Prenumerata
NYC 02:52 pm | WWA 08:52 pm
1 USD = 3.7689 PLN
Sobota 29 sierpnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 28 sierpnia 2015

Duda: strategiczna współpraca z Niemcami

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował chęć budowy strategicznej współpracy z Niemcami. Prezydent przebywa z wizytą w Berlinie.
Piątek 28 sierpnia 2015

Zmarł były arcybiskup Wesołowski

W Rzymie zmarł były nuncjusz apostolski Józef Wesołowski. Watykan oficjalnie potwierdził tę informację.
Piątek 28 sierpnia 2015

Aż 71 ciał emigrantów w ciężarówce: kierowcy-przemytnicy za kratami

Węgierska policja potwierdziła w piątek aresztowanie trzech obywateli Bułgarii w związku z makabrycznym znaleziskiem w ciężarówce w Austrii. Jeden z nich jest prawdopodobnie właścicielem ciężarówki, dwaj pozostali mogą być jej kierowcami.
Piątek 28 sierpnia 2015

Białoruska opozycja: zignorować wybory prezydenckie

Część liderów białoruskiej opozycji rozpoczyna kampanię społeczną mającą przekonać obywateli, że jesienne wybory prezydenckie "już zostały sfałszowane".
Piątek 28 sierpnia 2015

Ukraina porozumiała się z wierzycielami

Ukraina wynegocjowała zmniejszenie długu zagranicznego. Rozmowy z zagranicznymi kredytodawcami Kijów prowadził od kilku miesięcy.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 29 sierpnia 2015

Lato polonijnych żeglarzy

Tegoroczny sezon w Polskim Klubie Żeglarskim w Nowym Jorku zapowiadał wiele atrakcyjnych wydarzeń. Od wczesnej wiosny prowadzony jest kurs żeglarski na stopnie żeglarza i jachtowego sternika morskiego. W tym roku odbył się też kurs CPR (masaż serca, pierwsza pomoc).
Sobota 29 sierpnia 2015

2400 lokatorów przepłaca za czynsz

Mieszkańcy prawie 2400 mieszkań w całym mieście są od kilku lat oszukiwani przez właścicieli budynków, w których mieszkają. Najwięcej takich przypadków jest na Greenpoincie, Williamsburgu i Astorii.
Piątek 28 sierpnia 2015

Tracimy czas i pieniądze stojąc w korkach

Ponad trzy dni stracił w ubiegłym roku przeciętny nowojorski kierowca stojąc w korkach. Wielkie Jabłko jest w czołówce amerykańskich metropolii, mających największe nasilenie ruchu samochodowego.
Piątek 28 sierpnia 2015

Nowa stacja na przedłużonej linii 7

Po latach opóźnień, 13 września otwarta zostanie nowa stacja na przedłużonej linii metra nr 7, która sięgać teraz będzie aż do 11th Avenue na Manhattanie. Nowa stacja nazywać się będzie 34th Street-Hudson Yards.
Piątek 28 sierpnia 2015

Dinozaury z Polski zadziwią Amerykę

"The Park is Open" – tym sloganem reklamowano czerwcową premierę najnowszego filmu Stevena Spielberga "Jurassic World". Ale w rzeczywistości park otwiera się w najbliższy wtorek, 1 września... I to jaki!
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15