Prenumerata
NYC 07:51 am | WWA 01:51 pm
1 USD = 3.8203 PLN
Środa 24 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 23 sierpnia 2016

“Niezłomne braterstwo” przy polskiej granicy

Na Białorusi rozpoczęły się manewry poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym /ODKB/. Ćwiczenia o kryptonimie "Niezłomne braterstwo" odbywają się na poligonie Obóz Leśnowski pod Baranowiczami, a więc niedaleko polskiej granicy.
Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Nowy pomysł rozbije UE?

Polscy europosłowie wypowiadają się krytycznie o raporcie szefa liberałów w Parlamencie Europejskim dotyczącym przyszłości Unii. Guy Verhofstadt zaproponował, by państwa, które nie zgadzają się na ściślejszą integrację, miały status stowarzyszony z Unią Europejską.
Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Sprzedajni rosyjscy wyborcy

Duża część Rosjan gotowa jest sprzedać swoje głosy w wyborach parlamentarnych, które odbędą się we wrześniu. Pokazały to badania ośrodka socjologicznego Lewada-Centrum.
Niedziela 21 sierpnia 2016

Igrzyska w Rio przeszły do historii

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach oficjalnie zamknął igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janaieo. Następne odbędą się za cztery lata w Tokio. W czasie ceremonii zamknięcia polską flagę niosła kajakarka Marta Walczykiewicz, która w Brazylii wywalczyła srebrny medal w jedynkach na 200 metrów.
Piątek 19 sierpnia 2016

Muzułmanki w Niemczech bez burek

Minister spraw wewnętrznych Niemiec opowiedział się za częściowym zakazem zakrywania twarzy przez muzułmanki. Thomas de Maiziere poinformował, że w planach jest wprowadzenie regulacji prawnej, nakazującej odsłonięcie twarzy w określonych sytuacjach, koniecznych dla życia społecznego.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 19 sierpnia 2016

Lochte przeprasza za swe zachowanie podczas igrzysk

Medalista z Rio de Janeiro Ryan Lochte przeprosił za swoje zachowanie podczas incydentu na stacji benzynowej w tym mieście.
Piątek 19 sierpnia 2016

Przełomowy moment w kampanii: Trump żałuje niektórych słów

Donald Trump oświadczył, że żałuje niektórych sformułowań, jakich użył w czasie kampanii wyborczej. Kandydat republikanów nie wskazał na konkretne wypowiedzi albo osoby, które uraził. Niefortunne wypowiedzi tłumaczył niechęcią do przyjęcia języka polityków.
Piątek 19 sierpnia 2016

Jak to nie okup, to co?

Departament stanu USA zapewnia, że pieniądze nie były formą okupu. Jednak rząd Stanów Zjednoczonych przyznał, że uzależnił przekazanie Iranowi 400 milionów dolarów od uwolnienia amerykańskich zakładników.
Piątek 19 sierpnia 2016

Szef sztabu wyborczego Trumpa zrezygnował ze stanowiska

Paul Manafort, główny strateg kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, zrezygnował w piątek, 19 sierpnia, ze stanowiska. To kolejna zmiana w sztabie wyborczym Trumpa, która nastąpiła w jednym tygodniu i ma zmienić kierunek jego kampanii.
Czwartek 18 sierpnia 2016

ONZ przyniosło cholerę do Haiti

Organizacja Narodów Zjednoczonych po raz pierwszy przyznała się do współodpowiedzialności za sprowadzenie cholery na Haiti. Choroba ta dotknęła setki tysięcy mieszkańców wyspy i spowodowała śmierć 10 tysięcy osób.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15