Prenumerata
NYC 08:59 pm | WWA 02:59 am
1 USD = 3.9530 PLN
Poniedziałek 30 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 27 maja 2016

Putin szuka przyjaciół w Grecji

Rosja szuka sojuszników, aby uniemożliwić przedłużenie unijnych sankcji. Zdaniem niezależnych ekspertów temu ma między innymi służyć, zaplanowana na piątek, wizyta prezydenta Władimira Putina w Grecji.
Piątek 27 maja 2016

Amerykański konwój przez Czechy do Polski

500 amerykańskich żołnierzy w 225 pojazdach przejeżdża przez Czechy. Kolumna pojazdów wojskowych zmierza na manewry do republik nadbałtyckich.
Czwartek 26 maja 2016

Estonia chce stałej obecności NATO

Premier Estonii Taavi Roivas opowiedział się za stałą obecnością wojsk NATO w krajach bałtyckich. "Odstraszanie powinno stać się normalnością" – podkreślił Roivas w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Die Welt".
Czwartek 26 maja 2016

Pozew KE bez kary?

Komisja Europejska pozywa Polskę za niewdrożone przepisy dotyczące gwarancji depozytów bankowych. O skierowaniu pozwu do unijnego Trybunału Sprawiedliwości Bruksela poinformowała w południe w czwartek, 26 maja. Wicepremier Mateusz Morawiecki przekonuje, że winę ponoszą poprzednicy, a rząd Beaty Szydło wkrótce wdroży przepisy i uniknie kary finansowej.
Czwartek 26 maja 2016

Etna bardziej aktywna

Etna, ciągle aktywna i najwyższy wulkan w Europie, ponownie wyrzuca lawę i pyły wulkaniczne. Główny krater wypełnił się wczoraj w całości wrzącą lawą.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 27 maja 2016

Pentagon nadal używa dyskietek

Dziennik „The Washington Post” broni przestarzałych technologii stosowanych w Armii USA. O archaicznych systemach komputerowych Pentagonu wspominał w ostatnich dniach raport amerykańskiego Urzędu Kontroli Rządu.
Piątek 27 maja 2016

Prezydent USA w Hiroszimie

Barack Obama jako pierwszy urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził dziś Hiroszimę. Pod monumentem upamiętniającym ofiary bomby atomowej złożył wieniec. W ceremonii w parku Pokoju wzięło udział m.in. 5 mieszkańców Hiroszimy, którzy ocaleli po zrzuceniu na miasto ładunku jądrowego.
Czwartek 26 maja 2016

11 stanów skarży Obamę

Jedenaście amerykańskich stanów złożyło pozew przeciwko rządowi Baracka Obamy za rozporządzenie w sprawie swobody wyboru toalet szkolnych przez osoby transseksualne. Wnioskodawcy twierdzą, że obecne władze USA niewłaściwie interpretują przepisy o zakazie dyskryminacji seksualnej.
Czwartek 26 maja 2016

Clinton naruszyła procedury

W opublikowanym w środę raporcie inspektor generalny Departamentu Stanu skrytykował Hillary Clinton za używanie prywatnej skrzynki emailowej do celów służbowych. Raport nie niesie ze sobą formalnych konsekwencji, ale podważa wiarygodność byłej sekretarz stanu.
Czwartek 26 maja 2016

Ropa po 50 dolarów

Znów podrożała ropa. Cena baryłki przekroczyła psychologiczną barierę pięćdziesięciu dolarów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15