Prenumerata
NYC 06:00 am | WWA 12:00 pm
1 USD = 3.8587 PLN
Piątek 30 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Poniedziałek 26 września 2016

Minister Błaszczak odwiedził Instytut Piłsudskiego - Polonia jest najlepszym ambasadorem Polski

"Bez wstydliwości, bo nie mamy się czego wstydzić, z poczuciem pewności siebie, że jesteśmy dumnym narodem, który ma bogatą kulturę, powinniśmy iść naprzód. To jest gwarancja naszego sukcesu" – tak o postawie Polaków i Polonii mówił Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, który w sobotę przybył na Greenpoint.
Sobota 17 września 2016

Artystyczna reprezentacja na Paradę Pułaskiego - Ridgewood ma już swojego marszałka oraz miss

Znany działacz i społecznik Andrzej Jóźwiak poprowadzi tegoroczną dywizję Ridgewood podczas październikowej Parady Pułaskiego na Piątej Alei. Będą mu w tym pomagały Claudia Matuszczak oraz Emily Wójtowicz, odpowiednio, Miss Polonii i Mała Miss Polonii tej dzielnicy.
Sobota 10 września 2016

Tajemnice greenpoinckich ulic

Skąd biorą się nazwy ulic? Na jakiej podstawie są wymyślane i nadawane? Czy mają jakieś dodatkowe znaczenie, czy tylko upamiętniają jakiegoś polityka lub działacza, albo osobę ze świata nauki i kultury? Takie pytania często zadajemy sobie spacerując po różnych dzielnicach i miastach. To, co kryje się pod nazwami greenpoinckich ulic, próbował rozwikłać Geoffrey Cobb, historyk i autor książki "Greenpoint Brooklyn's Forgotten Past".
Sobota 03 września 2016

35-lecie Lady Pank - By życie bajką było, wystarczy tylko chcieć

Rozmowa z Janem Borysewiczem, założycielem, wokalistą i liderem zespołu Lady Pank, obchodzącego w tym roku 35-lecie działalności. W związku z tym niebawem legenda polskiej sceny rockowej pojawi się na jubileuszowej trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych.
Piątek 02 września 2016

Jak zorganizować dziecku wolny czas - Taniec, sport czy sztuka?

Jak zorganizować dziecku czas wolny od nauki, by ciekawie i atrakcyjnie spędziło popołudnia i wieczory lub aktywnie wykorzystało go do poszerzania swojej wiedzy lub umiejętności? To pytanie bardzo często zadają sobie rodzice uczniów, zwłaszcza pod koniec wakacji, kiedy trzeba podjąć ostateczną decyzję o wyborze zajęć pozalekcyjnych, by dzieci nie siedziały bezczynne w domu lub, co gorsza, nie wpadły w złe towarzystwo. Przedstawiamy więc kilka aktywności – oczywiście z wielu różnych – które oferowane są w środowisku polonijnym.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.