Prenumerata
NYC 01:45 pm | WWA 07:45 pm
1 USD = 3.032 PLN
Środa 23 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 kwietnia 2014

Adamek na politycznym ringu

Od decyzji Tomasza Adamka o wejściu na polityczny ring minęło kilka tygodni, ale bokser dostał już pierwszy cios. Do nokautu daleko, ale mieszkający w Jersey City polski pięściarz przekonuje się na własnej skórze o ryzyku związanym z karierą polityczną.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Unia energetyczna według Tuska

Uzależnienie od rosyjskiej energii powoduje, że Europa jest słaba - pisze premier Donald Tusk w artykule opublikowanym na łamach dziennika "Financial Times". Dla złamania rosyjskiego monopolu proponuje powołanie jednej europejskiej instytucji, która kupowałaby gaz dla wszystkich państw członkowskich UE, i stworzenie unii energetycznej.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Dwa spotkania w konsulacie

Na dwa wieczory autorskie zaprasza w najbliższych dniach nowojorski Konsulat Generalny. Pierwszy to spotkanie z Jackiem Mayerem, autorem książki o Irenie Sendlerowej, drugi – z piosenkarką Urszulą Dudziak, która zaprezentuje swoją autobiografię i nową płytę.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Lech Wałęsa wraca do “Solidarności”

"Kapitaliści za dużo sobie pozwalają, pozwoliłem budować kapitalizm, ale teraz trzeba go okiełznać" – tłumaczy swoją decyzję Lech Wałęsa. Były prezydent czeka teraz na reakcję drugiej strony i deklaruje, że ponownie chce być aktywnym członkiem "Solidarności".
Poniedziałek 21 kwietnia 2014

Sejmowy spór o kanonizację

Sejm, który zbierze się w tym tygodniu, ma m.in. przyjąć uchwałę z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Już teraz sprzeciwiają się temu posłowie Twojego Ruchu oraz SLD.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15