Prenumerata
NYC 06:25 pm | WWA 12:25 am
1 USD = 3.1186 PLN
Piątek 01 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 01 sierpnia 2014

Polska zamarła. 70. rocznica Powstania Warszawskiego

O godzinie 17:00 zamarły polskie ulice i place. W wielu miastach na sygnał syreny upamiętniającej 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Polacy upamiętnili ten moment minutą ciszy. Główne uroczystości odbywały się przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
Piątek 01 sierpnia 2014

Linia Warszawa – Białystok zamknięta na rok?

Linia kolejowa z Warszawy do Białegostoku może być zamknięta nawet przez rok. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale Polskie Linie Kolejowe poważnie zastanawiają się nad tym wariantem.
Czwartek 31 lipca 2014

Internowania zbrodnią przeciw ludzkości

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku w dniu 31 lipca 2014 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Sylwestrowi R., któremu zarzucono dokonanie 55 zbrodni komunistycznych, będących jednocześnie zbrodniami przeciwko ludzkości (...) – poinformował białostocki oddział IPN.
Czwartek 31 lipca 2014

Po jabłkach kolej na wołowinę?

Rosyjskie służby fitosanitarne zakwestionowały jakość dwóch partii polskiego mięsa. W stosunku do firm, z których pochodzi mięso, wprowadzono nadzwyczajne rygory kontroli laboratoryjnych.
Czwartek 31 lipca 2014

Nowojorczyk zaprojektuje muzeum w Polsce

Kompleks muzealno-teatralny, składający się z gmachu muzeum o powierzchni ok. 15 tys. m.kw. oraz gmachu teatru o powierzchni ok. 10 tys. m.kw., połączony zadaszonym placem miejskim, zaprojektuje nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer and Partners.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15