Prenumerata
NYC 07:08 am | WWA 12:08 pm
1 USD = 3.9603 PLN
Czwartek 23 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 22 marca 2017

Zmarł polonijny działacz w Niemczech

W Monachium w wieku 67 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wybitny działacz katolicki i polonijny, profesor Piotr Małoszewski.
Poniedziałek 20 marca 2017

Komisja gotowa na Brexit

Komisja Europejska mówi, że jest gotowa do negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu. W poniedziałek władze w Londynie poinformowały, że oficjalny wniosek o woli wyjścia z Unii zostanie wysłany do Brukseli 29 marca. Dwa dni później szef Rady Europejskiej ma opublikować wytyczne do rozmów rozwodowych.
Piątek 17 marca 2017

60 rocznica Traktatów Rzymskich

Obchody 60 rocznicy Traktatów Rzymskich we włoskiej Izbie Deputowanych, rozpoczęły się wezwaniem do dalszej integracji i propozycją stworzenia Europy dwóch prędkości. W obchodach w Rzymie uczestniczą przewodniczący parlamentów krajów UE.

Piątek 17 marca 2017

Europejska Agencja Leków w Warszawie?

Finlandia włącza się do rywalizacji o nową lokalizację siedziby Europejskiej Agencji Leków (EMA). W ten sposób dołącza do grupy państw unijnych, które chcą mieć u siebie siedzibę unijnej agencji. Jej biuro zostanie w Londynie zamknięte w związku z Brexitem.

Czwartek 16 marca 2017

Królowa zatwierdza Brexit

Brytyjska królowa Elżbieta II zatwierdziła akt parlamentu pozwalający premier Theresie May na formalne rozpoczęcie Brexitu. Ten symboliczny gest, w brytyjskiej kulturze politycznej stanowiący formalność, otwiera drogę brytyjskiej premier do uruchomienia artykułu 50. Traktatu Lizbońskiego.

Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 22 marca 2017

Strzelanina przed brytyjskim parlamentem

Do pięciu wzrosła liczba zabitych podczas środowego ataku w centrum Londynu. Rannych zostało co najmniej 40 osób, w tym kilka ciężko. Ofiary śmiertelne to napastnik, zaatakowany przez niego nożem policjant oraz trzy inne osoby.
Środa 22 marca 2017

Waszczykowski na szczycie przeciwko ISIS

Międzynarodowa koalicja przeciwko tak zwanemu Państwu Islamskiemu odnosi znaczące sukcesy. Taką ocenę przedstawił amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson podczas spotkania koalicji w Waszyngtonie. W szczycie biorą udział przedstawiciele 68 krajów i organizacji międzynarodowych. Polskę reprezentuje minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
Środa 22 marca 2017

Udało się odnaleźć zaginioną Polkę

71-letnia Maria Różycka z Queensu, z którą od kilku tygodni rodzina w Polsce nie mogła nawiązać kontaktu, została odnaleziona. Okazało się, że kobieta przebywa w jednym z nowojorskich szpitali. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Poniedziałek 20 marca 2017

Decyzja w sprawie Polańskiego dopiero za trzy miesiące

Sędzia Scott Gordon z sądu apelacyjnego w Kalifornii poinformował, że o 90 dni odracza decyzję, czy zostanie umorzona sprawa o gwałt, jakiego reżyser Roman Polański dopuścił się w 1977 roku na 13-letniej wówczas Samancie Geimer.
Poniedziałek 20 marca 2017

Waszczykowski z wizytą w USA

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji prowadzi kampanię na rzecz członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019. W Waszyngtonie weźmie udział w spotkaniu Globalnej Koalicji walczącej z Państwem Islamskim.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15