Prenumerata
NYC 04:03 am | WWA 10:03 am
1 USD = 3.3914 PLN
Poniedziałek 24 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Środa 01 października 2014

Jak wziąć udział w loterii wizowej

Od środy Departament Stanu zaczyna zbierać zgłoszenia do kolejnej edycji loterii wizowej DV-2016. Po raz czwarty z rzędu biorą w niej udział w niej udział Polacy.
Środa 06 sierpnia 2014

Co może Obama?

Republikanie z Izby Reprezentantów wytaczają proces prezydentowi Barackowi Obamie za wykorzystywanie władzy wykonawczej do podejmowania decyzji z pominięciem Kongresu. Najwięcej kontrowersji budzi polityka prezydenta w sprawach imigracyjnych.
Środa 30 kwietnia 2014

Zielone karty przez mundur: nowe przepisy imigracyjne dla małżonków osób służących w armii

Reformy imigracyjnej jak nie było, tak nie ma. W najgorszej sytuacji pozostają te osoby, które przyjechały do USA przez zieloną granicę, czyli bez wizy. Takie osoby nie mogą zalegalizować swojego pobytu nawet będąc żoną lub mężem obywatela USA.
Środa 08 stycznia 2014

Skąd te odmowy wiz?

Odsetek odmów wydania amerykańskich wiz dla Polaków przekroczył w ubiegłym roku ważny próg 10 proc. Podważa to sens starań propolskiego lobby o zniesienie wiz. Trudno też znaleźć racjonalną przyczynę dla wzrostu liczby załatwianych odmownie petentów.
Sobota 07 grudnia 2013

Pułapki kart sklepowych

Czarny piątek i sezon świątecznych zakupów za nami. Nadszedł czas, gdy wielkie sklepy będą wabić nas możliwością wyjścia ze sklepu bez płacenia i z poważną zniżką, pod warunkiem, że wystąpimy o kartę kredytową firmowaną przez daną sieć. Ostrożnie! Ten produkt finansowy ma swoje pułapki, a wpadnięcie w nie może mocno uderzyć konsumenta po kieszeni.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.