Prenumerata
NYC 11:13 am | WWA 05:13 pm
1 USD = 4.0233 PLN
Środa 25 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 25 listopada 2015

Ekologiczna inicjatywa greenpoinckich szkół

Cztery najpopularniejsze szkoły publiczne z Greenpointu wraz z nowym rokiem rozpoczną realizację specjalnego programu ekologicznego, mającego za zadanie polepszenie jakości życia w polskiej dzielnicy. Inicjatywa będzie finansowana z grantu, jaki placówki te otrzymały w ramach odszkodowania wypłaconego przez ExxonMobil.
Wtorek 24 listopada 2015

Spór o donację na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich

"Jak mamy przebaczyć narodowi, który nazistom wydał miliony [naszych] krewnych i wpierał morderstwa", "Nie przebaczyliśmy Polsce" – takie hasła można znaleźć na stronie poświęconej protestowi przeciwko Tadowi Taubemu, który miał przekazać kilka milionów dolarów z funduszy Koret Foundation na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
Wtorek 24 listopada 2015

“Bałkanica”, czyli polsko-bałkański wieczór

Tego jeszcze nie było – na jednej imprezie usłyszeliśmy polskie i bałkańskie hity. W Polskim Domu Cracovia Monor w Wallington, NJ, w sobotę, 24 października, odbyła się "Bałkanica" – zabawa polsko-bałkańska, według projektu Adama Asanowa, lidera grupy Piersi i muzyków z tego zespołu.
Wtorek 24 listopada 2015

Uwaga na fałszywego generała! Ktoś wyłudza pieniądze od kobiet

“O mały włos nie stałam się ofiarą naciągacza. Proszę, ostrzeżcie inne kobiety” - zaalarmowała naszą redakcję jedna z czytelniczek. Jakiś czas temu zaczepił ją w internecie oszust, który podszywał się pod generała armii amerykańskiej. Już wiadomo, że co najmniej kilka pań dało się nabrać i oddało mu swoje pieniądze.
Wtorek 24 listopada 2015

Polska kawiarenka na Bedford-Stuyvesant

Niebawem na Bedford-Stuyvesant swoje podwoje otworzy polska kawiarenka - Żabka. Prócz dobrej kawy będzie można w niej zjeść tradycyjne polskie dania oraz zakąski. Również jej wystrój będzie nawiązywał do naszego kraju.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15