2017 roku złoży wizytę w Stanach Zjednoczonych, podczas której weźmie udział w debacie generalnej 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Przy okazji nie zabraknie spotkania z Polonią.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15