Prenumerata
NYC 10:05 am | WWA 04:05 pm
1 USD = 3.705 PLN
Niedziela 01 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 01 marca 2015

Polonia oddaje hołd polskim bohaterom

Uroczyste msze święte, projekcje filmów, wystawy oraz koncerty – między innymi w taki sposób Polonia włącza się w obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. "Zabrano nam bohaterów i przez lata za wzór stawiano sowiecką swołocz. Dopiero kilka lat temu zaczęto przywracać pamięć o wielkich patriotach" – mówi Arkadiusz Cimoch z chicagowskiej organizacji Narodowe Siły Zbrojne Nowe Pokolenie.
Sobota 28 lutego 2015

Dzień Pułaskiego w Muzeum Polskim w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza całą Polonię na doroczne uroczystości związane z obchodami Dnia Pułaskiego, które odbędą się w poniedziałek, 2 marca 2015 roku, o godzinie 10 rano w sali głównej Muzeum im. Sabiny Logisz przy 984 N. Milwaukee Ave. w Chicago. Wstęp wolny.
Piątek 27 lutego 2015

Polskość na Greenpoincie nie zaginie - Hipsterzy uczą się języka polskiego

Na Greenpoincie na nowo zapanowała moda na język polski. W dzielnicy tej, kilka tygodni temu, rozpoczęły się lekcje, na których młodzi hipsterzy szlifują polszczyznę. Chcą dzięki temu móc łatwiej porozumiewać się z sąsiadami lub np. poderwać ładną Polkę.
Piątek 27 lutego 2015

Śmierć pod kołami metra linii L

Mężczyzna skoczył pod nadjeżdżający pociąg i poniósł śmierć na miejscu. Do tragedii doszło na linii metra L. Drugi wypadek miał miejsce na linii R.
Piątek 27 lutego 2015

Aresztowany za zniszczenie polskiego muralu

Jeden z trzech grafficiarzy-wandali, którzy zdewastowali powstańczy mural na ścianie Polskiego Domu Narodowego "Warsaw" na Greenpoincie, został aresztowany. Policja zna także personalia pozostałych dwóch, a ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15