Prenumerata
NYC 05:12 pm | WWA 11:12 pm
1 USD = 3.8175 PLN
Niedziela 01 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Sobota 30 kwietnia 2016

Ratujmy pomnik Króla Jagiełły w Central Parku

Zarząd Central Parku informuje o konieczności renowacji polskiego symbolu znajdującego się na terenie parku – pomnika Króla Jagiełły. Posąg "nadgryzł ząb czasu" i wymaga on konserwacji. Remont zaplanowany jest na lipiec br., jednak już pojawiło się wiele niejasności z nim związanych, dlatego konieczne jest, by przedstawiciele Polonii mieli wpływ, a przede wszystkim dokładne wiadomości na temat jego przebiegu. Musimy w tej kwestii działać bardzo szybko i stanowczo oraz pokazać swoją troskę o jeden z najważniejszych polskich symboli na Manhattanie.
Środa 27 kwietnia 2016

Czy ziści się idea Piłsudskiego? Międzymorze kluczem do potęgi

Jak bumerang powraca idea polityczna zakładająca utworzenie federacji państw Europy Środkowej i Wschodniej. O koncepcji tej znów stało się głośno w kontekście ocieplenia relacji polsko-białoruskich oraz wizji rozpadu Unii Europejskiej. Białorusini pozytywnie wypowiadają się na temat Międzymorza, ale wielu z nich uważa, że na razie jest to tylko idée fixe.
Sobota 16 kwietnia 2016

Mural na East Village w 1050. rocznicę chrztu Polski - Wykorzystuję technikę Michała Anioła

Rozmowa z Januszem Gilewiczem, polskim artystą malarzem, na temat powstającego na East Village muralu upamiętniającego 1050. rocznicę chrztu Polski oraz początki państwa polskiego.
Piątek 15 kwietnia 2016

Polonia świętuje 1050. rocznicę chrztu Polski

W związku z przypadającą w kwietniu 1050. chrztu Polski w metropolii nowojorskiej odbywają się różne uroczystości i imprezy upamiętniające to wydarzenie.
Czwartek 07 kwietnia 2016

Polonia odda cześć ofiarom tragedii - Uroczystości katyńskie i smoleńskie

W sobotę, 10 kwietnia, minie szósta rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 ważnych dla Polski osób włącznie z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką. To również czas, kiedy obchodzona będzie 76. rocznica zbrodni katyńskiej. W związku z tym mieszkańcy metropolii nowojorskiej tradycyjnie będą starali się oddać cześć ofiarom obu tragedii. Uroczystości rocznicowe, w różnych częściach metropolii nowojorskiej, odbędą się w dwa najbliższe weekendy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.