Prenumerata
NYC 11:01 pm | WWA 05:01 am
1 USD = 3.3497 PLN
Czwartek 23 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 22 października 2014

Amerykanie pomogli… islamistom

Turecki prezydent Recep Erdogan skrytykował Stany Zjednoczone za zrzucenie broni i amunicji walczącym w syryjskim mieście Kobani. Według niego było to złe, ponieważ część sprzętu zamiast do Kurdów trafiła do islamistów.
Środa 22 października 2014

Terroryści zaatakowali w Ottawie

Uzbrojony mężczyzna został zastrzelony w budynku kanadyjskiego parlamentu w Ottawie. Wcześniej doszło tam do strzelaniny, w wyniku której ranny został kanadyjski żołnierz, który zmarł w szpitalu. Jeśli potwierdzi się wersja o terroryzmie, będzie to niebezpieczny sygnał – twierdzą eksperci.
Środa 22 października 2014

Media o przełomie w neurochirurgii: komu przypisać sukces?

Czyj to był sukces, Polaków czy Brytyjczyków? Niektóre media, takie jak telewizja CNN, czy angielski "Independent", relacjonując pionierską operację nie wspomniały o polskich chirurgach.
Wtorek 21 października 2014

Kolejny cios w wizerunek Rosji: prezes Totalu zginął pod Moskwą

Christophe de Margerie, prezes francuskiego koncernu naftowego Total, zginął w katastrofie na podmoskiewskim lotnisku Wnukowo. Jego śmierć wywołała szok we Francji.
Wtorek 21 października 2014

5 lat dla Pistoriusa

Taką karę lekkoatleta z RPA otrzymał za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki. Sąd w Pretorii wymierzył mu też karę 3 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat w związku z użyciem broni.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 23 października 2014

NYPD skonfiskowała 30 funtów marihuany, pistolet i karabin

Prawie 60 torebek z marihuaną, ważącą 30 funtów, pistolet, karabin, a także 17 500 dolarów w gotówce znalazła nowojorska policja w domu jednego z mieszkańców Queensu.
Czwartek 23 października 2014

Bezpieczniejszy Greenpoint

W ciągu najbliższych dziesięciu lat nabrzeże polskiej dzielnicy ulegnie całkowitej przemianie. W miejsce starych pofabrycznych budynków powstaną nowoczesne osiedla mieszkaniowe z luksusowymi apartamentami.
Środa 22 października 2014

Rząd zamówił miliony kart dla imigrantów

Prezydent Barack Obama we wrześniu obiecał, że podejmie działania w sprawach imigracyjnych pod koniec roku, czyli po wyborach połówkowych. Wygląda na to, że dotrzyma obietnicy.
Środa 22 października 2014

Podejrzany o ebolę w Newarku

Pierwsi pasażerowie przylatujący do USA z krajów zachodniej części Afryki trafili do szpitali z podejrzeniem eboli. Jednym z nich był 32-letni mężczyzna hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Newark, NJ.
Środa 22 października 2014

Uważaj na oszustów podszywających się pod IRS

Od kilku dni w całych Stanach Zjednoczonych oszuści telefoniczni próbują wyłudzić pieniądze podszywając się pod pracowników Internal Revenue Service. Fałszywe telefony otrzymało także wielu mieszkańców Greenpointu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15