Prenumerata
NYC 02:26 am | WWA 08:26 am
1 USD = 3.8631 PLN
Środa 26 kwietnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 21 kwietnia 2017

Sposób na podwyżki MTA • Pasażerski protest

Pasażerowie opuszczający metro i posiadający miesięczne karty przejazdowe coraz częściej użyczają innym osobom bezpłatnego wejścia na stacje MTA. Okazuje się, że praktyka nie łamie obowiązującego prawa, przez co stała się formą protestu przeciwko zbyt częstym podwyżkom cen biletów.
Piątek 21 kwietnia 2017

Koniec wizyty Waszczykowskiego w USA

W drugim dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się z przedstawicielami czołowych waszyngtońskich ośrodków analitycznych i opiniotwórczych. Rozmowy dotyczyły między innymi sytuacji w naszym regionie, NATO oraz Rosji.
Czwartek 20 kwietnia 2017

Rośnie popularność nowojorskiego dowodu osobistego

Już ponad milion nowojorczyków posiada karty IDNYC, z których mogą korzystać osoby bez uregulowanego statusu imigracyjnego. Niedawno sąd orzekł, że miasto może zniszczyć wszelkie dane dotyczące ich posiadaczy, a dodatkowo do programu dołączyły kolejne instytucje oferujące zniżki.
Czwartek 20 kwietnia 2017

Waszczykowski rozmawiał z Tillersonem

Współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa Polski i Stanów Zjednoczonych była głównym tematem rozmowy ministra Witolda Waszczykowskiego z amerykańskim sekretarzem stanu, Rexem Tillersonem. Podczas spotkania szef polskiej dyplomacji poruszył także kwestię katastrofy w Smoleńsku.
Czwartek 20 kwietnia 2017

Szonert-Binienda konsulem honorowym w Ohio

Szef MSZ Witold Waszczykowski utworzył polski konsulat honorowy w Akron w stanie Ohio. Na jego czele stanie Maria Szonert-Binienda.
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 25 kwietnia 2017

Huśtawka na budowie i 2 miliony odszkodowania

Pewien murarz w nietypowy sposób został ofiarą wypadku podczas pracy na wysokości – spadł wraz z rusztowaniem. Do zdarzenia doszło podczas demontażu konstrukcji, którą najpierw należało uprzątnąć z pozostałości materiałów budowlanych. Po tym, jak wszystkie z nich zostały zebrane, pracownik zaczął schodzić w dół. Nieoczekiwanie, kiedy znajdował się na najniższym poziomie rusztowania i wyciągnął prawą nogę do tyłu, środek ciężkości rusztowania przemieścił się, cała konstrukcja runęła na ziemię – a pracownik wraz z nią.
Poniedziałek 24 kwietnia 2017

POLONIJNA WIELKANOC NA FLORYDZIE

Wielkanocny piknik polonijny w Crandon Park na wyspie Key Biscyne w Miami zjednoczył ponad 100 osób. W niedzielne popołudnie, 16 kwietnia, zamieszkali tu Polacy przybywali całymi rodzinami, aby wspólnie podzielić się święconką i radośnie spędzić czas w pięknym, tropikalnym parku, tuż przy plaży.
Niedziela 23 kwietnia 2017

Król Jagiełło uśmiechem powitał rodaków

Blisko 200 rodaków spotkało się w Niedzielę Wielkanocną przy pomniku króla Władysława Jagiełły w Central Parku na Manhattanie. Pomnik znajduje się na niewielkim wzniesieniu, tuż obok Turtle Lake. Było to już 18. spotkanie w tym miejscu, pełne ciepła i wzajemnej serdeczności. Jego organizatorką była Elżbieta Święszek.
Piątek 21 kwietnia 2017

“Misja Karskiego” nagrodzona Srebrnym Medalem

Angielskie wydanie komiksu „Misja Karskiego: Zatrzymać Holokaust” wydanego w 2015 r. przez Jan Karski Educational Foundation, siostrzaną organizację Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, zostało odznaczone w Stanach Zjednoczonych Srebrnym Medalem w konkursie dla niezależnych wydawnictw „Independent Publisher Book Awards” w kategorii komiks – dramat/dokument.
Wtorek 18 kwietnia 2017

Poszukiwania zaginionej Polki

Policja stanowa w Pensylwanii poszukuje zaginionej 43-letniej Polki mieszkającej w powiecie Chester. Anna Maciejewska po raz ostatni widziana była w poniedziałek, 10 kwietnia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15