Prenumerata
NYC 04:06 am | WWA 10:06 am
1 USD = 3.3049 PLN
Poniedziałek 20 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Niedziela 19 października 2014

Koniec synodu i beatyfikacja: bez odniesień do rozwodników i homoseksualistów

W czasie niedzielnej mszy na placu św. Piotra, zamykającej dwutygodniowy synod biskupów na temat rodziny, Franciszek dokonał beatyfikacji Pawła VI, papieża w latach 1963-1978. W kazaniu mówił jednak nie tylko o nowym błogosławionym, ale także o kończącym się zgromadzeniu, które według mediów miało momentami dramatyczny przebieg.
Niedziela 19 października 2014

Kolejne rosyjskie sankcje

Rosja rozszerzyła sankcje na produkty mięsne z Unii Europejskiej. Od 21 października nie będzie można sprowadzać podrobów wołowych i skrawków z państw Unii. Produkty te nie były objęte embargiem na import unijnej żywności, wprowadzonym w sierpniu.
Niedziela 19 października 2014

Zakończył się synod biskupów: początek rewolucji w Kościele?

Trzy punkty dokumentu końcowego, zakończonego w Watykanie synodu biskupów, nie uzyskały w sobotnim głosowaniu kwalifikowanej większości dwóch trzecich głosów, tylko zwykłą, co oznacza, że pozostają one otwarte.
Sobota 18 października 2014

Rosjanie “zmniejszają” pomnik smoleński

Rosja nie blokuje budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej – zapewnił w piątek na konferencji prasowej w Moskwie rosyjski minister kultury. Władimir Medinski oświadczył, że jego kraj chce jedynie, aby bryła pomnika została ograniczona do 40 metrów, zamiast proponowanych 100 metrów.
Piątek 17 października 2014

W Nepalu zginęło więcej niż 3 Polaków? To największa tragedia w historii

To najtragiczniejszy wypadek w historii trekkingu w Nepalu. Spod śniegu wydobyto już 32 ciała zagranicznych wspinaczy i ich nepalskich przewodników, którzy zginęli pod Annapurną. Pośród ofiar jest troje Polaków.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15