"/>
Prenumerata
NYC 05:14 pm | WWA 11:14 pm
1 USD = 4.0094 PLN
Sobota 25 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Czwartek 19 maja 2016

Polski paszport najwcześniej za cztery miesiące

Kwiecień był rekordowym miesiącem, jeśli chodzi o liczbę wniosków paszportowych złożonych w polskim konsulacie w Nowym Jorku. “Można powiedzieć, że jesteśmy taką małą fabryką paszportów. Co roku przyjmujemy ok. 12 tys. wniosków. Tym razem będzie ich na pewno o wiele więcej” – mówi wicekonsul Szymon Pękala z placówki na Manhattanie.
Sobota 13 lutego 2016

Deportacje… nie taki diabeł straszny

W ubiegłym roku fiskalnym z terytorium Stanów Zjednoczonych deportowano 124 polskich obywateli. Liczba deportacji oraz cofnięć z lotnisk naszych rodaków systematycznie spada – obecnie pod tym względem zajmujemy 23 miejsce. W tej niechlubnej statystyce wyprzedza nas nawet Hiszpania, Wielka Brytania i Kanada. Poza tym wielu osobom udaje się uniknąć wydalenia z USA, zdobyć zieloną kartę, a nawet obywatelstwo.
Środa 16 września 2015

Łatwiej o zezwolenie na pracę: zmiany otwierają furtkę do normalnego życia w USA

To nie jest amnestia – podkreślają prawnicy – ale na pewno poważne ułatwienie dla wielu z tych, którzy od lat czekają w kolejkach na zieloną kartę. Od października wiele osób będzie mogło wcześniej złożyć wnioski o wizę stałego pobytu, co pozwoli im na otrzymanie zezwolenia na pracę i zaczęcie normalnego życia.
Środa 24 czerwca 2015

Co wiesz o Social Security

Emerytura Social Security jest podstawą utrzymania większości Amerykanów w starszym wieku. Może więc dziwić, że ogromna większość z nas wykazuje się zaskakującym brakiem wiedzy na temat tego programu i świadczeń, jakie przysługują po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jest jeszcze gorzej – większość Amerykanów nie wie nawet, kiedy osiągnie pełny wiek emerytalny.
Środa 04 lutego 2015

Obamacare i twoje podatki

Administracja Baracka Obamy może mieć powody do obaw. W tym roku, podczas rozliczeń podatkowych miliony ludzi dowiedzą się, że muszą zapłacić karę z powodu Affordable Care Act, czyli Obamacare. Będzie to oznaczało albo niższy zwrot podatkowy, albo wręcz konieczność wysłania czeku do Departamentu Skarbu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.