Prenumerata
NYC 01:55 am | WWA 07:55 am
1 USD = 4.0321 PLN
Niedziela 29 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 27 listopada 2015

Sejm anulował wybór sędziów TK

Sejm anulował wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W każdym z pięciu głosowań uchwały w sprawie stwierdzenia mocy prawnej wyboru sędziów zostały przegłosowane dużą przewagą głosów przez posłów PiS oraz klubu Kukiz'15. Przeciwne były kluby Nowoczesnej i PSL. Politycy PO w geście protestu podczas debaty opuścili sejmową salę.
Piątek 27 listopada 2015

Polska nie wyda Polańskiego

Roman Polański nie zostanie wydany Stanom Zjednoczonym. Krakowska prokuratura postanowiła nie składać zażalenia na decyzję sądu o odmowie ekstradycji reżysera. Jak powiedział prokurator Janusz Hnatko, śledczy nie znaleźli do tego podstaw prawnych.
Wtorek 24 listopada 2015

Kolejni repatrianci już w Polsce

Premier Beata Szydło powitała Polaków ewakuowanych z Mariupola na Ukrainie. Podczas ceremonii na lotnisku wojskowym koło Malborka premier powiedziała, że bardzo się cieszy z przybycia Polaków.
Wtorek 24 listopada 2015

NIK negatywnie o PKP

Za wysoka cena zakupu, zbyt wysokie koszty serwisowania. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, który wskazuje błędy Polskich Kolei Państwowych i spółek zależnych od PKP. NIK wytknęła m.in. błędne decyzje dotyczące zakupu pociągów Pendolino. Zdaniem Izby, porównując pociągi polskiej produkcji, jeżdżące z prędkością 200 kilometrów na godzinę, z produkcją firmy Alstom, Pendolino jest najdroższe.
Poniedziałek 23 listopada 2015

Gliński zapowiada zmiany w publicznych mediach

Nie milkną echa wywiadu wicepremiera Piotra Glińskiego w stacji TVP Info. Minister kultury zarzucił w nim publicznemu nadawcy, że uprawia manipulację i propagandę, a dziennikarka prowadząca rozmowę została zawieszona w obowiązkach gospodarza programu "Dziś wieczorem" za "odbiegający od standardów TVP" sposób prowadzenia audycji.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15