Prenumerata
NYC 09:18 pm | WWA 03:18 am
1 USD = PLN
Wtorek 20 lutego 2018
RSS: Dołącz do nas:
THE PERECMAN LAW
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 15 lutego 2018

Nie będzie schroniska na Glendale

Przeciwnicy budowy schroniska na pograniczu Gelndale i Ridgewood mogą mówić o sukcesie. Projekt adaptacji starego pofabrycznego obiektu na przytułek dla bezdomnych został całkowicie odrzucony przez miasto.
Czwartek 15 lutego 2018

Tragiczna strzelanina w szkole na Florydzie

Co najmniej 17 osób nie żyje, a kilkanaście jest rannych w wyniku strzelaniny do jakiej doszło w środę w jednej ze szkół średnich na Florydzie. Sprawcą okazał się 19-letni, były uczeń szkoły. Wcześniej został dyscyplinarnie usunięty z placówki.
Wtorek 13 lutego 2018

Ciało młodej Polki znalezione w rzece

Przedstawiciele Bogota Police poinformowali, że wyłowione w niedzielę, 11 lutego,  z Hackensack River ciało, należy do poszukiwanej od połowy grudnia 26-letniej Sylvii Lubak. Na razie nie jest wiadomo dlaczego młoda kobieta wpadła do rzeki. Trwa śledztwo w tej sprawie.
Wtorek 13 lutego 2018

Paczki zamiast bonów żywnościowych

Zgodnie z najnowszą propozycją administracji Donalda Trumpa, część osób które korzystają z tzw. bonów żywnościowych, zamiast pieniędzy otrzymywałaby paczki z określonymi produktami spożywczymi. Na przykład mlekiem, owocami i warzywami w puszkach czy masłem orzechowym. Taka zamiana miałaby dać oszczędności w budżecie w wysokości nawet 100 mld dolarów w ciągu 10 lat.
Poniedziałek 12 lutego 2018

Kolejne dziecko ofiarą grypy

Do czterech wzrosła liczba dzieci, które zmarły w metropolii nowojorskiej z powodu pogrypowych powikłań. Sezon chorobowy trwa od października do maja. Przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Higieny apelują do rodziców, by zaszczepili swoje pociechy.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 15 lutego 2018

Nie będzie schroniska na Glendale

Przeciwnicy budowy schroniska na pograniczu Gelndale i Ridgewood mogą mówić o sukcesie. Projekt adaptacji starego pofabrycznego obiektu na przytułek dla bezdomnych został całkowicie odrzucony przez miasto.
Wtorek 13 lutego 2018

Opiniują polonijne oferty

Senat wesprze w tym roku kwotą stu milionów złotych inicjatywy polonijne. Tamtejsza komisja spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą opiniuje właśnie nadesłane oferty. W sumie jest ich ponad 700.
Piątek 09 lutego 2018

Siła jest w grupie

Kolejne spotkanie grupy Women Power PS to dalszy ciąg prezentacji wyjątkowego networku, który tworzą przedsiębiorcze kobiety polskiego pochodzenia. Tę dziedzinę przez wiele lat niemal w całości przypisywano mężczyznom. Panie, pomimo zawodowego zaangażowania w prowadzenie swoich firm – nawet jeśli były one niewielkie, to często utrzymywały całą rodzinę – pozostawały w cieniu domowego ogniska, bardziej doceniane jako żony, matki, babcie.
Czwartek 01 lutego 2018

Pierwsze kroki w sprawie dwujęzycznych klas na Ridgewood

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie informacyjne dotyczące uruchomienia dwujęzycznych, angielsko-polskich klas w szkole podstawowej PS 71 na Ridgewood. Wzięło w nim udział prawie 30 osób, których dzieci niebawem rozpoczną edukację.
Czwartek 01 lutego 2018

Pikieta w obronie Łukasza Nieca i Raviego Ragbira

"Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne, ponieważ mieliśmy reprezentantów amerykańskiego Kongresu, którzy wspierając imigrantów, wspierając również Polaków i inne narodowości, świadczą o tym, że nie jest im obojętny los ludzi pokrzywdzonych przez ICE" – stwierdził mec. Sławomir Platta po zakończeniu demonstracji przed budynkiem USCIS na Manhattanie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15