Prenumerata
NYC 01:09 am | WWA 07:09 am
1 USD = PLN
Wtorek 21 listopada 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 18 listopada 2017

Patrioty dla Polski zaakceptowane przez rząd USA

Rząd Stanów Zjednoczonych formalnie zaakceptował propozycję sprzedaży Polsce systemów obrony przeciwrakietowej Patriot. Departament Stanu poinformował, że potencjalna wartość kontraktu może wynieść do 10,5 miliarda dolarów. Kwota ta jednak będzie najprawdopodobniej znacznie niższa.
Czwartek 16 listopada 2017

Kongres zajmie się Patriotami dla Polski

Kongres USA zajmie się w piątek sprawą sprzedaży Polsce systemu antyrakietowego Patriot. Jeśli administracja Stanów Zjednoczonych wyda pozytywną notyfikację, będziemy mogli jeszcze w tym roku podpisać umowę - uważa szef MON. Antoni Macierewicz w trakcie spotkania z dziennikarzami powiedział, że z naszego punktu widzenia pozytywna decyzja Kongresu kończy negocjacje.
Czwartek 16 listopada 2017

Krytyczna rezolucja o Polsce

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję o demokracji w Polsce. Za głosowało 438 europosłów, 152 było przeciw, 71 wstrzymało się od głosu. Dokument umożliwia rozpoczęcie przez Europarlament procedury uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu.
Czwartek 16 listopada 2017

Boeing “Józef Piłsudski” w Polsce

Pierwszy z trzech średnich samolotów do przewozu osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie wylądował na wojskowej części lotnika Okęcie.  Maszyna nosi nazwę "Józef Piłsudski" i jest pomalowana w biało-czerwone barwy. Matką chrzestną Boeinga 737 została pięcioboistka, st. szer. Oktawia Nowacka.
Środa 15 listopada 2017

“Świadek Historii” dla Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce

Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej przyznali nagrody "Świadek Historii". Jest to wyróżnienie dla osób i organizacji za propagowanie i upamiętnianie historii Polski wśród diaspory polskiej za granicą. Jedną z nagród otrzymał Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 10 listopada 2017

Sukces “Dzieci wolności” na Ridgewood

Były brawa, kwiaty, gratulacje, podziękowania i dużo wzruszeń. Spektakl "My, dzieci wolności" – wystawiony w auli św. Jana Pawła II przy kościele św. Alojzego na Ridgewood – okazał się sukcesem i dostarczył widzom wiele emocji.
Środa 08 listopada 2017

Najpiękniejsze dziewczęta Polonii 2018

Miss Polonia Organization – istniejąca od 27 lat – zajmuje się organizowaniem wyborów najpiękniejszych dziewcząt w kilku stanach USA. Wybrane w drodze konkursu miss i wicemiss z poszczególnych stanów mają możliwość wzięcia udziału w konkursie finałowym Miss Polonia USA w Nowym Jorku.
Wtorek 07 listopada 2017

Festiwal malowany muzyką

Rozmowa z Marianem Żakiem, twórcą i prezesem Festiwalu Chopin i Przyjaciele, który już po raz 19. odbywa się w Nowym Jorku.
Wtorek 31 października 2017

Majcherczyk chce Instytutu Pamięci Polskich Odkrywców

Podróżnik, jeden z odkrywców kanionu Colca, prezes Polonijnego Klubu Podróżnika Jerzy Majcherczyk chce powstania Instytutu Pamięci Polskich Odkrywców. Podczas trwającego w Łodzi Dnia Polonii Simposio Interpolonia odczytał list skierowany do premier Beaty Szydło, w którym przekonywał o konieczności powołania instytucji.
Czwartek 26 października 2017

Czarterowe liceum z polskim akcentem

Być może już we wrześniu przyszłego roku młodzież z Yonkers, NY, będzie mogła rozpocząć naukę w Międzynarodowej Akademii Kultury, Sztuki, Nauki i Techniki, w której będzie również realizowany polski program oraz krzewiona filozofia św. Jana Pawła II.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15