Prenumerata
NYC 04:11 pm | WWA 10:11 pm
Środa 12 grudnia 2018
 
RSS: Dołącz do nas:

Weekend 779

Zobacz wpisy z poprzedniego tygodnia:
Piątek 22 sierpnia 2014

Śmiej się, pajacu

Zabawiaj ludzi, bądź zawsze wesoły, dawaj innym energię, nadzieję i radość. Rób to wiele lat. Gdy pewnego dnia się zabijesz, ludzie nie powiążą ze sobą przyczyn i skutku.
Czytaj więcej
Piątek 22 sierpnia 2014

Tadeusz Sudoł, Pięknoduch z wyspy

– To będzie tylko jedno spotkanie? A ja o tyle sprawach chciałbym ci powiedzieć!
Czytaj więcej
Piątek 22 sierpnia 2014

Leśny odlot

Mówi się nie bez racji, że Amerykanie grzybów nie zbierają. Że tradycja grzybobrania, tak pięknie utrwalona w naszej rodzimej tradycji i literaturze, z „Panem Tadeuszem” na czele, jest im obca i że typowy mieszkaniec Nowego Jorku raczej nie wchodzi do lasu.
Czytaj więcej
Piątek 22 sierpnia 2014

Prapieczarki

Według większości encyklopedii największe rośliny świata to drzewa. Wśród rekordzistów różne źródła wymieniają dochodzący do stu metrów wysokości eukaliptus królewski, mamutowiec olbrzymi, nazywany też sekwojodendronem oraz oraz niemal dorównującą mu wzrostem sekwoję wiecznozieloną.
Czytaj więcej
Piątek 22 sierpnia 2014

Trufle na wagę złota

Moje pierwsze uniesienie kulinarne z truflami przeżyłam w Chorwacji. W małej knajpie nad brzegiem morza zamówiliśmy świeżo robiony makaron z oliwą i truflami.
Czytaj więcej
Piątek 22 sierpnia 2014

Choroby znikną same

Chociaż praktykę terapeutyczną zaczynałam jako bioenergoterapeutka, moja ambicją było osiągnięcie poziomu uzdrawiacza duchowego, czyli takiego, który leczy nie tylko ciało ale także (a może nawet przede wszystkim) ludzka duszę, czyli psychikę i sferę mentalną zgłaszających się osób.
Czytaj więcej
Weekend 779 - okładka
Z poprzedniego tygodnia
15.08.2014

Sztuka dialogu

Felieton ten rozpocznę od cytatu z papieża Franciszka. Tym samym spowoduję, że część czytelników pokiwa z uznaniem głową, a inni wzruszą ramionami i przerwą lekturę.
15.08.2014

Ebola – epidemia strachu

Ebola jest pięknym wirusem, bardzo obiecującym, jeśli nie w szerzeniu pandemii, to w rozprzestrzenianiu poczucia zagrożenia.
15.08.2014

Ekstremiści i DNA

Zapytany kiedyś w wywiadzie, dlaczego w ogóle wspinał się na Mount Everest, znany himalaista George Mallory odpowiedział: „Because it’s there”.
15.08.2014

Szpilki na Giewoncie

Wśród polskich internautów trwa nieustający konkurs na Taterniczkę Roku. Jak na razie pierwszą pozycję zajmuje w nim sympatyczna z wyglądu blondynka, która wrzuciła do sieci zdjęcia z Gubałówki, na których dumnie prezentuje mikroskopijną mini, kusy top oraz białe kozaczki z szydełkową cholewką. Na szpilkach!
15.08.2014

Z dala od ludzi

Czyli krótki przewodnik, gdzie pojechać, aby połazić po górach i nie czuć się jak na Krupówkach.