Prenumerata
NYC 04:32 pm | WWA 10:32 pm
1 USD = 3.9768 PLN
Czwartek 27 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 24 października 2016

Krzysztof Zanussi przyjeżdża na spotkania z Polonią

Ten słynny reżyser przyjeżdża do nowojorskiej metropolii, na zaproszenie mieszczącej się w Linden, NJ, Fundacji Przyjaciół Centrum św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Gościć będzie u nas w dniach od 26 do 31 października br.
Poniedziałek 24 października 2016

Trump przedstawił program na pierwsze 100 dni

Podczas przemówienia w Gettysburgu, w Pensylwanii kandydat republikanów przedstawił listę działań na pierwsze 100 dni prezydentury.
Piątek 21 października 2016

Przerwy w działaniu Twittera i Amazona

Popularne portale internetowe, w tym Twitter, Amazon i Spotify miały dziś przerwy w działaniu. Powodem miał być atak hakerów na jednego z dostawców usług internetowych, firmę Dyn.
Piątek 21 października 2016

Trump i Clinton razem na kolacji

Hillary Clinton i Donald Trump wzięli udział w dorocznej uroczystej kolacji charytatywnej katolickiej Fundacji Alfreda Smitha. Zgodnie z tradycją wygłosili przemówienia, podczas których żartowali z samych siebie i swoich rywali. Niektóre żarty sala przyjęła buczeniem.
Czwartek 20 października 2016

Trump: dam wam znać w listopadzie czy uznam wynik wyborów

Donald Trump unika jednoznacznej deklaracji, czy uzna wynik wyborów, ale sugeruje, że mogą one być sfałszowane. Na Nevada University w Las Vegas odbyła się w środę wieczorem, 19 października, ostatnia debata między kandydatami republikańskim i demokratycznym na prezydenta USA. Hillary Clinton i Donald Trump rozmawiali m.in. o Sądzie Najwyższym, aborcji, polityce zagranicznej i stosunku do imigrantów. Trzecia debata była merytoryczna, ale pełna ostrych starć.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 27 października 2016

Rekolekcje dla zakonników paulińskich w USA

W klasztorze paulińskim w Kittaning, niedaleko Pittsburgha (diecezja Greensburg), w Pensylwanii od 3 do 8 października odbyła się pierwsza rekolekcji dla ojców i braci z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika – paulinów posługujących w USA.
Czwartek 27 października 2016

Dorosły Międzynarodowy Festiwal Chopin i Przyjaciele

Po raz 18. odbędzie się w Nowym Jorku Międzynarodowy Festiwal Chopin i Przyjaciele. Imprezy będą organizowane w czterech miejscach w terminie od 3 do 20 listopada.
Czwartek 27 października 2016

Minął rok od śmierci ks. Piotra Żendziana - Wierni pamiętają o swoim prałacie

"To był człowiek wyjątkowy, dlatego też w sposób wyjątkowy poświęcamy dzisiejszy dzień na modlitwę w jego intencji" – mówił biskup Witold Mroziewski nad grobem zmarłego przed rokiem ks. prałata Piotra Żendziana.
Niedziela 23 października 2016

Dzień Edukacji Narodowej

14 października środowiska oświatowe obchodziły Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela.
Piątek 21 października 2016

Trudna decyzja: dr Dorota Andraka czy mec. Sławomir Platta?

Członkowie Komitetu Parady Pułaskiego będą mieli ciężki orzech do zgryzienia wybierając w przyszłym miesiącu Wielkiego Marszałka 80. Parady Pułaskiego. W tym roku zgłoszono dwie bardzo silne kandydatury – osoby bardzo dobrze znane w środowisku polonijnym.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15