Prenumerata
NYC 05:48 pm | WWA 11:48 pm
1 USD = 3.0742 PLN
Środa 23 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Turystyka - Więcej publikacji
Piątek 11 lipca 2014

Kastom, czyli tradycja przodków

Wsiedliśmy do niewielkiej łódki. Zawarczał silnik i zaczęliśmy wspinać się po falach. Woda wlewała się do wnętrza łodzi. Mimo wzburzonej wody nie bałem się, że się przewrócimy. Była to przecież tradycyjna łódź mieszkańców Oceanii. Jej prosta budowa oparta jest na tysiącach lat doświadczenia w podróżach po bezkresnym Pacyfiku. Bezpieczeństwo zapewniał tu dodatkowy pływak umieszczony na wystających daleko poza burtę kijach.
Sobota 05 lipca 2014

Big City Life w stylu latino

Różnorodność kolorów, smaków i zapachów jest chyba największą zaletą każdego spaceru po Mexico City. Dla Meksykanów Polacy mogą wydawać się ospali, cisi, bez wigoru. Tutaj energia bucha z ludzi o każdej porze. Wystarczy wyjść z domu, żeby to zauważyć.
Piątek 04 lipca 2014

Cała prawda o barbecue

Barbecue (BBQ) ma w Ameryce długą tradycję, chociaż jest ona różna w poszczególnych stanach. Dla jednych to sposób przyrządzenia posiłku, dla innych – życiowa kulinarna filozofia, która rządzi się ściśle określonymi prawami.
Sobota 31 maja 2014

OBSESJA

Do tej pory nigdy nie zrezygnowałem, będąc w drodze na jakikolwiek szczyt (choć oddając Bogu, co boskie, muszę przyznać, że nie stawiałem sobie zbyt ambitnych celów... ot, Karkonosze, Beskidy, Tatry), ale teraz mam spore wątpliwości, czy zdołam osiągnąć wierzchołek.
Środa 21 maja 2014

Zdobywca Atlantyku podbił Stany Zjednoczone

"Ja jestem takim niespokojnym duchem, ciekawym świata i pasjonatem różnych form turystyki. Od wielu lat moją największą pasją jest turystyka kajakowa" – mówi o sobie Aleksander Doba, człowiek, którego fascynacja poznawaniem nowych miejsc zaprowadziła na Atlantyk. Człowiek, który jako pierwszy w historii przepłynął ocean używając wyłącznie siły własnych ramion, pokonując w kajaku o wdzięcznej nazwie "OLO" dystans pomiędzy najbardziej oddalonymi punktami wybrzeży europejskiego i północnoamerykańskiego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.