Prenumerata
NYC 10:45 pm | WWA 04:45 am
Piątek 15 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Niedziela 10 lutego 2019

Człowiek z naftaliny

Był już człowiek z marmuru, był z żelaza, teraz jest z naftaliny. Chociaż nie wiem, na ile to doniesienie byłej premier Ewy Kopacz brać na serio.
Piątek 08 lutego 2019

Bombonierka dla Kaczyńskiego

Bombonierka dla Jarosława Kaczyńskiego przewiązana najpiękniejszą wstążką – między innymi w taki sposób opozycja nazywa pojawienie się na scenie politycznej nowej partii – Wiosna. Na jej czele stanął Robert Biedroń.
Poniedziałek 04 lutego 2019

W oparach mitu o cudownym chłopcu

Jeff Bezos się rozwodzi. Nie wnikam w przyczyny rozpadu jego małżeństwa. Relacje między ludźmi to sprawa tak skomplikowana i osobista, że należy tylko życzyć jemu i pani Bezos szczęścia na drogach ich dalszego życia, dokądkolwiek ich poprowadzą. Przyznam jednak – przyjęłam wieści o tym rozwodzie z radością.
Wtorek 29 stycznia 2019

Uderzanie się w cudzą pierś nie działa

„Trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, z pogardą i bezpodstawnym oskarżaniem innych” – mówił dominikanin, o. Ludwik Wiśniewski podczas mszy pogrzebowej zamordowanego Pawła Adamowicza. Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku apele o opamiętanie się bardzo mocno wybrzmiewają. I dobrze. Trzeba uderzyć się w pierś, ale swoją, bo uderzanie w cudzą nie zadziała. Pytanie, czy nas na to stać.
Wtorek 22 stycznia 2019

Granica USA – Meksyk

Claire McCaskill – demokratyczna senator z Missouri – uważa, że Amerykanie, owszem, chcą bezpiecznych granic, ale ona nie spotkała nikogo, kto uważałby, że postawienie muru na długości całej granicy może efektywnie to bezpieczeństwo zapewnić. Natomiast 89 proc. członków Zrzeszenia Pracowników Ochrony Granic USA (NBPC) uważa za niezbędne wręcz postawienie fizycznej bariery
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.