Prenumerata
NYC 12:37 am | WWA 06:37 am
1 USD = 3.2083 PLN
Środa 03 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Wtorek 22 lipca 2014

Polonia musi stworzyć swój plan B!

Rozmowa z Darkiem Barcikowskim, wiceprezesem do spraw etnicznych Partii Demokratycznej w USA oraz wydawcą dwutygodnika "Biały Orzeł"
Sobota 05 lipca 2014

Szkoła jak drugi dom

Ten dzień należał do piątoklasistów. We wtorek, 24 czerwca, ubrani w togi uczniowie klas piątych oficjalnie pożegnali mury swej macierzystej szkoły. Dyrekcja PS 110 przy 124 Monitor Street przygotowała uroczystą ceremonię zakończenia szkoły, zaś rodzice absolwentów zorganizowali im piknik w pobliskim parku.
Piątek 04 lipca 2014

Fundacja Kościuszkowska: najwspanialszy “most” bohatera obojga narodów

Wśród Amerykanów Tadeusz Kościuszko jest jedną z mniej znanych postaci historycznych. W dodatku jego nazwisko przekręcane jest na wszelkie sposoby zarówno w piśmie, jak i w mowie. Wielu kojarzy jednak, że "Kos-kyasko" to ktoś, kto zasłużył się dawno temu w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych – zdolny generał-inżynier, który ufortyfikował West Point. Pytani o szczegóły, Amerykanie zazwyczaj stwierdzają, że Kościuszko był ważnym i godnym szacunku Polakiem, ale na tym praktycznie kończy się ich wiedza.
Wtorek 24 czerwca 2014

Wierni polskości

Rozmowa z Janem Dziedziczakiem – posłem Prawa i Sprawiedliwości, członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą Sejmu RP
Sobota 21 czerwca 2014

Festiwal integrujący Polonię

Wystawy malarstwa, promocja poezji, występy artystyczne, pokazy taneczne, koncerty znanych wykonawców, konkursy dla dzieci, a także zabawa taneczna dla dorosłych – to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Kultury Polskiej na Maspeth. Jego tegoroczna, dwudziesta edycja odbyła się w ubiegły weekend, 14 i 15 czerwca.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.