Prenumerata
NYC 09:22 pm | WWA 03:22 am
1 USD = 3.8365 PLN
Piątek 26 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 25 sierpnia 2016

Whole Foods wspiera greenpoincką bibliotekę

Ponad 19 tys. dolarów przekazał Whole Foods na rzecz biblioteki publicznej na Greenpoincie, w której niebawem powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Polskie filmy nagrodzone w USA

Dwa polskie filmy zostały wyróżnione na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Rhode Island. Nagrody zdobyły tam: krótkometrażowy obraz Darii Woszek "Hycel" oraz film dokumentalny "Dwa światy" Macieja Adamka.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Spotkanie w sprawie schroniska na Maspeth

Rada Dzielnicy nr 5 na Queensie – obejmująca swoim zasięgiem Glendale, Maspeth, Middle Village oraz Ridgewood – organizuje kolejne publiczne spotkanie dotyczące uruchomienia schroniska w miejscu hotelu Holiday Inn Express na Maspeth.
Piątek 19 sierpnia 2016

Lochte przeprasza za swe zachowanie podczas igrzysk

Medalista z Rio de Janeiro Ryan Lochte przeprosił za swoje zachowanie podczas incydentu na stacji benzynowej w tym mieście.
Piątek 19 sierpnia 2016

Przełomowy moment w kampanii: Trump żałuje niektórych słów

Donald Trump oświadczył, że żałuje niektórych sformułowań, jakich użył w czasie kampanii wyborczej. Kandydat republikanów nie wskazał na konkretne wypowiedzi albo osoby, które uraził. Niefortunne wypowiedzi tłumaczył niechęcią do przyjęcia języka polityków.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 25 sierpnia 2016

Dni Poradnictwa ZUS już w październiku

W dniach od 4 do 6 października w nowojrskiej metropolii gościć będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i na spotkaniach z Polonią odpowiadać będą na pytania dotyczące świadczeń emerytalnych.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Mariusz i Paweł potrzebują naszej pomocy

Wyjechali z grupą kolegów motocyklistów z Nowego Jorku i New Jersey na przejażdżkę. W drodze powrotnej, po zmroku, Paweł i Mariusz ulegli wypadkowi. Obaj leżą teraz w szpitalu i walczą o życie.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Porcelanowe rzeźby Izabeli Goli

Do soboty, 27 sierpnia, w 776 Residency Space w brooklyńskiej dzielnicy Bushwick można oglądać prace Izabeli Goli. Są one częścią wystawy pt. "The Three Kinds of Phenomenon/ Obejcts".
Czwartek 25 sierpnia 2016

Harcerski turniej zakończony

Sześciu zawodników wzięło udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez ZHP, Szczep NY. Turniej odbył się przy kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Spotkanie upamiętniające polskie rocznice

Liga Morska Oddział Pomorze II im. św. JPII, z siedzibą przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ozone Park, corocznie, w ramach swojej polonijnej działalności, organizuje spotkania upamiętniające dzieje narodu polskiego. Tym razem odbyło się ono w niedzielę, 7 sierpnia, w celu uczczenia Święta Żołnierza Polskiego, powstania warszawskiego oraz Święta Morza.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15