Prenumerata
NYC 01:33 pm | WWA 07:33 pm
1 USD = 3.7260 PLN
Niedziela 19 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Niedziela 19 kwietnia 2015

Wspólna walka o “lepsze jutro”

W ubiegłą sobotę w Warszawie odbyły się manifestacje związkowców, podczas których przedstawiciele poszczególnych zawodów przypomnieli swoje pracownicze postulaty. W marszu wzięło udział ponad 50 tysięcy osób - reprezentantów między innymi branż: transportowej, górnictwa, przemysłu chemicznego, ochrony zdrowia, strażacy i nauczyciele.
Niedziela 19 kwietnia 2015

To tak, jakby np. cała Częstochowa podjęła decyzję o emigracji

Wzrasta liczba osób dopuszczających możliwość emigracji zarobkowej. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy nie wyklucza jej co piąty Polak w wieku produkcyjnym - wynika z najnowszego raportu firmy Work Service.
Piątek 17 kwietnia 2015

Nowy film o Karskim

"To film o niezwykłym bohaterze, który może stać się dla nas wzorem postępowania "– uważa Sławomir Grunberg, reżyser dokumentu "Jan Karski i władcy ludzkości". Obraz został w piątek pokazany dziennikarzom, a do kin w Polsce wejdzie 24 kwietnia w 101. rocznicę jego urodzin.
Piątek 17 kwietnia 2015

Pigułka “dzień po” dla nastolatek

Tabletka o działaniu wczesnoporonnym, zwana antykoncepcją awaryjną, będzie dostępna w polskich aptekach dla osób, które ukończyły 15 lat. W życie weszła zmiana rozporządzenia w sprawie wydawania z aptek produktów leczniczych, wprowadzająca takie właśnie ograniczenie wiekowe.
Piątek 17 kwietnia 2015

Hołd dla ofiar katastrofy Germanwings

Niemcy oddały hołd ofiarom katastrofy samolotu linii Germanwings, który pod koniec marca rozbił się na południu Francji. W katedrze w Kolonii odbyły się centralne uroczystości żałobne.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15