Prenumerata
NYC 04:20 pm | WWA 10:20 pm
1 USD = 4.1784 PLN
Poniedziałek 05 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Bohaterowie godnie pożegnani w Nowym Jorku

W środę, 23 listopada, doczesne szczątki płk. Ignacego Matuszewskiego i Henryka Floyar-Rajchmana, dwóch bohaterów narodowych, zostały uroczyście powitanie na lotnisku wojskowym w Warszawie.
Sobota 03 grudnia 2016

Mam więcej optymizmu niż przez osiem lat rządów Obamy

Rozmowa z dr. Johnem Lenczowskim, założycielem i prezesem waszyngtońskiego Instytutu Polityki Światowej (Institute of World Politics, IWP), niezależnej uczelni specjalizującej się w kwestiach państwowości oraz bezpieczeństwa krajowego.
Sobota 03 grudnia 2016

Surowa kara dla nieuczciwych właścicieli kamienic

350 tys. dolarów oraz 500 godzin pracy społecznej i pięć lat pozbawienia wolności w zawieszeniu to kara, jaką otrzymało dwóch właścicieli kamienic, którzy próbowali nielegalnie eksmitować lokatorów. Jeżeli nie wykonają wyroku – trafią do więzienia.
Piątek 02 grudnia 2016

Ponowne liczebnie głosów w Wisconsin

W Wisconsin rozpoczęło się ponowne liczenie głosów w wyborach prezydenckich. Zażądała tego kandydatka partii zielonych Jill Stein, która złożyła podobne wnioski w Michigan i Pensylwanii. Sztab Donalda Trumpa chce zatrzymać ten proces.
Piątek 02 grudnia 2016

Pierwsza dama Melania Trump

Melania Trump będzie drugą, po brytyjskiej żonie Johna Quincy Adamsa, pierwszą damą urodzoną poza granicami USA. Choć do tej pory starała trzymać się w cieniu politycznych reflektorów, teraz zaprezentuje się w bardzo publicznej roli. "Będę sobą, a jestem silną kobietą" – stwierdziła. Zapowiada, że będzie walczyć z przemocą cybernetyczną, ale nie wprowadzi się od razu do Białego Domu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15