Prenumerata
NYC 07:51 am | WWA 01:51 pm
Czwartek 24 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Wtorek 22 stycznia 2019

Granica USA – Meksyk

Claire McCaskill – demokratyczna senator z Missouri – uważa, że Amerykanie, owszem, chcą bezpiecznych granic, ale ona nie spotkała nikogo, kto uważałby, że postawienie muru na długości całej granicy może efektywnie to bezpieczeństwo zapewnić. Natomiast 89 proc. członków Zrzeszenia Pracowników Ochrony Granic USA (NBPC) uważa za niezbędne wręcz postawienie fizycznej bariery
Środa 16 stycznia 2019

Prezydent USA murem za murem

Bez względu na to, kiedy się zakończy – trwające od grudnia częściowe zawieszenie amerykańskiego rządu już stało się najdłuższym w historii. Powodem paraliżu władz federalnych jest spór o finansowanie budowy muru na południowej granicy, a w związku z tym nieuchwalenie prowizorium budżetowego. Donald Trump domaga się prawie 6 mld dolarów. Na „nie” są demokraci.
Poniedziałek 31 grudnia 2018

Ważne momenty roku 2018 w USA

Od burzliwej nominacji Bretta Kavanaugha na sędziego Sądu Najwyższego po zmianę w układzie sił w Kongresie – oto najbardziej znaczące wydarzenia roku 2018 w Ameryce.
Poniedziałek 24 grudnia 2018

Boże Narodzenie musi być obecne w naszych sercach

Rozmowa na temat świąt Bożego Narodzenia z ojcem Rafałem Kandorą, proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie.
Piątek 07 grudnia 2018

List ambasador ochłodzi relacje polsko-amerykańskie?

W ostatnich dniach tematem przewodnim w Polsce był list amerykańskiej ambasador w Warszawie Georgette Mosbacher, która stanęła w obronie, będącej własnością amerykańskiej firmy, telewizji TVN, a konkretnie jej reporterów, którzy przygotowywali reportaż o świętowaniu przez neonazistów urodzin Hitlera. Sprawą zajęła się polska prokuratura, ale niewykluczone, że ów reportaż był zmyślnie przygotowaną inscenizacją. Czy sprawa ta wpłynie na stosunki polsko-amerykańskie?
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.