Prenumerata
NYC 09:34 pm | WWA 03:34 am
1 USD = 3.9320 PLN
Środa 10 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Czwartek 14 stycznia 2016

Odszedł muzyczny geniusz

Dwa dni po swoich 69. urodzinach oraz osiemnastomiesięcznej walce z rakiem zmarł jeden z najbardziej barwnych i utalentowanych muzyków na świecie David Bowie. W jego bogatej twórczości można dopatrzyć się także elementów związanych z Polską.
Sobota 26 grudnia 2015

115 lat temu odbyło się najsłynniejsze polskie wesele - Cóż tam, panie, w polityce?

Pod koniec listopada minęła 115. rocznica ślubu krakowskiego poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, młodą dziewczyną wywodzącą się ze środowiska chłopskiego. Ich wesele natchnęło Stanisława Wyspiańskiego do napisania dramatu "Wesele", który już w niecałe cztery miesiące został wystawiony na deskach Teatru Miejskiego w Krakowie (obecny Teatr im. Juliusza Słowackiego).
Piątek 25 grudnia 2015

Bóg przychodzi do nas, ludzi wiary

Rozmowa z Jego Ekscelencją księdzem biskupem Witoldem Mroziewskim, proboszczem parafii św. Krzyża na Maspeth.
Sobota 24 października 2015

Norwid wrócił do Nowego Jorku

W czwartek, 15 października 2015 roku, o godzinie 18:45, konsul generalna RP w Nowym Jorku Urszula Gacek odsłoniła tablicę poświęconą znakomitemu poecie Kamilowi Cyprianowi Norwidowi na budynku Polskiego Instytutu Naukowego (PIASA – 208 East 30 Street) na Manhattanie. Nożyczki, którymi przecięła linkę podtrzymującą flagę zasłaniającą tablicę, podał jej sam autor tablicy Grzegorz Gustaw.
Poniedziałek 05 października 2015

„Mówię po polsku and it’s cool” - To my jesteśmy ambasadorami Polski

Rozmowa z Elizą Sarnacką-Mahoney, dziennikarką portalu Dobra Polska Szkoła oraz felietonistką „Nowego Dziennika”, a także pomysłodawczynią Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.