Prenumerata
NYC 08:28 am | WWA 02:28 pm
1 USD = 3.7154 PLN
Sobota 10 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 09 października 2015

Nobel dla tunezyjskiego kwartetu

Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla została tunezyjska organizacja Kwartet na rzecz Dialogu Narodowego. Przyczyniła się ona do budowania demokracji w kraju po wybuchu rewolucji w 2011 roku.
Piątek 09 października 2015

Następna tragedia u wybrzeży Grecji

Kolejne tragedie migrantów, którzy próbują przedostać się przez Morze Egejskie na greckie wyspy. Straż przybrzeżna ewakuowała w piątek 200 emigrantów, którzy zmierzali na wyspę Leros. Po raz kolejny ofiarą tragedii jest także dziecko.
Piątek 09 października 2015

MFW ostrzega: w Grecji możliwy jest nowy kryzys

W Grecji możliwy jest nowy kryzys, który miałby wpływ na całą eurostrefę – ostrzega Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
Piątek 09 października 2015

Kolejka do domów po funcie

W Liverpoolu ustawiła się długa kolejka chętnych do nabycia za jednego funta jednorodzinnego domu. Wystawione na sprzedaż szeregowce z przełomu 19. i 20. wieku to opuszczone i zaniedbane rudery. Do kupna 20 domów zgłosiło się 2750 chętnych.
Piątek 09 października 2015

Korea Północna z największą paradą

W sobotę w stolicy Korei Północnej odbędzie się największa parada wojskowa od czasu objęcia władzy w 2011 roku przez Kim Dzong Una. Przygotowania do niej na razie można obserwować jedynie na zdjęciach satelitarnych.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 09 października 2015

Nowojorski rewident na Greenpoincie - Orzeł zawiśnie w biurze Stringera

Biały orzeł na czerwonym tle zawiśnie w biurze nowojorskiego kontrolera miasta. Polskie godło zostało wręczone Scottowi Stringerowi podczas "Polish Heritage Breakfast", dorocznego spotkania z Polonią, które odbyło się w piątek galerii CP-S na Greenpoincie.
Piątek 09 października 2015

Żyjemy w przeludnionych mieszkaniach

Prawie półtora miliona nowojorczyków żyje w przeludnionych lub poważnie zatłoczonych apartamentach. Średnio w jednym domu mieszka 5,42 osób, alarmuje główny kontroler miejski Scott Stringer.
Piątek 09 października 2015

Nie ma chętnych na stanowisko przewodniczącego

Lider większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy, który typowany był na nowego przewodniczącego izby niższej Kongresu, niespodziewanie w czwartek wycofał swą kandydaturę. Podzieleni republikańscy kongresmani nie są w stanie wybrać nowego lidera.
Piątek 09 października 2015

Kolumb był Polakiem

Każde nowe dowody, które znajduję, potwierdzają teorię, że odkrywca Ameryki był synem króla Władysława III. Wszystko co piszą szkolne podręczniki o pochodzeniu Kolumba nie jest prawdą – nawet jego nazwisko się nie zgadza" – twierdzi Manuel Rosa, który od ponad 20 lat bada pochodzenie Kolumba.
Piątek 09 października 2015

Parafianie w Clifton pożegnali lato

W niedzielę, 13 września odbył się piknik parafialny przy kościele św. Jana Kantego w Clifton, NJ. Od niedawna proboszczem jest tutaj ksiądz Wacław Sokołowski, a wikarymi Bogusław Czerniakowski i Wiesław Ciemięga. Przybyli licznie parafianie z rodzinami, ich znajomi oraz zaproszeni goście.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15