Prenumerata
NYC 03:54 pm | WWA 09:54 pm
1 USD = 3.3421 PLN
Czwartek 23 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 23 października 2014

Kanadyjczycy nie dadzą się zastraszyć

Dzień po ataku terrorystycznym w Ottawie otwarto gmach kanadyjskiego parlamentu. Policja poinformowała tymczasem, że napastnik, który zastrzelił w środę żołnierza działał samodzielnie.
Czwartek 23 października 2014

W Brukseli o klimacie

Ważą się losy unijnej polityki energetyczno-klimatycznej do roku 2030. W Brukseli rozpoczęło się spotkanie przywódców państw i rządów w tej sprawie.
Czwartek 23 października 2014

Państwo Islamskie – najbogatsi terroryści świata

Państwo Islamskie najbogatszą organizacją terrorystyczną świata. Miesięcznie czerpie dochody w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów z okupów i nielegalnej sprzedaży ropy – oświadczył amerykański podsekretarz stanu do spraw terroryzmu i wywiadu finansowego, David Cohen.
Środa 22 października 2014

Amerykanie pomogli… islamistom

Turecki prezydent Recep Erdogan skrytykował Stany Zjednoczone za zrzucenie broni i amunicji walczącym w syryjskim mieście Kobani. Według niego było to złe, ponieważ część sprzętu zamiast do Kurdów trafiła do islamistów.
Środa 22 października 2014

Terroryści zaatakowali w Ottawie

Uzbrojony mężczyzna został zastrzelony w budynku kanadyjskiego parlamentu w Ottawie. Wcześniej doszło tam do strzelaniny, w wyniku której ranny został kanadyjski żołnierz, który zmarł w szpitalu. Jeśli potwierdzi się wersja o terroryzmie, będzie to niebezpieczny sygnał – twierdzą eksperci.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 23 października 2014

Najemnicy winni masakry

Ława przysięgłych sądu federalnego w Waszyngtonie uznała winę czterech najemników, pracujących dla firmy Blackwater, którzy 7 lat temu dokonali masakry cywilów w irackim Bagdadzie. Zginęło wtedy 14 osób, a ponad 20 zostało rannych.
Czwartek 23 października 2014

NYPD skonfiskowała 30 funtów marihuany, pistolet i karabin

Prawie 60 torebek z marihuaną, ważącą 30 funtów, pistolet, karabin, a także 17 500 dolarów w gotówce znalazła nowojorska policja w domu jednego z mieszkańców Queensu.
Czwartek 23 października 2014

Bezpieczniejszy Greenpoint

W ciągu najbliższych dziesięciu lat nabrzeże polskiej dzielnicy ulegnie całkowitej przemianie. W miejsce starych pofabrycznych budynków powstaną nowoczesne osiedla mieszkaniowe z luksusowymi apartamentami.
Środa 22 października 2014

Rząd zamówił miliony kart dla imigrantów

Prezydent Barack Obama we wrześniu obiecał, że podejmie działania w sprawach imigracyjnych pod koniec roku, czyli po wyborach połówkowych. Wygląda na to, że dotrzyma obietnicy.
Środa 22 października 2014

Podejrzany o ebolę w Newarku

Pierwsi pasażerowie przylatujący do USA z krajów zachodniej części Afryki trafili do szpitali z podejrzeniem eboli. Jednym z nich był 32-letni mężczyzna hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Newark, NJ.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15