Prenumerata
NYC 11:08 am | WWA 05:08 pm
1 USD = 3.9667 PLN
Środa 26 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 25 października 2016

Wojska NATO w Polsce od stycznia

Na początku roku wojska NATO zostaną rozmieszczone w Polsce i krajach bałtyckich. Szef sojuszu powiedział, że odbędzie się to zgodnie z postanowieniami szczytu w Warszawie.
Poniedziałek 24 października 2016

Polsko-białoruskie otwarcie

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki uważa, że jest wiele pól do współpracy polsko-białoruskiej. Swoją jednodniową wizytę w Mińsku rozpoczął od rozmów z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką. Obaj politycy zgodnie podkreślili, że wymiana handlowa jest najlepszą drogą do pogłębienia współpracy – również w obszarach innych niż gospodarczej.
Poniedziałek 24 października 2016

Belgijskie “nie” dla CETA

Belgia nie zgadza się na podpisanie umowy handlowej z Kanadą. Taką informację przekazał premier Charles Michel przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi. Powodem jest weto Walonii, jednego z belgijskich regionów.
Piątek 21 października 2016

Powód aneksji Krymu przez Rosję

Rosja anektowała Krym, żeby nie dopuścić do pojawienia się w tym rejonie jednostek NATO. Taką sugestię przedstawiła w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety "Tages-Anzeiger" szefowa Rady Federacji Walentina Matwijenko.
Czwartek 20 października 2016

Deklaracja Polski i Ukrainy

Ukraińska Rada Najwyższa przyjęła Deklarację Pamięci i Solidarności Polski i Ukrainy. Podobną deklarację ma przyjąć również polski parlament. W dokumencie mowa jest o wspólnych wrogach drugiej wojny światowej i o wspólnym współczesnym zagrożeniu ze strony Rosji.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 24 października 2016

Krzysztof Zanussi przyjeżdża na spotkania z Polonią

Ten słynny reżyser przyjeżdża do nowojorskiej metropolii, na zaproszenie mieszczącej się w Linden, NJ, Fundacji Przyjaciół Centrum św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Gościć będzie u nas w dniach od 26 do 31 października br.
Poniedziałek 24 października 2016

Trump przedstawił program na pierwsze 100 dni

Podczas przemówienia w Gettysburgu, w Pensylwanii kandydat republikanów przedstawił listę działań na pierwsze 100 dni prezydentury.
Piątek 21 października 2016

Przerwy w działaniu Twittera i Amazona

Popularne portale internetowe, w tym Twitter, Amazon i Spotify miały dziś przerwy w działaniu. Powodem miał być atak hakerów na jednego z dostawców usług internetowych, firmę Dyn.
Piątek 21 października 2016

Trump i Clinton razem na kolacji

Hillary Clinton i Donald Trump wzięli udział w dorocznej uroczystej kolacji charytatywnej katolickiej Fundacji Alfreda Smitha. Zgodnie z tradycją wygłosili przemówienia, podczas których żartowali z samych siebie i swoich rywali. Niektóre żarty sala przyjęła buczeniem.
Czwartek 20 października 2016

Trump: dam wam znać w listopadzie czy uznam wynik wyborów

Donald Trump unika jednoznacznej deklaracji, czy uzna wynik wyborów, ale sugeruje, że mogą one być sfałszowane. Na Nevada University w Las Vegas odbyła się w środę wieczorem, 19 października, ostatnia debata między kandydatami republikańskim i demokratycznym na prezydenta USA. Hillary Clinton i Donald Trump rozmawiali m.in. o Sądzie Najwyższym, aborcji, polityce zagranicznej i stosunku do imigrantów. Trzecia debata była merytoryczna, ale pełna ostrych starć.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15