Prenumerata
NYC 08:43 pm | WWA 02:43 am
1 USD = 3.699 PLN
Poniedziałek 02 lutego 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 02 lutego 2015

Nowe prawo ochroni imigrantów

W poniedziałek, 2 lutego br., w Nowym Jorku wchodzi w życie prawo, na mocy którego imigranci mieszkający w tym stanie otrzymają m.in. większą ochronę przed oszustami podającymi się za prawników.
Niedziela 01 lutego 2015

Chory na odrę jechał pociągiem Amtrak

Student, który w ubiegłym tygodniu przyleciał z Niemiec do Nowego Jorku, a potem pociągiem Amtraku z Penn Station pojechał na północ stanu, ma odrę. Władze obawiają się, że mógł zarazić współpasażerów.
Niedziela 01 lutego 2015

Naród kontra nauka

Amerykańskich naukowców i zwykłych Amerykanów dzieli ogromna przepaść. Rozbieżności dotyczą poglądów na takie kwestie, jak modyfikowana genetycznie żywność, energia jądrowa czy ewolucja.
Niedziela 01 lutego 2015

Moda na kawę z masłem

Kawa z dodatkiem masła to najnowsza moda, której ulegają Amerykanie. Pomysł na tak przyrządzany napój przywędrował do USA wraz z imigrantami z Indii, Mongolii i Tybetu, gdzie w ten sposób pije się mocną herbatę.
Niedziela 01 lutego 2015

Spaliły się tony dokumentów

W niedzielę rano strażacy nadal walczyli z potężnym pożarem, który wybuchł w sobotę nad ranem w czteropiętrowym magazynie miejskim przy North 11th Street i Kent Avenue na Williamsburgu. Unoszący się z miejsca pożaru dym widoczny był na kilka mil.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 01 lutego 2015

Ubezpieczenia zamiast bielizny

Po ponad roku działalności z Greenpointu zniknie Von Tease, butik z ekskluzywną damską bielizną oraz kosmetykami. W miejscu tym powstanie biuro ubezpieczeniowe.
Sobota 31 stycznia 2015

Konferencja organizacji PANGEA w Miami

PANGEA – tę właśnie nazwę przyjęła istniejąca od 5 lat globalna polonijna organizacja młodzieżowa, której zadaniem jest integrowanie młodych talentów z całego świata oraz budowanie silnych relacji międzynarodowych pomiędzy przedstawicielami młodego pokolenia polonijnego. Nazwa symbolizuje jedność i globalność działania.
Sobota 31 stycznia 2015

Pamiętamy o urodzinach Kazimierza Pułaskiego

Tegoroczne obchody urodzin generała Kazimierza Pułaskiego odbędą się w sobotę, 7 marca, o godzinie 11:00 na Monterey Square (róg ulic West Taylor i Bull) w Savannah, Georgia. Jest to miejsce pochówku generała Pułaskiego.
Sobota 31 stycznia 2015

Janusz Kapusta w Bibliotece Publicznej na Ridgewood

Prawie dwie godziny trwało autorskie spotkanie z Januszem Kapustą, znanym polskim rysownikiem oraz autorem książki "Plus minus. Podręcznik do myślenia".
Czwartek 29 stycznia 2015

Ośmioletnie mistrzynie

W okresie zimy od wielu lat piłka nożna króluje w Orlando na Florydzie. Piłkarki i piłkarze z całej Ameryki w różnych kategoriach wiekowych biorą udział w turniejach oraz mistrzostwach USA.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15