Prenumerata
NYC 07:59 am | WWA 01:59 pm
Niedziela 23 września 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
O Polsce - Więcej publikacji
Poniedziałek 17 września 2018

Medal dla bp. Witolda Mroziewskiego

Biskup Witold Mroziewski został wyróżniony jubileuszowym Medalem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Uroczystość jego wręczenia odbyła się podczas niedzielnej mszy św. odprawionej w kościele św. Krzyża na Maspeth. Również w tym samym czasie otwarto wystawę poświęconą setnej rocznicy istnienia tej uczelni.
Czwartek 13 września 2018

Polonia idzie po samorządy w Polsce!

Rozmowa z dr Krystyną Krzekotowską – wiceprezes Światowego Związku Polaków i kandydatką na prezydenta Warszawy
Czwartek 23 sierpnia 2018

Zabawa w nazistę

Informacja o tym, że wystawiane są na sprzedaż zabawki z symbolami nazistowskimi albo figurki Hitlera, brzmi jak ponury żart. Niestety, w największych sklepach internetowych, jak amerykański Amazon czy Ebay oraz polskie Allegro, można zobaczyć produkty propagujące symbole tej najbardziej krwawej ideologii w historii świata.
Czwartek 23 sierpnia 2018

ABC wsparcia języka polskiego za granicą

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z kilkoma innymi instytucjami przygotowało poradnik „Wspomaganie nauczania języka polskiego i w języku polskim za granicą”. Jak wyjaśnia w rozmowie z “Nowy Dziennikiem” pracownik MEN Łukasz Trawiński, ma on ułatwić zainteresowanym poznanie możliwości wspomagania polonijnej oświaty.
Czwartek 23 sierpnia 2018

Lotniskowy plan dla Polski

Kilka tygodni temu pisaliśmy o możliwych ułatwieniach dla Polaków latających do USA, które będą możliwe dzięki stanowisku kontroli "preclearance" na nowo budowanym centralnym lotnisku w Polsce. Nasze informacje w rozmowie z “Nowym Dziennikiem” potwierdził Mikołaj Wild – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.