Prenumerata
NYC 09:46 am | WWA 03:46 pm
1 USD = 3.8245 PLN
Wtorek 27 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Poniedziałek 26 września 2016

PiS zdelegalizuje “bratnią pomoc” - “Uchylimy ustawę 1066”

Rozmowa z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który w sobotę, 17 września, spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych w Instytucie Józefa Piłsudskiego na Greenpoincie
Poniedziałek 26 września 2016

Minister Błaszczak odwiedził Instytut Piłsudskiego - Polonia jest najlepszym ambasadorem Polski

"Bez wstydliwości, bo nie mamy się czego wstydzić, z poczuciem pewności siebie, że jesteśmy dumnym narodem, który ma bogatą kulturę, powinniśmy iść naprzód. To jest gwarancja naszego sukcesu" – tak o postawie Polaków i Polonii mówił Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, który w sobotę przybył na Greenpoint.
Niedziela 25 września 2016

Gdzie jest Bóg? Na przykład w internecie

Dominikanin Adam Szustak wychował się w domu, w którym nie mówiło się o Bogu, bo nikt w niego nie wierzył. On w pewnym momencie zaczął. Kilkanaście lat temu został przyjęty do zakonu. A że ma charyzmat obieżyświata, to krąży po kościołach, aulach i salach, głosząc dobrą nowinę. O Bogu opowiada też w internecie, głównie na kanale “Langusta na palmie”, który ma już ponad 155 tys. subskrybentów. W połowie września ojciec Adam gościł na Greenpoincie, gdzie prowadził trzydniowe rekolekcje.
Środa 21 września 2016

Sąsiad zamachowcem?

28-letni wyznawca islamu Ahmad Khan Rahami podłożył bomby w różnych częściach metropolii nowojorskiej, bo chciał zabić i ranić jak najwięcej “niewiernych”. Napisał o tym w swoim notatniku. Niemal 40 godzin po pierwszym wybuchu został ujęty w Linden w stanie New Jersey. Ukrywał się naprzeciwko kościoła, w którym odprawiane są polskie msze, w okolicy licznie zamieszkanej przez imigrantów znad Wisły.
Wtorek 20 września 2016

Zielona karta? Nie dla mnie

“Gdy byłam dzieckiem, to o Ameryce marzyły prawie wszystkie moje ciocie i wujkowie, nawet mama chciała wyemigrować za ocean. Udało się siostrze ojca. Ja też spróbowałam pomieszkać w Stanach Zjednoczonych. Zrezygnowałam po 3 miesiącach” – mówi 36-letnia Aneta z Jarosławia, która po 15 latach znowu odwiedziła Nowy Jork, ponownie na wizie turystycznej, jednak tym razem naprawdę tylko zwiedza to miasto.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.