Prenumerata
NYC 06:09 pm | WWA 12:09 am
1 USD = 3.8266 PLN
Środa 28 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 28 września 2016

Trump prosi Polonię o głosy

Na spotkaniu w siedzibie Polish National Alliance i Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago republikański kandydat na prezydenta Donald Trump poprosił Polonię o głosy i zapewnił o swojej przyjaźni dla Polonii oraz Polski. Obiecał współpracować z nami, gdy zostanie prezydentem. Było to historyczne, bo pierwsze spotkanie z Polonią amerykańską kandydata na prezydenta w tegorocznej kampanii.
Środa 28 września 2016

Rekordowa debata

Prawie 84 miliony Amerykanów obejrzało pojedynek telewizyjny Donalda Trumpa i Hillary Clinton. To rekord w historii debat prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.
Wtorek 27 września 2016

Rowerem na Willis Tower

Krystian Herba z Rzeszowa ma 35 lat, od dwudziestu trenuje trial rowerowy. Dyscyplinę, która polega na pokonywaniu różnych przeszkód, między innymi murków. Pasją Polaka jest pokonywanie schodów. Najbliższa okazja, i jednocześnie próba pobicia rekordu Guinnessa, będzie już w sobotę, 1 października. Krystian chce wskoczyć na Willis Tower w Chicago i prosi Polonię o pomoc.
Wtorek 27 września 2016

Zdjęcie z Hanksem

Elizabeth i Ryan, para nowożeńców z Nowego Jorku, może mówić o dużym szczęściu i nie chodzi tylko o to, że znaleźli swoją drugą połówkę. Podczas sesji zdjęciowej w Central Parku podszedł do nich jeden z najbardziej znanych amerykańskich aktorów, Tom Hanks, którego obecnie możemy oglądać w filmie pt. “Sully”, i zapytał czy może sobie zrobić z nimi zdjęcie.
Wtorek 27 września 2016

O polityce zagranicznej, bezpieczeństwie, gospodarce i dochodach

W czasie pierwszej telewizyjnej debaty prezydenckiej kandydaci na prezydenta Stanów Zjednoczonych przedstawili swoje wizje strategii bezpieczeństwa i polityki zagranicznej, a także podziałów rasowych oraz gospodarki amerykańskiej. Nie było dyskusji na temat spraw imigracyjnych.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 25 września 2016

2 października spotkajmy się na 5 Alei - Zapowiada się wspaniała parada

Senator Anna Maria Anders, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, znany prezenter radiowy Bill Shibilski, a nawet Golec uOrkiestra i mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk wezmą udział w tegorocznej Paradzie Pułaskiego, której po raz pierwszy od 13 lat będzie przewodziła kobieta – dr Donna Koch-Kapturski.
Niedziela 25 września 2016

Odchodzi prezes Fundacji Kościuszkowskiej

Prof. John Micgiel rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Kościuszkowskiej. Głównym powodem jego decyzji jest chęć kontynuowania pracy naukowej i akademickiej.
Sobota 24 września 2016

“Kapitan Wagner II” zacumował w Nowym Jorku

Żeglarze poszukujący śladów wielkich Polaków w pobliżu tzw. Wielkiej Pętli Ameryki dotarli do Nowego Jorku. Po trzydniowym pobycie w Wielkim Jabłku rozpoczęli ostatni etap swojej podróży, która zakończy się w Chicago.
Piątek 23 września 2016

Biskupia parafia na Ridgewood - Dziecięca msza u św. Macieja

Od końca września w kościele św. Macieja na Ridgewood rozpoczną się regularne dziecięce msze św. Parafię tę od kilu tygodni prowadzi nowy proboszcz, natomiast od dwóch miesięcy swoją posługę sprawuje tam nowy polski wikary.
Piątek 23 września 2016

Polski festiwal na Greenpoincie - Pokazaliśmy naszą kulturę i tradycję

Po raz trzeci odbył się Greenpoint Arts Block Festival promujący naszą tradycję i kulturę wśród mieszkańców dzielnicy, która do niedawna zdominowana była przez naszych rodaków, a od kilku lat przechodzi bardzo szybkie zmiany gentryfikacyjne.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15