Prenumerata
NYC 07:01 pm | WWA 01:01 am
1 USD = 3.7897 PLN
Czwartek 30 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 30 lipca 2015

Kolejna awaria polskiego dreamlinera

Na kilkuset pasażerów odlatujących z Warszawy do Nowego Jorku, a także z Nowego Jorku do Warszawy czekała w czwartek niemiła niespodzianka. Dreamliner PLL LOT, który miał odlecieć z lotniska Okęcie na JFK, a następnie zabrać pasażerów z USA do Polski – został uziemiony. Powodem okazały się kłopoty techniczne.
Środa 29 lipca 2015

Woda z hydrantu dla ochłody

Nowojorską tradycją jest otwieranie hydrantów przeciwpożarowych w upalne dni. Jednak samodzielne uruchomienie strumienia wody jest niedozwolone i grozi wysoką grzywną, a nawet więzieniem.
Środa 29 lipca 2015

W Jamestown znaleziono szczątki pierwszych osadników

Archeolodzy w pierwszej osadzie na ziemiach amerykańskich – Jamestown w Wirginii – natrafili na szczątki czterech mężczyzn. Przypuszczają, że byli pierwszymi przywódcami brytyjskich kolonistów.
Środa 29 lipca 2015

Polska flaga nad New Britain

Nieznany sprawca umieścił polską flagę na starym kominie fabryki Stanley Works w New Britain w Connecticut. Właściciele firmy, znanej obecnie jako Stanley Black and Decker, złożyli w tej sprawie doniesienie na policję.
Środa 29 lipca 2015

Najmłodszy skazaniec wyszedł na wolność

Trafił do więzienia, gdy miał 12 lat w 1999 r. Curtis Fairchild Jones był najmłodszą osobą w historii więziennictwa amerykańskiego, skazaną za morderstwo jak dorosły. Właśnie wyszedł na wolność. Jego siostra Catherine wychodzi z więzienia w sobotę.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 30 lipca 2015

Kacperek ze zdrowym oczkiem wraca do domu

Coraz lepsze wiadomości docierają od rodziców 14-miesięcznego Kacperka Siewniaka, który pokonał nowotwór siatkówki. Kolejne wyniki badań świadczą o tym, że jego oczko zdrowieje.
Poniedziałek 27 lipca 2015

Stopa zmiażdżona przez koparkę

Czy nasz kolega z pracy może również przyczynić się do wypadku na budowie? Okazuje się, że tak – choć z pewnością nie celowo. Tak się stało w przypadku pewnego mężczyzny, który doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, gdy ze współpracownikami wymieniał chodnik przed szkołą publiczną na Brooklynie.
Sobota 25 lipca 2015

Zbliżają się Polonijne Mistrzostwa Strzeleckie - Kto ustrzeli puchar konsula?

Po raz ósmy w metropolii nowojorskiej odbędą się Polonijne Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. Zawody będą obejmowały dwie olimpijskie konkurencje – skit i trap.
Piątek 24 lipca 2015

Dyrektorzy KPA spotkali się w Waszyngtonie

Bezpieczeństwo Polski oraz zniesienie wiz to tematy, które znalazły się na wokandzie dorocznego zjazdu Krajowej Rady Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej, który w tym tygodniu odbył się w Waszyngtonie, DC.
Piątek 24 lipca 2015

Karski w złotej nitce

Artystka Agata Oleksiak "Olek", która zasłynęła m.in. z tego, że ubrała byka na Wall Street, w czwartek po południu skończyła "ubierać" pomnik Jana Karskiego stojący przed Konsulatem Generalnym RP na Manhattanie (233 Madison Avenue).
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15