Prenumerata
NYC 10:39 pm | WWA 04:39 am
1 USD = 3.3884 PLN
Poniedziałek 24 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 24 listopada 2014

Zmarł burmistrz-legenda

Marion Barry cztery kadencje zasiadał na fotelu burmistrza Waszyngtonu, DC. Znany był też jako aktywista, walczący z oddaniem o prawa obywatelskie. W karierze politycznej nie przeszkodziła mu nawet kara więzienia za używanie kokainy. Miał 78 lat.
Poniedziałek 24 listopada 2014

NSA ostrzega przed destrukcyjnym cyberatakiem

Zjednoczone są zagrożone atakiem ze strony m.in. chińskich hakerów. Mogą one doprowadzić do awarii sieci energetycznej oraz paraliżu infrastruktury na terenie całego kraju.
Sobota 22 listopada 2014

Stanowcze “nie” republikanów

Republikańscy politycy nie kryją wzburzenia po postanowieniach prezydenta Baracka Obamy, łagodzących procedury wobec milionów nielegalnych imigrantów i stwarzających możliwość podjęcia legalnej pracy. Pierwszym i najczęściej powtarzanym przez oponentów określeniem na te decyzje jest "nadużywanie władzy"...
Sobota 22 listopada 2014

Nowy Jork – metropolia w polskich książkach

Wieczór autorski Tomasza Zalewskiego, Małgorzaty Kałuży i Ewy Winnickiej odbędzie się 25 listopada o godz. 7:00 wiecz. w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej.
Sobota 22 listopada 2014

Dzień Otwartych Drzwi fundacji w Clark

Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ otworzyła swe podwoje w niedzielę, 16 listopada 2014 roku, i zaprosiła Polonię na "Renesans" – czyli Dzień Otwartych Drzwi. Był to znakomity pomysł, gdyż dzięki temu każdy, kto przybył tego dnia na Broadway, mógł poznać fundację od środka, z jej ciekawymi zakamarkami.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15