Prenumerata
NYC 06:59 pm | WWA 12:59 am
1 USD = 3.9690 PLN
Sobota 23 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 22 lipca 2016

Metropolia sprzyja długowieczności?

Adele Dunlap, 113-letnia mieszkanka Pittstown w New Jersey, została uznana za najstarszą mieszkankę USA. Tytuł przejęła po Goldie Michelson, która zmarła kilka tygodni temu w wieku prawie 114 lat. Dunlap jest także dziesiątą najstarszą osobą na świecie. Jak czuje się z tymi tytułami? “W zasadzie tak samo jak wcześniej” – przyznała szczerze 113-latka.
Piątek 22 lipca 2016

Donald Trump zaakceptował nominację

Miliarder Donald Trump oficjalnie zaakceptował nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Podczas przemówienia na konwencji w Cleveland biznesmen przedstawił siebie jako kandydat prawa i porządku oraz ostro atakował Hillary Clinton.
Czwartek 21 lipca 2016

Funkcjonariusz Cybulski: myślałem, że zostaniemy wysadzeni w powietrze

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. 52-letni mieszkaniec Queensu, przejeżdżając przez Times Square, najpierw wrzucił do policyjnego radiowozu przedmiot przypominający ładunek wybuchowy, a następnie zatrzymał się w okolicach Columbus Circle i twierdził, że ma przy sobie bombę. Krzyczał także, że chce się zabić.
Czwartek 21 lipca 2016

Cruz wystąpił na konwencji, ale Trumpa nie poparł

“Znałem treść jego przemówienia już dwie godziny wcześniej, a i tak pozwoliłem mu wystąpić. Nic wielkiego się nie stało” – w taki sposób brak oficjalnego poparcia swojej kandydatury przez niedawnego rywala, Teda Cruza, skomentował Donald Trump. Czy aby na pewno wszystko jest w porządku?
Czwartek 21 lipca 2016

Uwaga, będzie gorąco

Przed kolejną falą gorąca ostrzega nawet Biały Dom. Wyjątkowo wysokie temperatury odczują mieszkańcy co najmniej 15 stanów, w tym metropolii nowojorskiej. Upały spodziewane są w sobotę i niedzielę.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 22 lipca 2016

Golf to sport nie dla leniwych

Polonijni golfiści zrzeszeni w Polish American Golf Association (PAGA) rozegrali w połowie lipca doroczny turniej Żywiec Cup. Dwudniowe rozgrywki odbyły się w Hanah Mountain Resort & Country Club w Margeretville w stanie Nowy Jork.
Czwartek 21 lipca 2016

Polska Noc w nowej odsłonie

Międzynarodowe noce – organizowane każdego lata w Eisenhower Park, największym publicznym parku w stanie Nowy Jork – to kulturowe prezentacje grup etnicznych, które tworzą międzynarodową społeczność tego stanu.
Czwartek 21 lipca 2016

12,5 miliona za mandat

Warto pamiętać, że nowojorski kodeks drogowy zabrania zatrzymywania się i blokowania ruchu na skrzyżowaniu podczas godzin szczytu. Takie naruszenie jest zagrożone mandatem, ponieważ utrudnia przejazd i często powoduje powstawanie korków. Przekonał się o tym czterdziestoletni kierowca furgonetki, który został wezwany przez nowojorską drogówkę do opuszczenia skrzyżowania.
Czwartek 21 lipca 2016

Nowa fundacja pomoże młodym polskim tenisistom

Radosław Szymanik, kapitan tenisowej reprezentacji Polski, trener m.in. Marcina Matkowskiego, Mariusza Fyrstenberga, Jerzego Janowicza i Grzegorza Panfila, założył w Stanach Zjednoczonych fundację swojego imienia. Jej misją jest wspieranie młodych adeptów tenisa polskiego pochodzenia.
Czwartek 21 lipca 2016

Poznański Chór Chłopięcy oczarował Nowy Jork

Była zaduma, radość, wzruszenie, a nawet wspólne śpiewanie. Takie emocje towarzyszyły publiczności podczas koncertów Poznańskiego Chóru Chłopięcego w Wielkim Jabłku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15