Prenumerata
NYC 01:53 am | WWA 07:53 am
1 USD = 3.6326 PLN
Sobota 19 sierpnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 17 sierpnia 2017

Będzie czyściej w polskich dzielnicach na Queensie

Dodatkowe sprzątanie głównych arterii handlowych na Glendale, Maspeth, Middle Village i Ridgewood ma polepszyć jakość życia w tych dzielnicach. Radna Elizabeth Crowley wyasygnowała na ten cel specjalny budżet.
Środa 16 sierpnia 2017

Niebezpiecznie na Ridgewood

W popularnej wśród Polaków dzielnicy Ridgewood robi się coraz niebezpieczniej. W ostatnich dniach doszło tam do dwóch poważnych zdarzeń – próby gwałtu oraz napadu z bronią w ręku.
Środa 16 sierpnia 2017

Płać za parking za pomocą swojego telefonu • Nowa aplikacja ParkNYC

Kierowcy nie muszą już szukać tzw. muni-metrów, by uiścić opłatę za samochód pozostawiony w płatnej strefie parkingowej na terenie miasta Nowy Jork. Mogą to zrobić za pomocą swojego smartfona
Piątek 11 sierpnia 2017

Trump dziękuje Putinowi

Donald Trump skomentował wydany przez Kreml nakaz znaczącej redukcji amerykańskiego personelu dyplomatycznego w Rosji. Zamiast spodziewanych wyrazów oburzenia z ust prezydenta USA padły…podziękowania dla Władimira Putina.

Czwartek 10 sierpnia 2017

Rosyjski samolot wojskowy nad Waszyngtonem

Nad Waszyngtonem przeleciał samolot Tu-154M wojenno-kosmicznych sił Rosji. Informację o niecodziennym gościu na amerykańskim niebie przekazała stacja CNN.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 17 sierpnia 2017

Konkursy Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło dwa konkursy związane z publikacjami historyczno-naukowymi. Pierwszy dotyczy promocji historii Polski, a drugi historii polskiej dyplomacji. Prace należy zgłaszać do 15 września br.
Środa 16 sierpnia 2017

Aresztowano polskiego księdza z New Jersey

Nowo wyświęcony ksiądz Marcin Nurek został aresztowany przez policję i oskarżony o molestowanie 13-letniej dziewczynki. Władze kościelne skierowały go na przymusowy urlop administracyjny i osadziły w odosobnionym klasztorze.
Sobota 05 sierpnia 2017

Wierni z Greenpointu walczą o swojego księdza

Internetowa petycja, listy i telefony do przełożonych Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo oraz modlitwa – w ten sposób parafianie kościoła św. Stanisława Kostki na Greenpoincie starają się wpłynąć na zmianę decyzji o odesłaniu ks. Stanisława Chorągwickiego do Polski.
Piątek 04 sierpnia 2017

Koncert Cleo uświetnił jubileusz Gram-X Promotions

Cleo, Paxon, Adam Kownacki oraz Paweł Zawistowski wzięli udział w urodzinowej imprezie firmy Gram-X Promotions, świętującej w tym roku 10-lecie istnienia.
Czwartek 03 sierpnia 2017

Historyczne spotkanie dwóch polskich generałów • Stary most Kościuszki popłynął na złomowisko

Stara konstrukcja mostu Kościuszki zniknęła z panoramy Greenpointu i Maspeth – dzielnic, które łączyła przez 78 lat. Główna jego część została zdemontowana i wywieziona na barkach do New Jersey, gdzie poddana będzie recyklingowi.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15