Prenumerata
NYC 03:53 pm | WWA 09:53 pm
1 USD = 3.7295 PLN
Wtorek 27 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 27 stycznia 2015

Gen. Koziej: inwazja Rosji na Polskę teoretycznie możliwa

Podczas wywiadu w stacji radiowej RMF szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej powiedział, że gdyby Rosja zdecydowała się na inwazję na Polskę, oznaczałoby to, że "jest w narożniku i nie ma innego wyjścia".
Wtorek 27 stycznia 2015

Rocznica Auschwitz bez Pileckiego

W byłym niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau we wtorek odbyły się główne uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia obozu. Wzięło w nich udział około czterech tysięcy osób, w tym trzystu byłych więźniów. Wśród gości zabrakło jednak krewnych organizatora konspiracji w obozie – rotmistrza Witolda Pileckiego, bo nie wystosowano do nich zaproszenia.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

Zmarł wybitny geolog dr Jan Krasoń

W środę, 21 stycznia, w wieku 83 lat, zmarł w Denver dr Jan Krasoń, jeden z najwybitniejszych geologów świata, prezes i założyciel GeoExplorers International, Inc. Wybitny naukowiec, który wywołał w Polsce łupkową rewolucję, przegrał długoletnią walkę z rakiem.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

“Polskie obozy” na stronie CNN

Na kilka dni przed 70. rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau na stronie internetowej telewizji CNN pojawiło się szkalujące Polskę określenie "Polish camps", czyli "polskie obozy". Na szczęście przekłamanie historyczne szybko zostało usunięte.
Niedziela 25 stycznia 2015

Rolnicy grożą protestami: pięć dni dla premier Ewy Kopacz

Premier Ewa Kopacz ma czas do piątku, aby się z nami spotkać. W przeciwnym razie Warszawę zaleją rzesze rolników – grożą producenci żywności zrzeszeni w OPZZ. Podkreślają, że sytuacja w rolnictwie wymaga interwencji władz.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15