Prenumerata
NYC 06:09 am | WWA 12:09 pm
1 USD = 3.9726 PLN
Piątek 28 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 27 października 2016

Polski dokument ma szansę na oscarową nominację

Polski film dokumentalny nakręcony przez 21-latkę ma szansę na nominację do Oscara – poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. "Więzi" Zofii Kowalewskiej trafiły na tzw. krótką listę filmów, które mogą znaleźć się w gronie pięciu obrazów nominowanych w kategorii Documentary Short Subject.
Czwartek 27 października 2016

Zmiana czasu w Polsce przedłużona

Najbliższa zmiana czasu w Polsce, która nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, 29-30 października, mogłaby być ostatnią. Upływa bowiem ważność rozporządzenia, które zobowiązuje Polaków do przestawiania zegarków. Zakończyły się jednak prace nad przedłużeniem tych przepisów.
Czwartek 27 października 2016

W Polsce o Polonii

“Należy stworzyć warunki umożliwiające powrót Polaków do kraju oraz zaangażowanie Polonii w życie polityczno-społeczno-kulturalne w ich ojczyźnie” – podkreślają organizatorzy międzynarodowej konferencji "Państwo Polskie a Polonia", która na początku listopada odbędzie się w Warszawie.
Środa 26 października 2016

Platforma z zespołem ds. Smoleńska

Posłowie Platformy Obywatelskiej powołali własny zespół parlamentarny w sprawie katastrofy smoleńskiej. Nazwali go zespołem "badania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej w celu osiągnięcia korzyści politycznej".
Środa 26 października 2016

Z Warszawy w Kosmos

Satelita PW-Sat2 zaprojektowany przez studentów z Politechniki Warszawskiej poleci w kosmos w grudniu przyszłego roku. Na uczelni podpisano kontrakt na wyniesienie satelity.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15