Prenumerata
NYC 01:41 am | WWA 07:41 am
1 USD = 3.7815 PLN
Sobota 05 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 05 września 2015

Polacy boją się fali uchodźców

Nie dwa tysiące, a pięć razy więcej – tylu emigrantów, pochodzących między innymi z Syrii, może w najbliższym czasie trafić do Polski. Tymczasem ponad 80 proc. Polaków nie zgadza się na masowy napływ uchodźców. Wiele wątpliwości mają także Polonusi. “Też jesteśmy imigrantami, ale szanujemy prawo, nie narzucamy naszej religii, nie wdzieramy się siłą do pociągów czy ciężarówek i uczciwie pracujemy” – uważa wielu Polaków z metropolii nowojorskiej.
Piątek 04 września 2015

Październik bez referendum

Nie będzie referendum, które proponował prezydent Andrzej Duda. Senatorowie głosami PO odrzucili propozycję prezydenta, by Polacy 25 października zagłosowali w referendum w sprawie Lasów Państwowych, sześciolatków oraz wieku emerytalnego.
Piątek 04 września 2015

Odkrywcy “złotego pociągu” upublicznieni

Dwóch mężczyzn, którzy mieli odnaleźć tzw. złoty pociąg, ujawniło się przed kamerami telewizji publicznej. Mężczyźni wydali oświadczenie na antenie TVP, zapewniając, że mają dowody na istnienie pociągu i pieniądze na jego zbadanie.
Piątek 04 września 2015

Niszczyciel zwodowany

W piątek w gdańskiej Stoczni Remontowej odbyła się uroczystość zwodowania pierwszego od lat polskiego niszczyciela min - ORP Kormoran II. Do służby w polskiej marynarce wejdzie on jednak dopiero pod koniec 2016 roku.
Czwartek 03 września 2015

Dorn i Napieralski na listach PO

Grzegorz Napieralski do Senatu, Ludwik Dorn do Sejmu. Łączy ich jedno - Platforma Obywatelska, z której poparciem wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych. W środę późnym wieczorem Rada Krajowa partii zatwierdziła listy wyborcze.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15