Prenumerata
NYC 04:10 pm | WWA 10:10 pm
1 USD = 4.1802 PLN
Poniedziałek 05 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Niedziela 04 grudnia 2016

Wiosną będziemy jeździć po nowym moście • Nie pozwólmy zapomnieć o Kościuszce

Już na przełomie lutego i marca przyszłego roku do użytku oddana zostanie pierwsza część nowego mostu Kościuszki, który powstaje obok starej konstrukcji łączącej Greenpoint z Maspeth. Będzie to okazja do promocji polskiego generała jako bohatera dwóch narodów oraz podkreślenia jego zasług dla Stanów Zjednoczonych.
Sobota 26 listopada 2016

Wspomnienie o Jerzym Kijewskim

Był uchodźcą politycznym i zawziętym antykomunistą, mimo że jego ojciec był prominentnym działaczem partyjnym. Na początku lat 80., będąc już w Nowym Jorku, wspierał polskie podziemie, porzucił jednak politykę, gdy poznał swoją żonę Alicję, z którą przeżył 32 lata. Wtedy też całkowicie oddał się swojej pasji – pracy naukowej oraz pisaniu książek. Jerzy Kijewski zmarł dwa lata temu, tuż po ukończeniu najważniejszej z nich – "Piramidy są rzeźbami skalnymi". Poświęcił na nią 27 lat swojej pracy.
Sobota 19 listopada 2016

Smutek mierzony w cohenach • Jestem gotów, mój Panie

Do śmierci przygotowywał się już od pewnego czasu, przyzwyczajał do niej również swoich fanów, mówił o niej w wywiadach, w liście do umierającej przyjaciółki, i wreszcie w swoich piosenkach. W tytułowym utworze ostatniej płyty "You Want It Darker" stwierdził nawet, że jest już na nią gotowy. Leonard Cohen zmarł 7 listopada w wieku 82 lat, pogrążając w rozpaczy swoich fanów. Dla nas smutek jest tym większy, że jego korzenie sięgały naszej ojczyzny.
Wtorek 15 listopada 2016

Kierujmy się dobrem Parady Pułaskiego

Rozmowa z Dariuszem Knapikiem, Wielkim Marszałkiem Parady Pułaskiego 2011 oraz byłym prezesem i członkiem zarządu Pulaski Association of Business and Professional Men, na temat sposobu nominacji i wyboru Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego
Sobota 12 listopada 2016

Slavica Dance, czyli fitness na ludowo - Nie ma rzeczy niemożliwych…

Istniejący od roku projekt Slavica Dance swoją popularnością podbił już prawie całą Polskę, a nawet przekroczył jej granice i pojawił się w wielu innych krajach, w których mieszkają nasi rodacy. Dotarł także do Nowego Jorku, gdzie również oczarował ludzi kochających ruch, taniec i fitness. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to już za kilka miesięcy w Wielkim Jabłku rozpoczną się regularne zajęcia odbywające się pod szyldem Slavica Dance.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.