Prenumerata
NYC 12:58 pm | WWA 06:58 pm
1 USD = 3.9611 PLN
Piątek 01 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 01 lipca 2016

Kanada wyśle wojska na wschód Europy

Kanada wyśle swoich żołnierzy do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Potwierdzili to przedstawiciele ministerstwa obrony w Ottawie. Tym samym znane są już wszystkie kraje, które będą odpowiadać za bataliony NATO, strzegące bezpieczeństwa wschodniej flanki Sojuszu.
Czwartek 30 czerwca 2016

Nowa rekonstrukcja ostatnich minut lotu Tu-154

Szef MON zapowiedział przełom w badaniu katastrofy smoleńskiej. Powołana przez niego  podkomisja pow ma przedstawić ostatnie sekundy lotu Tu-154 - "To pokaże, że byliśmy okłamywani przez lata" - powiedział Antoni Macierewicz.
Czwartek 30 czerwca 2016

Nowa ustawa o TK

Sejmowa komisja sprawiedliwości przyjęła projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Jest to propozycja PiS oparta na ustawie, która obowiązywała w latach 1997-2015 i która - jak podkreślają autorzy - nie budziła większych wątpliwości konstytucyjnych ani społecznych. Komisja odrzuciła wszystkie istotne poprawki zgłoszone przez opozycję.
Środa 29 czerwca 2016

Kolejny krok do budowy obrony terytorialnej

W Słupsku powstaje Środkowopomorska Legia Akademicka. Militarne inicjatywy wykładowców Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii Pomorskiej to odpowiedź na działania ministra Antoniego Macierewicza. Ministerstwo Obrony Narodowej planuje utworzenie ponad 300 oddziałów Obrony Terytorialnej, które mają funkcjonować w każdym powiecie.
Środa 29 czerwca 2016

Wrócą prochy polskich oficerów z USA

Prochy pułkownika Ignacego Matuszewskiego i majora Henryka Floyar-Rajchmana zostaną sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych do Polski.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15