Prenumerata
NYC 02:11 am | WWA 08:11 am
1 USD = 3.9734 PLN
Niedziela 23 kwietnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
O Polsce - Więcej publikacji
Niedziela 23 kwietnia 2017

Powstaje film o Czesławie • Samotna śmierć rajdowca

Należał do grona najwybitniejszych polskich rajdowców lat 50. 60. i 70. ubiegłego wieku. Był także znanym i cenionym rzemieślnikiem. Po wyemigrowaniu z Polski jego życie całkowicie się odmieniło. Zmarł w osamotnieniu i niewiele brakowało, by został pochowany w zbiorowym miejskim grobie. Właśnie powstaje film o jego życiu pełnym "zakrętów i odcinków specjalnych".
Poniedziałek 17 kwietnia 2017

Dezintegracja Polonii była celem podstawowym tajnych służb PRL

Rozmowa ze Sławomirem Cenckiewiczem – dr. hab. nauk humanistycznych i publicystą, członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej oraz dyrektorem Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, w skład którego wchodzi m.in. Centralne Archiwum Wojskowe im. mjr. Bolesława Waligóry
Niedziela 16 kwietnia 2017

Byliśmy podwórkową punkową kapelką • Tribute to Fazi

Rozmowa z Muńkiem Staszczykiem, liderem i wokalistą zespołu T.Love, który trasą koncertową po Ameryce Północnej rozpoczyna jubileusz 35-lecia swojego istnienia.
Sobota 15 kwietnia 2017

Gender - Nauka czy ideologia? • “Dorwiemy was przez wasze dzieci”

Określenie to pojawia się już praktycznie wszędzie, począwszy od klubów gejowskich aż po ambonę kościelną. Niestety, nie wszyscy wiedzą, co się za nim kryje oraz z czym jest związane. Gender wkracza coraz szybciej do naszego życia i dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych, wzbudzając coraz więcej niepokoju. Pojawia się w szkołach i przedszkolach, co ma związek z prowadzaną w nich edukacją seksualną.
Czwartek 13 kwietnia 2017

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W 2007 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę ustanawiającą 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia oddajemy hołd rodakom pomordowanym wiosną 1940 r. przez sowieckich oprawców z NKWD. Czcimy pamięć ofiar okrutnej i haniebnej zbrodni i łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi zakatowanych. Słowo „Katyń” dla Polaków stanowi wciąż krwawą ranę, z powodu zdrady i krzywdy wyrządzonej potworną zbrodnią oraz niemożnością pociągnięcia do odpowiedzialności jej sprawców.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.