Prenumerata
NYC 04:15 am | WWA 10:15 am
1 USD = 3.8691 PLN
Piątek 29 kwietnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Czwartek 28 kwietnia 2016

Trwa zbiórka dla polskich powodzian w Kazachstanie

Wskutek powodzi z północnych terenów Kazachstanu musiano ewakuować kilkaset osób, większość z nich to polskie rodziny, które bardzo potrzebują pomocy. Straciły nie tylko dach nad głową, ale często dorobek całego swojego życia. Na portalu gofoundme.com trwa właśnie zbiórka pieniędzy na zakup żywności i najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian. Zainicjowała ją fundacja Polonia Polonii.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Manhattan obfituje w “nasze” miejscówki

Rozmowa z Magdaleną Muszyńską-Chafitz, licencjonowaną przewodniczką po metropolii, autorką popularnego bloga o Nowym Jorku – Little Town Shoes
Środa 27 kwietnia 2016

Seton Hall University daje stypendium

W Szkole Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych na Seton Hall University – uczelni katolickiej w South Orange, NJ – oferowane jest stypendium dla magistrantów zainteresowanych tematami związanymi z Polską.
Środa 27 kwietnia 2016

Czy ziści się idea Piłsudskiego? Międzymorze kluczem do potęgi

Jak bumerang powraca idea polityczna zakładająca utworzenie federacji państw Europy Środkowej i Wschodniej. O koncepcji tej znów stało się głośno w kontekście ocieplenia relacji polsko-białoruskich oraz wizji rozpadu Unii Europejskiej. Białorusini pozytywnie wypowiadają się na temat Międzymorza, ale wielu z nich uważa, że na razie jest to tylko idée fixe.
Poniedziałek 25 kwietnia 2016

Czas na Pierwszą Komunię Świętą

“W tym roku nie mamy już wolnych terminów. W przyszłym została tylko jedna niedziela wolna, ale to też pewnie wkrótce się zmieni” – mówi Douglas Walker, menedżer jednej z popularniejszych sal bankietowych w New Jersey. To nie jest wyjątek, bo wielu rodziców rezerwuje miejsce na pierwszokomunijne przyjęcia nawet rok wcześniej. Podobnie zresztą, jak fotografa, zespół muzyczny czy didżeja.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.