Prenumerata
NYC 06:45 pm | WWA 12:45 am
1 USD = 3.4597 PLN
Czwartek 18 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 grudnia 2014

Putin do tysiąca dziennikarzy: Rosja z tego wyjdzie

"Kryzys jest, ale Rosja wyjdzie z niego silniejsza" – zapewniał w czwartek Władimir Putin. Konferencja rosyjskiego prezydenta z ponad tysiącem dziennikarzy trwała trzy godziny. Oprócz zwykłej retoryki w odpowiedziach Putina pojawiły się także pojednawcze tony.
Czwartek 18 grudnia 2014

Marynarze wracają z kwitkiem: nie dla Rosji Mistrale

Rosyjscy marynarze szkoleni przez Francuzów opuścili w czwartek port w St Nazaire. Ich Mistrale wciąż tkwią przycumowane przy nabrzeżu.
Czwartek 18 grudnia 2014

Krytyka Tuska-debiutanta

W Brukseli ruszył w czwartek unijny szczyt, któremu po raz pierwszy przewodniczy szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Są dwa główne tematy – pobudzenie inwestycji w Unii i sytuacja na Wschodzie.
Środa 17 grudnia 2014

Franciszek skończył 78 lat: tango na 1500 par dla papieża

Papież Franciszek skończył w środę 78 lat. Urodziny w Watykanie obchodził po raz drugi. Z tej okazji półtora tysiąca par odtańczyło tango w pobliżu Placu Świętego Piotra.
Środa 17 grudnia 2014

Bohater czy zdrajca?: cztery lata za służbę w Legii Cudzoziemskiej

Amerykański oficer został uznany winnym zdrady i skazany na 4 lata więzienia. Była nią służba we francuskiej Legii Cudzoziemskiej.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 grudnia 2014

Najmniej egzekucji od 20 lat

W Stanach Zjednoczonych dokonano w tym roku najmniej egzekucji od 20 lat. Wynika to z raportu, przygotowanego przez organizację pozarządową Death Penalty Information Center.
Czwartek 18 grudnia 2014

Susza po kalifornijsku

Blisko 44 miliardy litrów deszczu – tyle potrzebuje Kalifornia, aby podnieść się po suszy, jaka w ostatnich miesiącach nawiedziła ten region. Dane te opublikowała właśnie NASA kontrolująca stan opadów na ziemi.
Czwartek 18 grudnia 2014

700 mln dol. od producenta Pendolino

Rekordową karę 700 mln dolarów ma zapłacić w Stanach koncern Alstom – europejski producent pociągów Pendolino, jeżdżących m.in. w Polsce.
Czwartek 18 grudnia 2014

Spotkanie opłatkowe Fundacji Jana Pawła II

Nastrój Świąt Bożego Narodzenia odnaleźli przyjaciele Fundacji Jana Pawła II na dorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w niedzielę, 7 grudnia w sali bankietowej Princess Manor na Greenpoincie. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą. Poprowadził ją kapelan koła ksiądz Józef Szpilski.
Czwartek 18 grudnia 2014

Utrudnienia na BQE

Kierowcy korzystający z drogi Brooklyn Queens Expressway (BQE) w okolicy mostu Kościuszki napotkają w najbliższym czasie na duże utrudnienia w ruchu, które potrwają do początku stycznia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15