Prenumerata
NYC 02:39 am | WWA 08:39 am
1 USD = 3.0879 PLN
Wtorek 29 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 28 lipca 2014

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu zbrodnią wojenną?

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą mogło być zbrodnią wojenną. Takie stanowisko zajął Wysoki Komisarz Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Brytyjczycy stawiają na łupki

Brytyjski rząd stawia na łupki i ogłasza sprzedaż licencji na ich wydobywanie. Gabinet Davida Camerona publikuje mapę terenów, na których będzie można wiercić w poszukiwaniu gazu. To 37 000 mil kwadratowych – niemal połowa powierzchni kraju.
Poniedziałek 28 lipca 2014

W Berlinie o Powstaniu Warszawskim

To będzie niezwykła wystawa w niezwykłym miejscu. We wtorek, na kilka dni przed 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, w muzeum "Topografii Terroru" w Berlinie prezydenci Polski i Niemiec –Bronisław Komorowski i Joachim Gauck otworzą wystawę poświęconą bitwie o Warszawę.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Izrael zbombardował szpital w Gazie

Co najmniej szóstka dzieci zginęła w szpitalu w centrum Gazy. Izraelska armia zbombardowała największy w Strefie Gazy szpital Szifa.
Niedziela 27 lipca 2014

Polska dziennikarka ranna na Ukrainie

Bianka Zalewska, polska dziennikarka pracująca dla ukraińskiej telewizji internetowej Espreso.tv, została ciężko ranna w rejonie walk na wschodniej Ukrainie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 28 lipca 2014

Amerykański Senat upamiętni Powstanie Warszawskie

"Powstanie Warszawskie jest symbolem heroizmu oraz mocy ludzkiego ducha" – pisze senator Barbara Mikulski w projekcie uchwały, dotyczącym upamiętnienia przez amerykański Senat 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Sarah Palin w sieci

Sarah Palin ma dosyć "filtrowania" wiadomości przez mainstreamowe media. W związku z tym uruchomiła w internecie swój kanał informacyjny.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Pracuj podczas US Open

Organizatorzy jednego z największych turniejów tenisowych na świecie – US Open, chcą zatrudnić około 6 tysięcy osób. Na chętnych czeka praca między innymi w restauracjach, barach, sklepach z pamiątkami oraz w kasach biletowych. Kandydaci muszą mieć ukończony 18 rok życia i pozwolenie na pracę.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Radość wiosłowania po rzece Delaware

5 lipca wróciliśmy z tegorocznych, bardzo udanych "Wakacji z Panem Bogiem". Myli się ten, kto myśli, że na tym nasza wspólna wakacyjna przygoda się zakończyła. Organizatorzy "Wakacji z Panem Bogiem" tradycyjnie już zorganizowali jeszcze jedno niesamowite spotkanie – spływ pontonowy rzeką Delaware.
Niedziela 27 lipca 2014

Zarabiają więcej niż gubernator

Okazuje się, że gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo nie jest wcale najlepiej zarabiającym funkcjonariuszem publicznym. Z roczną pensją w wysokości 179 000 dol. pozostaje daleko w tyle za niektórymi pracownikami stanowej służby cywilnej.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15