Prenumerata
NYC 05:11 am | WWA 11:11 am
1 USD = 3.7896 PLN
Niedziela 04 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Sobota 19 września 2015

Ridgewood przygotowane do Parady Pułaskiego - Marszałek o wielkim sercu

W sobotę, 12 września, poznaliśmy marszałka Ridgewood oraz Miss Polonii i małą Miss. To oni poprowadzą kontyngent tej nowojorskiej dzielnicy podczas październikowej Parady Pułaskiego. Marszałkiem został wybrany znany biznesmen oraz społecznik – Ryszard Horczak, 18-letnia Carolina Przybek została Miss Polonii, a 8-letnia Hania Pogorzelska wystąpi w roli małej Miss Polonii.
Sobota 12 września 2015

Basia Moore w Metropolitan Room

Znana i lubiana w polonijnym oraz amerykańskim środowisku artystka jazzowo-bluesowa Basia Moore pojawi się niebawem w prestiżowym klubie muzycznym Metropolitan Room na Manhattanie. Wraz z nią wystąpią także zaproszeni goście, należący do grona jej muzycznych przyjaciół.
Sobota 29 sierpnia 2015

Bądźmy dumni z naszego dziedzictwa narodowego

Rozmowa z Arturem Dybanowskim – Wielkim Marszałkiem 78. Parady Pułaskiego
Niedziela 26 lipca 2015

Historyczna chwila dla nowojorskiej Polonii - Pierwszy polski biskup w diecezji brooklyńskiej

"Będę głosił imię Twoje swym braciom i będę Cię chwalił pośród zgromadzenia" – to zawołanie, które towarzyszy ks. bp. dr. Witoldowi Mroziewskiemu cały czas od chwili jego mszy prymicyjnej. W tym tygodniu polski kapłan przyjął święcenia biskupie, dzięki czemu Polonia mogła uczestniczyć w historycznym wydarzeniu. Od poniedziałku wierni z diecezji brooklyńskiej mają pierwszego polskiego biskupa.
Sobota 18 lipca 2015

Greenpoint, jakiego nie znamy

Od dawna uważamy, że Greenpoint jest polską dzielnicą, bowiem przyzwyczailiśmy się, że mieszkają w niej głównie nasi rodacy oraz działają w większości polonijne biznesy. Ostatnie zmiany społeczno-ekonomiczne pokazują jednak, że dzielnica ta, podobnie jak inne rejony Nowego Jorku, cały czas ulega przeobrażeniom... W związku z tym warto przyjrzeć się nieco historii Greenpointu, bowiem mimo że w naszej świadomości ciągle pozostaje on polski i pewnie jeszcze długo będzie stanowił naszą „Małą Polskę”, to patrząc na niego z perspektywy czasu – a zwłaszcza kilku ostatnich wieków – szybko stwierdzimy, że wcale nie jesteśmy najdłużej dominującą grupą etniczną w tej dzielnicy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama