Prenumerata
NYC 12:55 am | WWA 06:55 am
1 USD = 3.7896 PLN
Niedziela 04 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 03 października 2015

Festiwal Dożynkowy w Buffalo

Uroczystości dożynkowe miały miejsce w parafii Bożego Ciała w Buffalo, w stanie Nowy Jork, w dniach 19-20 września 2015 roku. Głównym punktem dziękczynienia za plony i wszelkie dobro, jakiego doświadczamy z bożej opatrzności, była msza święta w niedzielne przedpołudnie, której przewodniczył ojciec Michał Czyżewski. Uczestniczyli w niej parafianie i osoby z okolicznych miejscowości.
Piątek 02 października 2015

Komu los da zieloną kartę?

Od początku października Polacy kolejny rok z rzędu biorą udział w amerykańskiej loterii wizowej. Ciekawe, że urzędnicy do ostatniej chwili zwlekali z informacjami dotyczącymi tegorocznej edycji programu oraz potwierdzeniem, iż mogą w niej uczestniczyć nasi rodacy.
Czwartek 01 października 2015

O Polsce na konferencji u Bloomberga

Polska jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej, jeśli chodzi o zatrudnienie w sektorze usług biznesowych, z którego korzystają światowe korporacje – wynika z raportu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), przedstawionego podczas wtorkowej konferencji w Nowym Jorku, której gościem specjalnym był prezydent Lech Wałęsa.
Środa 30 września 2015

Strach przed wiatrem i wodą

"Modlę się, żeby nie było takiego huraganu jak Sandy trzy lata temu – mówi czytelniczka z Rockaway, NY – Cenne rzeczy i dokumenty sąsiadów płynęły wtedy ulicami, a ja później musiałam remontować cały dom". Pani Elżbieta, jak wielu mieszkańców Nowego Jorku i New Jersey, obawia się nadchodzącego sztormu Joaquin.
Środa 30 września 2015

Colt otrzymał zamówienie od armii

M16 – legendarne i powszechnie używane karabiny wojsk lądowych USA będą zastąpione przez M4. Nowy typ podstawowej broni amerykańskich żołnierzy jest lżejszy i daje możliwość prowadzenia ognia ciągłego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15