Prenumerata
NYC 01:16 am | WWA 07:16 am
1 USD = 3.7652 PLN
Czwartek 29 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 28 stycznia 2015

Polacy z Mariupola chcą ewakuacji

Kolejni Polacy chcą opuścić Ukrainę i schronić się w Polsce. Tym razem chodzi o osoby zamieszkujące tereny ostrzeliwanego przez prorosyjskich separatystów miasta Mariupol. Polski MSZ odmawia ewakuacji i nie daje nadziei na pomoc.
Środa 28 stycznia 2015

Nowak wraca do polityki?

Pod koniec grudnia ubiegłego roku były minister w rządzie Donalda Tuska – Sławomir Nowak pożegnał się z polityką. Zmusiła go do tego sytuacja. Był on “bohaterem”, dwóch afer, które pogrążyły go jako człowieka i polityka. Okazuje się jednak, że i tym razem słowa ministra były niewiele warte. Według nieoficjalnych informacji, Nowak będzie pracował w Komisji Europejskiej.
Wtorek 27 stycznia 2015

Będzie wymiana danych Polska – USA

Polska będzie wysyłać do Stanów Zjednoczonych informacje na temat przebywających w kraju amerykańskich podatników. Rząd przyjął projekt ustawy o ratyfikacji umowy w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA.
Wtorek 27 stycznia 2015

Gen. Koziej: inwazja Rosji na Polskę teoretycznie możliwa

Podczas wywiadu w stacji radiowej RMF szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej powiedział, że gdyby Rosja zdecydowała się na inwazję na Polskę, oznaczałoby to, że "jest w narożniku i nie ma innego wyjścia".
Wtorek 27 stycznia 2015

Rocznica Auschwitz bez Pileckiego

W byłym niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau we wtorek odbyły się główne uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia obozu. Wzięło w nich udział około czterech tysięcy osób, w tym trzystu byłych więźniów. Wśród gości zabrakło jednak krewnych organizatora konspiracji w obozie – rotmistrza Witolda Pileckiego, bo nie wystosowano do nich zaproszenia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15