Prenumerata
NYC 06:18 am | WWA 12:18 pm
1 USD = 3.6659 PLN
Wtorek 28 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 kwietnia 2015

Polacy pomagają w Nepalu: niewiarygodny rozmiar zniszczeń po trzęsieniu ziemi

Według ostatniego bilansu, w trzęsieniu ziemi w Nepalu śmierć poniosło około 3800 osób. W opinii ekspertów, liczba ofiar śmiertelnych może przekroczyć 5 tysięcy. Do Katmandu dotarli już polscy ratownicy medyczni. Ich zadaniem jest pomoc poszkodowanym w sobotnim kataklizmie.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Nepal legł w gruzach: najtragiczniejszy dzień w historii wspinaczek na Mt. Everest

Najpierw ogromne trzęsienie ziemi o sile 7,9 stopnia w skali Richtera, potem cała seria bardzo silnych wstrząsów wtórnych. Doniesienia nadchodzące z Nepalu świadczą o ogromnych rozmiarach kataklizmu, w którym zginęło wielu cudzoziemców, w tym także Amerykanów.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Solidarność motocyklistów

Rosyjscy motocykliści z grupy "Nocne Wilki" nie wjadą do Polski. Zgody na to nie wyraził polski MSZ. Przeciwko tej decyzji zaprotestowały nie tylko rosyjskie władze, ale także… polscy motocykliści.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Nie zapomnieli o Czarnobylu

Na dokończenie budowy sarkofagu w Czarnobylu brakuje 500 milionów euro. W niedzielę minęła 29. rocznica największej katastrofy w historii energetyki jądrowej.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Więcej polskich Sprawiedliwych

Stefania Bojarska z Lublina oraz Maria i Józef Sadurscy z Końskowoli – to kolejni Polacy, których nazwiska zapisane zostały w gronie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 kwietnia 2015

8 mln na zielony Greenpoint

Ponad 8 milionów dolarów zostało jeszcze do wykorzystania na ekologiczne projekty związane z polską dzielnicą. Fundusze te pochodzą z pieniędzy odszkodowawczych, jakie za zanieczyszczenie Greenpointu wypłaciła firma ExxonMobil.
Poniedziałek 27 kwietnia 2015

Więcej zieleni w polskich dzielnicach

250 nowych klombów retencyjnych na powstać w dystrykcie podlegającym pod Radę Dzielnicy nr 5 na Queensie.
Poniedziałek 27 kwietnia 2015

Zadzwoń po poradę imigracyjną. Na pytania czekają polscy eksperci

Od najbliższego poniedziałku, 27 kwietnia, do piątku – 1 maja czynna będzie imigracyjna infolinia uruchomiona z myślą o tych, którzy chcą zasięgnąć informacji w sprawach imigracyjnych, przede wszystkim dotyczących procesu ubiegania się o obywatelstwo. Co ważne, wiadomości udzielane są również w języku polskim.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Polonia domaga się wycofania gry Mattela

Fundacja Kościuszkowska, jak i inne grupy Polonii wzywają producenta zabawek – firmę Mattel – do wycofania z rynku wersji gry "Apples to Apples", w której znajduje się definicja filmu "Lista Schindlera" ze stwierdzeniem "nazistowska Polska".
Niedziela 26 kwietnia 2015

Rosyjscy hakerzy czytali listy Obamy

Rosyjscy hakerzy, którzy włamali się do systemu komputerowego Białego Domu, dotarli dalej, niż przypuszczano. Według "New York Timesa" udało im się nawet przeczytać e-maile Baracka Obamy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15