Prenumerata
NYC 02:24 am | WWA 08:24 am
1 USD = 3.7568 PLN
Piątek 06 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 05 marca 2015

Ambasador zaatakowany nożem

W Seulu nieznany sprawca zaatakował ambasadora Stanów Zjednoczonych w Korei Południowej, Marka Lipperta. Dyplomata jest ranny i trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Środa 04 marca 2015

Imigracja tylko dla wykwalifikowanych?

Brytyjska Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa przedstawiła w środę plan "uzdrowienia polityki imigracyjnej". Ma on być atutem programu wyborczego tego ugrupowania. W zeszłym roku przybyło na Wyspy niemal 300 tysięcy imigrantów. Lider patriotów Nigel Farage oświadczył, że zamierza skończyć z unijną zasadą otwartych drzwi.
Środa 04 marca 2015

Merkel pogania ws. umowy handlowej

Trzeba przyspieszyć negocjacje nad umową handlową Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi. Tak uważa niemiecka kanclerz Angela Merkel. Do rozmów na temat utworzenia transatlantyckiej strefy wolnego handlu Merkel nawiązała podczas wizyty w Brukseli. Spotkała się tam z szefem Komisji Jean-Claudem Junckerem.
Wtorek 03 marca 2015

Borys Niemcow pożegnany

Na cmentarzu trojekurowskim w Moskwie spoczęła trumna z ciałem Borysa Niemcowa. Zastrzelonego w piątek lidera rosyjskiej opozycji żegnali politycy, goście z zagranicy i zwykli Rosjanie.
Poniedziałek 02 marca 2015

Ukraińcy wycofani z pola walki

Siły ukraińskie w całości wycofały się już z linii frontu w Donbasie - poinformował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w czasie spotkania z ministrami spraw zagranicznych Polski i Danii w Kijowie. Wycofanie się sił ukraińskich oraz separatystów to jedno z ustaleń porozumień mińskich z połowy lutego.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 06 marca 2015

Mieszkaniec Greenpointu skarży NYPD

Mieszkający na Greenpoincie Polak złożył pozew sądowy przeciwko NYPD. 55-letni Zdzisław Pchełka twierdzi, że został potrącony, a później zaatakowany przez policjanta oraz zakuty w kajdanki. Kierujący pojazdem oficer był pracownikiem MTA Police.
Piątek 06 marca 2015

Zdrowa żywność w McDonaldzie

Może to brzmieć jak oksymoron, ale McDonald's zamierza wprowadzić zdrową, organiczną żywność do swoich restauracji.
Piątek 06 marca 2015

Na Greenpoincie jak w filmie kryminalnym - Napad z bronią na kierowcę

Dwaj złodzieje, grożąc bronią, sterroryzowali i okradli kierowcę samochodu osobowego. Do napadu doszło w godzinach popołudniowych.
Czwartek 05 marca 2015

Muzułmańskie święta w nowojorskich szkołach

Dwa dodatkowe święta zostaną wprowadzone do kalendarza nowojorskich szkół. Oba związane są z muzułmańskimi obrzędami religijnymi.
Czwartek 05 marca 2015

Wypadek na lotnisku LaGuardia

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek przed południem na lotnisku LaGuardia w Nowym Jorku. Samolot należący do linii lotniczych Delta w trakcie lądowania ześlizgnął się z pasa i uderzył w ogrodzenie. Na pokładzie było 130 osób, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15