Prenumerata
NYC 07:41 am | WWA 01:41 pm
1 USD = 3.745 PLN
Środa 04 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 04 marca 2015

Prawie 5 mln za dom na Greenpoincie

Rekordową cenę za nieruchomość w polskiej dzielnicy zapłaciła firma B&B Global Development. Trzykondygnacyjny budynek, znajdujący się przy 977 Manhattan Avenue na Greenpoincie, kosztował 4,8 mln dolarów.
Wtorek 03 marca 2015

Pieniądze dla Polonii

Projekt nowojorskiej Dobrej Polskiej Szkoły "W naszym domu mówimy po polsku", Instytut Piłsudskiego w Ameryce, festiwale filmu polskiego w Los Angeles i Chicago, festiwal Kultury Żydowskiej "Singer's New York", projekt "Greenpoint – Przemiany" oraz szkoły w USA nauczające w języku polskim – te instytucje oraz inicjatywy w USA znalazły się na liście zwycięzców, jeśli chodzi o granty z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Wtorek 03 marca 2015

Coraz niebezpieczniej w Nowym Jorku

Dwa pierwsze miesiące nowego roku okazały się w Wielkim Jabłku bardzo niebezpieczne. W tym czasie wzrosła aż o 20 procent liczba strzelanin oraz zabójstw. Więcej było także morderstw dokonanych pod wpływem marihuany.
Wtorek 03 marca 2015

Obama chce podnieść podatki

Biały Dom potwierdził, że prezydent Barack Obama "jest bardzo zainteresowany możliwością" podniesienia podatków (chodzi o podatki korporacyjne) za pomocą prezydenckiego rozporządzenia, a nie przez ustawę zatwierdzoną przez Kongres.
Wtorek 03 marca 2015

Obamacare przed sądem

W środę Sąd Najwyższy rozpatrywać będzie wniosek w sprawie Obamacare. Jeżeli strona, która wniosła pozew, wygra - czeka nas podwyżka (i tak już wysokich) składek za ubezpieczenia medyczne. W związku z tym Amerykanie będą rezygnować z ubezpieczenia, co z kolei grozi zapaścią całego systemu. Eksperci nazywają to "spiralą śmierci".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15