Prenumerata
NYC 05:16 pm | WWA 11:16 pm
1 USD = 4.0845 PLN
Piątek 20 stycznia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 19 stycznia 2017

Szymek przywędrował na Greenpoint

Ma dopiero 10 lat, ale zwiedził już prawie 30 krajów. O swoich wyprawach Szymon Radzimierski pisze na blogu. W sobotę, 14 stycznia, opowiedział o nich w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Boulevard na Greenpoincie.
Czwartek 19 stycznia 2017

Lawina zasypała turystów w hotelu

Nawet 30 osób mogło zginąć w hotelu w miejscowości Farindola we Włoszech, na który po środowym trzęsieniu ziemi zeszła lawina - podają włoskie media.
Środa 18 stycznia 2017

Nowe władze Parlamentu Europejskiego

Włoch Antonio Tajani nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Kandydat chadeków zdobył 351 głosów i wygrał z kandydatem socjalistów, rodakiem Giannim Pittellą, który uzyskał 282 głosy.
Wtorek 17 stycznia 2017

Andrzej Duda z wizytą w Izraelu

Rozmowy z prezydentem Izraela i wizyty w najważniejszych dla narodu żydowskiego miejscach - tak wyglądał pierwszy dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Polski prezydent odwiedził miejsca związane z historią Izraela i Holokaustem.
Wtorek 17 stycznia 2017

May przedstawiła szczegóły “brexitu”

Theresa May zadeklarowała, że chce "maksymalnie wolnego handlu" z Unią Europejską, ale wykluczyła członkostwo Wielkiej Brytanii we Wspólnym Rynku. W przemówieniu w londyńskim Lancester House, przedstawiającym szczegóły dotyczące opuszczenia Unii, premier ogłosiła, że zależy jej na zawarciu ze Wspólnotą "nowej, ambitnej umowy handlowej".
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 20 stycznia 2017

Współpracownicy Donalda Trumpa pod lupą amerykańskich służb

Amerykańskie służby sprawdzają powiązania współpracowników przyszłego prezydenta USA Donalda Trumpa z Rosjanami. Jak pisze "New York Times", w śledztwie analizowane są materiały z podsłuchanych rozmów oraz transakcje finansowe zawierane w przeszłości przez te osoby.
Piątek 20 stycznia 2017

Trwają uroczystości inauguracyjne

Msza w kościele episkopalnym, wizyta w Białym Domu, ceremonia zaprzysiężenia na stopniach Kapitolu, uroczysta parada i eleganckie bale. Tak wyglądają uroczystości inauguracji 45. prezydenta USA Donalda Trumpa, które rozpoczęły się w amerykańskiej stolicy.
Czwartek 19 stycznia 2017

Historycznie niska statystyka FDNY • Coraz mniej śmiertelnych ofiar pożarów

Rok 2016 był najbezpieczniejszy w całej historii FDNY. W wyniku obrażeń spowodowanych przez ogień śmierć poniosło 48 osób.
Czwartek 19 stycznia 2017

Prezydent Trump i jego biznesowe imperium

Jako prezydent Donald Trump nie wycofa się zupełnie ze swojego imperium biznesowego ani go nie sprzeda. Zamierza jednak zrezygnować z funkcji kierowniczych w Trump Organization, przekazując je swoim synom.
Czwartek 19 stycznia 2017

Twierdza Washington

W Waszyngtonie rozpoczynają się uroczystości związane z inauguracją prezydentury Donalda Trumpa. Setki tysięcy Amerykanów wezmą udział w ceremonii jego zaprzysiężenia a także w koncertach, balach oraz paradzie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15