Prenumerata
NYC 11:31 pm | WWA 05:31 am
1 USD = 3.9059 PLN
Sobota 13 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Środa 13 stycznia 2016

Ten, który zostawił swój ślad na Księżycu

Rok 2015 należał w Polsce do profesora Mieczysława G. Bekkera. Zostało zorganizowanych wiele uroczystości związanych ze 110. rocznicą urodzin jednego z najwybitniejszych absolwentów Politechniki Warszawskiej. Została też zaprezentowana pierwsza w świecie książka poświęcona życiu i dokonaniom M.G. Bekkera, do której wstęp napisał profesor Zbigniew Brzeziński – politolog i doradca do spraw bezpieczeństwa prezydenta USA Jimmy'ego Cartera w latach 1977-1980.
Piątek 25 grudnia 2015

Żeby chrześcijaństwo nie pozostało tylko wspomnieniem

Rozmowa z ojcem Pawłem Bieleckim OFM Cap – badaczem islamu, zaangażowanym w pomoc medyczną i socjalną dla chrześcijan z Egiptu, Jordanii i Libanu, członkiem Franciscans International - Międzynarodowej Organizacji Franciszkanów przy ONZ, zajmującej się kwestiami ochrony praw człowieka.
Środa 28 stycznia 2015

Kultura filarem niepodległości

Nierozerwalny związek pomiędzy kulturą i historią, a także ściślej – między językiem ojczystym i niepodległością – był tematem niedzielnego wykładu prof. Andrzeja Nowaka w parafii Matki Boskiej Różańcowej w Passaic, NJ. Ponad stu słuchaczy, przybyłych na zaproszenie Solidarnych 2010, z ogromnym zainteresowaniem słuchało profesora od pierwszych jego słów: "Cytaty, które zaproponuję, będą próbą przekonania państwa, jak wiele jest nici łączących kulturę polską ze sprawą niepodległości i w jaką piękną tkaninę się układają".
Sobota 06 grudnia 2014

Gra w baryłki

W New Jersey zatankować już można zwykłą bezołowiową po 2,47 dol. za galon. W Oklahomie cena benzyny zeszła nawet poniżej 2 dolarów. Tak tanio nie było od wielu lat. Miliony kierowców podjeżdżają pod pompy zadając sobie pytanie: co się naprawdę dzieje i jak długo to jeszcze potrwa?
Środa 26 listopada 2014

“Ławka Przyjaźni” dla Bartka Palosza

Sobota, 8 listopada 2014 roku. Piękny, słoneczny, jesienny dzień. Na boisku przy Cranbury Elementary School w Norwalk w stanie Connecticut spotykam dzieci z różnych polonijnych szkół i ich rodziców. Przyjechali dla Bartka.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.