Prenumerata
NYC 10:29 am | WWA 04:29 pm
1 USD = 3.8038 PLN
Piątek 04 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 03 września 2015

Nasze drogie szkoły

Pierwsze dni roku szkolnego wymuszają na rodzicach uczniów sięgnięcie do kieszeni. Koszty wyprawki w tym roku są nieco wyższe niż w ubiegłym - zarówno w Nowym Jorku, jak i New Jersey. Tymczasem pojawiają się nowe pomysły, jak nieco ulżyć w tych wydatkach.
Czwartek 03 września 2015

Najbezpieczniejsze wakacje od wielu lat w Wielkim Jabłku

"Biorąc pod uwagę liczbę strzelanin i morderstw, to było najbezpieczniejsze lato, jakie mieliśmy w ciągu ostatnich 25 lat" - stwierdził William Bratton, komisarz nowojorskiej policji.
Czwartek 03 września 2015

Nowojorskie metro w kiepskim stanie jeszcze do 2067 r.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez nowojorską organizację Citizens Budget Commission - pracownicy MTA potrzebują ponad 50 lat, by uporać się z tysiącami uszkodzeń, które występują na kilkuset stacjach metra w metropolii. W złym stanie są perony, schody, filary.
Czwartek 03 września 2015

Dziennikarka kontra chomik

Amerykańska dziennikarka Harris Faulkner twierdzi, że sprzedawany w sklepach dla dzieci plastikowy chomik został stworzony na jej podobieństwo. Faulkner podała do sądu producenta zabawki – koncern Hasbro – i domaga się wysokiego odszkodowania.
Czwartek 03 września 2015

Partia żąda lojalności od Trumpa

Establishment Partii Republikańskiej wzmógł naciski na Donalda Trumpa, aby podpisał deklarację lojalności w stosunku partii. Chodzi o to, by zobowiązał się, że gdy nie dostanie nominacji, nie będzie się ubiegał o fotel prezydencki z ramienia innej partii i poprze kandydata wybranego przez Partię Republikańską.
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 02 września 2015

Jerzy “Jotka” Kędziora ma swój dzień w Miami

Polski artysta rzeźbiarz Jerzy "Jotka" Kędziora został wyróżniony w szczególny sposób przez mera Miami – Tomása P. Regalado. Począwszy od 2105 roku, dzień 27 lutego będzie każdego roku w Miami "Dniem Jerzego Kędziory".
Wtorek 01 września 2015

Z armii do biznesu - Polska lodziarnia na Hawajach

Rafał Stachowski, 40-letni weteran amerykańskiej armii, postanowił otworzyć na Hawajach własny biznes - lodziarnię. By ją uruchomić, potrzebuje jednak wsparcia finansowego, a fundusze konieczne do przeprowadzenia remontu wynajętych pomieszczeń stara się pozyskać poprzez stronę internetową Kickstarter.
Wtorek 01 września 2015

Tancerze świetnie rozpoczęli sezon

W eleganckim hotelu The Marriott Marquis Times Square na Manhattanie, w dniach od 5 do 9 sierpnia 2015 roku, odbył się bardzo ważny turniej taneczny – Empire Dance Championships. Turniej ten otworzył oficjalnie – po miesięcznej przerwie – drugą połowę tegorocznego sezonu tanecznego.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Włoski festiwal z polskimi akcentami

Już w tym tygodniu odbędzie się na Ridgewood doroczny włoski festiwal, który na stałe wpisał się w historię tej dzielnicy. Podczas czterodniowej imprezy nie zabraknie także polskich akcentów.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Opóźniony wypadek

Kiedy przydarzy się nam wypadek w pracy, bardzo często nie jesteśmy w stanie samodzielnie stwierdzić, czy nasze obrażenia są na tyle poważne, że powinniśmy zaprzestać dalszej pracy i podjąć leczenie. Podobnie było w przypadku 48-letniego kierownika nadzorującego pracę grupy elektryków.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15