Prenumerata
NYC 03:05 pm | WWA 09:05 pm
1 USD = 4.0836 PLN
Piątek 24 lutego 2017
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 24 lutego 2017

Prezydent Peru spotka się z Donadem Trumpem

Prezydent Pedro Pablo Kuczynski spotka się w piątek w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Jest pierwszym przywódcą kraju Ameryki Południowej, który osobiście będzie rozmawiał z nowo wybranym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Peru Pedro Pablo Kuczynski jest od czwartku w Waszyngtonie, gdzie rozpoczął 5-dniową wizytę.
Piątek 24 lutego 2017

Apel ws. budowy Nord Stream 2

Apel grupy europosłów do unijnych rządów w sprawie budowy drugiej magistrali Gazociągu Północnego. Chcą oni, by ministrowie do spraw energii na poniedziałkowym spotkaniu zajęli się planowaną inwestycją i wywarli presję na Komisję Europejską.
Czwartek 23 lutego 2017

Polacy opuszczają Wyspy Brytyjskie

Wzrosła liczba Polaków, Czechów czy Słowaków opuszczających Wielką Brytanię. Opublikowane w czwartek dane pokazują, że łącznie wyjechało 39 tysięcy obywateli krajów tak zwanej unijnej ósemki - czyli państw, które dołączyły do Wspólnoty w 2004 roku. Zanotowano ponadto rekordowo wysoką liczbę przyjazdów z Bułgarii i Rumunii.

Środa 22 lutego 2017

Rosja szykowała się do przejęcia Krymu

Kreml aktywnie przygotowywał aneksję Krymu już od 2013 roku.Tak wynika z prowadzonego na Ukrainie śledztwa w sprawie zajęcia półwyspu przez Rosję.
Wtorek 21 lutego 2017

Dziś dzień języka ojczystego

Dziś, 21 lutego, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku by wesprzeć ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 lutego 2017

Wieżowiec na Ridgewood

Ruszyła budowa 17-piętrowego wieżowca na Ridgewood. Jednocześnie deweloper wystawił powstającą inwestycję ma sprzedaż i żąda za nią 35 milionów dolarów.
Piątek 24 lutego 2017

Rada Dzielnicy przeciwko festiwalowi na Ridgewood

Po raz trzeci z rzędu Rada Dzielnicy nr 5 zagłosowała przeciwko Fresh Pond Road Street Festival. Organizatorzy imprezy odbywającej się od ponad 20 lat wierzą, że jednak agencja miejska wydająca pozwolenia na uliczne festiwale zezwoli im na zorganizowanie dorocznego pikniku.
Piątek 24 lutego 2017

Policjantka z Greenpointu skarży NYPD

38-letnia policjantka Danielle Alamrani, która jest muzułmanką, złożyła pozew przeciwko miastu Nowy Jork, NYPD oraz dowódcy greenponckiego posterunku za rzekomą dyskryminację oraz szykanowanie przez współpracowników ze względu na swoje wyznanie oraz ubiór.
Wtorek 21 lutego 2017

Rząd usprawnia procedury deportacyjne

Rząd Donalda Trumpa ogłosił wytyczne w sprawie deportacji nielegalnych imigrantów. W dokumentach znalazła się zapowiedź zwiększenia liczebności służb granicznych oraz usprawnienia procedur usuwania z USA nielegalnych przybyszów.
Wtorek 21 lutego 2017

Rex Tillerson jedzie Meksyku

Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson uda się w środę do Meksyku. Jak poinformował Departament Stanu, będzie mu towarzyszył sekretarz bezpieczeństwa krajowego, John Kelly.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15