Prenumerata
NYC 09:29 am | WWA 03:29 pm
1 USD = 3.1205 PLN
Czwartek 31 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Środa 30 lipca 2014

Lato na Manhattanie

Letni upał spada na Manhattan ciężką warstwą lepkiego, parnego powietrza zatykającego nos, wciskającego się w płuca, odbierającego oddech i ochotę do jakiegokolwiek wysiłku. Zmęczeni ludzie przemykają się ulicami od jednego klimatyzowanego pomieszczenia do drugiego, spoceni turyści snują się wolno i wachlując trzymanymi w rękach mapami, starają odzyskać zapał do zwiedzania.
Piątek 27 czerwca 2014

Migoczące miasta

25-letnia Maja Wrońska na co dzień zajmuje się architekturą, hobbystycznie – malarstwem. Z tego połączenia powstał wyjątkowy styl prac młodej artystki. Migoczące kolorem i światłem akwarelowe obrazy najpiękniejszych miast na świecie i ich budowli zyskały już tysiące zwolenników. Są wśród nich także widzowie najpopularniejszych amerykańskich seriali, w których prace Mai są elementem scenografii.
Sobota 21 czerwca 2014

Festiwal integrujący Polonię

Wystawy malarstwa, promocja poezji, występy artystyczne, pokazy taneczne, koncerty znanych wykonawców, konkursy dla dzieci, a także zabawa taneczna dla dorosłych – to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Kultury Polskiej na Maspeth. Jego tegoroczna, dwudziesta edycja odbyła się w ubiegły weekend, 14 i 15 czerwca.
Środa 18 czerwca 2014

Nasze biało-czerwone Holmdel

W niedzielę, 8 czerwca 2014 roku, na terenie PNC Bank Arts Center w Holmdel w stanie New Jersey, odbył się 42. Polish Heritage Festiwal, czyli Festiwal Polskiego Dziedzictwa. Jego organizatorem była Polish American Heritage League.
Niedziela 08 czerwca 2014

Zapomniana wielka sprawa

Rozmowa z HALINĄ KORALEWSKĄ, znaną społeczniczką, dlugoletnią wolontariuszką organizacji Achilles International, dzięki której sportowcy niepełnosprawni z Polski mogą brać udział w biegach w USA, m.in. w Maratonie Nowojorskim.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.