Prenumerata
NYC 07:07 am | WWA 01:07 pm
1 USD = 3.6552 PLN
Sobota 22 lipca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Kultura - Więcej publikacji
Czwartek 20 lipca 2017

Romans Osieckiej i Przybory w Nowym Jorku

Promocja polskich artystów wśród Amerykanów to jeden z celów Eastern Bridge Theatre Troupe – grupy stworzonej przez młodych aktorów, którzy niedawno ukończyli prestiżowe nowojorskie szkoły. Sukces pierwszego spektaklu przez nich wystawionego jest dla nich dobrą wróżbą na przyszłość.
Niedziela 09 lipca 2017

Dwujęzyczność – większe możliwości rozwoju i przyswajania wiedzy

Rozmowa z Alicją Winnicką, kurator okręgową dystryktu 14. oraz byłą dyrektor PS 34 z Greenpointu, na temat prowadzonego w tej szkole Dual Polish Language Program oraz innych dwujęzycznych programów istniejących w szkolnictwie nowojorskim.
Sobota 08 lipca 2017

Język polski staje się coraz popularniejszy

Uruchomiony dwa lata temu w PS 34 na Greenpoincie dwujęzyczny okazał się wielkim sukcesem. Klasy objęte Dual Polish Language bardzo szybko zapełniają się uczniami, wśród których są także dzieci amerykańskie, chcące uczyć się języka polskiego.
Piątek 07 lipca 2017

Zapomniany polsko-żydowski artysta • Artur Szyk wraca na Manhattan

Film dokumentalny oraz wystawa prac Artura Szyka niebawem przybliżą nowojorczykom postać oraz sztukę tego polskiego artysty żydowskiego pochodzenia.
Sobota 01 lipca 2017

Młodzi artyści na Festiwalu Kultury Polskiej na Maspeth

Festiwal Kultury Polskiej na Maspeth ma wieloletnią tradycję. W tym roku odbył się w weekend 24-25 czerwca i była to już 23. edycja tego wspaniałego wydarzenia, skupiającego Polonię. Jego organizatorem jest parafia św. Krzyża przy wsparciu parafian i szkoły im. Jana Pawła II.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.