Prenumerata
NYC 09:47 pm | WWA 03:47 am
1 USD = 3.205 PLN
Wtorek 02 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 01 września 2014

Więcej obecności NATO, ale bez baz

Będzie większa obecność NATO na wschodzie Europy. Potwierdził to sekretarz generalny Anders Fogh Rasmussen. Wyjaśnił, że na szczycie w przyszłym tygodniu w Walii ma być uzgodniony plan zwiększający gotowość bojową Sojuszu.
Poniedziałek 01 września 2014

Świat boi się irackich terrorystów

Amerykanie zniszczyli uzbrojony pojazd należący do Państwa Islamskiego, broń dżihadystów, uszkodzili też należący do nich budynek. Departament Obrony podał, że wojska Stanów Zjednoczonych nie poniosły strat. W Europie narasta strach przed islamskim terroryzmem.
Poniedziałek 01 września 2014

Putin chce podziału Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin chce określenia państwowego statusu południowo-wschodniej Ukrainy. W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Pierwyj Kanał powiedział też, że ustalił z prezydentem Petrem Poroszenką, iż sytuacja na Ukrainie zostanie uregulowana w sposób pokojowy, podczas rozmów.
Sobota 30 sierpnia 2014

Tusk przewodniczącym RE, będzie premierem do listopada

Donald Tusk został zaprezentowany na konferencji w Brukseli jako nowy szef Rady Europejskiej. Zdecydowali o tym przywódcy unijni na nadzwyczajnym szczycie.
Piątek 29 sierpnia 2014

Zachód wspiera (werbalnie) Ukrainę

Ostra krytyka pod adresem Rosji, pełne werbalne wsparcie dla Ukrainy – takie stanowisko wobec wydarzeń na Wschodzie przyjmuje Sojusz Północnoatlantycki po nadzwyczajnej naradzie ambasadorów.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 01 września 2014

1/3 New Jersey w biedzie

Mimo że New Jersey jest często zaliczany do najzamożniejszych stanów w kraju, prawie jedna trzecia społeczności pogrążona jest w biedzie – wynika z najnowszego raportu.
Poniedziałek 01 września 2014

Leniwy Kongres

Obecny Kongres, który właśnie wraca do pracy po kilkutygodniowych wakacjach, przejdzie zapewne do historii, jako najgorszy i najmniej aktywny, ze względu na bardzo małą liczbę zatwierdzonych ustaw.
Poniedziałek 01 września 2014

Atlantic City straciło dwa kasyna

W długi weekend miłośnicy hazardu nie tylko żegnali wakacje. W Atlantic City zamknęły się dwa duże kasyna: w niedzielę – Showboat, a w poniedziałek – Revel.
Poniedziałek 01 września 2014

Stary żółw w nowym domu

Przeżył dwie światowe wojny oraz szesnastu amerykańskich prezydentów i właśnie wprowadził się do nowego domu. Rzadki żółw z Galapagos zamieszkał w zoo w Toledo, w amerykańskim stanie Ohio.
Poniedziałek 01 września 2014

Piknik parafii świętej Teresy

Piękna pogoda, dobre nastroje, wyśmienita zabawa, pyszne pierogi – tak pokrótce można opisać piknik wspólnoty parafialnej św. Teresy do Dzieciątka Jezus w Linden, NJ.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15