Prenumerata
NYC 02:58 am | WWA 08:58 am
1 USD = 3.8233 PLN
Sobota 01 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Sobota 01 października 2016

Ostatnia droga Szymona Peresa

W Jerozolimie w piątek odbył się pogrzeb Szymona Peresa. Były prezydent i dwukrotny premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, spoczął na państwowym cmentarzu na Wzgórzu Herzla obok Icchaka Rabina i innych izraelskich przywódców.
Piątek 30 września 2016

Pożegnano Szymona Peresa

W Jerozolimie zakończył się pogrzeb Szymona Peresa. Były prezydent i dwukrotny premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, spoczął na państwowym cmentarzu na Wzgórzu Herzla obok Icchaka Rabina i innych izraelskich przywódców.
Czwartek 29 września 2016

Komisja Europejska upomina Polskę

Komisja Europejska wysłała dwa upomnienia do Polski w związku z niewdrożonymi dyrektywami, rozpoczęła też jedno postępowanie związane z podejrzeniem o naruszenie prawa unijnego. W Brukseli opublikowano w czwartek listę decyzji dotyczących postępowań przeciwko państwom członkowskim.
Czwartek 29 września 2016

Polacy wykorzystywani w Wielkiej Brytanii

"Współczesne niewolnictwo" – tak brytyjska policja opisuje wykorzystywanie jedenastu polskich pracowników w okolicach Birmingham. Naszych rodaków otoczono już opieką.
Środa 28 września 2016

Nie żyje Szimon Peres

Zmarł były prezydent Izraela Szimon Peres. Miał 93 lata. 13 września polityk doznał wylewu i trafił do szpitala pod Tel Awiwem. Został wówczas wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. We wtorek jego stan gwałtownie się pogorszył.

Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 30 września 2016

Minister Macierewicz na Rutgers o bezpieczeństwie Polski i Europy

Minister obrony Antoni Macierewicz był gościem honorowym konferencji zorganizowanej przez International Security Forum na stanowym uniwersytecie Rutgers w New Brunswick, NJ. Mówił tam o współczesnych zagrożeniach dla Europy i świata, a także zaproponował jak walczyć z nimi. Wcześniej minister spotkał się m.in. z sen. Johnem McCainem, zarządem Instytutem Piłsudskiego oraz SWAP.
Piątek 30 września 2016

Kolejna szansa na zieloną kartę

We wtorek, 4 października, rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do loterii wizowej DV-2018. Wnioski można składać bezpłatnie do 7 listopada, wyłącznie w formie elektronicznej, poprzez stronę dvlottery.state.gov. O tym, czy zostało się wylosowanym, będzie się można dowiedzieć w maju przyszłego roku.
Czwartek 29 września 2016

Włamywacze znów grasują w okolicy Ridgewood

Mimo wzrostu aresztowań dokonywanych przez policję ze 104. posterunku na Ridgewood w dzielnicy tej oraz jej sąsiedztwie w ostatnim miesiącu gwałtownie wzrosła przestępczość, a zwłaszcza liczba włamań do mieszkań.
Czwartek 29 września 2016

Awaria czy błąd człowieka?

Co najmniej jedna osoba nie żyje, a ponad sto zostało rannych w wyniku katastrofy kolejowej do której doszło na stacji Hoboken, NJ. Rozpędzony pociąg wjechał w betonową ścianę stacji. Dlaczego maszynista nie zahamował w porę? Na to pytanie próbują teraz znaleźć odpowiedź śledczy.
Czwartek 29 września 2016

Metro W znów do dyspozycji pasażerów

W listopadzie nowojorczycy znów będą mogli korzystać z metra W. MTA przywraca tę linię po sześciu latach przerwy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15