Prenumerata
NYC 05:16 pm | WWA 11:16 pm
1 USD = 3.2057 PLN
Wtorek 02 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Niedziela 03 sierpnia 2014

Powstanie Warszawskie przez pryzmat muzyki

"Piosenka jest dobra na wszystko" – śpiewali kiedyś "starsi panowie dwaj" i okazuje się, że kwintesencja przeboju Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego sprawdza się do dziś. Piosenki obecne są podczas chrztów, ślubów i pogrzebów, towarzyszyły także walczącym na wojnie, a po jej zakończeniu opiewały waleczność żołnierzy, partyzantów i powstańców.
Środa 30 lipca 2014

Lato na Manhattanie

Letni upał spada na Manhattan ciężką warstwą lepkiego, parnego powietrza zatykającego nos, wciskającego się w płuca, odbierającego oddech i ochotę do jakiegokolwiek wysiłku. Zmęczeni ludzie przemykają się ulicami od jednego klimatyzowanego pomieszczenia do drugiego, spoceni turyści snują się wolno i wachlując trzymanymi w rękach mapami, starają odzyskać zapał do zwiedzania.
Piątek 27 czerwca 2014

Migoczące miasta

25-letnia Maja Wrońska na co dzień zajmuje się architekturą, hobbystycznie – malarstwem. Z tego połączenia powstał wyjątkowy styl prac młodej artystki. Migoczące kolorem i światłem akwarelowe obrazy najpiękniejszych miast na świecie i ich budowli zyskały już tysiące zwolenników. Są wśród nich także widzowie najpopularniejszych amerykańskich seriali, w których prace Mai są elementem scenografii.
Sobota 21 czerwca 2014

Festiwal integrujący Polonię

Wystawy malarstwa, promocja poezji, występy artystyczne, pokazy taneczne, koncerty znanych wykonawców, konkursy dla dzieci, a także zabawa taneczna dla dorosłych – to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Kultury Polskiej na Maspeth. Jego tegoroczna, dwudziesta edycja odbyła się w ubiegły weekend, 14 i 15 czerwca.
Środa 18 czerwca 2014

Nasze biało-czerwone Holmdel

W niedzielę, 8 czerwca 2014 roku, na terenie PNC Bank Arts Center w Holmdel w stanie New Jersey, odbył się 42. Polish Heritage Festiwal, czyli Festiwal Polskiego Dziedzictwa. Jego organizatorem była Polish American Heritage League.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.