Prenumerata
NYC 09:42 pm | WWA 03:42 am
1 USD = 3.9511 PLN
Sobota 06 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 05 lutego 2016

Historyczne spotkanie głów kościołów

Papież Franciszek spotka się z patriarchą moskiewskim i Wszechrusi Cyrylem. Do spotkania ma dojść 12 lutego. Miejscem historycznej rozmowy będzie lotnisko w Hawanie na Kubie, gdzie papież zatrzyma się w drodze do Meksyku.
Piątek 05 lutego 2016

Elton John wydaje nową płytę

"Cudowna, zwariowana noc" – to tytuł nowego albumu Eltona Johna, już trzydziestego drugiego w jego karierze.
Piątek 05 lutego 2016

“Polish SS” w kanadyjskiej książce

Najpierw były "polskie obozy koncentracyjne" w prasie, teraz podobne stwierdzenie zniekształcające historię Polski pojawiło się w publikacji książkowej w Kanadzie. Chodzi o książkę "Flight for Freedom. Stories of Escape to Canada", gdzie na stronie 178 znajduje się sformułowanie "Polish SS", sugerujące niejako istnienie polskiej jednostki wojskowej. Ambasada w Ottawie domaga się wycofania książki ze sprzedaży.
Czwartek 04 lutego 2016

Brazylia i USA razem przeciw wirusowi Zika

Brazylia i Stany Zjednoczone będą razem pracować nad szczepionką przeciw wirusowi Zika. Powiedziała o tym prezydent Brazylii, Dilma Rousseff.
Czwartek 04 lutego 2016

Miliardy dla Syrii

Ponad 10 miliardów dolarów na pomoc dla Syrii. Jak poinformował brytyjski premier David Cameron, takie wsparcie finansowe zadeklarowali uczestnicy czwartkowej międzynarodowej konferencji darczyńców w Londynie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 06 lutego 2016

Polka wśród najlepszych tancerzy - Miłość niejedną ma twarz

Ania Matlewska, finalistka 7. edycji programu "You Can Dance", zaprezentowała swoje umiejętności podczas Choreography Showcase 2016. Była jedyną Polką biorącą udział w tym pokazie, w którym reprezentowała jednocześnie The Martha Graham School.
Piątek 05 lutego 2016

Gigantyczny dźwig runął na Manhattanie. Ofiara to imigrant z Czech

38-letni mężczyzna nie żyje, a trzy osoby zostały ranne, w tym dwie są w ciężkim stanie po tym, jak na Dolnym Manhattanie zawalił się dźwig. Do zdarzenia doszło w piątek, 5 lutego, ok. godz. 8:20 rano, gdy w mieście padał obfity śnieg.
Piątek 05 lutego 2016

Burmistrz zabiera się za sprzątanie NYC

Pierwsza rzecz, która uderza przyjezdnych w mieście Nowy Jork, to brud i śmieci. Burmistrz Bill de Blasio postanowił to zmienić i zarządził wielkie sprzątanie. Wszystko w ramach inicjatywy CleanNYC, którą objęte mają zostać dzielnice Wielkiego Jabłka.
Piątek 05 lutego 2016

Dwóch policjantów postrzelonych na służbie

Dwóch nowojorskich policjantów zostało w czwartek wieczorem postrzelonych w trakcie pełnienia służby. Do zdarzenia doszło w jednym z bloków komunalnych znajdujących się na Bronksie. Sprawca popełnił samobójstwo.
Piątek 05 lutego 2016

Na Manhattanie zawalił się dźwig

Jedna osoba nie żyje, a co najmniej dwie są w stanie krytycznym po tym, jak na Dolnym Manhattanie zawalił się dźwig. Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 rano, gdy w mieście padał obfity śnieg.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15