Prenumerata
NYC 07:11 pm | WWA 01:11 am
1 USD = 3.7012 PLN
Poniedziałek 02 lutego 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 01 lutego 2015

Chory na odrę jechał pociągiem Amtrak

Student, który w ubiegłym tygodniu przyleciał z Niemiec do Nowego Jorku, a potem pociągiem Amtraku z Penn Station pojechał na północ stanu, ma odrę. Władze obawiają się, że mógł zarazić współpasażerów.
Niedziela 01 lutego 2015

Naród kontra nauka

Amerykańskich naukowców i zwykłych Amerykanów dzieli ogromna przepaść. Rozbieżności dotyczą poglądów na takie kwestie, jak modyfikowana genetycznie żywność, energia jądrowa czy ewolucja.
Niedziela 01 lutego 2015

Moda na kawę z masłem

Kawa z dodatkiem masła to najnowsza moda, której ulegają Amerykanie. Pomysł na tak przyrządzany napój przywędrował do USA wraz z imigrantami z Indii, Mongolii i Tybetu, gdzie w ten sposób pije się mocną herbatę.
Niedziela 01 lutego 2015

Spaliły się tony dokumentów

W niedzielę rano strażacy nadal walczyli z potężnym pożarem, który wybuchł w sobotę nad ranem w czteropiętrowym magazynie miejskim przy North 11th Street i Kent Avenue na Williamsburgu. Unoszący się z miejsca pożaru dym widoczny był na kilka mil.
Niedziela 01 lutego 2015

Polacy w Utah wskrzeszą dinozaury

Takiej polskiej inwestycji w USA jeszcze nie było! Grupa biznesmenów i Stowarzyszenie Delta, zarządzające Parkiem Jurajskim w Bałtowie (woj. świętokrzyskie), budują podobne centrum w mieście Moab (Utah), gdzie przebiega już trasa turystyczna Dinosaur Diamond National Scenic Byway.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15