Prenumerata
NYC 03:44 pm | WWA 09:44 pm
1 USD = 3.8171 PLN
Piątek 29 kwietnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Środa 27 kwietnia 2016

Czy ziści się idea Piłsudskiego? Międzymorze kluczem do potęgi

Jak bumerang powraca idea polityczna zakładająca utworzenie federacji państw Europy Środkowej i Wschodniej. O koncepcji tej znów stało się głośno w kontekście ocieplenia relacji polsko-białoruskich oraz wizji rozpadu Unii Europejskiej. Białorusini pozytywnie wypowiadają się na temat Międzymorza, ale wielu z nich uważa, że na razie jest to tylko idée fixe.
Sobota 16 kwietnia 2016

Mural na East Village w 1050. rocznicę chrztu Polski - Wykorzystuję technikę Michała Anioła

Rozmowa z Januszem Gilewiczem, polskim artystą malarzem, na temat powstającego na East Village muralu upamiętniającego 1050. rocznicę chrztu Polski oraz początki państwa polskiego.
Piątek 15 kwietnia 2016

Polonia świętuje 1050. rocznicę chrztu Polski

W związku z przypadającą w kwietniu 1050. chrztu Polski w metropolii nowojorskiej odbywają się różne uroczystości i imprezy upamiętniające to wydarzenie.
Czwartek 07 kwietnia 2016

Polonia odda cześć ofiarom tragedii - Uroczystości katyńskie i smoleńskie

W sobotę, 10 kwietnia, minie szósta rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 ważnych dla Polski osób włącznie z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką. To również czas, kiedy obchodzona będzie 76. rocznica zbrodni katyńskiej. W związku z tym mieszkańcy metropolii nowojorskiej tradycyjnie będą starali się oddać cześć ofiarom obu tragedii. Uroczystości rocznicowe, w różnych częściach metropolii nowojorskiej, odbędą się w dwa najbliższe weekendy.
Sobota 02 kwietnia 2016

Jan Paweł II – papież, poeta, myśliciel…

W najbliższą sobotę, 2 kwietnia, minie kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Mimo upływu czasu – a to już 11 lat od chwili jego odejścia – pamięć o nim nie słabnie, a wręcz przeciwnie. To na pewno zasługa dziedzictwa Ojca Świętego, jakie po sobie pozostawił w postaci przemówień, homilii, encyklik, książek, poezji, a przede wszystkim uniwersalnych myśli, które chyba najszybciej trafiają do ludzi, również tych niewierzących.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.