Prenumerata
NYC 02:54 am | WWA 07:54 am
1 USD = 3.7552 PLN
Piątek 27 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 26 marca 2015

Wzmocnią obronę na wschodzie Polski

Armia na wschodzie Polski zostanie wzmocniona. Deklarację ministra obrony Tomasza Siemoniaka sprzed kilku miesięcy podtrzymuje wiceszef resortu Czesław Mroczek. Minister zadowolony jest także z decyzji amerykańskich żołnierzy, który od kilku dni pokazują swoją siłę przejazdem – tzw. Marszem Dragonów”.
Czwartek 26 marca 2015

Ostatni partyzant RP pochowany

W Lublinie i Piaskach odbyły się uroczystości pochowania szczątków ostatniego partyzanta RP – sierżanta Józefa Franczaka ps. "Lalek". Czaszkę sierżanta Franczaka odnaleziono dopiero w tym roku w zbiorach Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Środa 25 marca 2015

Były ksiądz skazany

7 lat spędzi za kratami były duchowny Wojciech Gil, oskarżony m.in. o molestowanie seksualne nieletnich w Polsce i na Dominikanie. Sąd w Wołominie zgodził się na jego dobrowolne poddanie się karze. Na poczet kary będzie miał zaliczony areszt.
Środa 25 marca 2015

Wydobycie gazu z łupków bezpieczne

Wiercenie i tak zwane szczelinowanie w celu poszukiwania gazu z łupków nie mają znaczącego wpływu na przyrodę i człowieka – wynika z raportu Ministerstwa Środowiska i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Resort do końca roku przygotuje odpowiednie wytyczne dla firm oraz instytucji.
Wtorek 24 marca 2015

1,5 miliona za Dudą

Do tej pory ponad półtora miliona, a ma być jeszcze więcej. Komitet Andrzeja Dudy złożył we wtorek do Państwowej Komisji Wyborczej listy z podpisami poparcia. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na głowę państwa nie był obecny przy ich przekazywaniu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15