Prenumerata
NYC 10:58 am | WWA 04:58 pm
1 USD = 4.0045 PLN
Wtorek 28 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 czerwca 2016

John Kerry w Brukseli i Londynie

Sekretarz stanu USA John Kerry odwiedza dziś Brukselę i Londyn. Szef amerykańskiej dyplomacji prowadzi konsultacje na temat opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.
Niedziela 26 czerwca 2016

Strategiczne konsekwencje Brexitu

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Taka opinię wyraża w redakcyjnym komentarzu dziennik "New York Times". Gazeta wzywa prezydenta Baracka Obamę, by wykorzystał szczyt NATO w Warszawie do wzmocnienia sojuszu transatlantyckiego.
Sobota 25 czerwca 2016

Brexit może zaszkodzić gospodarce amerykańskiej

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może odbić się niekorzystnie na gospodarce Stanów Zjednoczonych. USA stracą też ważnego sprzymierzeńca w Unii w kwestiach bezpieczeństwa.
Piątek 24 czerwca 2016

VW zapłaci w USA 10 miliardów kary

Właściciele volkswagenów z silnikiem Diesla otrzymają po kilka tysięcy dolarów odszkodowania w związku oszukiwaniem przez niemiecki koncern podczas pomiarów emisji spalin. Amerykańskie media informują, że Volkswagen jest bliski ugody z rządem USA w sprawie przewidującej 10 miliardów dolarów rekompensaty.
Czwartek 23 czerwca 2016

Rabin Friedman zbulwersowany protestem - Polacy nie są antysemitami

Polonijny Ruch Obrony Polski NY zorganizował manifestację przed szkołą średnią prowadzoną przez rabina Zeva Friedmania na Long Island. Była to odpowiedź na protest, jaki dziekan Rambam Mesivta High School przeprowadził na początku maja przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15