Prenumerata
NYC 08:57 am | WWA 02:57 pm
1 USD = 3.3066 PLN
Poniedziałek 20 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Niedziela 19 października 2014

Polska pamiętała o księdzu Popiełuszce

Odszedł wiele lat temu, ale pamięć o nim i jego przesłaniu nadal trwa. W Polsce wierni wspominali w niedzielę błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. To już 30. rocznica śmierci legendarnego kapelana Solidarności, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.
Niedziela 19 października 2014

Sawicki przeprasza za rolników – “frajerów”

Minister rolnictwa musiał przepraszać rolników za ostry język. Marek Sawicki nazwał "frajerami" tych, którzy sprzedają jabłka do skupu po 12 groszy za kilogram.
Piątek 17 października 2014

Sukces naszych astronomów

Polscy astronomowie odkryli kolejną planetę pozasłoneczną, tym razem przypominającą "naszego" Urana. Odkrycie dokonane przez grupę pod kierunkiem doktora Radosława Poleskiego z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Ohio opisano w publikacji, która pojawiła się na stronie internetowej czasopisma "The Astrophysical Journal".
Piątek 17 października 2014

Zmarła na skutek gwałtownego uduszenia

25 lat więzienia to prawomocny już wyrok dla Katarzyny Waśniewskiej za zabicie półrocznej córki Magdy. Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał wyrok sądu okręgowego. Według ustaleń procesu kobieta udusiła córkę.
Piątek 17 października 2014

Szpiegowali dla pieniędzy?

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie aresztował na 3 miesiące oficera podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji, tymczasem Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozważa wydalenie z Polski dyplomatów rosyjskich, którzy mogli przyjmować od zdrajcy meldunki.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15