Prenumerata
NYC 09:03 am | WWA 03:03 pm
1 USD = 3.9359 PLN
Czwartek 30 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
O Polsce - Więcej publikacji
Środa 15 marca 2017

40. rocznica powstania Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela

Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela był jawną formą działania powstałej w PRL 12 marca 1977 r. konspiracyjnej, antykomunistycznej organizacji Nurt Niepodległości. Działacze opracowali apel „Do społeczeństwa polskiego” podpisany 25 marca 1977 r. i przesłany do marszałka Sejmu oraz Episkopatu Polski. Tekst apelu wkrótce upubliczniono podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w mieszkaniu działacza ROPCiO Antoniego Pajdaka.
Sobota 11 marca 2017

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Polscy artyści i ich dokonania nie znajdują uznania wśród szefów muzycznych polskich rozgłośni radiowych oraz telewizji muzycznych. Dlatego też ich twórczość rzadko gości w polskim eterze. Na szczęście słuchacze mają w tej kwestii odmienne zdanie.
Niedziela 05 marca 2017

Niezłomni Żołnierze Wyklęci

1 marca uroczyście obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe, upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z 3 lutego 2011 roku. Składamy hołd bohaterom, którzy w obronie niepodległego bytu państwa polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, przeciwstawili się pod koniec II wojny światowej i po jej zakończeniu, narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Ich walka była tragiczna i straceńcza.
Sobota 04 marca 2017

Jubileuszowa trasa zespołu Kombii • Sen się spełnił

Rozmowa z Grzegorzem Skawińskim, liderem i wokalistą zespołu Kombii, który niebawem zagra jubileuszową trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Grupa wystąpi m.in. w New Britain, CT (10 marca), na Greenpoincie (11 marca), w Passaic, NJ (12 marca) oraz w Filadelfii, PA (14 marca). Zespół zaprezentuje retrospektywny materiał zawierający przeboje Kombi, Skawalkera, O.N.A. oraz Kombii.
Sobota 25 lutego 2017

Powstał film o Paradzie Pułaskiego • Premiera “Ku pokrzepieniu serc”

Po wielomiesięcznych pracach realizatorskich powstał film dokumentalny "Ku pokrzepieniu serc" – poświęcony Paradzie Pułaskiego. Jego producentem jest Artur Dybanowski, Wielki Marszałek z 2015 roku, a reżyserem Sebastian Sobieszczański. Premiera dokumentu odbędzie 6 marca w Polsce podczas obchodów 50-lecia działalności Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.