Prenumerata
NYC 08:59 am | WWA 02:59 pm
1 USD = 3.9731 PLN
Piątek 21 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Sobota 15 października 2016

Polacy w Ameryce będą mieli swój magazyn • Nowe oblicze TV Polonia

Rozmowa z Filipem Frąckowiakiem, zastępcą dyrektora TV Polonia oraz dyrektorem Izby Pamięci Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Warszawie. Prywatnie jest on synem znanej piosenkarki Haliny Frąckowiak oraz Józefa Szaniawskiego, ostatniego więźnia politycznego PRL oraz późniejszego pełnomocnika płk. Ryszarda Kuklińskiego
Czwartek 06 października 2016

Komiks o bohaterze dwojga narodów: “Kazimierz Pułaski. Cena nieśmiertelności”

Muzeum Pułaskiego w Warce wydało w tym roku komiks pt. "Kazimierz Pułaski. Cena nieśmiertelności". Na 36 stronach przedstawia on losy bohatera dwojga narodów – jednego z konfederatów barskich, generała brygady wojsk amerykańskich, ojca kawalerii amerykańskiej.
Czwartek 06 października 2016

Jak październik – to parada!

Widzów było na pewno mniej niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, ale przeżycia związane z manifestowaniem tego, że jest się Polakiem, w dodatku będąc kilka tysięcy kilometrów od ojczyzny – tak samo wzruszające. Biało-czerwone barwy zdominowały Piątą Aleję na Manhattanie, po której po raz 79. przemaszerowała Parada Pułaskiego.
Poniedziałek 03 października 2016

Bronimy dobrego imienia Polski

Rozmowa z Maciejem Świrskim, prezesem Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom oraz członkiem Rady Dyplomacji Historycznej działającej przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jego wizyta w Nowym Jorku związana była z konferencją "Poland Under the Lens", zorganizowaną przez Amerykańsko-Polską Radę Doradczą (APAC) w sobotę, 24 września, w Fundacji Kościuszkowskiej. Wygłosił na niej referat na temat praktyk walki ze zniewagami i oszczerstwami przeciwko Polsce.
Czwartek 29 września 2016

Wspólnie musimy dbać o wizerunek Polski

Przedstawiciele polonijnych organizacji i placówek rządowych, które zaangażowane są w budowanie wizerunku Polski na świecie, wzięli udział w sympozjum zorganizowanym przez Amerykańsko-Polską Radę Doradczą (APAC). Spotkanie odbyło się w sobotę, 24 września, w Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.