Prenumerata
NYC 11:37 pm | WWA 05:37 am
1 USD = 3.2572 PLN
Czwartek 18 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 września 2014

Włamywacz okrada mieszkańców Greenpointu

Policja z 94. posterunku na Greenpoincie poszukuje włamywacza, który grasuje w tej dzielnicy i okrada mieszkania. W ostatnim czasie doszło tam także do kilku pobić i kradzieży na ulicach, a nawet napadu z bronią w ręku.
Środa 17 września 2014

Times Square na celowniku ISIS

Islamska organizacja terrorystyczna ISIS szuka osób, które dokonałyby zamachu na Times Square – twierdzi komisarz nowojorskiej policji Bill Bratton. Tego samego dnia mieszkańcowi Rochester postawiono zarzut pomocy terrorystom z Państwa Islamskiego. To kolejne dowody, że Wielkie Jabłko znów może stać się celem ataków terrorystycznych.
Środa 17 września 2014

Faszyści na Bedford Avenue

Ulotki przedstawiające swastyki wraz ze słowem "Uber" zostały rozrzucone w poniedziałkowy wieczór w okolicy żydowskiej szkoły dla chłopców, znajdującej się przy Bedford Avenue na Williamsburgu.
Środa 17 września 2014

Teksas pójdzie w ślady Szkocji?

Szkockie referendum niepodległościowe wykorzystywane jest do popularyzacji akcji, której celem jest odłączenie Teksasu od USA. Takiego rozwiązania domaga się popularny w tym stanie Amerykański Ruch Nacjonalistyczny.
Środa 17 września 2014

Boeing i SpaceX polecą w kosmos

Lotniczy gigant Boeing i mniejsza firma SpaceX mają pomóc wynieść kolejnych ludzi w kosmos. Firmy mają dokończyć budowę załogowych kapsuł. Amerykańska agencja kosmiczna NASA przeznaczyła na ten cel 6,2 miliarda dolarów.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 września 2014

Polski festiwal na Greenpoincie

Koncerty, występy taneczne, wystawy, kiermasze, warsztaty artystyczne, zabawy i konkursy oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych – to wszystko pojawi się w najbliższą sobotę na Greenpoincie podczas ulicznego festiwalu. Zostanie także przeprowadzona akcja "Cała Polonia czyta dzieciom".
Środa 17 września 2014

Wyborowa podbija Amerykę

Polski, wysokoprocentowy alkohol – wódka Wyborowa – wyrusza na podbój amerykańskiego rynku. Zostanie zaprezentowana 4 października podczas National Vodka Day, natomiast na Manhattanie Wyborowa zadebiutowała już w miniony poniedziałek.
Wtorek 16 września 2014

Czy potrzebuję prawnika?

Bardzo typowym pytaniem, jakie zadają sobie wszyscy, którzy mieli wypadek, jest: “Czy ja potrzebuję prawnika w tej sytuacji?”. Jeśli doznali Państwo obrażeń ciała w trakcie takiego wypadku, to odpowiedź na pewno brzmi „tak”. Dlaczego?
Wtorek 16 września 2014

Instytut Piłsudskiego przenosi się na Greenpoint

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa udostępni pomieszczenie na Greenpoincie na siedzibę Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce. W walkę o fundusze na działalność Instytutu włączyła się też sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą.
Wtorek 16 września 2014

Marszałkowskie pasowanie na Ridgewood

Ks. prałat Piotr Żendzian, proboszcz parafii św. Krzyża na Ridgewood, otrzymał w sobotę insygnia marszałkowskie i poprowadzi mieszkańców Ridgewood na 77. Paradzie Pułaskiego. Z kolei korony i szarfy Miss Polonii otrzymały Karolina Śmiarowska oraz Julia Baran.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15