Prenumerata
NYC 06:37 pm | WWA 12:37 am
1 USD = PLN
Poniedziałek 20 listopada 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Kultura - Więcej publikacji
Poniedziałek 20 listopada 2017

Ujawniam dokumenty ze zbioru zastrzeżonego IPN

Rozmowa z dr. Markiem Ciesielczykiem, badaczem archiwaliów IPN pod kątem infiltracji Polonii przez PRL-owskie służby wywiadowcze
Sobota 18 listopada 2017

Bramy do szczęśliwego pożycia małżeńskiego

Żeby przez nią przejechać, trzeba się wykupić flaszką, a najczęściej kilkoma butelkami "weselnej". Wszystko zależy od atmosfery, jaka panuje podczas przymusowego postoju w drodze do ślubu, i osób w nim uczestniczących. Takie są zasady bram weselnych, których tradycja już zanika, ale bez których niektórzy nie wyobrażają sobie szczęścia w pożyciu młodej pary.
Czwartek 16 listopada 2017

Larry David kpi z obozów koncentracyjnych i szkaluje Polskę

Znany amerykański aktor i komik telewizyjny Larry David został ostatnio poddany poważnej krytyce za temat poruszany w programie rozrywkowym "Saturday Night Live", emitowanym przez telewizję NBC. Oburzenie wywołał także wśród Polaków.
Sobota 11 listopada 2017

Nowe muzyczne oblicze Kasi

"Zamykam serce" to tytuł najnowszego singla, którym Kasia Nova zapowiada swoją drugą płytę. Piosenka utrzymana jest w balladowej konwencji i pokazuje jej liryczne oblicze.
Piątek 10 listopada 2017

Huberowskie uroczystości z jubileuszem w tle

Tradycyjnie myśliwi z Maspeth uczcili święto swojego patrona – św. Huberta – dwudniowymi uroczystościami (4-5 listopada). Uczestniczyli oni zarówno w okolicznościowej zabawie, jak i uroczystej mszy św. w kościele św. Krzyża.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.