Prenumerata
NYC 06:19 pm | WWA 12:19 am
1 USD = 3.9376 PLN
Czwartek 26 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Czwartek 07 kwietnia 2016

Wygrali protestujący i policja, przegrali zwykli mieszkańcy

Tylko od stycznia w metropolii nowojorskiej doszło do ponad 600 ataków nożowników. Sprawcy cięli swoje ofiary między innymi po twarzach. Działo się to nie tylko późną nocą, ale także w dzień, na przykład na zatłoczonych stacjach metra. Powód? Z policjantów jakiś czas temu zrobiono tych złych, a z przestępców bohaterów. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej z nich czuje się bezkarnie i robią to, co im się podoba.
Czwartek 24 marca 2016

Życie polityczne dzikich

W New Haven, w bibliotece uniwersytetu Yale, można badać życie Bronisława Malinowskiego, autora książki „Życie seksualne dzikich”. Można tam też badać życie polityczne neokonserwatystów.
Poniedziałek 14 marca 2016

Common sense is not that common

Nie sposób zaprzeczyć, że polskie społeczeństwo od dawna nie było tak silnie podzielone, jak jest w tej chwili. Od lat ludzie nie prowadzili tak zażartych ideologicznych sporów, kończących się hukiem zatrzaskiwanych drzwi i wyzywaniem rodziny, przyjaciół lub znajomych od Pisiorów, KOD-owców, prawicowców lub lewaków. I choć lewacka zaraza musi zginąć, a moherowe berety dać się pogrzebać pod Smoleńskiem, to jednak trzeba żyć dalej.
Poniedziałek 07 marca 2016

“Sikorski rozprzestrzenia kłamstwa o Polsce” - Monarcha, a nie urzędnik…

Wywiad z Matthew Tyrmandem, dziennikarzem i publicystą oraz organizatorem protestu pod hasłem "Sikorski rozprzestrzenia kłamstwa o Polsce", który odbył się we wtorek, 1 marca, przed nowojorską siedzibą Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce. Rozmowa została przeprowadzona kilka dni przed manifestacją.
Piątek 26 lutego 2016

Kapusiom grozi deportacja

Tajni współpracownicy PRL-owskich służb specjalnych mieszkający w Stanach Zjednoczonych, po ich ujawnieniu, mogą ponieść większe konsekwencje niż ci, którzy pozostali w kraju. Amerykańskie prawo jest pod tym względem bardziej rygorystyczne niż polskie. Dlatego też zapowiedź ujawnienia zasobów tzw. archiwum wyodrębnionego, objętego klauzulą Kiszczaka, budzi duże poruszenie wśród Polonii.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.