Prenumerata
NYC 01:11 am | WWA 07:11 am
1 USD = 3.9814 PLN
Sobota 22 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Piątek 21 października 2016

2. Polonijny Dzień Dwujęzyczności - Święto zyskujące sympatię na całym świecie

Wielkim sukcesem okazała się 2. edycja Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, święta obchodzonego w trzeci weekend października. Wzięły w niej udział tysiące osób na całym świecie, a patriotyczne imprezy odbywały się w ponad 50 miejscach Stanów Zjednoczonych oraz ponad stu poza ich granicami.
Sobota 15 października 2016

Polacy w Ameryce będą mieli swój magazyn • Nowe oblicze TV Polonia

Rozmowa z Filipem Frąckowiakiem, zastępcą dyrektora TV Polonia oraz dyrektorem Izby Pamięci Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Warszawie. Prywatnie jest on synem znanej piosenkarki Haliny Frąckowiak oraz Józefa Szaniawskiego, ostatniego więźnia politycznego PRL oraz późniejszego pełnomocnika płk. Ryszarda Kuklińskiego
Poniedziałek 03 października 2016

Bronimy dobrego imienia Polski

Rozmowa z Maciejem Świrskim, prezesem Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom oraz członkiem Rady Dyplomacji Historycznej działającej przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jego wizyta w Nowym Jorku związana była z konferencją "Poland Under the Lens", zorganizowaną przez Amerykańsko-Polską Radę Doradczą (APAC) w sobotę, 24 września, w Fundacji Kościuszkowskiej. Wygłosił na niej referat na temat praktyk walki ze zniewagami i oszczerstwami przeciwko Polsce.
Poniedziałek 26 września 2016

Minister Błaszczak odwiedził Instytut Piłsudskiego - Polonia jest najlepszym ambasadorem Polski

"Bez wstydliwości, bo nie mamy się czego wstydzić, z poczuciem pewności siebie, że jesteśmy dumnym narodem, który ma bogatą kulturę, powinniśmy iść naprzód. To jest gwarancja naszego sukcesu" – tak o postawie Polaków i Polonii mówił Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, który w sobotę przybył na Greenpoint.
Sobota 17 września 2016

Artystyczna reprezentacja na Paradę Pułaskiego - Ridgewood ma już swojego marszałka oraz miss

Znany działacz i społecznik Andrzej Jóźwiak poprowadzi tegoroczną dywizję Ridgewood podczas październikowej Parady Pułaskiego na Piątej Alei. Będą mu w tym pomagały Claudia Matuszczak oraz Emily Wójtowicz, odpowiednio, Miss Polonii i Mała Miss Polonii tej dzielnicy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.