Prenumerata
NYC 11:45 pm | WWA 05:45 am
1 USD = 3.7206 PLN
Środa 22 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 21 kwietnia 2015

Komornik w muzeum prezydenta Kaczorowskiego

We wtorek rano do nieformalnego muzeum prezydenta Kaczorowskiego przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie, w którym są pamiątki po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie, wszedł komornik. Egzekucji domagały się władze dzielnicy Praga-Północ.
Wtorek 21 kwietnia 2015

Polonia znów będzie śpiewać w Koszalinie

Polonijna Akademia Chóralna (dawniej Polonijne Lato) to artystyczno-edukacyjny projekt skierowany do polskich chórów, zespołów wokalnych, chórzystów i dyrygentów, działających poza granicami Polski. Organizatorem tego projektu jest Stowarzyszenie Wspólnota Polska w Warszawie - Oddział Zachodniopomorski, Koło Terenowe w Koszalinie.
Wtorek 21 kwietnia 2015

Helikoptery z Francji, rakiety z USA

Śmigłowce dla polskiej armii dostarczy konsorcjum Airbus Helicopter, a antyrakiety w programie "Wisła" amerykański Raytheon z zestawami Patriot. To jedne z najdroższych przetargów w polskim wojsku od wielu lat.
Wtorek 21 kwietnia 2015

Promocja Polski musi zmienić kierunek

Wpadka szefa FBI z próbą obarczenia Polaków winą za Holokaust jest kolejnym przykładem na niezbyt trafny kierunek promocji Polski, która nie dociera z historyczną prawdą do szerszej publiki międzynarodowej. W Polsce pojawiają się pomysły na utworzenie specjalnej komórki w Kancelarii Prezydenta, a także zmianę kierunku działania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Swoje propozycje na łamach “Nowego Dziennika” przedstawiają ludzie kultury z Nowego Jorku.
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

OBWE skontroluje wybory

Międzynarodowi obserwatorzy chcą się przyjrzeć polskim procedurom wyborczym przy okazji jesiennych wyborów do parlamentu - poinformował dziennik „Rzeczpospolita”.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15