Prenumerata
NYC 02:28 am | WWA 08:28 am
1 USD = 3.2043 PLN
Sobota 30 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 29 sierpnia 2014

Zachód wspiera (werbalnie) Ukrainę

Ostra krytyka pod adresem Rosji, pełne werbalne wsparcie dla Ukrainy – takie stanowisko wobec wydarzeń na Wschodzie przyjmuje Sojusz Północnoatlantycki po nadzwyczajnej naradzie ambasadorów.
Piątek 29 sierpnia 2014

Putin: żołnierze zabłądzili

Władimir Putin zrównał ukraińskich żołnierzy z nazistowskimi oddziałami z czasów II wojny światowej. Prezydent Rosji – na młodzieżowym forum Seliger-2014 – bagatelizował oskarżenia Zachodu o inwazji rosyjskiej na Ukrainie.
Piątek 29 sierpnia 2014

USA szukają sojuszników do walki z ISIS

Stany Zjednoczone rozpoczęły tworzenie międzynarodowej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu. W walce z dżihadystami Amerykanie oczekują pomocy militarnej, dostaw uzbrojenia, wsparcia finansowego i współpracy wywiadowczej.
Czwartek 28 sierpnia 2014

Rosjanie chcą przebić korytarz na Krym: to już agresja

Południowo-wschodnia część Ukrainy stała się kolejnym obiektem ataku. Według Kijowa, w szturmie biorą udział Rosjanie, co potwierdzają natowscy oficerowie. Rosja zaprzecza jednak tym doniesieniom.
Czwartek 28 sierpnia 2014

Czy Tusk zastąpi van Rompuya?

Jeszcze miesiąc temu nie był faworytem, teraz Donald Tusk jest w gronie kandydatów na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Tak wynika z konsultacji, które obecny szef Rady – Herman Van Rompuy prowadził z unijnymi stolicami.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15