Prenumerata
NYC 06:25 am | WWA 12:25 pm
1 USD = 3.8674 PLN
Czwartek 05 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 04 maja 2016

Papież z życzeniami dla Polaków

Nazajutrz po święcie Trzeciego Maja papież Franciszek życzył, by religia cieszyła się w Polsce wolnością, a ona rozwijała się w pokoju. Życzenia te skierował do Polaków biorących udział w środowej audiencji generalnej, a za ich pośrednictwem do wszystkich w kraju i za granicą.
Środa 04 maja 2016

Kara za nieprzyjęcie imigranta

Jeśli jakiś kraj nie chce przyjąć uchodźców, niech płaci, ale cena będzie zaporowa – to propozycja Komisji Europejskiej. W środę przedstawiła ona pomysły na reformę prawa azylowego. Jest plan stałego podziału uchodźców między unijne kraje na wypadek sytuacji kryzysowych i możliwość wykupienia się z tego obowiązku.
Wtorek 03 maja 2016

Francja przeciw umowie z USA

Francja nie podpisze Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji, które było negocjowane między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską od 2013 roku. Takie stanowisko przedstawił prezydent Francois Hollande.
Poniedziałek 02 maja 2016

Matura z polskiego zostaje na Wyspach

Brytyjska Polonia może sobie pogratulować, że obroniła matury z polskiego w angielskich szkołach średnich. Niezależne organizacje przygotowujące i oceniające egzaminy zamierzały wycofać się z szeregu języków obcych, uzasadniając tę decyzję kosztami, brakiem fachowców, a przede wszystkim spadkiem zainteresowania maturami z języków obcych.
Piątek 29 kwietnia 2016

Katastrofa śmigłowca w Norwegii

13 osób zginęło w katastrofie helikoptera u wybrzeży Norwegii. Na pokładzie maszyny, która z nieznanych dotąd przyczyn rozbiła się o skalistą wysepkę niedaleko miasta Bergen, było 11 pracowników koncernu naftowego Statoil, w tym Brytyjczyk i Włoch, oraz dwóch członków załogi.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 04 maja 2016

Trump miażdży rywali. W wyścigu o Biały Dom nie ma już Cruza

Ta informacja, to jak na razie jedno z największych, jeśli nie największe zaskoczenie podczas trwającej w USA walki o Biały Dom – po znacznej przegranej w prawyborach w Indianie Ted Cruz oświadczył, że wycofuje się z prezydenckiego wyścigu. Czy to oznacza, że idący jak burza Donald Trump może być już pewny nominacji?
Wtorek 03 maja 2016

Niedogaszone zapałki i świeczki przyczyną pożaru?

W niedzielę, tuż przed godz. 7 wieczorem, zapaliła się zabytkowa serbska katedra na Manhattanie. Budynek spłonął niemal doszczętnie. Zaledwie kilka godzin wcześniej ponad 700 wiernych uczestniczyło w uroczystej mszy świętej z okazji prawosławnej Wielkanocy.
Wtorek 03 maja 2016

Plądrują skrzynki pocztowe - Kradzieże na “wędkę”

Coraz popularniejsze wśród złodziei stają się kradzieże listów i przesyłek znajdujących się w skrzynkach pocztowych. Dochodzi do nich we wszystkich pięciu gminach Wielkiego Jabłka oraz na Long Island.
Wtorek 03 maja 2016

Queensboro Bridge idzie do remontu

Mający 107 lat i znany obecnie jako Ed Koch Queensboro Bridge znów będzie remontowany.
Wtorek 03 maja 2016

Wysoka nagroda za pomoc w ujęciu przestępcy - Napad na bank w Garfield

FBI oraz policja z New Jersey poszukują złodzieja, który w czwartek, około godz. 9:30 rano, okradł M&T Bank w Garfield. Najprawdopodobniej jest on sprawcą siedmiu innych napadów, do jakich doszło w powiatach Bergen i Passaic w ciągu kilku ostatnich miesięcy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15