Prenumerata
NYC 02:15 am | WWA 08:15 am
1 USD = 3.0324 PLN
Czwartek 24 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Sobota 15 marca 2014

Pożegnanie z “Nowym Dziennikiem”, pożegnanie z Ameryką

W "Nowym Dzienniku" ukazały się dwa teksty dotyczące dwóch kolejnych imprez, które odbyły się w naszej filadelfijskiej "Jacynówce". My, Andrzej i Alicja Jacynowie, autorzy projektu "Jacynówka" i wielu innych projektów kulturalnych dla filadelfijskiej Polonii, po blisko trzydziestoletnim pobycie w tym mieście postanowiliśmy wrócić na emeryturę do Polski, a ściślej – do Łodzi. Te dwie imprezy kulturalne, które odbyły się u nas w listopadzie, były pożegnaniem z przyjaciółmi, z którymi działaliśmy i przeżyliśmy w czasie tych długich lat gorsze i lepsze chwile.
Sobota 15 marca 2014

Ekskluzywny polski butik podbija Greenpoint

Istniejący od kilku miesięcy polski butik Von Tease z ekskluzywną damską bielizną z tygodnia na tydzień zyskuje coraz większą popularność oraz rozszerza swoją ofertę.
Wtorek 11 marca 2014

Miami czeka na… placówkę konsularną

Piotr Konowrocki – konsul generalny, kierownik Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie, spotkał się 25 lutego z Polonią na Florydzie. Spotkanie miało miejsce w sali parafialnej Polskiej Misji Katolickiej Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach. Proboszcz tutejszej parafii, ksiądz Klemens Dąbrowski, od lat służy pomocą przedstawicielom polskich służb konsularnych w USA.
Sobota 15 lutego 2014

Ciężkiej pracy nauczony jestem od dziecka

Rozmowa z Adamem Skarżyńskim, Człowiekiem Roku 2014
Wtorek 14 stycznia 2014

POŻEGNANIE Z MITEM AMERYKI

Polska była i nadal jest krajem intensywnej emigracji. Emigrację okresu powojennego można podzielić na emigracje bezpośrednie (wyjazdy z Polski za granicę czasowe lub na stałe) oraz emigracje pośrednie, które dotyczyły tych, którzy nie mogli po wojnie wrócić do Polski i emigrowali z krajów, w których się aktualnie znajdowali.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.