Prenumerata
NYC 11:48 am | WWA 05:48 pm
Czwartek 21 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 21 lutego 2019

Polski MSZ o skali przekłamań na świecie

W 2018 roku polskie placówki dyplomatyczne podjęły 215 interwencji w związku z przekłamaniami historycznymi na temat Polski, pojawiającymi się w zagranicznych mediach. Według danych MSZ przekłamania najczęściej pojawiają się w mediach amerykańskich, brytyjskich, niemieckich i portugalskich.

Czwartek 21 lutego 2019

Polacy jedzą 12 kg więcej cukru niz 10 lat temu

Obecnie jemy 12 kilo cukru więcej, niż 10 lat temu. Ma to wpływ na to, że trzech na pięciu dorosłych Polaków ma nadwagę, a co czwarty jest otyły.
Środa 20 lutego 2019

Członkowie rządu chcą do Brukseli

Wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński i były minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski - między innymi te osoby znajdą się na „jedynkach” Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu.
Wtorek 19 lutego 2019

Słowa Katza “bolesne dla ludzi, którzy lubią prawdę”

Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich powiedział, że słowa szefa izraelskiego MSZ Israela Kaca o genetycznym antysemityzmie Polaków są "bolesne dla ludzi, którzy lubią prawdę". W rozmowie z Polskim Radiem rabin podkreślił, że reakcja środowisk żydowskich na wypowiedź izraelskiego polityka była natychmiastowa.
Wtorek 19 lutego 2019

Amerykańska ambasador o polsko-izraelskim konflikcie

Ambasador USA w Polsce skrytykowała wypowiedź szefa izraelskiej dyplomacji na temat Polski. "Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze jak wczorajsza wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza" - napisała Georgette Mosbacher na Twitterze.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15