Prenumerata
NYC 01:01 pm | WWA 07:01 pm
1 USD = 3.8780 PLN
Niedziela 30 kwietnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 29 kwietnia 2017

Koniec z korkami nad Newtown Creek • Most Kościuszki dumą Nowego Jorku i Polonii

Jest obecnie najnowocześniejszym i zarazem jednym z najładniejszych mostów w Nowym Jorku. Dzięki zabiegom Polonii utrzymano starą nazwę - Kosciuszko Bridge, a w dniu jego otwarcia polski generał i Polonia zyskali dużo rozgłosu w amerykańskich mediach.
Piątek 28 kwietnia 2017

125. urodziny św. Wojciecha z Elmhurst

Jubileusz 125. rocznicy powstania świętuje w tym roku najstarsza polska parafia na Queensie. Uroczystości związane z jubileuszem obchodzono w niedzielę, 23 kwietnia, w dniu imienin jej patrona.
Piątek 28 kwietnia 2017

Pierwszy po przerwie samolot LOTu dziś wyląduje i wystartuje z Newarku

LOT wystartował do kolejnego miasta w USA. Tym razem polski przewoźnik zainaugurował bezpośrednie połączenia do drugiego największego portu Nowego Yorku – do Newark. To już drugie, po Los Angeles, uruchomione w tym miesiącu połączenie dalekodystansowe LOT-u do Ameryki Północnej. Rejsy z Warszawy będą obsługiwane najpierw 4, potem 5 razy w tygodniu.
Piątek 28 kwietnia 2017

Miś Wojtek trafił do Instytutu Piłsudskiego

Obraz przedstawiający misia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom w bitwie pod Monte Cassino, trafił do Instytutu Piłsudskiego. Ceremonii jego przekazania towarzyszyła dwujęzyczna lekcja historii z udziałem uczniów PS 34 z Greenpointu.
Piątek 28 kwietnia 2017

Szczerski promuje Inicjatywę Trójmorza

W drugim dniu wizyty w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski prowadził rozmowy w Departamencie Stanu. Dotyczyły one między innymi sytuacji na Ukrainie, Unii Europejskiej oraz współpracy polsko-amerykańskiej. Minister mówił też o współpracy transatlantyckiej podczas spotkania w think-tanku German Marshall Fund.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15