Prenumerata
NYC 09:55 pm | WWA 03:55 am
1 USD = 3.1535 PLN
Piątek 22 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 21 sierpnia 2014

Ministrowie apelują: pomóżcie nam zrobić na złość Putinowi

Średnio co czwarte jabłko z polskiego sadu trafiało na rosyjski rynek. Teraz zostaną one w kraju, a to może oznaczać gigantyczne kłopoty dla sadowników. Dlatego rząd szuka nowych rynków zbytu dla polskich owoców. Na celowniku znalazły się Stany Zjednoczone. Problem w tym, że konsumentów w USA szukają także producenci z innych krajów Unii Europejskiej, i to od lat. Jak na razie bezskutecznie.
Środa 20 sierpnia 2014

Edward Mazur oczyszczony z zarzutów ws. zabójstwa gen. Papały

"Decyzja o umorzeniu śledztwa w wątku dotyczącym Edwarda M. została poprzedzona szczegółową analizą zgromadzonego materiału dowodowego – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert – Po prostu chodzi o to, że te dowody są zbyt słabe" – wyjaśnia rzecznik.
Środa 20 sierpnia 2014

Typowy Polak? Otyły, biedny, ale szczęśliwy

Jak wynika z danych przedstawionych właśnie przez Główny Urząd Statystyczny, typowy Polak jest otyły, nie stać go na wakacyjny wyjazd i uważa, że politycy są kłamcami, ale, co może być w takim wypadku zaskakujące, jesteśmy ogólnie zadowoleni z życia.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Edward M. nie zlecił zabójstwa gen. Papały?

"Nie mogę dzisiaj skomentować tych doniesień, oficjalne stanowisko pojawi się w środę" – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" naczelnik Wydziału V Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, prokurator Radomił Bartodziejski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że brak jest wiarygodnych dowodów na to, by stwierdzić, że polonijny biznesmen z Chicago podżegał do zabójstwa gen. Marka Papały, byłego szefa polskiej policji.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Nowe dowody. Możliwe zamieszanie

Nowe dowody osobiste nie będą zawierały takich informacji, jak adres zameldowania, wzrost czy kolor oczu. Brak informacji o adresie oznacza dla nas dodatkowe wydatki, m.in. na zaświadczenia... o meldunku. Ale to nie jedyne kłopoty związane z nowym dokumentem.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15