Prenumerata
NYC 05:51 pm | WWA 11:51 pm
1 USD = 4.0845 PLN
Piątek 20 stycznia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Czwartek 12 stycznia 2017

Polonia zawalczy o przyszłe świadczenia emerytalne?

W metropolii nowojorskiej ruszyła akcja zbierania podpisów pod apelem do polskiego rządu w sprawie wyłączenia Polski z ustawy Windfall Elimination Provision (WEP), która sprawia, że emerytury polskich emigrantów otrzymujących świadczenia po obu stronach Atlantyku są pomniejszane nawet o połowę. “WEP to odpowiednik polskiego domiaru! Czas z tym skończyć!” – uważa organizator akcji Witold Rosowski ze Stowarzyszenia Solidarni 2010.
Czwartek 22 grudnia 2016

Niesprawiedliwe emerytury? Czas to zmienić

Jest mnóstwo biur i organizacji, także w Polsce, które twierdzą, że dbają o interesy Polonii. Tymczasem jak sami tego nie zrobimy, to nikt nam nie pomoże. Najlepszy przykład – nasze emerytury, pomniejszane przez amerykański system ubezpieczeń społecznych. Czas to zmienić” – apelował podczas spotkania z Polonią Witold Rosowski ze Stowarzyszenia Solidarni 2010.
Czwartek 01 grudnia 2016

300 dol. za kiełbasę, 175 dol. za jabłka…

“Funkcjonariusze służby celnej często pytają pasażerów przylatujących z Warszawy: kielbasa? Kielbasa? Jak podróżny się przyzna – skończy się na konfiskacie, jak wyczuje ją pies – może być mandat” – mówi były pracownik lotniska JFK. To właśnie teraz, przed Bożym Narodzeniem, z walizek podróżnych rekwirowanych jest najwięcej produktów żywnościowych, które zamiast na wigilijny stół trafiają do śmieci.
Czwartek 17 listopada 2016

Anty-Trumpowe zamieszki, tylko po co?

Palą kukły Donalda Trumpa lub pozorują jego egzekucję, wykrzykują hasła wzywające do powstania przeciwko nowej władzy i mordowania policjantów, niszczą amerykańską flagę – w taki sposób część zwolenników Hillary Clinton zareagowała na wynik wyborów prezydenckich. Powołując się na konstytucję i wolność słowa, demolują ulice wielu miast. Czy w taki sposób zachowują się wyłącznie sympatycy Partii Demokratycznej? Komu naprawdę zależy na chaosie i jeszcze większym podziale Amerykanów?
Piątek 22 lipca 2016

Spełniasz warunki? Nie zwlekaj! Za kilka miesięcy obywatelstwo będzie droższe

Egzamin na obywatelstwo amerykańskie za darmo? W Nowym Jorku jest to możliwe dzięki najnowszej inicjatywie m.in. gubernatora stanu. Andrew Cuomo ogłosił właśnie loterię imigracyjną “NaturalizeNY”. Dzięki niej 2 tys. osób zostanie zwolnionych z wszelkich opłat urzędowych, czyli 680 dol., które trzeba zapłacić za złożenie wniosku i odciski palców. Rejestracja trwa do 23 września. Niewylosowani muszą nastawić się na większe koszty – od października cena za procedurę uzyskania obywatelstwa idzie w górę.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.