Prenumerata
NYC 01:21 am | WWA 07:21 am
1 USD = PLN
Wtorek 21 listopada 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 18 listopada 2017

Patrioty dla Polski zaakceptowane przez rząd USA

Rząd Stanów Zjednoczonych formalnie zaakceptował propozycję sprzedaży Polsce systemów obrony przeciwrakietowej Patriot. Departament Stanu poinformował, że potencjalna wartość kontraktu może wynieść do 10,5 miliarda dolarów. Kwota ta jednak będzie najprawdopodobniej znacznie niższa.
Czwartek 16 listopada 2017

Kongres zajmie się Patriotami dla Polski

Kongres USA zajmie się w piątek sprawą sprzedaży Polsce systemu antyrakietowego Patriot. Jeśli administracja Stanów Zjednoczonych wyda pozytywną notyfikację, będziemy mogli jeszcze w tym roku podpisać umowę - uważa szef MON. Antoni Macierewicz w trakcie spotkania z dziennikarzami powiedział, że z naszego punktu widzenia pozytywna decyzja Kongresu kończy negocjacje.
Czwartek 16 listopada 2017

Krytyczna rezolucja o Polsce

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję o demokracji w Polsce. Za głosowało 438 europosłów, 152 było przeciw, 71 wstrzymało się od głosu. Dokument umożliwia rozpoczęcie przez Europarlament procedury uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu.
Czwartek 16 listopada 2017

Boeing “Józef Piłsudski” w Polsce

Pierwszy z trzech średnich samolotów do przewozu osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie wylądował na wojskowej części lotnika Okęcie.  Maszyna nosi nazwę "Józef Piłsudski" i jest pomalowana w biało-czerwone barwy. Matką chrzestną Boeinga 737 została pięcioboistka, st. szer. Oktawia Nowacka.
Środa 15 listopada 2017

“Świadek Historii” dla Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce

Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej przyznali nagrody "Świadek Historii". Jest to wyróżnienie dla osób i organizacji za propagowanie i upamiętnianie historii Polski wśród diaspory polskiej za granicą. Jedną z nagród otrzymał Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15