"/>
Prenumerata
NYC 01:15 pm | WWA 07:15 pm
1 USD = 3.9689 PLN
Wtorek 25 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Piątek 22 lipca 2016

Spełniasz warunki? Nie zwlekaj! Za kilka miesięcy obywatelstwo będzie droższe

Egzamin na obywatelstwo amerykańskie za darmo? W Nowym Jorku jest to możliwe dzięki najnowszej inicjatywie m.in. gubernatora stanu. Andrew Cuomo ogłosił właśnie loterię imigracyjną “NaturalizeNY”. Dzięki niej 2 tys. osób zostanie zwolnionych z wszelkich opłat urzędowych, czyli 680 dol., które trzeba zapłacić za złożenie wniosku i odciski palców. Rejestracja trwa do 23 września. Niewylosowani muszą nastawić się na większe koszty – od października cena za procedurę uzyskania obywatelstwa idzie w górę.
Czwartek 19 maja 2016

Polski paszport najwcześniej za cztery miesiące

Kwiecień był rekordowym miesiącem, jeśli chodzi o liczbę wniosków paszportowych złożonych w polskim konsulacie w Nowym Jorku. “Można powiedzieć, że jesteśmy taką małą fabryką paszportów. Co roku przyjmujemy ok. 12 tys. wniosków. Tym razem będzie ich na pewno o wiele więcej” – mówi wicekonsul Szymon Pękala z placówki na Manhattanie.
Sobota 13 lutego 2016

Deportacje… nie taki diabeł straszny

W ubiegłym roku fiskalnym z terytorium Stanów Zjednoczonych deportowano 124 polskich obywateli. Liczba deportacji oraz cofnięć z lotnisk naszych rodaków systematycznie spada – obecnie pod tym względem zajmujemy 23 miejsce. W tej niechlubnej statystyce wyprzedza nas nawet Hiszpania, Wielka Brytania i Kanada. Poza tym wielu osobom udaje się uniknąć wydalenia z USA, zdobyć zieloną kartę, a nawet obywatelstwo.
Środa 16 września 2015

Łatwiej o zezwolenie na pracę: zmiany otwierają furtkę do normalnego życia w USA

To nie jest amnestia – podkreślają prawnicy – ale na pewno poważne ułatwienie dla wielu z tych, którzy od lat czekają w kolejkach na zieloną kartę. Od października wiele osób będzie mogło wcześniej złożyć wnioski o wizę stałego pobytu, co pozwoli im na otrzymanie zezwolenia na pracę i zaczęcie normalnego życia.
Środa 24 czerwca 2015

Co wiesz o Social Security

Emerytura Social Security jest podstawą utrzymania większości Amerykanów w starszym wieku. Może więc dziwić, że ogromna większość z nas wykazuje się zaskakującym brakiem wiedzy na temat tego programu i świadczeń, jakie przysługują po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jest jeszcze gorzej – większość Amerykanów nie wie nawet, kiedy osiągnie pełny wiek emerytalny.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.