Prenumerata
NYC 03:21 pm | WWA 09:21 pm
1 USD = 3.7378 PLN
Poniedziałek 25 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 maja 2015

Sukces Polaków w konkursie kreatywności

Polscy uczniowie i studenci odnieśli ogromny sukces w amerykańskim konkursie kreatywności. Podczas finałów światowych Odysei Umysłu w East Lansing, w stanie Michigan, nasza młodzież zdobyła 9 medali, w tym 5 tytułów mistrzów świata w twórczym rozwiązywaniu problemów.
Poniedziałek 25 maja 2015

Nie żyje noblista John Nash

Nie żyje słynny amerykański matematyk John Nash. 86-letni noblista zginął wraz z żoną w wypadku taksówki na trasie New Jersey Turnpike – w Monroe Township w New Jersey.
Poniedziałek 25 maja 2015

Amerykańska prasa o nowym prezydencie

"Zwycięstwo Dudy to potrzeba zmiany" – pisze "New York Times", a "Wall Street Journal" przewiduje mniejsze szanse na przyjęcie euro, bardziej stanowczą politykę wobec Rosji i większą opozycję wobec europejskich norm ograniczania emisji dwutlenku węgla.
Poniedziałek 25 maja 2015

Wygrał faworyt Polonii

Andrzej Duda zdecydowanie wygrał wybory prezydenckie wśród amerykańskiej Polonii. W całych Stanach Zjednoczonych poparło go ponad 80 procent głosujących. Wyborcy polonijni wychodząc z punktów wyborczych podkreślali, że głosowali na kandydata PiS, bo obiecywał zmiany.
Piątek 22 maja 2015

Jak przetrwać na Greenpoincie?

Dyskusja o bieżących problemach w działalności małych firm oraz na temat projektu ustawy je chroniącej – to główne tematy spotkania organizowanego przez stowarzyszenia Neighbors Allied for Good Growth, działającego w polskiej dzielnicy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15