Prenumerata
NYC 12:35 am | WWA 06:35 am
1 USD = 3.4298 PLN
Czwartek 18 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Środa 26 listopada 2014

Kto ma szansę na (tymczasową) legalizację

To była jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji podjętych przez prezydenta Baracka Obamę – przyznać milionom nielegalnych imigrantów prawo do legalnego zatrudnienia i wyjście z cienia.
Środa 01 października 2014

Jak wziąć udział w loterii wizowej

Od środy Departament Stanu zaczyna zbierać zgłoszenia do kolejnej edycji loterii wizowej DV-2016. Po raz czwarty z rzędu biorą w niej udział w niej udział Polacy.
Środa 06 sierpnia 2014

Co może Obama?

Republikanie z Izby Reprezentantów wytaczają proces prezydentowi Barackowi Obamie za wykorzystywanie władzy wykonawczej do podejmowania decyzji z pominięciem Kongresu. Najwięcej kontrowersji budzi polityka prezydenta w sprawach imigracyjnych.
Środa 30 kwietnia 2014

Zielone karty przez mundur: nowe przepisy imigracyjne dla małżonków osób służących w armii

Reformy imigracyjnej jak nie było, tak nie ma. W najgorszej sytuacji pozostają te osoby, które przyjechały do USA przez zieloną granicę, czyli bez wizy. Takie osoby nie mogą zalegalizować swojego pobytu nawet będąc żoną lub mężem obywatela USA.
Środa 08 stycznia 2014

Skąd te odmowy wiz?

Odsetek odmów wydania amerykańskich wiz dla Polaków przekroczył w ubiegłym roku ważny próg 10 proc. Podważa to sens starań propolskiego lobby o zniesienie wiz. Trudno też znaleźć racjonalną przyczynę dla wzrostu liczby załatwianych odmownie petentów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.