Prenumerata
NYC 06:10 am | WWA 12:10 pm
1 USD = 3.2563 PLN
Poniedziałek 22 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Niedziela 21 września 2014

Ukraina: rozejm, którego nie ma

Według ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony nie można na razie mówić o realizacji porozumienia z Mińska. Separatyści nie przestrzegają nawet pierwszego jego punktu, czyli zawieszenia broni.
Niedziela 21 września 2014

Papież w Albanii: pielgrzymka w cieniu groźby zamachu

Papież Franciszek złożył jednodniową wizytę w Albanii. Służby bezpieczeństwa w całej Albanii zostały postawione w stan najwyższej gotowości.
Niedziela 21 września 2014

Proces beatyfikacyjny ks. Jerzego rozpoczęty

W Thiais pod Paryżem rozpoczął się proces kanonizacyjny błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Ksiądz Jerzy zginął męczeńską śmiercią 30 lat temu.
Piątek 19 września 2014

Szkoci powiedzieli “nie”

55,3 procent przeciw niepodległości, 44,7 procent – za. Szkocka komisja wyborcza ogłosiła ostateczne wyniki ze wszystkich okręgów referendalnych. Zagłosowało ponad 4,2 miliona uprawnionych, przeciwko niepodległości głosowało ponad 2 miliony osób.
Piątek 19 września 2014

Rosjanie znów prowokują

Według ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, w ciągu minionej doby dwa rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Ukrainy. Oprócz tego Rosjanie wykorzystują samoloty bezzałogowe do prowadzenia rozpoznania.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 21 września 2014

Rosyjski satelita szpiegowski na amerykańskim niebie

Świecące punkty na niebie, zauważone w tym miesiącu na amerykańskim niebie, to prawdopodobnie rosyjski satelita szpiegowski, który spadł z orbity – twierdzą meteorolodzy. Doniesieniom zaprzecza jednak Ministerstwo Obrony Rosji.
Niedziela 21 września 2014

45,3 mln ludzi w USA żyje w biedzie

Po raz pierwszy od początku wielkiej recesji w USA zmniejszył się procent społeczeństwa żyjący poniżej progu ubóstwa. New Jersey jest jednym z trzech stanów stanowiących tu wyjątek.
Niedziela 21 września 2014

Marsz w obronie klimatu

Tysiące ludzi wzięło udział w marszu klimatycznym, który przeszedł w niedzielę ulicami Nowego Jorku. Podobne marsze odbyły się w kilku innych miastach na świecie.
Niedziela 21 września 2014

Jedna czwarta Amerykanów chce niepodległości swoich stanów

Prawie jedna czwarta Amerykanów chce, aby stany, w których mieszkają, zyskały niepodległość od USA – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Ipsos, na zlecenie agencji Reuters.
Niedziela 21 września 2014

Dziurawy Biały Dom

Secret Service zaostrzył środki bezpieczeństwa wokół Białego Domu. To efekt dwóch prób wtargnięcia do rezydencji prezydenta Stanów Zjednoczonych, do których ostatnio doszło w ciągu niespełna 24 godzin.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15