Prenumerata
NYC 10:55 am | WWA 04:55 pm
1 USD = 4.0045 PLN
Wtorek 28 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Piątek 24 czerwca 2016

Polacy obawiają się Brexitu? Nie wszyscy, niektórym jest to obojętne lub są za!

Anna Więcek, podobnie, jak kilkaset tysięcy innych Polaków, mieszka w Wielkiej Brytanii. Wyjechała, bo jak wielu z nich, nie chciała żyć w Polsce za minimalną pensję. Udało się – ma dobrą pracę, planuje ślub, stara się o paszport brytyjski. Ewentualny Brexit? Jest jej obojętny. “Dotyczy on bardziej ludzi dopiero przyjeżdżających do Anglii. Ja jestem tu już siedem lat, mam dom, płacę podatki i nigdzie się nie wybieram” – mówi Anna. Będzie mogła zostać?
Środa 22 czerwca 2016

Dopiero gdy zabiją, przychodzi refleksja, choć też nie zawsze…

“Jest taki program, w ramach którego musisz spotykać się z matkami dzieci zabitych przez pijanych kierowców. Kobiety pokazują rodzinne zdjęcia z pierwszego dnia w szkole, wycieczek za miasto czy Bożego Narodzenia, a później – gdy jeszcze dziecko walczyło o życie – to ze szpitala. Ja miałem ogromne szczęście, że zostałem zatrzymany, zanim stałem się zabójcą” – mówi pan Mariusz, dwukrotnie aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Ile razy prowadził pijany? Nigdy nie liczył, ale na pewno więcej niż te dwa razy.
Sobota 11 czerwca 2016

Poszukiwacze skarbów

Uzbrojeni w wykrywacze metalu, przeczesują okoliczne tereny w poszukiwaniu skarbów. Znajdują np. stare monety, guziki od mundurów żołnierskich, a czasem trafiają się pierścionki, pociski albo kule armatnie. "To takie męskie hobby" – mówi Bartek Sadowski, członek grupy New York New Jersey Artifact Searchers (NYNJAS).
Piątek 10 czerwca 2016

Gościsz u siebie bliskich z Polski? Warto pomyśleć o ubezpieczeniu

Co trzeci Polak wyjeżdża na wakacje – między innymi do bliskich w Stanach Zjednoczonych – bez ubezpieczenia turystycznego. Powód? Część uważa, że jest to zbędny wydatek. Tymczasem taka oszczędność może okazać się bardzo kosztowna. “Wielu sądzi, że są niezniszczalni, tymczasem samo włożenie ręki w gips to rachunek rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy dolarów” – mówią polonijni agenci ubezpieczeniowi. Kto za to zapłaci?
Czwartek 09 czerwca 2016

Nowy prezes, mnóstwo pomysłów

O planach rozwoju dla Klubu Wisła (S.C. Vistula) w Garfield, NJ, rozmawiamy z jego nowo wybranym prezesem Maksymilianem Koziołem
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.