Prenumerata
NYC 05:07 pm | WWA 11:07 pm
1 USD = 3.7315 PLN
Niedziela 24 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Czwartek 02 kwietnia 2015

Papieskie ślady w Nowym Jorku

Niewątpliwie Jan Paweł II należy do grona ulubionych przez Polaków świętych osób. Ma to związek nie tylko z tym, że jest jednym z najbardziej znanych naszych rodaków na świecie oraz że piastował najwyższy urząd kościelny – zasiadał na Stolicy Piotrowej – ale przede wszystkim dlatego, że był nam współczesny i wielu z nas miało okazję spotkać się z nim, porozmawiać, a nawet dotknąć go podczas pielgrzymek i audiencji.
Środa 18 marca 2015

“Polonijne Oscary” przyznane po raz 10!

Redakcja pisma polonijnego "Jupiter" – organu Klubu Inteligencji Polskiej w Austrii i Federacji Kongres Polonii w Austrii – przyznała po raz dziesiąty ZŁOTE SOWY POLONII za rok 2014 dla osób wyróżniających się nie tylko talentem i dokonaniami, ale także aktywnością, kulturą osobistą, postawą moralną i społeczną oraz życzliwością i umiejętnością współpracy z polonijnymi środowiskami. Są to "Polonijne Oscary" przyznawane dla osób działających ponad podziałami i broniących dobrego imienia Polski i Polaków na emigracji.
Sobota 14 marca 2015

Harlem w polskim konsulacie

Około 170 osób wzięło udział w spotkaniu „Swinging Harlem”, które odbyło się w piątkowy wieczór, 6 marca, w pięknych salach pałacu DeLamar Mansion, w którym mieści się Konsulat Generalny RP na Manhattanie. Prócz wielu przedstawicieli Polonii oraz sympatyków jazzu na spotkanie przybyła również spora grupa przedstawicieli społeczności afroamerykańskiej z Harlemu – muzyków, animatorów sztuki, historyków, działaczy politycznych i społecznych.
Poniedziałek 09 marca 2015

Nowy polski proboszcz u św. Wojciecha

Doskonale zna parafię św. Wojciecha na Elmhurst, ponieważ przez cztery lata pełnił w niej funkcję wikarego, od września ub.r. był jej administratorem, a w niedzielę, 1 marca, został jej proboszczem. Nowym gospodarzem najstarszej polskiej parafii na Queensie jest franciszkanin o. Mirosław Podymniak.
Wtorek 24 lutego 2015

Wstęga Pamięci pod Wawelem

U stóp Zamku Królewskiego na Wawelu powstanie niebawem największy memoriał upamiętniający Polskie Państwo Podziemne i Armię Krajową oraz jej wkład w zakończenie II wojny światowej i odzyskanie niepodległości przez Polskę.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.