Prenumerata
NYC 05:39 pm | WWA 11:39 pm
1 USD = 3.8912 PLN
Piątek 29 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 29 lipca 2016

Francuskie relacje z islamem

Premier Manuel Valls wyraził przekonanie, że Francja potrzebuje zmiany relacji z islamem. Powiedział też, że rozważy wprowadzenie czasowego zakazu finansowania budowy meczetów ze środków zagranicznych. Zwrócił również uwagę na konieczność kształcenia we Francji imamów przewodniczących wspólnotom francuskich muzułmanów.
Piątek 29 lipca 2016

Tysiąc Polaków w brytyjskich więzieniach

W Wielkiej Brytanii ujawniono najnowszą statystykę więzienną, która wskazuje, że z końcem pierwszego półrocza, na wyspach odsiadywało wyroki 4 tysiące obywateli innych państw Unii Europejskiej. Jak zauważa dziennik "The Times", najwięcej było wśród nich Polaków – 1012.
Czwartek 28 lipca 2016

Jarosław Kaczyński w niemieckim “Bildzie”

Jarosław Kaczyński odrzuca europejską krytykę dotyczącą stanu praworządności w Polsce. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" prezes PiS-u mówi też, że Polska nie będzie przyjmować uchodźców ani wchodzić do strefy euro.
Czwartek 28 lipca 2016

Turcja tłumi media

Tureckie władze zamknęły ponad 130 redakcji, tytułów i firm na rynku mediów. Wśród nich są trzy agencje prasowe i 16 kanałów telewizyjnych – podała stacja telewizyjna CNN-Turk. To odpowiedź na nieudany wojskowy zamach stanu z 15 lipca.
Środa 27 lipca 2016

Komisja Europejska znów nalega na Polskę

Komisja Europejska chce, by polski rząd opublikował zaległe orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Bruksela przechodzi do drugiego etapu procedury praworządności wobec Polski, rozpoczętej w styczniu. Polska ma trzy miesiące na zastosowanie się do zaleceń.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 29 lipca 2016

Hillary Clinton przyjęła nominację partii w wyborach prezydenckich

Hillary Clinton oficjalnie zaakceptowała nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich. W przemówieniu na zakończenie konwencji partii demokratycznej w Filadelfii, była amerykańska sekretarz stanu wezwała Amerykanów by przeciwstawili się wizji podzielonego kraju reprezentowanej przez Donalda Trumpa.
Czwartek 28 lipca 2016

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni na Brooklynie

Po raz trzeci Brooklyn włącza się do obchodów International Day of Friendship. W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia, przy Brooklyn Borough Hall oraz w Columbus Park na Brooklynie.
Czwartek 28 lipca 2016

Apple na Bedford Avenue

Firma Apple otwiera swój pierwszy sklep na Brooklynie. Nowoczesny salon będzie znajdował się przy 247 Bedford Avenue (skrzyżowanie z North 3 Street).
Czwartek 28 lipca 2016

Ostatni dzień konwencji demokratów

W Filadelfii dobiega końca konwencja amerykańskiej partii demokratycznej. Jej finałem będzie oficjalne przyjęcie przez Hillary Clinton nominacji w wyborach prezydenckich. Była sekretarz stanu wygłosi też przemówienie do Amerykanów.
Czwartek 28 lipca 2016

Większość zwolenników Sandersa poprze Clinton

Po trzech dniach konwencji partii demokratycznej w Filadelfii, obóz Berniego Sandersa deklaruje poparcie w listopadowych wyborach Hillary Clinton. Spora grupa zwolenników senatora z Vermont nie chce zaakceptować nominacji byłej sekretarz stanu i zapowiada pozostanie w domu w dniu wyborów albo poparcie innego kandydata.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15