Prenumerata
NYC 11:42 am | WWA 05:42 pm
1 USD = 3.7645 PLN
Środa 07 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Zdrowie i Uroda - Więcej publikacji
Środa 10 września 2014

W poniedziałek, jak zwykle…

O godzinie 8:30 pojawili się pierwsi seniorzy. Wchodząc do sali spoglądali na świetny plakat, który wisi na głównym, frontowym filarze. Plakat ten, zatytułowany "Marzenie seniora", wykonał jeden z klubowiczów, architekt Ryszard Duda. Marzenia te, jak wynika z wizerunku artysty, kiedyś były otwarte, piękne, sięgające daleko, a teraz często zastępuje je smutek. Ale tu i ówdzie pojawia się promyk nadziei, że jednak w Nowym Jorku można znaleźć piękne miejsca i przeżyć jeszcze piękne chwile.
Sobota 06 września 2014

Zakupy z Polskim Darem Życia w szczytnym celu - z podwórka do serca

Czy można uratować komuś życie, robiąc w domu porządki? Można! Tak twierdzi organizacja Polski Dar Życia (Polish Gift of Life), która postanowiła zorganizować podwórkową wyprzedaż (yard sale) w nadchodzącą niedzielę, 7 września 2014 roku, w Glen Cove na Long Island. Całkowity dochód z wyprzedaży zostanie przeznaczony na sponsorowanie ratujących życie operacji polskich dzieci.
Wtorek 24 grudnia 2013

Zabawa Mikołajkowa w szczytnym celu

Klub Amerykańsko-Polski w Greenacre na Florydzie słynie wśród tutejszej Polonii ze swego ciekawego programu i nowatorskich pomysłów. Podtrzymuje się tutaj również bogate tradycje polskie. Jedną z takich tradycji jest urządzana w klubie doroczna Zabawa Mikołajkowa dla dzieci.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Leczą, trują, odstraszają i chronią

“Kiedy byłem ostatni raz w aptece? Szczerze, to nawet nie pamiętam, bo lekarstwa na kaszel, katar, przeziębienie czy grypę rosną tuż obok mojego domu” – mówi Mirosław Angielczyk, zielarz oraz właściciel jedynego w Polsce prywatnego ogrodu botanicznego na Podlasiu - Ziołowego Zakątka. Znajduje się w nim ponad 700 gatunków roślin, w tym rzadko już w Polsce spotykane, jak starodub łąkowy, uważany za panaceum na wszystko, czy smaczna komosa rózgowa nazywana truskawkoszpinakiem.
Środa 29 lipca 2015

Jak zachować młodość bez użycia skalpela

Jeszcze do niedawna uważano, że operacje plastyczne są najskuteczniejsze w osiągnięciu zamierzonych celów w medycynie estetycznej. Ale podjęcie decyzji o tego rodzaju zabiegu wywołuje wśród wielu frustrację, tym bardziej że to rozwiązanie często przekracza możliwości finansowe przeciętnego zjadacza chleba...
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama