Prenumerata
NYC 07:16 pm | WWA 01:16 am
1 USD = 3.9079 PLN
Czwartek 11 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Środa 10 lutego 2016

Będę przyjeżdżać tu i słuchać Polonii

Rozmowa z Małgorzatą Wypych (PiS) posłanką na Sejm RP, która jest członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej. W sobotę, w redakcji "Nowego Dziennika", spotkała się z przedstawicielami Polonii.
Sobota 06 lutego 2016

Ważą się losy kościoła św. Wawrzyńca

To najstarszy polski kościół rzymskokatolicki w archidiecezji filadelfijskiej. Stoi zamknięty od marca 2014 roku, ale wierni walczą o niego w Watykanie i szukają ratunku we władzach miasta.
Sobota 06 lutego 2016

Kogo obawia się KOD? - Będziemy rozmawiać z amerykańskimi politykami

Może do niego wstąpić każdy, kto chce aktywnie działać, niezależnie od orientacji politycznej, religijnej czy światopoglądowej. Barierą nie jest nawet przynależność do byłej PZPR pod warunkiem, że szanuje się prawo i zasady funkcjonowania demokratycznego państwa. Krystalizujący się w Stanach Zjednoczonych ruch społeczny KOD Polonia USA, zagrożenie dla Polski widzi m.in. w funkcji, jaką pełni Antoni Macierewicz.
Czwartek 04 lutego 2016

Raport Nowego Dziennika: Jaka jest nasza wiara?

Jestem katolikiem – deklaruje 92 proc. rodaków mieszkających w Polsce. Do kościoła regularnie uczęszcza niespełna połowa z nich. Jak jest na emigracji? Bardzo podobnie. Większość z nas uważa się za katolików i większość z nas w kościele bywa tylko od czasu od czasu. W środę (10 lutego) rozpoczyna się Wielki Post – to dobry moment, by zastanowić się nad swoją religijnością.
Środa 03 lutego 2016

Wierni z Poughkeepsie nadal walczą o swój kościół

Polski kościół św. Józefa w Poughkeepsie od sierpnia ub.r. stoi zamknięty. Co tydzień jednak wierni gromadzą się przed jego drzwiami na wspólnej modlitwie. Mają nadzieję, że Watykan pozytywnie rozpatrzy ich prośbę o reaktywację parafii, która przez lata była jedynym ośrodkiem polskości w Hudson Valley.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.