Prenumerata
NYC 08:12 am | WWA 02:12 pm
1 USD = 3.8197 PLN
Poniedziałek 26 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 23 września 2016

“Wołyń” na festiwalu w Gdyni

Jednym z najważniejszych wydarzeń 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni będzie pokaz najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń".
Piątek 23 września 2016

Lewandowski zastąpił Laska

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych ma nowego przewodniczącego. Został nim pułkownik Andrzej Lewandowski. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że nominacja zagwarantuje profesjonalne kierowanie komisją oraz jej apolityczność i niezależność.
Piątek 23 września 2016

Szydło zapowiada zmiany w rządzie

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że będą zmiany w rządzie. W radiowej Jedynce zaznaczyła, że o szczegółach poinformuje w przyszłym tygodniu. Szefowa rządu wyjaśniła, że nie chodzi jedynie o wymianę kadry, ale również o usprawnienie pracy resortów. Podkreśliła, że potrzebne są zmiany systemowe.
Piątek 23 września 2016

Sejm przeciw aborcji

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt liberalizujący prawo aborcyjne. Za odrzuceniem propozycji komitetu "Ratujmy kobiety" zagłosowało 230 posłów, przeciw było 173, a wstrzymało się 15.
Czwartek 22 września 2016

Juncker popiera polskie rozwiązania?

Szef Komisji Europejskiej zgodził się z kolejnym argumentem Europy Środkowo-Wschodniej w sprawie migracji. Jean-Claude Juncker najpierw przyznał, że przyjmowanie uchodźców powinno być dobrowolne. Teraz apeluje, by bezpośrednio pomagać krajom, z których uciekinierzy przybywają do Europy. Przewodniczący Komisji, który wygłosił przemówienie w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym, skrytykował jednak niektóre państwa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15