Prenumerata
NYC 07:14 am | WWA 01:14 pm
1 USD = 3.3407 PLN
Piątek 24 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 października 2014

Wirus ebola dotarł do Nowego Jorku

Obecność śmiercionośnego wirusa ebola stwierdzono w czwartek u lekarza, który powrócił do USA z Afryki Zachodniej, gdzie pracował z ramienia organizacji "Lekarze bez granic". Przebywa w nowojorskim szpitalu Bellevue, który jest jednym z ośmiu szpitali w stanie Nowy Jork wyznaczonych do przyjmowania osób podejrzanych o zarażenie wirusem.
Piątek 24 października 2014

Mieszkania zamiast kościołów

W ciągu ostatnich dwóch dekad ponad 20 kościołów i budynków sakralnych na Brooklynie zamieniono na apartamentowce. W kolejce czeka dalszych 50, które osoby administrujące kościelnymi nieruchomościami zamierzają przekształcić na lokale mieszkalne. Fundusze mają wspomóc dalsze istnienie parafii różnych wyznań.
Piątek 24 października 2014

Kolejne odszkodowanie dla Greenpointu

16 mln dolarów odszkodowania musi wypłacić firma Getty Petroleum na rzecz oczyszczenia Newtown Creek na Greenpoincie. Pieniądze są zadośćuczynieniem za wieloletnie zanieczyszczanie cieku substancjami ropopochodnymi.
Piątek 24 października 2014

Instytut Piłsudskiego przygotowuje się do zmiany siedziby

Od kwietnia przyszłego roku Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce będzie miał swoją siedzibę na Greenpoincie. Aktualnie gromadzone są środki finansowe potrzebne do przeprowadzenia kosztownej przeprowadzki, a także na dalszą działalność organizacji.
Czwartek 23 października 2014

Arsenał broni na Ridgewood

Policja ze 104. posterunku na Ridgewood aresztowała we wtorek mieszkańca tej dzielnicy w związku z posiadaniem przez niego dużej ilości nielegalnej broni.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15