Prenumerata
NYC 12:47 pm | WWA 06:47 pm
1 USD = 3.9274 PLN
Wtorek 09 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Środa 16 września 2015

Łatwiej o zezwolenie na pracę: zmiany otwierają furtkę do normalnego życia w USA

To nie jest amnestia – podkreślają prawnicy – ale na pewno poważne ułatwienie dla wielu z tych, którzy od lat czekają w kolejkach na zieloną kartę. Od października wiele osób będzie mogło wcześniej złożyć wnioski o wizę stałego pobytu, co pozwoli im na otrzymanie zezwolenia na pracę i zaczęcie normalnego życia.
Środa 24 czerwca 2015

Co wiesz o Social Security

Emerytura Social Security jest podstawą utrzymania większości Amerykanów w starszym wieku. Może więc dziwić, że ogromna większość z nas wykazuje się zaskakującym brakiem wiedzy na temat tego programu i świadczeń, jakie przysługują po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jest jeszcze gorzej – większość Amerykanów nie wie nawet, kiedy osiągnie pełny wiek emerytalny.
Środa 04 lutego 2015

Obamacare i twoje podatki

Administracja Baracka Obamy może mieć powody do obaw. W tym roku, podczas rozliczeń podatkowych miliony ludzi dowiedzą się, że muszą zapłacić karę z powodu Affordable Care Act, czyli Obamacare. Będzie to oznaczało albo niższy zwrot podatkowy, albo wręcz konieczność wysłania czeku do Departamentu Skarbu.
Sobota 10 stycznia 2015

Gdzie można dostać prawo jazdy bez “papierów”: 10 stanów dla nieudokumentowanych

Wraz z początkiem roku Kalifornia zaczęła przyjmować podania o wydanie prawa jazdy osobom przebywającym w USA bez ważnych dokumentów. Kilkanaście dni wcześniej ten sam proces rozpoczęto w Connecticut. W tej chwili już 10 stanów oferuje nieudokumentowanym imigrantom możliwość legalnego prowadzenia samochodu.
Środa 26 listopada 2014

Kto ma szansę na (tymczasową) legalizację

To była jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji podjętych przez prezydenta Baracka Obamę – przyznać milionom nielegalnych imigrantów prawo do legalnego zatrudnienia i wyjście z cienia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.