Prenumerata
NYC 04:02 pm | WWA 10:02 pm
1 USD = 3.7072 PLN
Sobota 31 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 30 stycznia 2015

Niemcy ustępują w sprawie płacy minimalnej

Władze w Berlinie zgodziły się, aby na razie nie egzekwować zapisów, zgodnie z którymi polscy kierowcy ciężarówek przejeżdżający przez Niemcy mieliby zarabiać co najmniej 8,5 euro na godzinę.
Piątek 30 stycznia 2015

Rosja stroszy piórka

Rosja wzmacnia swą obronność. W rejonach strategicznych w całym kraju liczba żołnierzy i sił zbrojnych ma być zwiększona.
Piątek 30 stycznia 2015

Kopacz w Paryżu: rozmowy o Ukrainie i integracji

Konflikt na Ukrainie był jednym z głównych tematów polsko-francuskich piątkowych konsultacji politycznych w Paryżu.
Czwartek 29 stycznia 2015

Prowokacja w związku ze sprawą Litwinienki? Rosyjskie bombowce nad La Manche

Brytyjskie lotnictwo RAF podało, że przechwyciło w środę nad Kanałem La Manche dwa rosyjskie bombowce strategiczne. Była to jedna z wielu takich akcji sił powietrznych NATO, ale odmienna o tyle, że w nietypowym miejscu.
Czwartek 29 stycznia 2015

Łukaszenka niezadowolony z polskich księży

Aleksandr Łukaszenka krytycznie o działalności polskich księży na Białorusi. Zapytany o to podczas konferencji prasowej w Mińsku, białoruski prezydent powiedział, że nie jest zadowolony ze "służby niektórych polskich przedstawicieli" w jego kraju.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 31 stycznia 2015

Konferencja organizacji PANGEA w Miami

PANGEA – tę właśnie nazwę przyjęła istniejąca od 5 lat globalna polonijna organizacja młodzieżowa, której zadaniem jest integrowanie młodych talentów z całego świata oraz budowanie silnych relacji międzynarodowych pomiędzy przedstawicielami młodego pokolenia polonijnego. Nazwa symbolizuje jedność i globalność działania.
Sobota 31 stycznia 2015

Pamiętamy o urodzinach Kazimierza Pułaskiego

Tegoroczne obchody urodzin generała Kazimierza Pułaskiego odbędą się w sobotę, 7 marca, o godzinie 11:00 na Monterey Square (róg ulic West Taylor i Bull) w Savannah, Georgia. Jest to miejsce pochówku generała Pułaskiego.
Sobota 31 stycznia 2015

Włamywacz z Greenpointu w rękach policji

Policjanci z 94. posterunku na Greenpoincie zatrzymali w sobotę, 24 stycznia, seryjnego włamywacza grasującego w polskiej dzielnicy. Niestety, na wolności nadal pozostają przestępcy, którzy z zamaskowanymi twarzami napadają na mieszkańców.
Sobota 31 stycznia 2015

Komu mandat, komu?

“Ledwo zdążyłem przed policjantem, który wlepiał mandaty za parkowanie, mimo że dziś ze względu na śnieg nikt ulicy nie będzie sprzątał. Sąsiad nie miał takiego szczęścia” – zwierzył się nam czytelników z New Jersey. Inny opowiedział o awanturze z sąsiadem, który zajął sobie krzesłem odśnieżone na ulicy miejsce do parkowania.
Sobota 31 stycznia 2015

Rezygnacja Josepha Lentola

Joseph Lentol, poseł stanowy reprezentujący północną część Brooklynu, zrezygnował w wyścigu o funkcję przewodniczącego stanowej izby niższej.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15