Prenumerata
NYC 07:34 pm | WWA 01:34 am
1 USD = 3.0261 PLN
Piątek 18 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Środa 08 stycznia 2014

Skąd te odmowy wiz?

Odsetek odmów wydania amerykańskich wiz dla Polaków przekroczył w ubiegłym roku ważny próg 10 proc. Podważa to sens starań propolskiego lobby o zniesienie wiz. Trudno też znaleźć racjonalną przyczynę dla wzrostu liczby załatwianych odmownie petentów.
Sobota 07 grudnia 2013

Pułapki kart sklepowych

Czarny piątek i sezon świątecznych zakupów za nami. Nadszedł czas, gdy wielkie sklepy będą wabić nas możliwością wyjścia ze sklepu bez płacenia i z poważną zniżką, pod warunkiem, że wystąpimy o kartę kredytową firmowaną przez daną sieć. Ostrożnie! Ten produkt finansowy ma swoje pułapki, a wpadnięcie w nie może mocno uderzyć konsumenta po kieszeni.
Środa 06 lutego 2013

Siedem zmian w świadczeniach Social Security

Wraz z nowym rokiem weszło w życie kilka nowych przepisów dotyczących emerytur. Zmiany wprowadzane przez Social Security Administration dotyczą różnych spraw – od (skromnej) podwyżki świadczeń po rezygnację z drukowania czeków na rzecz przelewów bankowych.
Wtorek 29 stycznia 2013

Cztery filary reformy imigracyjnej

To dopiero pięciostronicowy zarys projektu ustawy, ale nadzieje, jakie wzbudza ten dokument, są ogromne. Przedstawiony przez ośmiu senatorów pokazuje, czego możemy oczekiwać w najbliższych miesiącach.
Środa 12 grudnia 2012

Kto ma ochotę na twoje pieniądze

Czas świąt to nie tylko pora robienia zakupów. To także raj dla oszustów. Naiwnych zresztą nie brakuje – co roku powtarzane są te same schematy nabierania ludzi. Nie brak jednak i zupełnie nowych pomysłów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.