Prenumerata
NYC 05:56 pm | WWA 11:56 pm
1 USD = 3.8233 PLN
Piątek 30 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 30 września 2016

Minister Macierewicz na Rutgers o bezpieczeństwie Polski i Europy

Minister obrony Antoni Macierewicz był gościem honorowym konferencji zorganizowanej przez International Security Forum na stanowym uniwersytecie Rutgers w New Brunswick, NJ. Mówił tam o współczesnych zagrożeniach dla Europy i świata, a także zaproponował jak walczyć z nimi. Wcześniej minister spotkał się m.in. z sen. Johnem McCainem, zarządem Instytutem Piłsudskiego oraz SWAP.
Piątek 30 września 2016

Kolejna szansa na zieloną kartę

We wtorek, 4 października, rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do loterii wizowej DV-2018. Wnioski można składać bezpłatnie do 7 listopada, wyłącznie w formie elektronicznej, poprzez stronę dvlottery.state.gov. O tym, czy zostało się wylosowanym, będzie się można dowiedzieć w maju przyszłego roku.
Czwartek 29 września 2016

Włamywacze znów grasują w okolicy Ridgewood

Mimo wzrostu aresztowań dokonywanych przez policję ze 104. posterunku na Ridgewood w dzielnicy tej oraz jej sąsiedztwie w ostatnim miesiącu gwałtownie wzrosła przestępczość, a zwłaszcza liczba włamań do mieszkań.
Czwartek 29 września 2016

Awaria czy błąd człowieka?

Co najmniej jedna osoba nie żyje, a ponad sto zostało rannych w wyniku katastrofy kolejowej do której doszło na stacji Hoboken, NJ. Rozpędzony pociąg wjechał w betonową ścianę stacji. Dlaczego maszynista nie zahamował w porę? Na to pytanie próbują teraz znaleźć odpowiedź śledczy.
Czwartek 29 września 2016

Metro W znów do dyspozycji pasażerów

W listopadzie nowojorczycy znów będą mogli korzystać z metra W. MTA przywraca tę linię po sześciu latach przerwy.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Władysław Zachariasiewicz, nestor Polonii spocznie w Amerykańskiej Częstochowie

W wieku 104 lat zmarł w Waszyngtonie nestor Polonii amerykańskiej Władysław Zachariasiewicz. Był weteranem II wojny światowej i zesłańcem syberyjskim, a po wyjeździe do USA działaczem emigracyjnym, który przez dziesięciolecia działał na rzecz Polski. W najbliższy weekend – 1 października – zostanie pochowany na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie.
Czwartek 29 września 2016

Rocznicowe obchody w P-SFUK

Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej świętowali wraz z jej pracownikami oraz zarządem rocznice związane z działalnością oddziałów na Ridgewood, Borough Parku i w Clifton, NJ.
Czwartek 29 września 2016

PIN udostępnia swoje archiwa w internecie

Po kilku latach prac zawiązanych z digitalizacją archiwalnych kolekcji w Polskim Instytucie Naukowym w Ameryce (PIN) od niedawna można na stronie instytutu oglądać efekty tego pracochłonnego projektu. Co tydzień pojawiać się tam będzie kolejna porcja cennych zbiorów.
Czwartek 29 września 2016

Wartość bólu i cierpienia

Zasadniczo na końcową kwotę odszkodowania cywilnego składają się następujące części: odszkodowanie za straty ekonomiczne oraz odszkodowanie za ból i cierpienie. O ile pierwsze można wykazać poprzez rachunki, prognozy oraz raporty ekspertów, ostatnie z nich jest bardzo trudne do oszacowania. Jak bowiem można wycenić ludzki ból i cierpienie? O tym opowiem w dzisiejszym artykule.
Czwartek 29 września 2016

Rozmowy o dobrym stylu

Małgorzata Kosiak, autorka książki "Dobry wizerunek. Twój styl na każdą okazję" była pierwszym gościem Klubu Polskiej Książki, powstałym przy "Nowym Dzienniku" i EK Polish Bookstore z Garfield, NJ.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15