Prenumerata
NYC 08:41 am | WWA 02:41 pm
1 USD = 3.9331 PLN
Czwartek 30 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polonia - Więcej publikacji
Wtorek 28 marca 2017

Można uniknąć pomniejszania emerytur

Rozmowa z posłanką Małgorzatą Wypych (PiS), zasiadającą m.in. w Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej
Wtorek 28 marca 2017

W ciągu czterech minut stracili dorobek życia

"Najpierw eksplodowały okna, później zajęły się drewniane żaluzje, firanki i książki. Ja w tym czasie z dziećmi, na bosaka, wybiegłam po pomoc, ale byłam bez szans. W ciągu zaledwie czterech minut całe mieszkanie stanęło w ogniu" – mówiła w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" Monika Wróblewski z Rockaway. Służby nie podają jeszcze oficjalnej przyczyny pożaru, ale wiele wskazuje na to, że któryś z sąsiadów wyrzucił przez balkon niedopałek papierosa.
Sobota 25 marca 2017

Budowniczy amerykańskich mostów

Jest autorem prawie 40 mostów w Ameryce Północnej. Budując je przyczynił się do rozwoju infrastruktury i gospodarki Stanów Zjednoczonych. Mowa o naszym rodaku Ralphie Modjeskim, synu znanej polsko-amerykańskiej aktorki Heleny Modrzejewskiej.
Piątek 24 marca 2017

Praca na własny rachunek

Przed dylematem dotyczącym formy zatrudnienia staje niejeden z Polonusów podejmujących pracę. Jedni wolą stabilność związaną z etatem w dobrze prosperującej firmie, inni bardziej cenią sobie niezależność w działaniu i decydują się na założenie własnego biznesu oraz świadczenie swoich usług na zasadzie kontraktorskiej. Z czym się to wiąże? Jak do tego podejść? Gdzie szukać fachowej pomocy? To pytania, na które staramy się dać odpowiedź w niniejszym artykule.
Poniedziałek 20 marca 2017

Każdy powinien wykupić ubezpieczenie

Rozmowa z Cezarym Gawłem, założycielem i właścicielem Cezary Gawel Agency & Financial Services w Linden, NJ
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.